Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Kashpir napisał(a):
W skrócie jeśli chodzi o Kanary:
- 12-13 XI wjazd bez żadnych testów
- 14-22 XI wjazd bez wcześniejszego testu, ale wymagany negatywny wynik testu (PCR lub antygenowego) przy zameldowaniu w hotelu/pensjonacie/apartamencie. Wyjątkowo test będzie można zrobić na miejscu; niektóre hotele włączają taki test do swojej oferty (test w cenie noclegów)
- od 23 XI do odwołania wjazd wyłącznie z negatywnym wynikiem testu PCR (potwierdzony w jęz. hiszpańskim lub angielskim); gdzieś mi mignęło, że listę krajów mają uaktualniać bodajże co 2 tygodnie, a klasyfikacja do strefy wysokiego ryzyka jak poniżej (ale to widziałem tylko w jednym miejscu https://abcnews.go.com/International/wi ... t-74149855):
The European Union considers member nations to be high-risk zones if either their 14-day cumulative case notification rate is 50 or more and the positive test rate for COVID-19 is 4% or more, or if their 14-day cumulative case notification rate is more than 150 per 100,000 inhabitants.

AKTUALIZACJA:
- od 10 XII władze Wysp Kanaryjskich wprowadziły nowe przepisy - oprócz negatywnego wyniku testu PCR dozwolone są również wyniki testów antygenowych. Wynik testu wymagany jest do zameldowania w hotelu/pensjonacie/apartamencie. Wymóg testowy nie obowiązuje dzieci do 6 roku życia. Link do pełnego tekstu rozporządzenia (w jęz. hiszpańskim) http://www.gobiernodecanarias.org/boc/2020/252/001.html

KOLEJNA AKTUALIZACJA:
- hiszpański sąd konstytucyjny zdecydował o zawieszeniu zapisów ww. rozporządzenia dotyczących uznawania testów antygenowych przy wjeździe na Wyspy Kanaryjskie. Tym samym od 19 grudnia przy przylocie na Kanary ponownie obowiązują wymogi ogłoszone przez rząd Hiszpanii. Wg stanu na 20 grudnia akceptowane są wyniki następujących testów: test PCR, TMA, LAMP lub inny typ testu oparty na równoważnych akceptowanych technikach molekularnych, wykonany w ciągu 72 godzin przed przybyciem. Wynik testu musi być dostarczony w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim lub niemieckim.

Zalecane jest dodatkowo sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Wyspy Kanaryjskie - test przy powrocie:
wyspy-kanaryjskie-test-przy-powrocie,1480,157522

[ 1395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70
Autor Wiadomość
#1381 PostWysłany: 04 Maj 2021 14:09 
Awatar użytkownika

Loty: 26
Kilometry: 45 127
złoty
7. Masz kwarantannę na Teneryfie na koszt rządu Wysp Kanaryjskich.
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.

#1382 PostWysłany: 04 Maj 2021 14:18 
Awatar użytkownika

platynowy
@eskie
1 teoretycznie - tak, praktycznie - nie
2 teoretycznie - tak, praktycznie - zalezy (czy trafisz na random check)
3 teoretycznie i praktycznie - nie
4 teoretycznie - tak, praktycznie....?
5 teoretycznie - nie (PL) / praktycznie - tak (W6?)
6 teoretycznie i praktycznie - i tak, i nie (35-40EUR vs. 170PLN?)
7 teoretycznie - nie ("wakacje" 14 dni na koszt rzadu Kanarow/ubezpieczyciela), praktycznie - no wez.... :-(
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.

#1383 PostWysłany: 04 Maj 2021 16:23 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Zgodnie z zapowiedziami z końcówki tamtego tygodnia, Teneryfa też już przeszła do 2 poziomu. Działa to błyskawicznie, ja się dowiedziałem szukając obiadu - pani zaproponowała miejsce w środku "bo od dzisiaj można"
 Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#1384 PostWysłany: 04 Maj 2021 20:26 

Wiecie może gdzie mogę szukać informacji jeżeli chciałbym się przemieścić z Wysp Kanaryjskich na:
Madere lub do Andaluzji? Generalnie gdzie z Kanarów można polecieć bez testu o ile to w ogóle możliwe?
 Relacje PM off  

#1385 PostWysłany: 04 Maj 2021 20:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Do kontynentalnej Hiszpanii.
 Relacje PM off  

#1386 PostWysłany: 05 Maj 2021 23:35 
Awatar użytkownika

Po lekturze ostatnich kilkunastu stron wątku nasunęły mi się różne wątpliwości, o których rozwianie bardzo proszę :)
Lecę na Fuerte na przełomie maja i czerwca. To będzie mój pierwszy lot w czasach zarazy, więc nie mam jeszcze żadnego ogarnięcia w nowych procedurach bezpieczeństwa ;)
Czy testy FRANKD, które robi Medicover w Krakowie są robione przez "autoryzowane" (cokolwiek to znaczy) laboratorium, jeśli tak, to które i czy to ma w ogóle jakieś znaczenie w praktyce? Czy weekend jakoś opóźnia albo uniemożliwia otrzymanie wyniku? (wylot w niedzielę wieczorem, test mogę zrobić w piątek, najchętniej po pracy, a nie przed). Czy wynik jest w formie papierowej i podpisanej, czy to jakiś kod? pdf?
Czy Wizzair ma jakiś problem z akceptowaniem powyższych testów przed wylotem na Fuerte? W jakiej formie trzeba okazać wynik?
Czy Wizzair wymaga negatywnego testu przed powrotem do Polski (Katowice)?

