Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 15 Gru 2014 05:47 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Teraz jest wysyp na CS ludków z serii 'przygarnij kropka' :roll:
Ręce opadają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#122 PostWysłany: 07 Sty 2015 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Dokładnie tak, jakaś laska wysłała requesta mojej żonie: "Poszukuje noclegu" 5 dni zaznaczyła. A na jej profilu 0 informacji o sobie, 1 selfie i oczywiście zero referencji. Nawet nie wiadomo z jakiego miasta. Takich kwiatków ostatnio coraz więcej na couch surfingu :D I jak tu takich przyjmować pod swój dach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 27 Lut 2015 19:15 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Warto takim ludziom podkreślić ze mogą zaangażować się w lokalną społeczność podróżujących osób i - chociażby w ten sposób zdobyć swoje pierwsze referencje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 15 Mar 2015 13:30 

Rejestracja: 25 Cze 2014
Posty: 5
Wbrew pozorom takie śnieżynki są czasem najbardziej interesującymi osobami :) - zawodowi couche mają już pewną swoją manierę i strategię i robi się to nudne i pretensjonalne. Ja sam swój pierwszy samotny couchsurfing doświadczyłem właśnie rejestrując się na portal będąc w Stambule, dodając 1 zdjęcie i 2 zdania opisu znalazłem najlepszego hosta na świecie, którego to był też "pierwszy raz" - wszystko ma swoje uroki.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 14 Maj 2015 11:53 

Rejestracja: 17 Cze 2013
Posty: 12
Jadę w czerwcu na 4 dni do Paryża, myślałam aby skorzystać z CS, mam tam jedną pozytywną referecję. Jak dodałam moją podróż w tym serwisie to dostałam już kilka propozycji, jednak doszłam do wniosku że najlepszym wyjściem będzie owszem umówienie się z kimś z CS, ale też wcześniej zarezerwować sobie jakiś tani nocleg tak w razie czego. Patrzałam na hostele i pokoje wieloosobowe i nawet w ich ceny powalają :shock: ale do rzeczy - rezerwując hostel podaję numer karty kredytowej i płacę zaliczkę, i z tego co wiem jak nie pojawię się to mogą mi pobrać z karty za 1 nocleg lub całość.. są opcje bezpłatnej anulacji do 1 lub 2 dni przed przyjazdem, ale to mnie nie urządza. Stąd moje pytanie czy są jakieś strony do bookowania czy opcje by móc zarezerwować bez ponoszenia odpowiedzialności po ewentualnym niestawieniu się do hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 14 Maj 2015 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
raczej nie ma.
co najwyżej możesz się wykazać "sprytem" i zrobić rezerwacje pustą doładowywalną kartą.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 14 Maj 2015 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
gosiaxyz napisał(a):
Stąd moje pytanie czy są jakieś strony do bookowania czy opcje by móc zarezerwować bez ponoszenia odpowiedzialności po ewentualnym niestawieniu się do hotelu?


Hotele sieciowe (nie wszystkie) mają opcję anulowania noclegu do godziny 18 w dniu przyjazdu. Taka taryfa nie jest najniższą z możliwych, ale jest to rozwiązanie ;)
Zajrzyj do działu z programami lojalnościowymi, może coś uda się dodatkowo obniżyć, albo zgromadzić pkt. na następne noclegi.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 14 Maj 2015 13:07 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Bez sensu kombinujesz. Jeżeli chcesz skorzystać z CS'a to się umów z ta osobą, generalnie jak nie jest od wczoraj to mała szansa, aby Cie ta osoba wystawiła. Jeżeli natomiast chcesz się "zabezpieczyć", żeby nie być na lodzie, dobę wcześniej sprawdź dostępność miejsc w kilku hostelach, wydrukuj sobie ich adresy, aby wiedzieć jak trafić do nich. Nie sądzę, aby była taka opcja, że nagle tego dnia w Paryżu wykupione były wszystkie miejsca noclegowe.

