Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1381 PostWysłany: 04 Maj 2021 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
7. Masz kwarantannę na Teneryfie na koszt rządu Wysp Kanaryjskich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#1382 PostWysłany: 04 Maj 2021 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@eskie
1 teoretycznie - tak, praktycznie - nie
2 teoretycznie - tak, praktycznie - zalezy (czy trafisz na random check)
3 teoretycznie i praktycznie - nie
4 teoretycznie - tak, praktycznie....?
5 teoretycznie - nie (PL) / praktycznie - tak (W6?)
6 teoretycznie i praktycznie - i tak, i nie (35-40EUR vs. 170PLN?)
7 teoretycznie - nie ("wakacje" 14 dni na koszt rzadu Kanarow/ubezpieczyciela), praktycznie - no wez.... :-(
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#1383 PostWysłany: 04 Maj 2021 16:23 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Zgodnie z zapowiedziami z końcówki tamtego tygodnia, Teneryfa też już przeszła do 2 poziomu. Działa to błyskawicznie, ja się dowiedziałem szukając obiadu - pani zaproponowała miejsce w środku "bo od dzisiaj można"
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1384 PostWysłany: 04 Maj 2021 20:26 

Rejestracja: 03 Lis 2020
Posty: 33
Wiecie może gdzie mogę szukać informacji jeżeli chciałbym się przemieścić z Wysp Kanaryjskich na:
Madere lub do Andaluzji? Generalnie gdzie z Kanarów można polecieć bez testu o ile to w ogóle możliwe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1385 PostWysłany: 04 Maj 2021 20:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Do kontynentalnej Hiszpanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1386 PostWysłany: 05 Maj 2021 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2018
Posty: 3
Po lekturze ostatnich kilkunastu stron wątku nasunęły mi się różne wątpliwości, o których rozwianie bardzo proszę :)
Lecę na Fuerte na przełomie maja i czerwca. To będzie mój pierwszy lot w czasach zarazy, więc nie mam jeszcze żadnego ogarnięcia w nowych procedurach bezpieczeństwa ;)
Czy testy FRANKD, które robi Medicover w Krakowie są robione przez "autoryzowane" (cokolwiek to znaczy) laboratorium, jeśli tak, to które i czy to ma w ogóle jakieś znaczenie w praktyce? Czy weekend jakoś opóźnia albo uniemożliwia otrzymanie wyniku? (wylot w niedzielę wieczorem, test mogę zrobić w piątek, najchętniej po pracy, a nie przed). Czy wynik jest w formie papierowej i podpisanej, czy to jakiś kod? pdf?
Czy Wizzair ma jakiś problem z akceptowaniem powyższych testów przed wylotem na Fuerte? W jakiej formie trzeba okazać wynik?
Czy Wizzair wymaga negatywnego testu przed powrotem do Polski (Katowice)?

No i jeszcze pytanie natury ogólnej:
Czy jeśli chcę zrobić test zwalniający z kwarantanny dopiero po powrocie, to do czasu jego wykonania i wyniku już jestem na kwarantannie, czy mam na to 48h? Kwestia istotna z punktu widzenia wyjścia do pracy nazajutrz rano po powrocie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1387 PostWysłany: 06 Maj 2021 09:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Wszystko, nie raż, zostało pięknie wytłumaczone w tym temacie. Ostatnie parę stroń to potwierdza...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1388 PostWysłany: 06 Maj 2021 09:35 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Kot rabina napisał(a):
Po lekturze ostatnich kilkunastu stron wątku nasunęły mi się różne wątpliwości, o których rozwianie bardzo proszę :)
Lecę na Fuerte na przełomie maja i czerwca. To będzie mój pierwszy lot w czasach zarazy, więc nie mam jeszcze żadnego ogarnięcia w nowych procedurach bezpieczeństwa ;)
Czy testy FRANKD, które robi Medicover w Krakowie są robione przez "autoryzowane" (cokolwiek to znaczy) laboratorium, jeśli tak, to które i czy to ma w ogóle jakieś znaczenie w praktyce? Czy weekend jakoś opóźnia albo uniemożliwia otrzymanie wyniku? (wylot w niedzielę wieczorem, test mogę zrobić w piątek, najchętniej po pracy, a nie przed). Czy wynik jest w formie papierowej i podpisanej, czy to jakiś kod? pdf?
Czy Wizzair ma jakiś problem z akceptowaniem powyższych testów przed wylotem na Fuerte? W jakiej formie trzeba okazać wynik?
Czy Wizzair wymaga negatywnego testu przed powrotem do Polski (Katowice)?

