Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Kashpir napisał(a):
W skrócie jeśli chodzi o Kanary:
- 12-13 XI wjazd bez żadnych testów
- 14-22 XI wjazd bez wcześniejszego testu, ale wymagany negatywny wynik testu (PCR lub antygenowego) przy zameldowaniu w hotelu/pensjonacie/apartamencie. Wyjątkowo test będzie można zrobić na miejscu; niektóre hotele włączają taki test do swojej oferty (test w cenie noclegów)
- od 23 XI do odwołania wjazd wyłącznie z negatywnym wynikiem testu PCR (potwierdzony w jęz. hiszpańskim lub angielskim); gdzieś mi mignęło, że listę krajów mają uaktualniać bodajże co 2 tygodnie, a klasyfikacja do strefy wysokiego ryzyka jak poniżej (ale to widziałem tylko w jednym miejscu https://abcnews.go.com/International/wi ... t-74149855):
The European Union considers member nations to be high-risk zones if either their 14-day cumulative case notification rate is 50 or more and the positive test rate for COVID-19 is 4% or more, or if their 14-day cumulative case notification rate is more than 150 per 100,000 inhabitants.

AKTUALIZACJA:
- od 10 XII władze Wysp Kanaryjskich wprowadziły nowe przepisy - oprócz negatywnego wyniku testu PCR dozwolone są również wyniki testów antygenowych. Wynik testu wymagany jest do zameldowania w hotelu/pensjonacie/apartamencie. Wymóg testowy nie obowiązuje dzieci do 6 roku życia. Link do pełnego tekstu rozporządzenia (w jęz. hiszpańskim) http://www.gobiernodecanarias.org/boc/2020/252/001.html

KOLEJNA AKTUALIZACJA:
- hiszpański sąd konstytucyjny zdecydował o zawieszeniu zapisów ww. rozporządzenia dotyczących uznawania testów antygenowych przy wjeździe na Wyspy Kanaryjskie. Tym samym od 19 grudnia przy przylocie na Kanary ponownie obowiązują wymogi ogłoszone przez rząd Hiszpanii. Wg stanu na 20 grudnia akceptowane są wyniki następujących testów: test PCR, TMA, LAMP lub inny typ testu oparty na równoważnych akceptowanych technikach molekularnych, wykonany w ciągu 72 godzin przed przybyciem. Wynik testu musi być dostarczony w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim lub niemieckim.

Zalecane jest dodatkowo sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Wyspy Kanaryjskie - test przy powrocie:
wyspy-kanaryjskie-test-przy-powrocie,1480,157522

[ 1411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1301 PostWysłany: 14 Kwi 2021 17:16 

jaco027 napisał(a):
Podroze pomiedzy wyspami (LEVEL 3) sa dozwolone nawet dla turystow. Przed lotem, a pwenie tez przed podroza promem, wypelnia sie deklaracje dot. celu podrozy bo jest ok. 10 wyjatkow. 2 z nich sa interesujace dla turysty:
a) podroz w celu udania sie do hotelu / zarejestrowanego miejsca wypoczynku
b) podroz w celu udania sie do miejsca zamieszkania (powrot do PL)
inne wyjatki, to mniej wiecej tak jak u nas w hotelach: podroze sluzbowe, biznes, szkola, obowiazki publiczne itp...
Karteczke oddaje sie przed wylotem. A potem standardowa procedura w hotelu: pokazanie testu lub fakury/rachunku za poprzedni pobyt.
Tak, ze no problem z przemieszczaniem sie. I zdecydowanie polecam :-)

Cześć. Zainteresowałeś mnie tym wpisem. Jestem właśnie z żoną na Teneryfie. Przy planowaniu wypadu chcieliśmy z Teneryfy wybrać się na Gran Canarię. W poszukiwaniu informacji jak to wygląda przy LEVEL 3 trafiłem na ten wątek i Twój wpis i już sam nie wiem. Jak to się ma do formularza który trzeba wypełnić i w którym widnieje taki wpis? Poniżej jeszcze link do formularza. Dzięki i pozdrawiam!
Cytuj:
3. INTER-ISLAND TRAVEL:
a) It will not be possible to travel to an island on alert level 3 from the other Canary Islands, nor to the other
Canary Islands from the island on alert level 3, for reasons other than those indicated in section 1, not even
in the case of accommodation in a tourist accommodation establishment registered in the General Tourist
Registry of the Autonomous Community of the Canary Islands.

