Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Mar 2016 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Proszę o opinię i doświadczenie z tym biurem podróży.

Znalazłem ofertę na hotel HB tańszą o około 40 % niż na stronie samego hotelu - i jest ona dostępna:

Załącznik:
lmx.jpg
lmx.jpg [ 29.3 KiB | Obejrzany 16492 razy ]


Czy ktoś rezerwował u nich i może wypowiedzieć się odnośnie obsługi i czy ogólnie wszystko odbyło się tak jak zaplanowaliście ?

Chciałem tą samą ofertę zarezerwować przez polski DreamTours , ale mają opcję płatności tylko przelewem (brak ewentualnego chargeback) a po za tym na stronie https://turystyka.gov.pl/_p_81_s_89447.html jest info że mają cofnięte pozwolenie na działalność ?!

Załącznik:
dt.jpg
dt.jpg [ 124.28 KiB | Obejrzany 16492 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 17 Mar 2016 19:46 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Płatności kartą można realizować tylko u dużych, znanych operatorów, gdyż wykonanie usługi jest gwarantowane przez Mastercard czy Visę, a ściślej przez firmę reprezentującą te firmy w danym kraju, w Polsce jest to eCard S.A. spółka kilku największych banków.
Za określoną prowizją eCar weryfikuje wiarygodność firmy , która ubiega się o możliwość płatności za jej usługi kartą. Odpowiada też za wszelkie zobowiązania z tego tytułu. Dlatego np. w Polsce bardzo mało biur podróży ma obcję płatności kartą.
Jeśli chodzi o ceny to znamy przecież przypadki oferowania przez biura pidróży np.Tui, czy Rainbow Tur




Wysłane z mojego V2 przy użyciu Tapatalka
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Mar 2016 19:58 

Spokojnie można rezerwować na LMX.
Korzystałem raz czy dwa i wszystko było OK.
Są od wielu lat na rynku.

PS. Ostatnio tylko raz korzystałem z usług polskiego biura podróży. Konkretnie Almaturu, wysyłając dziecko na kolonie letnie. Płaciłem bez problemu KK. Również w swojej siedzibie mają terminale do płatności.
Góra
 PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Mar 2016 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Jasna sprawa. A korzystałeś może z LMX Touristik ?

-- 17 Mar 2016 19:02 --

@jacakatowice ewentualna obsługa po sprzedażowa tylko po niemiecku, czy można także po angielsku ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Mar 2016 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
latamy często z niemiec na wakacje i z tym biurem byliśmy za dwa razy, wszystko bez problemu, są na rynku od wielu lat, jak szukam oferty na wypoczynek to zawsze biuro niemieckie w lastminute jest tańsze niż składak lot+hotel+transfer+wyżywienie, jak się kupuje przez pośrednika np. opodo.de czy 5vorflug.de może być bezpieczniej
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Mar 2016 20:06 

Ja mieszkałem wiele lat w Niemczech. :D
To po niemiecku z nimi zasuwam. A po angielsku niestety nie wiem. Bo za dobrze to sam nie znam. ;)
Ale myślę, że też się da.
Góra
 PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Mar 2016 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Dwa razy korzystałem z LMX i generalnie ok.
Wysyłają książeczkę z voucherem jak za starych czasów, przez telefon dogadasz się tylko po niemiecku.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
George23 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Mar 2016 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
możesz śmiało wysłać maila po angielsku, a z drugiej strony wiem, bo znajoma pracuje w podobnej branży w niemczech, że wymagają znajomości co najmniej angielskiego przy zatrudnieniu
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Lis 2017 15:13 

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 1
Korzystałem z tego biura tego roku we wrześniu - wczasy na Maderze.
Marna obsługa - lot opóźniony o 3 godziny (w OBIE STRONY), DODATKOWO, NA MADERĘ NIE DOLECIAŁY NASZE BAGAŻE!!!
Musieliśmy zakupić kosmetyki i bieliznę. Po powrocie wysłaliśmy dokumentację opóźnień, zakupów, potwierdzenie spóźnionej dostawy bagazu ( ja dostałem #-go dnia, a żona 5 dnia po przylocie na Maderę - 2 dni przed odlotem!!).
LMX przysłało "uprzejmy" list, abyśmy z tym problemem radzili sobie sami, "pałując się" z upadającą linią AirBerlin ( oczywiście, wiedzieli, że nie mamy szans na nic.
Z nami byli turyści z polskiego biura Itaka - znakomicie obsługiwani przez rezydentów. dięki uprzejmości dołączyliśmy do nich na wycieczkach
Powiem krótko. LMX jeszcze żyje DDR-owskimi zwyczajami. Zwróćcie uwagę na umowy. Nie ma tam nić o odpowiedzialności za uchybienia przewoźników WYBRANYCH PRZEZ LMX.
Pozdrawiam
Przemek
p.s. na życzenie do wglądu moja korespondencje z LMX w sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Paź 2022 03:12 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 122
Rezerwacja samego hotelu. Kilka kliknięc i rezerwacja potwierdzona- bez żadnej opłaty, jest info o zobowiązaniu zapłaty.
Po 2 dniach próba anulowania nie trafnej rezerwacji i info,że bedzie opłata ok.50% wartości imprezy.
Polskie biura nie potwierdzają rezerwacji bez wpłaty, tutaj jest odwrotnie.
Wszystko odbywało się na miesiąc przed planowaną rezerwacją.
Czy możliwe jest, że będą chcieli ściągnąć ze mnie te 50%?
Można się jakoś przed tym bronić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Paź 2022 11:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Tak, to możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group