No i jeszcze pytanie natury ogólnej:
Czy jeśli chcę zrobić test zwalniający z kwarantanny dopiero po powrocie, to do czasu jego wykonania i wyniku już jestem na kwarantannie, czy mam na to 48h? Kwestia istotna z punktu widzenia wyjścia do pracy nazajutrz rano po powrocie ;)


My test robimy w nd rano na Balicach - Frankd, póżniej obiad i do Pyrzowic, testy mają wynik do 2 h. Z powrotem jeszcze nie rozstrzygnięte gdzie robimy, pewnie lepiej na Kanarach. Reszta była opisana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1389 PostWysłany: 06 Maj 2021 09:56 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Czy lecąc na GC (obecnie 2-gi poziom zagrożenia) muszę się zatrzymać wyłącznie w oficjalnym obiekcie turystycznym, czy ten wymóg dotyczy tylko wysp 3-cim poziomem zagrożenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1390 PostWysłany: 06 Maj 2021 11:04 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Na Teneryfie jak jeszcze była na trzecim poziomie to i tak tego nie sprawdzali
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1391 PostWysłany: 06 Maj 2021 19:37 

Rejestracja: 17 Sie 2020
Posty: 8
Wyspy Kanaryjskie po zniesieniu stanu wyjątkowego w całej Hiszpanii od 10 maja nie przewidują poluzowania obostrzeń - utrzymany ma zostać obowiązek maseczkowy na dworze, godzina policyjne, system oceny poziomów zagrożenia. Dzisiejszy komunikat władz ma jutro zostać opublikowany jako akt prawny, a następnie zatwierdzony przez sąd.
Jedyny pozytyw - mam nadzieję, że niewynikający z błędu tłumaczenia albo kaczki dziennikarskiej :) - to prawdopodobne dopuszczenie testów antygenowych, ale trzeba zaczekać na oficjalne potwierdzenia.
Źródło: https://www.canarianweekly.com/posts/ca ... strictions
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1392 PostWysłany: 06 Maj 2021 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Sądząc po komentarzach na canarias7 to mieszkańcy nie chcą już żadnych obostrzeń. I pytają dlaczego na kanarach będą one utrzymane po końcu stanu wyjątkowego. Zobaczymy jak to się rozwinie. Ale rzeczywiście wszędzie piszą o antygenowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1393 PostWysłany: 07 Maj 2021 15:18 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 89
Na Teneryfie widać że powoli ludzi przybywa, więcej samochód przy plażach niż tydzień temu.

Mam pytanie czy na lotnisku Teneryfa Południe gdy lecisz Wizzair jest potrzebna wydrukowana karta pokładowa ? Czy przechodzi na telefonie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1394 PostWysłany: 07 Maj 2021 15:27 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Może być na telefonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1395 PostWysłany: 07 Maj 2021 15:28 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Przechodzi.

Już ponad 2 tygodnie nie padło to pytanie w tym temacie. Rekord?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#1396 PostWysłany: 07 Maj 2021 16:36 

Rejestracja: 30 Kwi 2021
Posty: 5
Chcę napisać i to tu, a nie w poście o testach przy powrocie, ze jestem rozczarowana podejściem władz Teneryfy do punktów robiących testy. Gdyby było więcej turystów, to już w ogóle by tego nie ogarnęli. Znaleźć punkt robiący testy w sobotę czy niedziele
graniczy z cudem, właściwie tylko
Hospiten jest możliwy w naszych okolicach. Myślałam lecąc tu, ze z testami nie będzie problemu, ze robią je w prawie każdym punkcie medycznym, bo zależy im
na tym, by turyści przyjeżdżali, ale nie.


Edit
test-przy-powrocie-z-wysp-kanaryjskich,1480,157522?start=20#p1434384
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1397 PostWysłany: 07 Maj 2021 16:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Oni na tych testach kokosów nie robią, czego wymagać? Żeby ustawili punkt na każdym rogu? W razie czego zrobisz sobie test po powrocie do PL i załatwione :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1398 PostWysłany: 07 Maj 2021 18:10 

Rejestracja: 30 Kwi 2021
Posty: 5
Niestety nie mogę, bo nie wpuszczą mnie do samolotu. Niemcy wymagają testów, zreszta nie tylko Niemcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1399 PostWysłany: 07 Maj 2021 19:18 

Rejestracja: 06 Maj 2021
Posty: 4
Nie wpuszczali bez testów do samolotu? Bo już nie rozumiem. Wczoraj na fb ktoś pisał, że na pokład samolotu lecącego z Teneryfy spokojnie wpuszczają bez testów, bo przepisy mówią, że negatywny test trzeba posiadać przy wlocie do Hiszpanii, a o wylocie nie ma nic mowy.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Maj 2021 13:46, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1400 PostWysłany: 07 Maj 2021 19:31 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
a co mówią przepisy Niemiec? No Niemców mogą niewiele obchodzić hiszpańskie przepisy
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group