https://contenido.bintercanarias.com/hubfs/Declaración%20restricción%20entrada%20y%20salida%20islas%20nivel%203%20%20English.pdf
 Relacje PM off  

#1302 PostWysłany: 14 Kwi 2021 17:21 
Awatar użytkownika

platynowy
Nie za bardzo wiem dlaczego Binter tak wypusuje. Ilus forumowiczow jest obecnie na Kanarach i sie przemieszczaja pomiedzy wyspami z LEVEL 3 :-)
E: chyba, ze nie mozna z 1->3, a 3->3 jest ok...ale ja tylko gdybam... :-)
 Relacje PM off  

#1303 PostWysłany: 14 Kwi 2021 19:49 
Awatar użytkownika

Loty: 164
Kilometry: 382 123
niebieski
Wczoraj byliśmy na darmowym trekkingu z przewodnikiem po parku Timanfaya na Lanzarote i byli z nami Polacy , którzy przypłynęli z Fuerteventury. Musieli dzień wcześniej robić testy antygenowe za 25 euro. Fuerteventura jest chyba w trzeciej a Lanzarote drugiej strefie.

Image
 Relacje PM off  

#1304 PostWysłany: 14 Kwi 2021 19:56 
Awatar użytkownika

Loty: 54
Kilometry: 101 706
Obecne przepisy z tego co znalazlem tu :https://www.czescwyspykanaryjskie.com/coronavirus/ obowiązują do jutra. Wie ktoś czy coś się zmienia w zakresie leveli ?
 Relacje PM off  

#1305 PostWysłany: 14 Kwi 2021 21:31 

Jeszcze nie wiadomo, ale są apele żeby przenieść Teneryfe do poziomu 4.

https://www.canarianweekly.com/posts/in ... -this-week
 Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.

#1306 PostWysłany: 15 Kwi 2021 00:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 274
Kilometry: 484 676
Ja w tym tygodniu zrobiłem loty Teneryfa (Level 3) - Lanzarote (Level 2) i z powrotem. Leciałem canaryfly, przy check-in dostawaliśmy formularze do wypełnienia (o ile dobrze rozumiem, trzeba wypełniać jeśli którakolwiek z wysp pomiędzy którymi podróżujemy jest Level 3), które następnie oddawaliśmy przy bramce. Wskazali nam, co mamy zaznaczyć jako turyści - jak będę miał więcej czasu, to wrzucę fotkę takiego formularza. Dopytywałem obsługę czy nie będzie problemu przy powrocie na Tene, skoro jest na poziomie 3, ale powiedzieli "Don't worry, no problem". 8-)
2 ludzi lubi ten post.

#1307 PostWysłany: 15 Kwi 2021 13:18 
Awatar użytkownika

Loty: 164
Kilometry: 382 123
niebieski
Czy lecąc z Kanarów na hiszpański ląd trzeba wypełniać jakieś kwity kody QR?

Image
 Relacje PM off  

#1308 PostWysłany: 15 Kwi 2021 13:48 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
kkrampa napisał(a):
Jeszcze nie wiadomo, ale są apele żeby przenieść Teneryfe do poziomu 4.

https://www.canarianweekly.com/posts/in ... -this-week

Decyzji jeszcze nie ma, ale tak jak tydziń temu przewidują, że zostaną na poziomie 3:
https://www.canarianweekly.com/posts/he ... evel-three
 Relacje PM off  

#1309 PostWysłany: 15 Kwi 2021 14:15 
Awatar użytkownika

platynowy
Ale wiecie, ze w lokalnej prasie codziennie jest artykuł raz w jedna, raz w druga strone... ;-)
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#1310 PostWysłany: 15 Kwi 2021 18:00 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jest potwierdzenie, Teneryfa i Gran Canaria pozostają w 3.
Fuerteventura przechodzi na 2
 Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.

