Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 03 Paź 2014 09:19 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
Korzystam z CS już od 8 lat, praktycznie od początku jego bycia (wtedy słynny był jeszcze hospitality club, ale wszyscy przerzucili się na CS) i nie mam nic do zarzucenia. pamiętam jak kolezanki na studiach dziwiły mi się, że sypiam "u nieznajomych". ale tak naprawdę to nie raz nie dwa byli to bardzo wartościowi ludzie, z którymi kontakt mam do dziś, a miejsca w których bylam poznałam lepiej niż z oficjalnym przewodnikiem. znajomi których powoli wkręcałam do CS naprawdę byli mi wdzięczni i teraz sami korzystają.

szkoda tylko ze z biegiem czasu i podróż widać na profilach, że są tam przypadkowe, nie mające pojęcia o co w tym wszystkim chodzi osoby. kiedyś była to mała spolecznosc osób naprawdę zaangażowanych. Teraz niestety często ciężko jest znaleźć kogoś naprawdę fajnego :( ale i tak-polecam!!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 09 Lis 2014 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Wrz 2014
Posty: 36
To ja również polecę couchsurfing :). Korzystam z tego od maja tego roku, ale udało mi się już wyjechać na takiej zasadzie 6 razy. Zaczęło się (za namową koleżanki) od trzech dni u przesympatycznych Litwinów w Bergen. Później dwa razy w Grecji: w Atenach i w Salonikach. W Budapeszcie gościł mnie Australijczyk, który obiecał, że wpadnie wkrótce do Polski i wreszcie ostatnio w Porto i w Lizbonie miałam okazję poznać kolejnych fantastycznych hostów.

Dla mnie głównym motywem korzystania z tego nie jest aspekt finansowy, ale przede wszystkim wymiana kulturowa. I tak też chociażby w Porto nasi gospodarze opowiadali nam o studenckich zwyczajach i wzięli nas na miasto. A w Lizbonie nasz host wziął nas na wycieczkę i ugotował nam tradycyjny portugalski obiad (my jemu polski następnego dnia). Znów w Atenach, nasz host uczył nas tradycyjnych greckich tańców. Jedyne gorsze doświadczenie było w Salonikach, gdyż warunki, jakie panowały u hosta ciężko nazwać higienicznymi. No ale tutaj jest taki element ryzyka i nie ma co wybrzydzać. Sam w sobie host był bardzo sympatycznym człowiekiem.

Także generalnie bardzo zachęcam wszystkich - jak raz spróbujecie to później nie będziecie już nawet myśleć o hotelach :)
_________________
Zapiski z podróży http://kranceswiata.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 09 Lis 2014 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 61
Loty: 2
Kilometry: 2 056
kathrine0 napisał(a):
To ja również polecę couchsurfing :). Korzystam z tego od maja tego roku, ale udało mi się już wyjechać na takiej zasadzie 6 razy. Zaczęło się (za namową koleżanki) od trzech dni u przesympatycznych Litwinów w Bergen. Później dwa razy w Grecji: w Atenach i w Salonikach. W Budapeszcie gościł mnie Australijczyk, który obiecał, że wpadnie wkrótce do Polski i wreszcie ostatnio w Porto i w Lizbonie miałam okazję poznać kolejnych fantastycznych hostów.

Dla mnie głównym motywem korzystania z tego nie jest aspekt finansowy, ale przede wszystkim wymiana kulturowa. I tak też chociażby w Porto nasi gospodarze opowiadali nam o studenckich zwyczajach i wzięli nas na miasto. A w Lizbonie nasz host wziął nas na wycieczkę i ugotował nam tradycyjny portugalski obiad (my jemu polski następnego dnia). Znów w Atenach, nasz host uczył nas tradycyjnych greckich tańców. Jedyne gorsze doświadczenie było w Salonikach, gdyż warunki, jakie panowały u hosta ciężko nazwać higienicznymi. No ale tutaj jest taki element ryzyka i nie ma co wybrzydzać. Sam w sobie host był bardzo sympatycznym człowiekiem.