No i jeszcze pytanie natury ogólnej:
Czy jeśli chcę zrobić test zwalniający z kwarantanny dopiero po powrocie, to do czasu jego wykonania i wyniku już jestem na kwarantannie, czy mam na to 48h? Kwestia istotna z punktu widzenia wyjścia do pracy nazajutrz rano po powrocie ;)
 Relacje PM off  

#1387 PostWysłany: 06 Maj 2021 09:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Wszystko, nie raż, zostało pięknie wytłumaczone w tym temacie. Ostatnie parę stroń to potwierdza...
 Relacje PM off  

#1388 PostWysłany: 06 Maj 2021 09:35 

Kot rabina napisał(a):
Po lekturze ostatnich kilkunastu stron wątku nasunęły mi się różne wątpliwości, o których rozwianie bardzo proszę :)
Lecę na Fuerte na przełomie maja i czerwca. To będzie mój pierwszy lot w czasach zarazy, więc nie mam jeszcze żadnego ogarnięcia w nowych procedurach bezpieczeństwa ;)
Czy testy FRANKD, które robi Medicover w Krakowie są robione przez "autoryzowane" (cokolwiek to znaczy) laboratorium, jeśli tak, to które i czy to ma w ogóle jakieś znaczenie w praktyce? Czy weekend jakoś opóźnia albo uniemożliwia otrzymanie wyniku? (wylot w niedzielę wieczorem, test mogę zrobić w piątek, najchętniej po pracy, a nie przed). Czy wynik jest w formie papierowej i podpisanej, czy to jakiś kod? pdf?
Czy Wizzair ma jakiś problem z akceptowaniem powyższych testów przed wylotem na Fuerte? W jakiej formie trzeba okazać wynik?
Czy Wizzair wymaga negatywnego testu przed powrotem do Polski (Katowice)?

No i jeszcze pytanie natury ogólnej:
Czy jeśli chcę zrobić test zwalniający z kwarantanny dopiero po powrocie, to do czasu jego wykonania i wyniku już jestem na kwarantannie, czy mam na to 48h? Kwestia istotna z punktu widzenia wyjścia do pracy nazajutrz rano po powrocie ;)

My test robimy w nd rano na Balicach - Frankd, póżniej obiad i do Pyrzowic, testy mają wynik do 2 h. Z powrotem jeszcze nie rozstrzygnięte gdzie robimy, pewnie lepiej na Kanarach. Reszta była opisana.
 Relacje PM off  

#1389 PostWysłany: 06 Maj 2021 09:56 

niebieski
Czy lecąc na GC (obecnie 2-gi poziom zagrożenia) muszę się zatrzymać wyłącznie w oficjalnym obiekcie turystycznym, czy ten wymóg dotyczy tylko wysp 3-cim poziomem zagrożenia?
 Relacje PM off  

#1390 PostWysłany: 06 Maj 2021 11:04 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Na Teneryfie jak jeszcze była na trzecim poziomie to i tak tego nie sprawdzali
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#1391 PostWysłany: 06 Maj 2021 19:37 

Wyspy Kanaryjskie po zniesieniu stanu wyjątkowego w całej Hiszpanii od 10 maja nie przewidują poluzowania obostrzeń - utrzymany ma zostać obowiązek maseczkowy na dworze, godzina policyjne, system oceny poziomów zagrożenia. Dzisiejszy komunikat władz ma jutro zostać opublikowany jako akt prawny, a następnie zatwierdzony przez sąd.
Jedyny pozytyw - mam nadzieję, że niewynikający z błędu tłumaczenia albo kaczki dziennikarskiej :) - to prawdopodobne dopuszczenie testów antygenowych, ale trzeba zaczekać na oficjalne potwierdzenia.
Źródło: https://www.canarianweekly.com/posts/ca ... strictions
 Relacje PM off  

#1392 PostWysłany: 06 Maj 2021 19:47 
Awatar użytkownika

Loty: 26
Kilometry: 45 127
złoty
Sądząc po komentarzach na canarias7 to mieszkańcy nie chcą już żadnych obostrzeń. I pytają dlaczego na kanarach będą one utrzymane po końcu stanu wyjątkowego. Zobaczymy jak to się rozwinie. Ale rzeczywiście wszędzie piszą o antygenowych.

#1393 PostWysłany: 07 Maj 2021 15:18 

Na Teneryfie widać że powoli ludzi przybywa, więcej samochód przy plażach niż tydzień temu.

Mam pytanie czy na lotnisku Teneryfa Południe gdy lecisz Wizzair jest potrzebna wydrukowana karta pokładowa ? Czy przechodzi na telefonie ?
 Relacje PM off  

#1394 PostWysłany: 07 Maj 2021 15:27 

niebieski
Może być na telefonie.
 Relacje PM off  

#1395 PostWysłany: 07 Maj 2021 15:28 

Loty: 149
Kilometry: 196 315
HON fly4free
Przechodzi.

Już ponad 2 tygodnie nie padło to pytanie w tym temacie. Rekord?
6 ludzi lubi ten post.

[ 1395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości