Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1361 PostWysłany: 28 Kwi 2021 22:12 

Rejestracja: 21 Kwi 2021
Posty: 5
Kashpir napisał(a):
Jeśli w Madrycie zbyt długo nie zabawisz, to może dasz radę Madryt i Kanary załatwić jednym testem RT-LAMP?


W zasadzie będę tam tylko jedno popołudnie i właśnie chcę się załapać na jednym teście Więc też jeśli z powrotem z kanarów na Hiszpanię kontynentalną nie trzeba testu to świetnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1362 PostWysłany: 29 Kwi 2021 16:56 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
Koledzy, z tego co czytam to do Hiszpanii moge leciec bez testu a zrobic go moge po przylocie na lotnisku? Znalazlem 2 zrodla ktore tak podaja, lece z Berlina na La Palme. W PL teraz test 500zl a na miejscu chyba taniej wyjdzie.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 29 Kwi 2021 17:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1363 PostWysłany: 29 Kwi 2021 17:21 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
W Polsce FRANKD kosztuje ok.250
Natomiast z chęcią bym się dowiedział czy awaryjnie można zrobić na miejscu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1364 PostWysłany: 29 Kwi 2021 17:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
"all passengers who come from a high-risk country in relation to the SARS-CoV-2 coronavirus, in order to enter Spain, MUST show a certificate with a NEGATIVE AIDT result (RT-PCR or other molecular techniques for detecting viral RNA with equivalent reliability, such as TMA, RT-LAMP), carried out in the 72h prior to your arrival."
W Polsce testy sprawdzają na lotnisku. @pafnucy7 gdzie to wyczytałeś, że możesz lecieć bez testu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1365 PostWysłany: 29 Kwi 2021 17:30 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
No wlasnie przeczytalem kila stron i tak to wychodzi. Na lotnisku sprawdzaja qr i temp a hotel ma srawdzic test. Gdy nie ma sie testu to ma sie 72h na zrobienie go i pzedstawienie wyniku w hotelu. Do tego momentu nie mozna wychodzic z pokoju oproczy wyjazdu na test. Z checia zrobilbym test antygenowy lamppwy ale wylatuje 4 maja i w Sczecinie mozna zrobic tylko PCR za 500 zl. Ponizej info z oficjalnej strony La Palmy.

Situation number 1: I travel from a high risk area outside Spain
The FCS form
Negative PCR, TMA or RT-LAMP performed in the last 72 hours. If he/she does not accept any of these measures, he/she can either stay at home for 14 days or have a test done in the 72 hours after his/her arrival (and stay at home until he/she gets the negative result)

https://www.visitlapalma.es/en/viajar-a ... -de-covid/

Lece oczywiscie z BER
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1366 PostWysłany: 29 Kwi 2021 18:32 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Zapisy zapisami a linia lotnicza może Cię nie wpuścić na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1367 PostWysłany: 29 Kwi 2021 19:23 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@pafnucy7 Na tej stronie jest ewidentny błąd, bo dalej jest napisane :
Cytuj:
Situation number 2: I travel from a low risk area outside Spain
The FCS form
A negative PCR, TMA o RT-LAMP COVID 19 test result if they want to stay in any accomodation in the Canary Islands. The test must have been performed in the last 72 hours.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1368 PostWysłany: 29 Kwi 2021 20:04 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
Strona jest oficjalna a ja także w kilku polskich stronach znalazłem taka interpretacje. Nie wiem czy na oficjalnej stronie popełnili by taki błąd???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1369 PostWysłany: 29 Kwi 2021 23:24 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Gran Canaria zeszła do poziomu 2, Fuerte na 1, na 3 zostaje tylko Teneryfa

https://www.canarianweekly.com/posts/gr ... evel-three
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1370 PostWysłany: 30 Kwi 2021 00:20 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
maciek napisał(a):
Potwierdzam, maseczki noszą wszyscy. Nieważne młodzi czy starzy. Ledwo zejdą z plaży na promenadę i cyk- zakładają. Niektórzy nie zdejmują nawet siedząc ze znajomymi w knajpach. Jedyny wyjątek to jak biegałem wzdłuż południowego wybrzeża (promenada Costa Adeje) i faktycznie biegacze czy spacerowicze dosyć liberalnie do tego podchodzili.

Każdy ma swoje podejście, ja na zewnątrz nie zawsze zakładam w miejscach z małą ilością ludzi i nie zdarzyło mi się być upomnianym.


Sam siebie zaktualizuję. Jestem na wyspie 3 tydzień, turystów przybywa każdym samolotem i widać to też w aktywności służb. Od przedwczoraj widzę wzmożone patrole wzdłuż południowego wybrzeża. Zatrzymują się przy każdej osobie bez maseczki i każą założyć. Nawet w mojej pipidówie (Callao Salvaje) wczoraj pierwszy raz spotkałem Guardia Civil i też sprawdzali maseczki. Dzisiaj o 22 pierwszy raz policja jeździła z włączonym kogutem i zakładam, że sprawdzała przestrzeganie godziny policyjnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1371 PostWysłany: 30 Kwi 2021 00:34 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Przyjeżdżają na weekend majowy - nasi i Hiszpanie z kontynentu oraz lokalsi z północy. Tak samo było na 3 Króli i na Święto MB z Candelarii w lutym. Przyjechali, zaroiło się trochę i turyści zniknęli. Z Modlina już od dawna nie ma wolnych miejsc na samolot 1 maja, 8 zresztą też, Wizzair wprowadził dodatkowe loty. Wszystko to jednak kropelka zaledwie. Patrzę na kamerki na Teneryfie i widzę plaże tak samo puste jak w styczniu i lutym. I tak trzymać i tak ma być, aż do czerwca, kiedy tam wracamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1372 PostWysłany: 30 Kwi 2021 22:30 

Rejestracja: 30 Kwi 2021
Posty: 5
Czy jest jakiś ubezpieczyciel, który oferuje ubezpieczenia turystyczne na wyjazd do Hiszpanii, konkretnie Teneryfa?Przeczytałam warunki Allianz i Axa i wyłączają ochronę ubezpieczeniową w państwach do których są ostrzeżenia dotyczące wjazdu wydane przez MSZ. Czy mogę liczyć tylko na EKUz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1373 PostWysłany: 30 Kwi 2021 22:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Przeczytaj jeszcze raz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1374 PostWysłany: 01 Maj 2021 10:18 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 89
Odpowiem sobie sam bo na forum dostałem zła informacje.
Nie można wjechać z Teneryfy na La Gomere, tak było dwa dni temu, byłem w porcie i nie sprzedają biletów turystom. Ma się to zmienić ale Pani powiedziała że będą potrzebnetesty pomiędzy wyspami. Pytałem u dwóch operatorów w marinie.


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 01 Maj 2021 10:25, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1375 PostWysłany: 01 Maj 2021 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Tak, wprowadzili konieczność robienia testów przy podróży między wyspami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1376 PostWysłany: 01 Maj 2021 12:20 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
pafnucy7
To się spotkamy w samolocie.
My jedziemy na testy do Katowic, tam test PCR z kodem rabatowym "lato2021!" kosztuje 249zł. https://covid19.gyncentrum.pl/badanie-p ... -formularz
Bałbym się ryzykować, że mnie nie wpuszczą do samolotu. Ty masz trochę za daleko, ale możesz spróbować zrobić test RT Lamp za 219 zł. na lotnisku w Poznaniu. Jeśli będzie leciał samolot z Poznania, do kraju który wymaga testu to trzeba być na lotnisku 4 godziny przed tym lotem. Na przykład jutro leci samolot do Anglii o 16.30 i 19.15
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1377 PostWysłany: 01 Maj 2021 17:47 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
jacekwoj16 napisał(a):
pafnucy7
To się spotkamy w samolocie.
My jedziemy na testy do Katowic, tam test PCR z kodem rabatowym "lato2021!" kosztuje 249zł. https://covid19.gyncentrum.pl/badanie-p ... -formularz
Bałbym się ryzykować, że mnie nie wpuszczą do samolotu. Ty masz trochę za daleko, ale możesz spróbować zrobić test RT Lamp za 219 zł. na lotnisku w Poznaniu. Jeśli będzie leciał samolot z Poznania, do kraju który wymaga testu to trzeba być na lotnisku 4 godziny przed tym lotem. Na przykład jutro leci samolot do Anglii o 16.30 i 19.15
Temat ogarnięty robimy PCR 3 maja o 08:30 na Pomorskim Uniwersytecie Medyczny, wersja ang i gwarancja wyników tego samego dnia, cena 380zl. Niestety innej możliwości nie znalazłem. Do Poznania nie opłaca mi się jechać, Szczecin 45min. Także do zobaczenia w na lotnisku!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1378 PostWysłany: 01 Maj 2021 18:35 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
covid się chyba skończył, w kolejce do Cicar na TFS jakieś 60 osób
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1379 PostWysłany: 02 Maj 2021 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Potwierdzam, mnóstwo ludzi do kontroli qr i do wypożyczalni. Qr zajął jakieś 45min 😮. Testów nie sprawdzali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1380 PostWysłany: 04 Maj 2021 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Najuprzejmiej proszę o uporządkowanie mojej (nie)wiedzy.
Proszę o potwierdzenie lub korektę.

1. Żaden test nie jest potrzebny abym wsiadł do samolotu na Okęciu lecącego z PL na Teneryfę, linia WizzAir
2. Przed lotem na Teneryfę potrzebuję testu PRC, TMA, LAMP/FRANKD, bo inaczej mnie nie wpuszczą na Teneryfę.
3. Test TMA to jest to samo co szybki test antygenowy.
4. Ryzykując pozytywny wynik i kwarantannę, czy jest możliwe wykonanie testu na Teneryfie po przylocie, np na lotnisku przed opuszczeniem strefy przylotów.
5, Czy wylatując z Teneryfy potrzebuję jakiś test aby wejść do samolotu?
6. Taniej jest wykonać test na Teneryfie niż na Okęciu
7. Czy jeśli mi wyjdzie pozytywny test na Teneryfie to wejdę do samolotu, czy mam kwarantannę.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group