Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ubezpieczenie - covid
#1 PostWysłany: 29 Gru 2020 14:40 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
Hej.

Ma ktos jakis pomysl na ubezpieczenie spelniajace kostarykanskie kryteria wjazdu? (KL - 50k USD i 2k USD na przedluzenie zakwaterowania w przypadku kwarantanny).

Mam planete mlodych - KL 60k EUR - czyli pierwszy punkt by sie lapal.
Ale drugi? Jakas ubezpieczalnia oferuje to w przyzwoitych pieniadzach?

Ktos ostatnio testowal w praktyce jak to dziala na granicy? Moze im mozna wyciag z konta pokazac albo jakas karte kredytowa? Chociaz watpie w to, bo to chyba chodzi o to, zeby bialas wykupil ubezpieczenie w ichniejszej firmie.

Te ichniejsze rzadowe (https://micrositios.ins-cr.com/segurovi ... ex-en.html i https://tiendasagicor.com/en) to mi pokazuje 150 usd za miesiac - to troche slabo.

Dzieki,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 30 Gru 2020 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
jakaś babeczka z Włoch potwierdziła na forum tripadvisora, że wjechała do Kostaryki z ubezpieczeniem https://www.sevencorners.com/coronavirus/travel-medical-insurance#/quote.
Za 20 dni koszt wyniósł ją 78 USD, więc całkiem OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Gru 2020 16:49 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
Dzieki tropikey, zaraz na to popatrze - moze bedzie mialo to sens.

A tymczasem wypytalem u zrodla czyli w ichniejszej izbie turystyki czy jak sie to zwie.

Czyli niby to moje ubezpieczenie by sie lapalo na KL, ale nadal brakuje ubezpieczenia na koszty hotelu na czas potencjalnej kwarantanny (2000USD). - Moga byc 2 osobne ubezpieczenia.

Pytalem czy zamiast tego nie mogl by byc jakis wyciag z konta albo karta kredytowa poswiadczajace, ze sie ma 2000USD - odpowiedz brzmi: NIE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sty 2021 16:10 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
witam,

czy ktos juz wie jakie ubezpieczenie moze byc (z jakiego TO), zeby nie kupowac kostarykanskiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sty 2021 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Chodzi Ci o to, czy ktoś wie, czy też raczej, ktoś zweryfikował osobiście na granicy?
Jeśli to pierwsze, to dwa posty wyżej masz jedną propozycję. Jeśli zaś o to drugie, to na razie nikt się nie chwalił, że tam ostatnio dotarł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Sty 2021 21:56 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
Moje ubezpieczenie z ergo Hestii zostało zaakceptowane i otrzymałem kod QR. Zobaczymy, czy to wystarczy, żeby wjechać, ale sądzę że już wiade z tym kodem bez problemu. Koszt polisy to 75zl, zamiast 400zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Sty 2021 00:27 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
@jawamdam mysle ze spokojnie trzeba probowac.

ja dostalam OWU po angielsku z signal iduna.
po przejrzeniu wyglada na to ze tez bedzie ok bo wprost wskazuje ze pokrywa covid.

PS blogerzy tasteaway sa teraz w kostaryce i opisuja cyrk z ubezpieczeniem /tzn najpierw dostali info ze bez kostarykanskiego nie wjada a pozniej ze powinni zglosic sie o zwrot bo ich ubezpieczenie byloby wystarczające ;)/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Sty 2021 09:30 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
@jawamdam - daj koniecznie znac jak na granicy.
A kontaktowales sie z nimi wczesniej? Zeby zatwierdzili ubezpieczenie, czy tylko wysylales ten Healh Pass?
Jakbys tez napisal co to za ubezpieczenie w Hestii takie tanie? Bo brzmi to dobrze.

Ja wyslalem taki formularz wymyslony i kod QR dostalem z automatu od razu, ale dzien pozniej ktos sie odezwal na maila, ze ubezpieczenie jest zle.

No i najwazniejsze czy ma w OWU ten zapis o 2000USD (albo wiecej) na zakwaterowanie na kwarantanne.

@palomino - a u Ciebie w Signalu jest ta kwarantanna? Bo czytalem te signalowe OWU i sie nie doszukalem.
A jak wyslalem babce z ichniejszego ministerstwa moje ubezp. to mi napisala, ze KL sa ok, bo pokrywaja COVID, ale nie ma nic o tym zakwaterowaniu na kwarantanne i nie moga tego przyjac i ze przynajmniej musze dokupic cos co mi pokryje to zakwaterowanie.

My w przyszly piatek lecimy, wiec juz czasu coraz mniej.