Kombinowanie z rezerwacją nie ma sensu, bo nawet jak można odwołać później będziesz chodzić szukać wifi, aby odwołać. Albo spóźnisz się z przyjazdem i sam hostel anuluje bo nie pojawiłaś się. Dodatkowo jak jesteś tak pesymistycznie nastawiona do korzystania z cs'a to może być taka sytuacja, że tylko pierwszą noc przenocujesz z czterech i co wtedy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 14 Maj 2015 13:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Chyba bardziej chodzi o to, że to ma być zabezpieczenie na wypadek nie znalezienia hosta, popieram tego typu zabezpieczenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 14 Maj 2015 14:11 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
michzak napisał(a):
Chyba bardziej chodzi o to, że to ma być zabezpieczenie na wypadek nie znalezienia hosta, popieram tego typu zabezpieczenia :)


Nie masz tak naprawdę pewności do ostatniej minuty, że ktoś przykładowo się nie pojawi i tyle. Tak naprawdę ktoś może się zgodzić i nie pojawić się na spotkaniu. Przynajmniej ja tak zrozumiałem obawy osoby powyżej.

dobrymurzyn napisał(a):
Warto takim ludziom podkreślić ze mogą zaangażować się w lokalną społeczność podróżujących osób i - chociażby w ten sposób zdobyć swoje pierwsze referencje.


nie istnieje coś takiego ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 14 Maj 2015 14:16 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
n00 napisał(a):
Nie masz tak naprawdę pewności do ostatniej minuty, że ktoś przykładowo się nie pojawi i tyle. Tak naprawdę ktoś może się zgodzić i nie pojawić się na spotkaniu. Przynajmniej ja tak zrozumiałem obawy osoby powyżej.

Przypomnę się ze swoją historią: najwieksze-wpadki-w-podrozy,18,63542&p=512002&hilit=milanie#p512002 :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 14 Maj 2015 17:39 

Rejestracja: 17 Cze 2013
Posty: 12
Dziękuję za odpowiedzi. Chodziło mi o to, że praktycznie nigdy w ten sposób nie korzystałam z CS i dopiero zaświtał mi taki pomysł, a lubię w takich sytuacjach życiowych być zabezpieczona, a pomyślałam że wybrany host może w ostatniej chwili odwołać, albo się okazać żbokiem np ;-) i wtedy bez rezerwacji zostaną mi najgorsze i najdroższe noclegi. A skoro już mój post jest tu przeniesiony to zapytam czy to ok że po dodaniu na CS mojego tripu do Paryza dostaje zaproszenia, a mam tylko 1 referencje, a zaproszenia dostaje od doświadczonych użytkowników z kilkudziesięcioma pozytywami, albo kilkoma. obawiam się ze ktoś może mieć jakieś inne zamiary...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 14 Maj 2015 17:44 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Prawda jest taka: dziewczynie (podróżującej samemu) dużo łatwiej załapać się na CS niż samotnemu chłopakowi. A już broń Boże parze. I w przeważającej większości nie wynika to z faktu, że zapraszający ma jakieś niecne zamiary.

Nic tylko się cieszyć, Paryż to chyba jedno z cięższych miejsc jeżeli chodzi o CS - miliony turystów i hostowie bombardowani wiadomościami w stylu "przygarnij kropka". Jeśli dostajesz zaproszenia, to wybierz kogoś kto najbardziej Ci odpowiada.

Co do obaw przed przebywaniem u obcej osoby w jej mieszkaniu po zmroku to niestety taki urok tego portalu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 14 Maj 2015 20:59 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
ehhhhhh

Jak nigdy nie korzystałaś z CS'a to może lepiej poczytaj wcześniej różne opinie. Dodatkowo jednak warto wybrać jako hosta kobietę, albo jak podróżujesz to zabrać koleżankę jak nie masz za dużo informacji.

Ja osobiście nie nocowałem u nikogo, ani nie zamierzam nocować, sam serwis używałem jedynie do sprawdzania wydarzeń co się dzieje w jakim mieście. W 80% przypadkach wydarzeń na cs wygląda tak, że ktoś kto ma dojście do jakiegoś pubu, kawiarni etc etc. organizuje takie spotkanie, aby zarobić. Organizator takiego spotkania zazwyczaj nie dość że nie płaci za swoje napoje to dodatkowo jeszcze ma zarobek z tego, że przyprowadził grupkę ludzi. Oczywiście skala tego jest uzależniona od miejsca, w Belgradzie 2-4 osoby, w Rydze 15-20 osób w Tokyo 40 osób.

Nocowanie przez cs'a znam jedynie z opowiadań, ale spotkałem się z takim opowiadaniami, że dziewczyny były w "nieciekawych sytuacjach" jak podróżowały same. Reasumując różnice kulturowe, zachowanie oraz wysyp poradników jak poderwać dziewczynę na cs'ie zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad samotnym podróżowaniem.