Także generalnie bardzo zachęcam wszystkich - jak raz spróbujecie to później nie będziecie już nawet myśleć o hotelach :)


Najlepsze są rozmowy z hostami, otwarcie się na nową kulturę i otrzymanie drogocennych rad dotyczących zminimalizowania czasu w metrze czy też drogi pieszej (chociaż gubienie się w mieście zawsze fajnie się kończy:)) albo zaproponowania jakiejś fajnej miejscówki albo knajpy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 09 Lis 2014 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
maggie napisał(a):
szkoda tylko ze z biegiem czasu i podróż widać na profilach, że są tam przypadkowe, nie mające pojęcia o co w tym wszystkim chodzi osoby. kiedyś była to mała spolecznosc osób naprawdę zaangażowanych. Teraz niestety często ciężko jest znaleźć kogoś naprawdę fajnego :( ale i tak-polecam!!!

dokladnie, dlatego coraz bardziej podoba mi sie warmshowers mimo ze sama nie podrózujé rowerem.
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 10 Lis 2014 02:02 

Rejestracja: 18 Cze 2013
Posty: 18
WAŻNY POST - PRZECZYTAJ ZANIM ZADASZ PYTANIE! Kański

Ja dołączam się do dyskusji ponieważ z couchsurfingiem zwiedziłam mnóstwo krajów. Dołączyłam w 2009 roku, wcześniej korzystałam z hospitality club ale tak jak ktoś wcześniej powiedział, mnóstwo ludzi przerzuciło się na CS ze względu na większe możliwości tej strony. Z CS zwiedziłam: Antequera, Athens, Barcelona, Berlin, Brasov, Brussels, Bucharest, Cork, Dublin, Florence, Krefeld, Liverpool, London, Malaga, Malmo, Milan, Moss, Oslo, Paris, Pisa, Poznan, Rome, Sofia, Stockholm, Tokyo, Varna, Yokohama (przepraszam za angielskie nazwy - kopiowałam listę ze strony).

Podróżowałam sama (w większości) lub z chłopakiem/kuzynem/przyjaciółką/mamą. Na samym początku powiem, że nigdy nie próbowałam znaleźć noclegu dla więcej niż 2 osób. Pewnie jest to możliwe, ale na pewno trudniejsze do zrealizowania (nie każdy ma dom z 4 sypialniami).

Co do couchrequest'ów: trzeba ZAWSZE czytać profil!!!
Na profilu są zwykle umieszczone takie informacje jak:
- na ile dni przed najlepiej wysłać do danej osoby zapytanie (na miesiąc przed, może na 2 tygodnie przed, a może tylko 2-3 dni przed),
- w której dzielnicy miasta ktoś mieszka (bardzo przydatne przy wielkich miastach jak Londyn, Paryż czy Tokio),
- jakie są domowe zwyczaje (wychodzę o 8rano wracam o 16ej / lubię lub nie lubię gotować / "chcę z tobą spędzić czas" lub "jestem zaje*iście zajęty" / w domu chodzę w samych gaciach itp., itd.

Ja zwyklę zaczynam przeglądać profile tak na 2-3 tygodnie przed. Mało kto planuje z ponad miesięcznym wyprzedzeniem. Wasza wiadomość powinna być czytelna:
- kim jestem,
- kiedy przyjeżdżam, może nawet dlaczego przyjeżdżam,
- co lubię robić,
- jakie mamy WSPÓLNE zainteresowania, (patrz -> czytaj dokładnie cały profil)
- dlaczego piszę właśnie do Ciebie, co mnie zainteresowało w twoim profilu

BROŃ BOŻE NIE PISAĆ:
- "jestem biednym studentem, który nie ma na hotel" (jak jesteś aż tak biedny to najpierw idź do pracy, odłóż trochę pieniędzy, a potem jedź na wakacje)
/skończyłam studia rok temu, więc wiem co to znaczy nie mieć kasy, ale nie mam aż tyle odwagi, żeby jechać z jednym dolarem i myślą "jakoś to będzie"/
- "rozpaczliwie potrzebuję twojej pomocy, bo..." (chyba że faktycznie Cię okradli i zostałeś tylko z tym co masz na sobie)
- "napisałem do Ciebie, bo masz fajne zdjęcie profilowe" (na prawdę? srsly?!?! tylko na to Cię było stać?)
- po angielsku do polaków. Widać od razu, że wiadomość jest kopiowana po 100 razy, (nie bądź ignorantem i poświęć te 5 minut na napisanie wiadomości po polsku)
- jak nie znasz dobrze agielskiego to znajdź kogoś kto zna (!!!) i pomoże Ci w napisaniu wiadomości, (raz dostałam takiego maila, że nie wiedziałam po jakiemu to było napisane i mimo chęci nic nie udało mi się zrozumieć)

Postaw się na miejscu hosta. Ten ktoś dostaje 10-20 wiadomości dziennie. W większości są to nudne maila w stylu "czecs jestem fajny przyjezdzam jutro o 1730 do cetrum moge spac u ceibie?" (zastosowano oryginalną pisownię). Mała rada... Napisz coś, co wyróżni twoją prośbę. Coś co sprawi, że host zainteresuje się twoją osobą. Bądź oryginalny!

Ja zwykle piszę do około 20 i czekam na odzew. Jeśli w ciągu 3-4 dni mam tylko 3 odpowiedzi to znaczy, że reszta jest zajęta czymś, nie w głowach im CS w danym momencie i trzeba pisać dalej. Nie można się zniechęcać!!! Podczas czasie wakacji wielu ludzi podróżuje, więc pewnie duża część CSurfingowców nie będzie w stanie was przyjąć. Na stronie można znaleźć opcję "Last login". Staram się pisać do osób, które logowały się maksymalnie 72 godziny temu i widać, że profil jest "żywy" - długi opis, mnóstwo zdjęć, itp. itd.

Jesteśmy zawsze (no dobra, 99%) w stanie przewidzieć czy chodzi komuś o sex, trzeba czytać dokładnie profil!!! Ja nigdy się nie nacięłam, ale często dostawałam "zaproszenia" od macho w ciasnych t-shirtach. Takie zaproszenia po prostu ignorowałam. Trudno oczekiwać, żeby ktoś przy 45 stopniowym upale w Grecji chodził cały zakryty, ale nie zdarzyło mi się, żeby ktoś biegał po domu z fujarą na wierzchu. Poza tym każdy ma język, więc takie rzeczy można obgadać wcześniej albo powiedzieć coś! jeśli czujemy się niekomfortowo. W razie emergency łap za bagaż i uciekaj (patrz: trzymaj swoje rzeczy w jednym miejscu).

Zawsze musimy ubezpieczyć się w większą ilość gotówki na wypadek gdyby nasz host był niemiły/napalony/w jaki kolwiek inny sposób nieprzyjemny. Na szczęście nigdy nie musiałam szukać hostelu w środku nocy, bo ktoś mnie wystawił, ale słyszałam o ludziach którym takie rzeczy się przytrafiły.

Nigdy nie możemy oczekiwać, ze host będzie naszą niańką!!! Trzeba mieć swoje plany! Nasz host może pracować, lub może nie mieć chęci pokazywania po raz setny wieży Eiffel'a! Zwykle host idzie do pracy, a ja idę na miasto. Wieczorem natomiast czas na jakąś wspólną kolację i pogawędkę. Często pogawędki trwają od 2-óch do ponad 4 godzin :D , ale to już zależy od nas i od ludzi na których trafiliśmy. Co do gotowania... Ja uwielbiam gotować dlatego szukam też osób, z którymi mogłabym coś upichcić (patrz: wspólne zainteresowania). Niektórzy wolą wyjść do knajpy lub na drinka (patrz -> czytaj profil!!!) Czasami szłam z moimi hostami do sklepu i płaciliśmy 50-50%, a czasami płaciłam ja (bo chciałam np. podziękować za gościnę).

Co do prezentów: prezenty muszą być! Nie ważne czy są to czekoladki za 2 euro, książka czy butelka wina. Liczy jest gest. W niektórych krajach brak prezentu może być bardzo źle odebrany, np. w Japonii. Większość ludzi pisze: mam mały budżet, a poza tym latam tylko z podręcznym... Po pierwsze: DZIĘKI TEJ OSOBIE NIE WYDAJESZ KASY NA HOTEL!!! MOŻE POWINIENEŚ OKAZAĆ TROCHĘ WDZIĘCZNOŚĆI?! Na hotel wydałbyś ze 40 euro, na prezent koło 5-10. Poza tym kto Ci każe kupować prezent w Polsce?! Wiadomo, że fajnie by było przywieźć coś oryginalnego, ale: patrz wyżej -> Liczy się gest! Przed zakupem warto sprawdzić, czy dana osoba spożywa alkohol, albo ma jakieś alergie (największa wtopa to kupić coś, co się kompletnie nie przyda, np. wódkę muzułmaninowi, czy prawdziwą swojską kiełbasę wegetarianowi.)

Organizacja, organizacja, organizacja. Jak jesteś rozlazły - siedź w domu, albo płać za hotel. Wolnoć tomku w swoim domku ogranicza się niestety tylko do twoich czterech ścian. Dom hosta to NIE JEST twoje legowisko, ani twoje terytorium. Nie oznaczaj go rozdeptanymi czipsami, rozlanym browarem, ani śmierdzącymi skarpetkami na środku pokoju. Staraj się trzymać swoje rzeczy w jednym miejscu. A najlepiej wypakuj tylko te, które są Ci w danym momencie potrzebne. Nie ma nic gorszego od kogoś kto rozwala swoje ciuchy po pokoju i wyjada wszystko z lodówki. Pytaj się o pozwolenie nawet jeśli wiesz co gdzie leży. Lepiej wyjść na zbyt grzecznego niż na ignoranta.

NIE SPÓŹNIAJ SIĘ! Jeśli macie razem wyjść z domu o 8 rano -> stój przy drzwiach już o 7.55. Jeśli twój host spóźni się przez Ciebie do pracy nigdy Ci tego nie zapomni, a jak się kompletnie wkurzy wypomni Ci twoją niepunktualność na stronie CS w opiniach i referencjach.Jeśli jednak robiłeś wszystko co mogłeś ale i tak wiesz, że się spóźnisz, to wysyłaj ostrzegawcze smsy zanim się z hostami zobaczysz, np. "Cześć. Bardzo was przepraszam, ale spóźnię się na spotkanie bo uciekł mi pociąg. Następny jest dopiero za 15 minut. Na miejscu powinnam być o XX:YY. Jeszcze raz przepraszam." W Japonii natomiast... Nie spóźniaj się. Po prostu się nie spóźniaj. Wygląda to BAAAARDZO ŹLE jeśli się spóźnisz. Japończycy wychodzą 20 a nawet 30 minut za wcześnie, więc u nich spóźnienie się to okazanie braku szacunku drugiej osobie. Japończycy są względem obcokrajowców troszkę bardziej wyrozumiali niż względem samych japończyków, więc może nie wywalą cię na bruk z tego powodu (są zbyt uprzejmi, żeby coś takiego zrobić) ale to nie oznacza, że można tego nadużywać.

Wiadomo, że nie wszyscy muszą ze sobą harmonijnie współgrać. Jeśli potrafisz przeglądać profile to nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem osób, które mają takie same zainteresowania jak ty. Jeśli jednak trafisz na hosta z którym rozmowa się nie klei, np. który jest małomówny/introwertyczny to nie zagaduj go na siłę, ale zajmij się sobą. Jeśli ten ktoś jest niestety idiotą i nie możesz znaleźć żadnej nici porozumienia -> to już tym bardziej postaraj się zająć sobą. W ten sposób nie zepsujesz sobie wyjazdu i nie narobisz wrogów. To jego dom, więc trzeba się hosta słuchać w niektórych sprawach i dostosować do jego trybu życia, niemniej jednak trzeba pamiętać, że niektórzy ludzie po prostu chcą nam wejść na głowę i starają się nas "wykorzystać". Nie jesteś sprzątaczką, kucharką, klaunem do zabawiania ale gościem, którego ten ktoś postanowił zaprosić do domu. Jeżeli wychodzicie do baru to może i wypada postawić piwo czy dwa (jeśli nie kupiło się prezentu), ale nikt nie powinien oczekiwać, że będziecie płacić za najdroższe wymyślne drinki przez pół nocy a potem jeszcze za taksówkę.

