Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
michzak napisał(a):
Człowiek pójdzie sobie na lunch i taki efekt :(
Wiadomo, że nie można rozłączać polityki od tego tematu, ale prosiłbym bez większych natręctw związanych z obecnymi rządami (jak to było),
tylko raczej skupieniu się na samej sytuacji z branżowego punktu widzenia
+ zachowanie poziomu słownictwa dyskusji

correos napisał(a):
Patrzę na to z boku. Wiele tematów sprowadza się do "Polska jest podzielona" My i Oni.
Usilnie stara się by antagonizowac te grupy na siebie. Niestety podział jest na Oni 1. Oni 2. Oni3 i my
Oni1 aktualnie rozdający karty
Oni2 wyproszeni od stolika ale uwielbiający karty
Oni3 kart nie rozdają. Od stolika ich nie wyproszono ale czekają na swój czas przy stoliku i się niecierpliwia

I niestety My którzy zapiepieprzamy by mieli czym grać
Męczy mnie to już ujadanie. Wchodzisz do salonu F4free zostaw portierowi swoje polityczne preferencje.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 02 Kwi 2020 18:16 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
DMW napisał(a):
wówczas nie było żadnych przesłanek (a już tym bardziej pandemii) aby wycofywać się z transakcji


Podobnie nie było żadnych przesłanek, żeby pakować się w tę transakcję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#222 PostWysłany: 02 Kwi 2020 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@DMW: w marcu kontynuował tą samą retorykę (artykuł z 03.03):

https://businessinsider.com.pl/firmy/st ... sa/lbprsc8

Tu część poświęcona opinii A. Furgalskiego:

"Adrian Furgalski […] zwraca uwagę, że dotychczasowe umowy [chodzi o umowy z LH dot. dowożenia pasażerów - przyp. mój] będą obowiązywały jeszcze przez rok, co jest wystarczającym okresem na znalezienie nowych partnerów w miejsce w Lufthansy.
- Nie ulegajmy przesadzie cyfr i liczb. Na pokładach Condora pasażerowie dowiezieni przez Lufthansę stanowią 7 proc. podróżnych, a na rejsach dalekodystansowych więcej, choć nie 30 proc., bo to odsetek realizowany przez wszystkie dowożące linie lotnicze. Te procenty spadają i będą spadać, bo Niemcy na skutek obniżenia VAT na bilety kolejowe i kampanii w obronie klimatu, odchodzą od krajowych połączeń lotniczych - mówi ekspert.
Zwraca też uwagę, że koniec współpracy Condora i Lufthansy, może mieć też pozytywny skutek - możliwość otwierania dotychczas nieobsługiwanych połączeń.
- Taki ruch ze strony Lufthansy uwalnia linie Condor od niekonkurowania z nią na trasach dalekiego zasięgu, na przykład do Stanów Zjednoczonych - uważa Furgalski."

Z powyższych słów nie wybija się nawet nuta niepokoju o losy transakcji w świetle koronawirusa. A był to 3. marca.

EDIT: Z ciekawości spojrzałem jeszcze na wypowiedzi w tym wątku z okolic daty tego artykułu. Cóż, forumowicze (np. @j_a, czy @kobalt_x) wykazali się lepszą oceną sytuacji od A. Furgalskiego :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#223 PostWysłany: 02 Kwi 2020 18:34 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
tropikey napisał(a):
ekspert, powinien mieć dalece szersze spojrzenie na sprawę i umiejętność przewidzenia, że za miesiąc (nie za dekadę, rok, czy nawet kwartał) sytuacja na rynku lotniczym ulegnie drastycznemu pogorszeniu.

Ale ja się nie odnoszę do przesłanek ekonomicznych zakupu (to jest inny temat) tylko do Twego zarzutu, że na początku lutego ktoś nie przewidział takiego rozwoju epidemii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 02 Kwi 2020 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ależ ja nie postawiłem zarzutu, że "nie przewidział takiego rozwoju epidemii", tylko, że "ekspert, powinien mieć […] umiejętność przewidzenia, że za miesiąc […] sytuacja na rynku lotniczym ulegnie drastycznemu pogorszeniu", co wcale nie jest tożsame.
Poza tym, nawet jeśli moje oczekiwania były na wyrost w odniesieniu do jego wypowiedzi w lutym, to w marcu powinien już chyba zyskać tą umiejętność?

EDIT: i żeby nie było niedomówień, to ja sam w lutym zgrywałem jeszcze twardziela, bo sądziłem, że wszystko się jakoś ułoży (ot, taka polska cecha narodowa, że "jakoś to będzie"), zarówno "epidemicznia", jak i gospodarczo. Ale mi nikt za doradztwo w zakresie transportu publicznego nie płaci, nie analizuję rynku naukowo i nie mam dostępu do bazy informacji takiej, do jakiej dostęp ma (a w każdym razie powinien mieć) ekspert w tej materii.


Ostatnio edytowany przez tropikey 02 Kwi 2020 18:55, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#225 PostWysłany: 02 Kwi 2020 18:49 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Ale jedyną przyczyną tego pogorszenia jest epidemia koronawirusa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 02 Kwi 2020 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Co do tego, to są bardzo sprzeczne poglądy, co widać w wątkach o koronawirusie na naszym forum - pytanie jest bowiem takie, czy obecną katastrofalną sytuację gospodarczą wywołał sam koronawirus, czy też raczej zbyt daleko idące środki wprowadzone przez władze poszczególnych państw?
Ja nawet nie próbuję tego rozstrzygnąć.

@DMW: ale rozumiem, o co Ci chodzi i widzę, że lepiej byłoby, gdyby mój wpis, do którego się oryginalnie odniosłeś zawierał odesłanie do słów A. Furgalskiego z marca, a nie z lutego. Tak byłoby uczciwiej z mojej strony.
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#227 PostWysłany: 02 Kwi 2020 19:00 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Czyli reasumując - rozmiarów obecnej "katastrofy gospodarczej" nie dało się na początku lutego (ani nawet marca) przewidzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 02 Kwi 2020 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Nie, nie, aż tak to się z Tobą zgodzić nie mogę :)
Na początku marca to już powinno być dla eksperta jasne, że na rynku lotniczym (bo o nim cały czas mowa) będzie dramat.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#229 PostWysłany: 02 Kwi 2020 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
To ja jeszcze raz. W styczniu było wiadomo, że Azja raczej będzie miała mniej chętnych na wyjazdy,
Nie mam czasu szukać dłużej, ale w tych okolicach były sygnały o zagrożeniu pandemią

https://www.sciencemag.org/news/2020/02 ... o-pandemic

to artykuł z 5 lutego, ale podobny stan wiedzy był chyba te 10 dni wcześniej.
Przy analizach biznesowych nie można tego nie uwzględnić jako czynnik ryzyka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#230 PostWysłany: 02 Kwi 2020 23:39 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Niemcy rozważają upaństwowienie Condora bądź inne wyjście. Możliwe, że jeśli chcą utrzymać firmę to zdają sobie sprawę, ze w obecnej sytuacji LOT nie podźwignie Condora. Nawet Lufthansa liczy na państwową pomoc. Owszem w styczniu wiadomo było o zarazie z Wuhan ale w liniach zawsze coś się dzieje. W siatce połączeń nigdy nie ma spokoju. Tu strajki, tam trzęsienie ziemie, przewrót polityczny, tu zestrzelili jakiegoś w korytarzu powietrznym i trzeba latać naokoło, tam chmura z pyłem wulkanicznym, rakieta ląduje kilometr od pasa startowego w Izraelu, itd. Zaraza w jednym miejscu to nie powód braku planów. Nikt nie mógł się spodziewać wtedy 1 miliona zarażonych dzisiaj.
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#231 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Nie szukałem długo, ale znalazłem informacje o zagrożeniu pandemią już ze stycznia. Pewnie jakby poszukać znalazloby się prognozy mówiące o możliwych milionach zarażeń