#1311 PostWysłany: 15 Kwi 2021 22:54 
Awatar użytkownika

Loty: 59
Kilometry: 144 379
niebieski
Przebywam właśnie na Teneryfie i śmiało mogę powiedzieć, że wyspa świeci pustkami, większość hoteli jest zamknięta. Poza miejscowymi na miejscu widać i słychać głównie Brytyjczyków. Knajpy otwarte tak pół na pół powiedzmy. Gorzej ze sklepami z pamiątkami, tych większa część wydaje się być zamknięta. podejście ludzi do obostrzeń, obowiązku noszenia maseczki zdecydowanie luźniejsze jak w Polsce. Wcale nie mało osób w ogóle ich nie nosi, a jak noszą to zwykle pod nosem czy też na brodzie lub pod nią.
Generalnie jest to dobry czas na odwiedzenie wyspy o ile naszym celem nie jest impreza itd.

Tutaj zostawiam namiar na punkt medyczny, w którym mam zamiar robić test na covid przed powrotem:

28°01'43.9"N 16°36'03.5"W
https://maps.app.goo.gl/KHTQA73N9qgWvXZv7

Ostatnio edytowany przez klapio, 16 Kwi 2021 00:45, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#1312 PostWysłany: 15 Kwi 2021 22:59 

Loty: 148
Kilometry: 225 209
srebrny
Co do przestrzegania obostrzeń - to ja naprawdę nie wiem w jakiej części wyspy jesteś, ja w ciągu pół roku byłem w Andaluzji, 2 razy na Teneryfie i na Lanzarote i ogólnie Hiszpanie bardzo poważnie podchodzą do noszenia maseczek, czasem nawet nadgorliwie (tutaj już sytuacja mojej dziewczyny z Barcelony, kiedy podczas wejścia pod górę w parku zdjęły z koleżanką maseczki i zostały od razu upomniane, ja też jeżdżąc sporo na rowerze po Kanarach widziałem ludzi uprawiających sport w maseczkach, co już jest jak dla mnie przegięciem)
Czas jest dobry, bo ceny są przystępne, sporo lepsze niż jak byłem zimą.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#1313 PostWysłany: 15 Kwi 2021 23:04 
Awatar użytkownika

złoty
@Rockriderr

Podzielam Twoja uwage, bylem 2 tyg temu w Madrycie i nie bylem w stanie znalezc osoby bez maseczki na zewnatrz, lub osoby ktore nosza je pod nosem. Kazdy, ale to kazdy mial ja na sobie mimo sorej ilosci osob spedzajacych czas wolny w miejscach publiczynch.
4 ludzi lubi ten post.

#1314 PostWysłany: 15 Kwi 2021 23:57 

Spędziliśmy całą zimę w Las Americas i prawie się nie zdarzało spotkać osoby bez maseczki, a miejscowi przestrzegali tego wymogu wręcz rygorystycznie. My zdecydowanie się odróżnialiśmy in minus w porównaniu do miejscowych. Brytyjczyków z Wielkiej Brytanii tam nie ma i nie ma prawa być. Jak Boris wprowadził ban w połowie stycznia to zniknęli z dnia na dzień. Skończyły się też kradzieże w hotelu i pijackie imprezy. Ci Brytyjczycy, których tam można spotkać, to głownie zamieszkali na kanarach i mający tam biznesy, bo tylko osoby posiadające tam nieruchomość mogły wyjechać z WB i byli wpuszczani do Hiszpanii. Irlandczycy tez mówią po angielsku i oni mogli wyjeżdżać, jak im śrubę przykręcili, to umawiali się do dentysty na kanarach i to był wyjazd w celu medycznym. Poza tym ci mieszkający poza WB.

Pustki są cudowne, oglądam kamerki i widzę, że jest to samo co w styczniu i lutym. I jeszcze jedna sprawa - ceny były, są i będą świetnie. Dostaliśmy w styczniu i lutym dobra cenę za apartament, napisałem maila czy w czerwcu/lipcu ta sama cena i potwierdzili, że ani centa drożej. Zapytałem w kilku miejscach i z mety dostałem kilka ofert dwie sypialnie po 50 -55 EUR. Brytole nie pojawią sie tam przed 24 czerwca, bo wtedy Jet2 wznawia loty. Niestety liczba zakażeń na Teneryfie rośnie, ale w porównaniu do Polski jest nadal bardzo niska.