Kilka artykułów do poczytania:

http://vagendamagazine.com/2014/12/i-was-raped-whilst-couchsurfing/
http://www.businessinsider.com/couchsurfing-the-best-hook-up-app-2013-12
http://etramping.com/couchsurfing-or-sexsurfing-what-is-the-difference-nowadays/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 14 Maj 2015 21:37 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
No to ja dla równowagi dodam, że na około 30 moich przygód na CS jak człowiek był młody nigdy nie zdarzyła mi się żadna podejrzana sytuacja, zarówno będąc gościem, jak i gospodarzem. Zdarzyło mi się podróżować samemu i z moją ładniejszą połówką. Z dwiema osobami poznanymi przez CS (jako hostowie) narodziła się autentyczna przyjaźń, która trwa do dziś.

Wiadomo, że dziewczyna jadąca sama jest bardziej narażona. Trzeba zachować zdrowy rozsądek jak wszędzie, ale też nie demonizować. I mieć świadomość, że w CS nie chodzi o darmowy nocleg i nie jest to zabawa dla każdego - ja sam im starszy się robię, tym bardziej cenię sobie hotel/apartament/święty spokój. Jak mam ochotę to socjalizuję się z gospodarzem na airbnb. Jak nie, to wymagam ciszy i spokoju, za które przecież płacę :) Teraz CS został mi do użytku jak powyżej - rozpoznać teren przed wyjazdem, zebrać jakieś wskazówki od lokalsów.

Ale wszystkie swoje podróże z CS bardzo miło wspominam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 14 Maj 2015 22:04 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Przykro mi ale, źle zrozumiałeś mojego posta, nikt tam nic nie demonizuje. Po drugie nie wiem jakbyś się starał co byś robił, ale nigdy się nie postawisz w kobiecej sytuacji, więc porównywanie swoich przeżyć do kobiecych odnośnie takich zdarzeń jest raczej nie na miejscu (i nie zakładam tutaj jakiś ekstremalnych założeń typu dziewczyna ma za sobą 20 lat uprawiania kick boxingu, krav-maga'e etc , a Ty jesteś drobnej budowy 155cm, 45kg i lubisz szydełkować)

Bardziej wiarygodną opinią byłaby odpowiedź na takie pytanie (zakładając że nie jesteście 15 lat po małżeństwie i nie przechodzicie żadnego kryzysu):
Puściłbyś swoją partnerkę samą do męskiego hosta, o którym nie ma za wiele informacji na CS (mało informacji, żadnych negatywnych)?? Bo wiadomo, nie ma tak że każdy ma co najmniej 100 referencji, bo zawsze każdy musiał zaczynać.


Ostatnio edytowany przez n00, 14 Maj 2015 22:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 14 Maj 2015 22:06 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
n00 napisał(a):
Puściłbyś swoją partnerkę samą do męskiego hosta

Nie 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 19 Maj 2015 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Couchsurfing fantastyczna sprawa, ale sama bym sie na to nie zdecydowala, tylko w grupie/ze znajomymi/z facetem. Mam swietnego hosta w Bergamo, gdyby byl ktos zainteresowany - dostalismy cale pietro z telewizorem, xboxem, kuchnia do naszej calkowitej dyspozycji ;p

Za to ja szukam namiarow na sprawdzone noclegi w Dortmundzie, Sofii i Budapeszcie - ktos moze cos polecic?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 19 Maj 2015 17:07 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
Tydzień temu wróciłem z Sofii, spałem dwie noce u Slavi'ego:
https://www.couchsurfing.com/people/slavi.dimitrov
Super gość, jest nauczycielem angielskiego w jednej ze szkół w Sofii.
Ogólnie dużo osób u niego nocuje, wraz ze mną i moją narzeczoną była jeszcze Chorwatka, Koreanka i podczas nocy naszego wyjazdy przyjechała jeszcze Niemka.
Oprowadził nas po mieście, pokazał, gdzie tanio i dobrze zjeść, zabrał na wycieczkę na Witoszę.
Polecam z pełną odpowiedzialnością :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 19 Maj 2015 17:14 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jako (w sumie już były) host mogę powiedzieć, że chyba nie chciałbym być w ten sposób "polecany" innym ludziom na jakiś forach. Wystarczającą rekomendacją i polceniem mojej osoby były dla mnie referencje. Jak komuś zależalo - to znalazł, a mnie wtedy też zależało na spotkaniu z taką osobą.

W sumie tego typu akcje skłoniły mnie do ograniczenia mojej obecności i aktywności na portalu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group