Tu linki do dwóch artykułów mówiących już w styczniu o świadomości możliwości wystąpienia pandemii

https://www.washingtonpost.com/national ... story.html


https://www.google.com/amp/s/www.nytime ... a.amp.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
No dobra, ale czy ktoś się spodziewał pandemii i takich efektów, jeszcze w styczniu, poza wrozbitą Maciejem (post factum)?
Jesli tak, to się pewnie obkupiliście wtedy w eura, franki i zielone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Prawdę mówiąc uważałem to za realny scenariusz - nie post factum. W końcu od lat słyszymy, że to się nam kiedyś przytrafi. Nie miałem natomiast pojęcia jak to będzie wyglądać. Bardziej myślałem, że w Europie życie będzie toczyło się dalej, tylko więcej ludzi będzie umierać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
myślę, że nie ma sensu dalej tego rozkładać na czynniki pierwsze. W moim poście, który rozpoczął tą dyskusję, chodziło mi tylko o to, jak niewielkie można mieć zaufanie do ekspertów wszelakiej maści (w tym wypadku na przykładzie A. Furgalskiego), którzy - jak się z czasem okazuje - wiedzą w istocie tyle samo, co my (albo i mniej).

Mój (ewentualny) błąd polegał na porównaniu obecnej wypowiedzi eksperta z jego opinią z początku lutego, podczas gdy lepiej by to porównanie wypadło, gdybym jego świeże stanowisko zestawił z artykułem z początku marca (tym przywołanym we wpisie nr 222). Zestawienie tych dwóch artykułów jest w istocie jeszcze bardziej niekorzystne dla eksperta i jeszcze bardziej uwidacznia jego słabe rozeznanie, co do sytuacji na rynku lotniczym.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#235 PostWysłany: 09 Kwi 2020 07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Nowy artykuł w sprawie, choć w sumie nic nowego nie wnosi, a PGL/LOT odmawia komentarza. Tak, czy inaczej, w tym miesiącu powinno się wszystko wyjaśnić, skoro Condor miał być (zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami) przejęty w kwietniu.

https://businessinsider.com.pl/firmy/st ... ja/50ndrdz


Edit: a tu jeszcze świeży artykuł z Niemiec (z ciekawostkami o potencjalnych roszczeniach obu stron transakcji):

https://www.spiegel.de/wirtschaft/unter ... 2fc831dfa7
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#236 PostWysłany: 09 Kwi 2020 18:45 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
nie wszystko stracone/zyskane*

*niepotrzebne skreslic.

https://businessinsider.com.pl/firmy/za ... ow/wzgznd7

Cytuj:
I choć kryzys wywołany koronawirusem stawia transakcję pod znakiem zapytania, o czym informowaliśmy na łamach Business Insidera, to rzeczniczka Condora stwierdziła, że spółka prowadzi z PGL „konstruktywne rozmowy”.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 11 Kwi 2020 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
wynik "konstruktywnych" rozmow...
"Spiegel": LOT chce odszkodowania za rezygnację z zakupu Condora
https://wyborcza.pl/7,155287,25863277,s ... =BoxOpImg1
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#238 PostWysłany: 11 Kwi 2020 16:41 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Nareszcie biznesmeni po polskiej stronie.
Brawo.Tak trzymać i nie ustępować, tylko mnożyć żądania.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#239 PostWysłany: 11 Kwi 2020 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@jaco027: co do tych wzajemnych roszczeń, byłem szybszy od Wyborczej o 2 dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#240 PostWysłany: 11 Kwi 2020 17:15 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
pazur napisał(a):
Nareszcie biznesmeni po polskiej stronie.
Brawo.Tak trzymać i nie ustępować, tylko mnożyć żądania.

Właśnie tak, bardzo dobrze.
dopoki LOT sie nie wycofa to formalnie nie mozna szukac kupca i sprzedac Condora ,
firma sie poprostu wykrwawia.
tak wiec... czyzby Niemiec na widelcu ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group