Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1521 PostWysłany: 15 Sie 2021 16:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
1. Co to ma wspólnego z tematem o COVID?
2. Tak , mają prawo. Hotel drugi - prawdopodobnie zeskanują Ci po przyjeździe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1522 PostWysłany: 15 Sie 2021 16:42 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 14
Wg. mnie ma to luźne powiązanie z COVID - sytuacją jaka z tego wynikneła. Dzięki za odpowiedz & informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1523 PostWysłany: 15 Sie 2021 20:15 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Byłem na Teneryfie tydzień temu, na recepcji skan dokumentów i paszportu covid - wymóg konieczny. Korzystałem z jakiegoś najtańszego hotelu. Zakładam, że jeżeli w takim miejscu sprawdzają dokumenty, to sprawdzają je wszędzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1524 PostWysłany: 16 Sie 2021 03:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
emceef napisał(a):
Właśnie dostałem na bookingu informacje od apartamento-hotelu, w którym mam się zameldowac jutro, że zgodnie z regulacjami/przepisami (których oczywiście nie podają) muszę zrobić zdjęcie/skan dowodu i im wysłać. Czy to jest po prostu jakieś oszustwo? Inny hotel odpisał, że niczego takiego nie potrzebuje

Teneryfa/Gran Canaria - nic takiego nie ma miejsca (oficjalne hotele 4*, nie apartamenty).

Jak wszyscy wspominają QR na lotnisku + certyfikat w hotelu lub test (warunek konieczny).

Jedyna sytuacja, w jakiej widziałbym konieczność wysłania dokumentu, to samodzielne zameldowanie. Jeśli jednak jest recepcja i to ona będzie meldować, a rezerwacja ma status potwierdzona, to nic bym nie wysyłał, a w przypadku problemów kontakt z obsługą klienta (booking.com) w celu relokacji.

A co do wysp... Niestety wszędzie maski... także często na dworze, niektórzy zwracają uwagę, gdy w upale na świeżym powierzu się jej nie ma. Podobnie gdy zsunie się z nosa - od razu histeria. A maski w Siam Parku, o których tutaj czytam to już naprawdę szczyt...
Trochę luźniej w typowo turystycznych miejscowościach.
Duża ulga po powrocie do Polski pod tym względem. Dla sprawiedliwości - w kontynentalnej Hiszpanii nikomu już do głowy nie przychodzi chodzenie w maskach na zewnątrz, co było standardem w ubiegłe lato.
Mod - odniesienie do ostatniego zdania proszę w odp wątku hiszpania-i-covid,1480,153007?start=960#p1460249
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1525 PostWysłany: 16 Sie 2021 06:52 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Zgadzam się z tym, że QR sprawdzany jest na lotnisku oraz z tym, że wysyłanie dokumentów do hotelu nie ma sensu, jeżeli posiada on recepcję. Nie wiem natomiast czy piszemy o tej samej Teneryfie w kontekście masek, bo tak jak napisałem, byłem tydzień temu. Byłem w Adeje, Los Cristianos, Los Gigantes, Santiago del Teide, Masca - absolutnie w żadnej wymienionej miejscowości nie widziałem na zewnątrz człowieka w masce. Przemieszczaliśmy się w grupie 4 osób, nikt z nas w maskach nie chodził.

Oczywiście w pomieszczeniach, restauracjach, sklepach, bezwzględnie wszyscy w maskach i tutaj pełna solidarność, nie widziałem jednej osoby bez maski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1526 PostWysłany: 16 Sie 2021 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Na Gran Canarii, na południu w typowo turystycznych miejscowościach jak Maspalomas raczej luz, ale w stolicy Las Palmas de Gran Canaria bardzo nieliczne osoby bez maseczek na zewnątrz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1527 PostWysłany: 20 Sie 2021 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Czy istnieje aktualnie obowiązek zakrywania ust i nowa na otwartym powietrzu na Kanarach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1528 PostWysłany: 20 Sie 2021 15:31 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Nie
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#1529 PostWysłany: 20 Sie 2021 18:42 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Wróciłem z Gran Canarie tydzień temu. Maseczki w hotelach, sklepach, autobusach, restauracjach, itp. w pełni przestrzegane. Na świeżym powietrzu można oddychać pełną gębą. czyli bez maseczki.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#1530 PostWysłany: 30 Sie 2021 19:31 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 14
Wróciłem z Wysp Kanaryjskich po 3 tygodniach - Fuerteventura, Gran Canaria & Teneryfy. Generalnie jak ludzie pisali powyżej - praktycznie wszyscy miejscowi zawsze w maskach, nieliczni turyści bez masek chyba, że w restauracji. Nikt się nas nie czepiał, że chodzimy bez masek na dworze. Podczas przylotu sprawdzali tylko czy mamy QR kod hiszpański, po powrocie do Polski było na miejscu sprawdzanie szczepień. Nikt nic nie sprawdzał podczas podróży między wyspami


