Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2016 21:57 

Rejestracja: 10 Wrz 2016
Posty: 11
Hej!
Początkiem października wybieram się na 3tyg do NYC (pierwszy raz w życiu taka daleka wyprawa), w związku z tym rodzi się wiele pytań i niepewności w mojej głowie, chciałbym je tutaj chociaż w części rozwiać.

Na początek pozwole sobie zadać kilka i potem w miarę jak dyskusja będzie się rozwijać pewnie będą się pojawiać kolejne.

    1. Pierwsza i najważniejsza sprawa - kiełbasa :D Jak to z nią jest. Jeżeli mam ją zapakowaną firmowo w vaccum (próżniowo) to celnicy mi ją puszczą?
    2. Z tego co czytałem to w NYC można tanio kupić odzież (taniej niż w PL). Prawda to? Jeżeli tak to w jakich sklepach?
    3. Internet 3G. Jak to jest z tym w stanach? Nie czytałem zbyt dobrych opinii o internecie mobilnym tam. Jakie są ceny i operatorzy?
    4. Kwestia istotna - ubezpieczenie. Z tego co widziałem w porównywarkach to ceny wahają się od 100 do 300PLN. Możecie coś podpowiedzieć na temat?
    5. Wypożyczanie samochodu. Uda się na wypukłą kartę debetową?
    6. Jakie są dostępne bilety/wejściówki, pakiety tychże wstępu do różnych miejsc w NY?
    7. Pogoda - zimno bywa w październiku? (03-23)
    8. Co polecacie żeby przywieść z tamtąd jako pamiątke - dla rodziny i do pracy

Proszę Was o pomoc bo to jest "serious business" dla mnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 22 Wrz 2016 22:00 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 167
3 tyg NYC to dużo , rozumie ze noclegi załatwione
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Wrz 2016 22:09 

Rejestracja: 10 Wrz 2016
Posty: 11
Nagiąłem troche fakty, planowany mam jeszcze wylot na floryde na tydzień w którymś tygodniu.
Nocleg w trakcie szukania na AirBnB
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Wrz 2016 22:17 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
ad. 1.
nie można przewozić produktów mięsnych, nie ma znaczenia metoda pakowania.

ad. 2.
prawda, np. Jersey Gardens Outlet Mall (ale to już nie NYC) lub Century 21 (kilka lokalizacji)

ad. 4.
weź z wysokim limitem kosztów leczenia, jakby co to koszty leczenia w US są wysokie i niski limit możesz wyczerpać bardzo szybko, szczególnie przy poważnym wypadku

ad. 5.
zapomnij o wypożyczaniu samochodu w NYC - nie ma gdzie parkować, parkinigi bardzo drogie, mandaty jeszcze droższe. Korzystaj z komunikacji miejskiej, tak jak nowojorczycy

ad. 7.
na październik znajdziesz już progonozy długoterminowe, nie powinno być zimno, pewnie cieplej niż u nas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Wrz 2016 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
atrakcje,forum,761
transport,forum,765
inne,forum,766
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Wrz 2016 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
ad 3. Pokrycie miast w USA przez 3G bardzo dobre, gorzej jakbyś jeździł do parków, tam może być różnie. Licz ~kilkadziesiąt dolarów w zależności od planu. Do wyboru dużo opcji i operatorów.
ad 4. Popatrz na limity kosztów leczenia porównując oferty. W USA warto mieć wysokie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Wrz 2016 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
ad.4 Wybór zazwyczaj sprowadza się do AIG, PZU i Warty. Jeśli mnie pamięć nie myli, to największe sumy oferowało AIG (kupowane na esky.pl). Sprawdź czy nic nie zmieniło się w tym temacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Wrz 2016 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
ad. 3
W miastach to spokojnie jest 4G, nie ma problemu z internetem mobilnym (AT&T lub T-Mobile). Prepaidy korzystają głównie z infrastruktury tych sieci (jeśli chodzi o GSM).

ad. 4
Spróbuj jeszcze Compensę. Zawsze ją kupujemy bo wychodzi najtaniej przy wysokich kosztach leczenia, OC, ubezpieczeniu bagażu i... klauzuli o terroryzmie ;) Na szczęście nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jak działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Wrz 2016 14:00 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 578
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
2. W okresach wyprzedażowych polecam wszystkie outlety sieci Premium Outlets http://www.premiumoutlets.com/
+ w każdym innym terminie sklepy Ross, Marshalls i TJ Maxx (bardzo podobne do naszych TK Maxxów, TJ Maxx to właściwie to samo, tylko nazwa z jakiegoś powodu nieco inna)

3. Moja sugestia: korzystanie w wifi. Jest tak ogólnodostępne, że nie będziesz potrzebować internetu sieciowego. Ewentualnie zajrzyj na stronkę BestBuy, mają tam gotowe startery różnych operatorów.

4. Z naszego doświadczenia najlepszy stosunek warunków ubezpieczenia vs. ceny miały te, oferowane przez Esky. Bez ubezpieczenia do US ani rusz!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group