Mam nadzieję, że mój post się na coś komuś przyda. W razie pytań proszę pisać, postaram się na wszystkie odpowiedzieć.
Życzę wszystkim udanych wyjazdów z CouchSurfing'iem!
Shumaa


Ostatnio edytowany przez Kański 10 Lis 2014 12:41, edytowano w sumie 3 razy
wyróżnienie postu
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
11 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 10 Lis 2014 02:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Solidnie i na temat - powinnaś więcej udzielać się na forum :)

Dzięki za informacje, na pewno wielu osobom się przydadzą!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 10 Lis 2014 02:39 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Popieram. Duzo fajnych, konkretnych wskazowek. Dzieki Shumaa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 10 Lis 2014 11:47 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Kazdy powinien to przeczytac przed zadaniem swojego wlasnego pytania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 10 Lis 2014 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 61
Loty: 2
Kilometry: 2 056
ciacho_majonez napisał(a):
Kazdy powinien to przeczytac przed zadaniem swojego wlasnego pytania :)


Przykazania początkującego :D

Bardzo przydatne rady, na pewno kto skorzysta będzie zadowolony :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 10 Lis 2014 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 213
Loty: 218
Kilometry: 137 159
niebieski
W ciągu ostatnich czterech dni dostałem trzy takie requesty na couchsurfingu:

1. "will/would like to stay 11 days.. if we didn't kill another before that"
11 dni?!?! Gdzie w profilu mam wyraźnie napisane, że 3 to maksimum. Przy okazji pięknie napisana zachęta..

2. od jakiejś "artystki", która ma więcej negatywów niż ustawa przewiduje. A w profilu "W podróży, jako podziękowanie za nocleg proponuję zwyczajowo ponadczasowo cenne dzieło sztuki mojego autorstwa"
Ponadczasowo cenne? Jezu...

3. "siema przekimasz mnie noc albo dwie przyjezzdzam z konina chyba z bratem duzo nam nie trzabe"
w profilu jedno foto i dwie wypełnione rubryki...

A potem ludzie się dziwią, że nikt im nie odpowiada albo wszyscy odpisują, że nie... 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 10 Lis 2014 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ciamek napisał(a):
...

A potem ludzie się dziwią, że nikt im nie odpowiada albo wszyscy odpisują, że nie... 8-)

a w CS masz takie same foto jak tutaj? :D
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
smok1 lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 10 Lis 2014 12:35 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
namteH napisał(a):
ciamek napisał(a):
...

A potem ludzie się dziwią, że nikt im nie odpowiada albo wszyscy odpisują, że nie... 8-)

a w CS masz takie same foto jak tutaj? :D

O to samo chciałem zapytać..... :twisted:
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 10 Lis 2014 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 213
Loty: 218
Kilometry: 137 159
niebieski
piopen napisał(a):
namteH napisał(a):
ciamek napisał(a):
...

A potem ludzie się dziwią, że nikt im nie odpowiada albo wszyscy odpisują, że nie... 8-)

a w CS masz takie same foto jak tutaj? :D

O to samo chciałem zapytać..... :twisted:


Bóg uchował - NIE :lol:

I, już bez kpin, mam bardzo dobre doświadczenia z CS - zarówno jako gospodarz jak i jako gość. Jakoś nigdy nie trafiłem na pijawki, buraków i przygłupów.
Ale, jak już pisała koleżanka powyżej, trzeba czytać profile. I pisać do ludzi z sensem :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 10 Lis 2014 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 61
Loty: 2
Kilometry: 2 056
ciamek napisał(a):
W ciągu ostatnich czterech dni dostałem trzy takie requesty na couchsurfingu:

1. "will/would like to stay 11 days.. if we didn't kill another before that"
11 dni?!?! Gdzie w profilu mam wyraźnie napisane, że 3 to maksimum. Przy okazji pięknie napisana zachęta..

