Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
michzak napisał(a):
Człowiek pójdzie sobie na lunch i taki efekt :(
Wiadomo, że nie można rozłączać polityki od tego tematu, ale prosiłbym bez większych natręctw związanych z obecnymi rządami (jak to było),
tylko raczej skupieniu się na samej sytuacji z branżowego punktu widzenia
+ zachowanie poziomu słownictwa dyskusji

correos napisał(a):
Patrzę na to z boku. Wiele tematów sprowadza się do "Polska jest podzielona" My i Oni.
Usilnie stara się by antagonizowac te grupy na siebie. Niestety podział jest na Oni 1. Oni 2. Oni3 i my
Oni1 aktualnie rozdający karty
Oni2 wyproszeni od stolika ale uwielbiający karty
Oni3 kart nie rozdają. Od stolika ich nie wyproszono ale czekają na swój czas przy stoliku i się niecierpliwia

I niestety My którzy zapiepieprzamy by mieli czym grać
Męczy mnie to już ujadanie. Wchodzisz do salonu F4free zostaw portierowi swoje polityczne preferencje.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 29 Sty 2020 12:35 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 956
niebieski
Intuicja ;) mi podpowiada, że przyjazna współpraca LO z LH aktualnie jest mało prawdopodobna :)
Jest kasa, jest impreza. Zobaczymy jak kasa się skończy a zadziała bezduszna ekonomia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#122 PostWysłany: 30 Sty 2020 21:18 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Ta. Za pozyczoną kasę to można i Statuę Wolności kupic, potrzymaj mi piwo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 30 Sty 2020 21:31 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 197
Kilometry: 407 159
niebieski
Wiekszosc inwestycji finansowanych jest na kredyt. Co w tym dziwnego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 30 Sty 2020 21:34 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Piwo trzymasz?
W normalnych warunkach kredyt dostaje sie pod zastaw i na podstawie analiz. U nas państwowe kredyty udzielają państwowe banki państwowym firmom na podstawie analizy emocjonalnej tzw wzrostowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 30 Sty 2020 21:58 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 197
Kilometry: 407 159
niebieski
I jakie z tego wnioski wyciagnales? Bo ja takie, ze zarowno aktualnie jak i 10 lat temu LOT byl taka. sama firma panstwowa i mogl sie ubiegac o taki sam kredyt jednak jego kondycja finansowa nie tylko "emocjonalnie" ale i matematycznie nieco sie roznila... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 30 Sty 2020 22:03 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
To jest twoja opinia, która nie jest w zaden sposób weryfikowalna. Smiem twierdzić iz 10 lat temu Prez3s LOTu musialby isc do banku z biznesplanem i ubiegac sie o normalny kredyt. Jak jest dziś nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 30 Sty 2020 22:07 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6243
HON fly4free
@cavani
jeśli to byłby zakup na kredyt zaciągnięty na rynkowych warunkach, to byłbym spokojny, że ta inwestycja ma sens
jak to kupuje państwowy moloch za kredyt z państwowego banku, to każdemu powinno się zapalić czerwone światełko, szczególnie, gdy transparentność poczynań władzy nie jest - delikatnie mówiąc - doskonała, a mottem pracy partyjnych "managerów" wydaje się rozwinięcie tytułu piosenki pana Młynarskiego "Co by tu jeszcze?"
jestem za jak najmniejszym udziałem państwa w gospodarce, ale skoro już on jest, to bym wolał, żeby państwowe firmy - jeśli mają tak dużo wolnych pieniędzy - "amortyzowały" niekorzystne tendencje na rynku (np. firmy energetyczne tonowały podwyżki prądu, banki prowadziły bardziej promocyjną politykę % kredytów i lokat), zamiast "inwestować" w przysłowiowego Misia...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#128 PostWysłany: 30 Sty 2020 22:19 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
cavani napisał(a):
I jakie z tego wnioski wyciagnales? Bo ja takie, ze zarowno aktualnie jak i 10 lat temu LOT byl taka. sama firma panstwowa i mogl sie ubiegac o taki sam kredyt jednak jego kondycja finansowa nie tylko "emocjonalnie" ale i matematycznie nieco sie roznila... :roll:
Słabo te wnioski wyciągasz, bo to nie LOT kupił Condora, tylko PGL.
LOTu nie byłoby stać na taki zakup. PGL to taki twór który powstał po to, aby bezkarnie można było dotować LOT na wypadek gdyby w czasie kolejnego kryzysu w branży lotniczej znów znalazł się na krawędzi bankructwa. W czasie poprzedniego kryzysu LOT skorzystał już z pomocy państwa i zgodnie z regułami w UE nie mógłby zrobić tego ponownie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 30 Sty 2020 23:04 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
czy samo wywalenie kasy to sukces? Mozejki to tez sukces? albo kopalnie KGHM w Chile czy Kanadzie tez?

okazyjna cena - ok, ale nie bylo wielu chetnych. ma zyski - ok. nowy duzy rynek - ok.

ale stara flota i do tego inna niz LOT, duza zaleznosc od czarterow (malo prawdopodobne, ale biura moga kiedys zmienic na swoje niemieckie linie), prezesi zapewniaja ze nie bedzie zmian w Condorze (to redukcje stanowisk beda w Locie?), inne procesy/organizacje/koszty/zarobki, ktore trzeba polaczyc..