Dzieki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Sty 2021 13:41 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
hm, ja to widze wydaje mi sie wyraźnie.
wklejam screena, zebysmy widzieli to samo.
EDIT: no nic na dole w tabeli Signal jest ograniczenie że tylko 7 dni i 100EUR na dzien czyli 2000USD to nie jest :(
Axa ma natomiast wydaje sie bez ograniczen ale nie moge wydębic od nich OWU po angielsku ;(
AXA//tylko polski
Załącznik:
AXA.JPG
AXA.JPG [ 81.71 KiB | Obejrzany 2986 razy ]

Załączniki:
IDUNA_KL_ASSISTANCE.JPG
IDUNA_KL_ASSISTANCE.JPG [ 206.06 KiB | Obejrzany 2996 razy ]


Ostatnio edytowany przez palomino, 19 Sty 2021 13:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Sty 2021 13:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
W powyższym nie chodzi o kwarantannę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Sty 2021 14:08 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Ja mysle że słowo kwarantanna się nie pojawi nigdzie oprócz kostarykanskiego ubezpieczenia.
Trzeba zobaczyc co "podchodzi" i spróbowac zatwierdzic "swoje' ubezp. w ichniejszym ministerstwie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Sty 2021 14:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Tu nie chodzi o konkretne słowo, ale o określenie świadczenia.
Przeczytaj dokładnie to, co zaznaczyłeś na żółto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Sty 2021 14:59 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
ale mowisz o Sginal Iduna teraz = jak porównuję z Axa to niestety ;) masz rację.
Axa ma chyba lepiej opisane /załaczylam w edycji/- bo jest to jako 'przedluzony pobyt"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Sty 2021 15:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
A jakie dokładnie zdarzenia ma pokryć ubezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Sty 2021 16:29 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Z ich stron rządowych:

In the case of international insurance, the tourist must request from their insurer a certification issued in English or Spanish, noting at least three conditions, without forgetting to add it to the HEALTH PASS:
1. Validity of the effective policy during the visit in Costa Rica.
2. Guarantee of coverage for medical expenses in cases of pandemic disease COVID 19 in Costa Rica, for at least US $50,000 (fifty thousand dollars of the United States of America).
3. Minimum coverage of US $2,000 for extended lodging expenses due to pandemic illness or trip interruption/cancellation due to illness, which covers the extra cost of the passenger due to quarantine.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Sty 2021 18:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
W takich przypadkach zawsze kluczowa będzie interpretacja definicji z OWU.
Obawiam się, że może być problem przynajmniej z p.3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Sty 2021 20:06 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
Wróciłem właśnie z Kostaryki - piękny i bezpieczny kraj, bez spiny covidowej.

Co do polisy - dostałem QR bez problemu, a na granicy nikt mi nic nie sprawdzał oprócz podania kodu do skanowania.
W polisie ERGO poprosiłem, żeby wpisali te 2 punkty na dole w uwagach i kosztowało mnie to 75 zł.

Gorzej to wygląda jeśli chodzi o testy Covid, bo w każdym kraju pytają czy miałem testy i musiałem tłumaczyć ze ja tylko w tranzycie do Berlina.
A w Berlinie to już przeszli siebie, mnie przepuścili bez problemu a w okienku obok kolegę trzymali 10 minut i nie wiedzieli czy puścić czy go wysłać na test. Bałagan informacyjno-organizacyjny.
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 10 Mar 2021 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ktoś znalazł innego ubezpieczyciela poza wymienionym ERGO, który powinien przejść na kontroli? Co w ogóle jest sprawdzane w takim ubezpieczeniu? Same zapisy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Kwi 2021 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
ktoś ma jakieś doświadczenia ? bo kontaktując się z agentami z ERGO, nie chcą wpisać takich uwag... poza tym że nie oferują ubezpieczenia od kosztów związanych z kwarantanną COVID
komuś udało się wjechać na innym niż kostarykańskie ? jakie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Maj 2021 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
to sam Sobie odpowiem, może dla innych też będzie przydatna informacja.
Kupiłem ubezpieczenie Generali, tak aby była zachowana kwota (50k USD)i dostałem certyfikat o COVID, wypełniłem 3-6h przed przekroczeniem granicy (pieszo) Panama-Kostaryka ten formularz, załączając tylko ten certyfikat (gdzie nie ma żadnych kwot) i... przeszło bezproblemowo. Nic nie pisałem do ubezpieczyciela o dopisanie adnotacji do polisy, wystawiają od ręki certyfikat COVID i przesyłają warunki polisy po angielsku.

Załącznik:
zaświadczenie_COVID.png
zaświadczenie_COVID.png [ 149.83 KiB | Obejrzany 1408 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group