Ostatnio edytowany przez klapio, 31 Sie 2021 17:27, edytowano w sumie 1 raz
duże litery
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1531 PostWysłany: 12 Wrz 2021 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Update z Teneryfy.

Maseczki w zamkniętych pomieszczeniach - norma, paree razy upomniano mnie, że jestem za blisko, że maseczka pod nosem, a w Anaga ludzie, którzy idą w maseczkach odsuwają się na bok jak cię widzą bez :D

Drugi hotel i za każdym razem chcieli certyfikat wydrukowany. Szczepienie pokazane w apce nie przechodzi, należy ściągnąć w pdf i im wysłać, ew mieć wydrukowane to zrobią kopie.

Przypomnialy się czasy początków pandemii :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1532 PostWysłany: 26 Wrz 2021 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
fluu napisał(a):
upomniano mnie, że jestem za blisko, że maseczka pod nosem

Czy byl jakis powod, dla ktorego nosiles maseczke pod nosem?
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#1533 PostWysłany: 27 Wrz 2021 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Nie było powodu ;) zwykle zsuniecie się maseczki ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez klapio, 27 Wrz 2021 20:39, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1534 PostWysłany: 27 Wrz 2021 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Grawitacja rulez .... :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1535 PostWysłany: 29 Wrz 2021 10:19 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Witam,
w listopadzie wybieram się z mężem na Teneryfę. Okazało się, że chcą z nami lecieć nasi znajomi ale niestety nie są zaszczepieni.
Czy wobec tego muszą zrobić jeden test przy wylocie na lotnisku w Warszawie (Wizzair) a potem kolejny na lotnisku w Warszawie po powrocie z Teneryfy?
Ile taki test na lotnisku kosztuje?
Czy mogą zrobić taki test w miejscu zamieszkania? Jaki jest teraz okres ważności testu? 48 godzin? Pytam, bo nie śledzę na bieżąco wszystkich obostrzeń na wyspach kanaryjskich a nie chciałabym narazić znajomych na koszty w postaci zakupów biletów a potem niemożności wylotu na Kanary.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź
Yaris
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1536 PostWysłany: 29 Wrz 2021 10:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
1. Tak, chociaż lepiej niech się zaszczepią
2. Polecam wyszukiwarkę google, oraz na forum
3. Mogą
4. Polecam https://www.hellocanaryislands.com/a-safe-destination/
5. Ponownie polecam, zeby się zaszczepili.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
#1537 PostWysłany: 29 Wrz 2021 10:47 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
-- 29 Wrz 2021 10:45 --

Znajoma jest krótko po operacji, aktualnie w trakcie radioterapii :-(
A szczepienie to indywidualna sprawa każdego z nas więc ja tym bardziej w obecnej sytuacji zdrowotnej nie mogę wybierać na niej presji :-(

-- 29 Wrz 2021 10:47 --

dziękuję serdecznie za linki w języku angielskim, z wykształcenia jestem germanistką :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1538 PostWysłany: 29 Wrz 2021 11:02 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Jak zjedziesz na dol strony to sobie mozesz zmienic jezyk na niemiecki :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1539 PostWysłany: 29 Wrz 2021 11:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A co z drugą/drugim znajomym?
Bo podróż tej pierwszej chyba nie jest zalecana przez lekarza.
A do listopada to jeszcze wiele się może zmienić na gorsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1540 PostWysłany: 29 Wrz 2021 13:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
lataczuk napisał(a):
Jak zjedziesz na dol strony to sobie mozesz zmienic jezyk na niemiecki :).

Co więcej, można również zmienić na język polski, choć tutaj miałbym wątpliwości czy wszystkie informacje będą aktualne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group