wiec na sukces to trzeba jeszcze zapracowac i sie okaze.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 31 Sty 2020 00:16 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Mam nieodparte wrażenie, że duże cześć osób najbardziej ekscytuje się tym, że to niemiecka linia lotnicza.
A nic innego nie jest już w takiej sytuacji ważne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 31 Sty 2020 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4477
srebrny
Temat do zamkniecia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 31 Sty 2020 01:37 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 145
Trochę mnie mało interesuje, czy to państwo kupiło czy prywatna firma. Jedno i drugie może bezmyślnie wpakować pieniądze w różne badziewie.
Pytanie, czy coś z tego wyjdzie? Kryje się za tym wykalkulowana strategia, czy tylko wydumana narodowa buta? Czy gdyby LOT był niezależny od państwa i kupił Condora to też podejrzewalibyśmy polskie wymachiwanie szabelką i symboliczny w historii zakup niemieckiej firmy ale bez wyraźnego celu ekonomicznego? Podejrzewam, że podejrzeń takich by nie było. Czy wtedy byłaby to lepsza transakcja?
Które biura podróży w Niemczech zabukują tą czarterówkę na sezon? Trudno na to odpowiedzieć nie żyjąc w Niemczech.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 31 Sty 2020 01:47 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
nie zartuj, prosze.
Condor to bardzo lubiana marka w Niemczech.
co do czarterow to rynek niemiecki jest bardzo chlonny, o brak popytu w sezonie bym sie kompletnie nie martwil.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Sty 2020 10:42, edytowano w sumie 1 raz
N
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 31 Sty 2020 02:07 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
j_a napisał(a):
Intuicja ;) mi podpowiada, że przyjazna współpraca LO z LH aktualnie jest mało prawdopodobna :)
Jest kasa, jest impreza. Zobaczymy jak kasa się skończy a zadziała bezduszna ekonomia.

w tym segmencie moim zdanem jest mozliwa sensowna wspolpraca. condor to czarter, LH dziala w innym segmencie rynku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 31 Sty 2020 02:15 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
michcioj napisał(a):
ibartek napisał(a):
czy samo wywalenie kasy to sukces? Mozejki to tez sukces? albo kopalnie KGHM w Chile czy Kanadzie tez?

mozejki wyszly slabo, ale kopalnia kghm w chile spoko. tak wiem, nie przynosi odrazu zysku, ale kopalnia jest obliczona ze ma przynosic
rentownosc calosciowo w ciagu np.30/40/50 lat, a nie po kilku latach.


nie jestem na biezaco, ale kilka miesiecy temu kolorowo nie bylo.. a ze za 30-50 lat, to mozna obiecywac, bo nikt tego nie zweryfikuje ;-)

NIK miażdży zakup kopalni w Chile przez KGHM. "Realizacja tej inwestycji nie leżała w interesie firmy"
https://gospodarka.dziennik.pl/news/art ... chile.html
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#136 PostWysłany: 31 Sty 2020 02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
dopóki nie spłacimy 400 baniek będzie dobrze,
potem zobaczymy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 31 Sty 2020 02:40 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
ibartek napisał(a):
michcioj napisał(a):
ibartek napisał(a):
czy samo wywalenie kasy to sukces? Mozejki to tez sukces? albo kopalnie KGHM w Chile czy Kanadzie tez?

mozejki wyszly slabo, ale kopalnia kghm w chile spoko. tak wiem, nie przynosi odrazu zysku, ale kopalnia jest obliczona ze ma przynosic
rentownosc calosciowo w ciagu np.30/40/50 lat, a nie po kilku latach.


nie jestem na biezaco, ale kilka miesiecy temu kolorowo nie bylo.. a ze za 30-50 lat, to mozna obiecywac, bo nikt tego nie zweryfikuje ;-)

NIK miażdży zakup kopalni w Chile przez KGHM. "Realizacja tej inwestycji nie leżała w interesie firmy"
https://gospodarka.dziennik.pl/news/art ... chile.html

nik to sie nadaje do tarcia chrzanu w tym wypadku, to kopalnia ktora ma pracowac kilkadziesiat lat, ocenianie jej
po kilku jest smieszne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 31 Sty 2020 09:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Chciałbym przypomnieć, że temat jest o zakupie Condora, a nie kopalni w Chile czy Możejek. Parę postów poleciało, a nie chcę od razu czyścić całego tematu z ostatnich postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 31 Sty 2020 10:31 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
Zaczyna się ;) Lufa chce do KE skarżyć na PGL
https://next.gazeta.pl/next/7,168930,25 ... BoxBizImg3
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 31 Sty 2020 10:43 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6243
HON fly4free
skarga, skargą, ale bardziej interesujące jest, że
Cytuj:
Według nieoficjalnych informacji "Sueddeutsche Zeitung" (SZ), niemiecka Lufthansa jest o krok od decyzji o zerwaniu wieloletniej współpracy ze swą dawną spółką-córką. Dotyczyłoby to umowy regulującej kwestię skomunikowania połączeń Lufthansy z długodystansowymi lotami Condora z Frankfurtu nad Menem
oczywiście, może to być też element przetargowy dot. przyszłych relacji LH-LOT. kwestia, ile to LOT będzie kosztowało..?
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group