2. od jakiejś "artystki", która ma więcej negatywów niż ustawa przewiduje. A w profilu "W podróży, jako podziękowanie za nocleg proponuję zwyczajowo ponadczasowo cenne dzieło sztuki mojego autorstwa"
Ponadczasowo cenne? Jezu...

3. "siema przekimasz mnie noc albo dwie przyjezzdzam z konina chyba z bratem duzo nam nie trzabe"
w profilu jedno foto i dwie wypełnione rubryki...

A potem ludzie się dziwią, że nikt im nie odpowiada albo wszyscy odpisują, że nie... 8-)


Niektórzy faktycznie fantastycznie się przedstawiają, a ponadczasowo cenne dzieło sztuki nie dostaje się codziennie :)

Ja z takim avatarem bym od razu napisała :D Swój człowiek :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ciamek lubi ten post.
 
      
#115 PostWysłany: 10 Lis 2014 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
ciamek napisał(a):

1. "will/would like to stay 11 days.. if we didn't kill another before that"


Dobre, ja dostałem raz wiadomość że ktoś tam zmienia robote, nie chce płacić za hotel albo wynajem i potrzebuje noclegu na cały miesiąc dopóki czegoś sobie nie znajdzie. Cudaków nie brakuje, ale przecież nie każdego trzeba przyjmować pod swój dach :)

Ja nigdy nie korzystałem, ale mam zamiar w 2015. U mnie kilka osób już nocowało, ostatnio Czeszka ze swoim znajomym, naprawde fajna osoba była, mega się zakoleżankowaliśmy ;) Było mi bardzo miło jak przywiozła jakiś tam magnes, piwko czeskie i śliwowice. Dobra opcja ten cały CS byle by nie polegało to na pasożytowaniu u hosta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
inwencja lubi ten post.
 
      
#116 PostWysłany: 19 Lis 2014 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Czy ktoś wie kiedy uruchomią stronę couchsurfing.org, bo obecnie przechodzi jakąś reaktywację :)
I czy stare konta pozostaną czy trzeba będzie wszystko zakładać od nowa ?

Pozdrawiam,

Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 20 Lis 2014 00:24 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Wrócił... odmieniony. Nie mam siły teraz tego przeglądać, może ktoś podzieli się wrażeniami? Na pierwszy rzut oka wygląda jak każda zmiana od 2 lat - na gorzej. Pewnie zaraz każą płacić surferom jakąś opłatę, żeby przyszedł im mail z adresem hosta :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 20 Lis 2014 00:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Moim zdaniem nie jest źle, wygodne jest to, że ogarnęli fajnie sposób wyszukwania (można założyć i wybrać parę opcji przy wyszukiwaniu hosta), jednak na minus połączenie wiadomości i zapytań w jedną skrzynkę, przez co zlikwidowali listę osób, które mnie już odrzuciły :/ i nowe strony użytkownika wymagają więcej klikania, to też na minus - wysyłając zapytania muszę przeklikać trochę by w pełni przeczytać profil :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 27 Lis 2014 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 213
Loty: 218
Kilometry: 137 159
niebieski
Czasem nie ma na co klikać. Np. wczoraj taki mi wesołek wysłał zapytanie:
"siemanko,szukam noclegu dla mnie i dziewczyny z soboty na niedzielę 29/30.11"

Ręce opadają. Bardzo...

Profil jak na załączonym obrazku.

Załączniki:
css.jpg
css.jpg [ 70.3 KiB | Obejrzany 20837 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 27 Lis 2014 19:14 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Może ktoś się pomylił z tampolinn ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group