Ostatnio edytowany przez puhacz, 16 Kwi 2021 04:00, edytowano w sumie 1 raz
Brytyjczycy - wielka litera + poprwna forma
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1315 PostWysłany: 16 Kwi 2021 00:02 
Awatar użytkownika

Loty: 59
Kilometry: 144 379
niebieski
Nie będę pstrykał zdjęć hiszpańskim przechodniom, ale czytając twój post aż nie wiem co napisać. Moje obserwacje jest taka jak wcześniej napisałem. Maski z grubsza noszą, choć raczej niestarannie. Brytyjczycy - fakt, mój błąd - mam na myśli anglojęzycznych ludzi, tych z akcentem. Ta starszyzna faktycznie może być miejscowa, ale brytyjsko brzmiące, liczne rodziny biegające po moim hotelu są faktem.

#1316 PostWysłany: 16 Kwi 2021 00:06 

Może teraz już sie zmęczyli, ale w styczniu lutym mogliby być dla nas wzorem. Serio.
 Relacje PM off  

#1317 PostWysłany: 16 Kwi 2021 01:17 

niebieski
Potwierdzam, maseczki noszą wszyscy. Nieważne młodzi czy starzy. Ledwo zejdą z plaży na promenadę i cyk- zakładają. Niektórzy nie zdejmują nawet siedząc ze znajomymi w knajpach. Jedyny wyjątek to jak biegałem wzdłuż południowego wybrzeża (promenada Costa Adeje) i faktycznie biegacze czy spacerowicze dosyć liberalnie do tego podchodzili.

Każdy ma swoje podejście, ja na zewnątrz nie zawsze zakładam w miejscach z małą ilością ludzi i nie zdarzyło mi się być upomnianym.

Schodząc z tematu maseczek to wyjazd na Teneryfę był najlepszą podróżniczą decyzją ostatniego czasu. Ucieczka od pogody, obostrzeń i polityki wspaniale daje odpocząć głowie. Ceny są chyba na maksa atrakcyjne. Udało mi się przedłużyć nocleg o kolejne 21 dni w Callao Salvaje w segmencie 70m2 z dwiema sypialniami, balkonem i bardzo dużym tarasem w cenie 40 euro/dzień (!) za 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Tak więc jak ktoś planuje zostać na dłużej i skorzystać z pracy zdalnej to polecam klepnąć nocleg na parę dni i potem ugadywać się poza bookingiem.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.

#1318 PostWysłany: 16 Kwi 2021 13:03 
Awatar użytkownika

niebieski
Potwierdzam, zarówno w styczni, lutym jak i marcu na Gran Canarii to samo: maszeczka, jedynie biegacze bez, ale jak przebiegali to zakładali na tę jedną sekundę ;)
 Relacje PM off  

#1319 PostWysłany: 16 Kwi 2021 13:48 

Loty: 61
Kilometry: 102 896
Hej. Czy w różnych apartamentach czy hotelach na Teneryfie faktycznie wymagają testów na covida? Lecimy jutro i zaraz po rezerwacji dostałem info, że nie przyjmują gości bez testu zrobionego do 72h przed. I że są z tego zwolnione osoby, które już są na wyspie 15+ dni. Oczywiście mamy te testy, bo bez tego by nas pewnie do samolotu nie wpuścili, ale przy zmianie zakwaterowania za kilka dni już ten test będzie nieaktualny. Czy w związku z tym mamy robić testy przy każdej przeprowadzce aż do 15-ego dnia pobytu? :)
 Relacje PM off  

#1320 PostWysłany: 16 Kwi 2021 14:33 

Blackall,
Mam podobne wrażenie odnośnie maseczek. Noszą niemal wszyscy i wszędzie. Zdarza się zobaczyć biegaczy/kolarzy bez, ale przy mijaniu i tak zakładają albo zachowują odstęp. Mieliśmy dwa różne miejsca noclegowe - w jednym nie pytali nawet, w drugim wymagali testów.
 Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.

[ 1411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości