Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sty 2021 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Skąd
  • Europa

Dokąd
  • Pełna dowolność

Data wylotu
  • listopad, grudzień

Długość pobytu
  • 7-10

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Liczba pasażerów
  • 2

Dodatkowe informacje
  • Cześć!

    Wygląda to tak, że na za równo miesiąc mam loty AMS - LIS - GIG, GRU - LIS - AMS.
    Raz, że nie mam bladego pojęcia jak połączyć do tego doloty, by uniknąć podwójnego testowania się (nie chcę testować się w Brazylii, boję się, że albo tam utknę z pozytywem, albo nie zdążę z wynikiem, bo Holandia już coś przebąkuje o 32h od przylotu)... Pewnie musiałbym wysiąść w LIS i lecieć np. do Berlina, ale godziny są na styk, a dodatkowo Niemcy powoli już też wprowadzają testy w tranzycie dla niektórych krajów. Dodatkowo wtedy też musiałbym szukać jakiegoś OW do AMS nie za miliony monet, chyba nie do zrobienia.
    Dwa - boję się, że utknę w Brazylii nawet i bez testów na miejscu, jak wszyscy się na nich zamkną.
    Trzy, nie liczę już na odwołanie biletów, chociaż to byłaby najlepsza opcja, bo mógłbym sobie przerzucić te bilety na kiedy indziej..
    Tak więc klamka zapadła i chyba nie lecimy.

    Podobno moja taryfa zezwala na 1 darmową zmianę lotu do 21 dni przed pierwotną datą lotu (minie za 10 dni), z pokryciem różnicy w podatkach i cenie biletu. bardzo chętnie z tego skorzystam, by nie tracić kasy nie lecąc.

    Bilety na tej trasie były za 1300 zł minus kilka złotych za tą promocję milową. Szukam czegoś w podobnej lub lekko droższej cenie, najwyżej dopłacimy. Problem jest też taki, że w tak mam już poupychane wszystko, że średnio też z terminami w 2021... (chociaż i tak pewnie połowa nie wypali...). Pasuje mi zatem najbardziej końcówka roku - listopad i grudzień.

    Sam znalazłem:
    DUS - CUN 1370 PLN listopad
    BCN - CUN 1370 PLN listopad
    CPH - CPT 1520 PLN listopad
    BLQ - ACC (Ghana) 1390 PLN listopad
    BLQ - Abidżan 1300 PLN listopad / ew. OJ z tym wyżej

    może komuś z Was rzuciło się w oczy coś lepszego?
    ew. czy jest opcja zamian nieodwołanej rezerwacji na voucher? Próbował ktoś? komuś się udało? Nie ukrywam, że to lepsza opcja, bo mógłbym zdecydować kiedy indziej.

    Trochę się rozpisałem, także jak ktoś doszedł do końca, dzięki ;)
    Pozdrawiam i będę zobowiązany za pomoc!
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja


Ostatnio edytowany przez wasil10, 19 Sty 2021 17:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 19 Sty 2021 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Skoro zezwala na taka zmiane, to moze dopytaj czy zezwalaja na wystawienie vouchera TAP. Na jedno wyjdzie, a bedziesz mial dowolnosc. Dla linii nie powinno to miec znaczenia bo i tak kasa zostaje u nich, a dla Ciebie moze miec duze bo promo jeszcze sie moga pojawic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Sty 2021 17:52 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jesli CUN to wiecej dobrych ofert jest z MUC lub FRA
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Sty 2021 17:53 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Wjazd do Ghany (wiza) był dość trudny już przed Covidem, więc nie wiem, czy teraz (tzn. w tym roku) da się tam w ogóle wjechać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Sty 2021 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
@Flyguy taki mam właśnie plan i mam nadzieję, że się zgodzą, bo kasa i tak zostaje u nich, to fakt. To byłaby najlepsza opcja. Jednak patrząc na mój ostatni konakt z TAP, to do tej pory łatwiej się dogadywałem z innymi liniami, gdzie miałem wszystko w OTA, niż jak teraz z TAP, gdzie specjalnie wziąłem bezpośrednio.. Jutro do nich napiszę, dam znać.

@Kian właśnie wiem i też patrzyłem, ale na DUS patrzyłem pod kątek łatwiejszego dolotu z GDN. Chociaż rozważam i tak.

@Sudoku Dzięki, faktycznie, to zły pomysł.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Sty 2021 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Dzwon do nich, duzo czesto zalezy od agenta, pisemnie moga z automatu napisac NIE i tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Sty 2021 20:54 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Z Ghaną nie jest tak źle, znam co najmniej jedną osobę, która pod koniec 2020 tam była, załatwiając wszystko w krajach ościennych (Togo bodajże).

Paradoksalnie kraje Afryki, które wpuszczają turystów i nie przewidują kwarantanny, mogą być dobrym wyborem, bo na miejscu restrykcje nie są aż tak widoczne.
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Sty 2021 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
CPH-CPT 1350 PLN RT np.listopad
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 20 Sty 2021 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
@marcino123 wpisałem to w "sam znalazłem" na górze, ale za 1520 PLN, bo cena u Ciebie niestety przez OTA.. ale dzięki!

Cytuj:
Sam znalazłem:
CPH - CPT 1520 PLN listopad


Wczoraj przeszukałem trochę stronę TAP, trafiłem na formularz wniosku o voucher przy nieanulowanym locie. Może spróbuję zamiast dzwonić. Ktoś korzystał?
Rozumiem, że następuje zwrot (przekształcenie na voucher) całości kwoty? A nie samych biletów bez podatków? Bo w każdy miejscu inne warunki zmian są wpisane..
https://www.flytap.com/pl-pl/zwroty-tap ... ub-zmienic

https://www.flytap.com/pl-pl/informacje ... odukty-tap
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja


Ostatnio edytowany przez wasil10, 20 Sty 2021 09:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Sty 2021 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Tylko, zeby Ci sie nie okazalo, ze bez konsultacji zlozysz ten wniosek i wedlug polityki/zapisow skasuja Cie z automatu np. 100€ i dostaniesz kwote na voucherze pomniejszona o ta sume. Pozniej zadzwonisz i powiedza Ci, ale sam pan zlozyl wniosek,, przeciez w zapisie nr.12345 jest o tym mowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Sty 2021 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
No właśnie to to czego się obawiam. Że dostanę na voucher koszt biletów 100zł, a 2500 w podatkach przepadnie bez odwrotu.

Dzwonię na dniach i dam znać.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Sty 2021 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
To dlaczego tak sie wzbraniasz z kontaktem telefonicznym? Poczekasz troch na infolinii ale bedziesz mial pewnosc co i jak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 20 Sty 2021 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Przed rozmową chciałem "nazbierać trochę amunicji" w postaci różnych opcji, wiedzy i doświadczeń użytkowników z forum z podobną kwestią.
Co się komu udało, czy próbował ktoś z podobnym casem do nich dzwonić i co mu powiedzieli.

Ale najwyżej przetrę szlaki. Dam znać na pewno co się udało.

Dzięki serdeczne za pomoc!
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Sty 2021 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Informacyjnie dla potomnych.
Dzwoniłem wczoraj do TAP i nic nie ugrałem.

Przy nieodwołanych lotach jest możliwy voucher, jednak na tej samej zasadzie co rezygnacja z lotu. Dostałbym jakieś grosze, tyle że nie w gotówce... Na nic tłumaczenia, że kasa i tak zostanie u nich.

Również mówili, że to taryfa bez zmian, jednak jak przywołałem ich politykę o zmianie do 21 dni przed wylotem, to konsultant poszedł sprawdzić i wrócił mówiąc, że jednak faktycznie można, ale tylko i wyłącznie na tej samej trasie (na FB pisali co innego i wyceniali mi podobną, ale inną trasę do Brazylii). Mówił, że nie wie co piszą jego koledzy i tego nie może zweryfikować.

Wycenili mi zatem zmianę na listopad za 640EUR.

Mam zatem 2 opcje.
1.Czekać i liczyć na odwołanie, jednak mają już na to niecałe 8 dni, bo 2 tyg przed lotem na zmiany i odwołanie już bym nie liczył. Wtedy też przepadnie mi już opcja przełożenia i będzie to zagranie va banque. Najwyżej też polecę na żywioł i utknę na miejscu ;).
2. Przełożyć na coś na końcówkę 2021, dopłacić, ale liczyć na przełożenie lub odwołanie lotu i po prostu wziąć całą kasę.

Będę jeszcze raz pisał do nich na komunikatory skoro tam pozwalają. Dam znać.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 26 Sty 2021 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Kilka moich postów jeden pod drugim, ale nie mogę już edytować, sorry za spam.

Chciałem tylko podzielić się dobrą nowiną i powiedzieć, że się nam poszczęściło. Wczoraj wieczorem zauważyłem w rezerwacji zmianę pierwszego odcinka o jeden dzień w przód.
Tak więc udało się z tego wykaraskać! :)

PS.
maila oczywiście brak do tej pory.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja


Ostatnio edytowany przez wasil10, 26 Sty 2021 15:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 26 Sty 2021 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Masz więcej szczęścia niż rozumu ;). Nie bierz tego do siebie, oczywiście :). Ja na razie wyleczyłem się z długodystansowych lotów; jedynie postaram się skorzystać z vouchera AM na loty w styczniu 2022.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image


Ostatnio edytowany przez nelson 1974 26 Sty 2021 15:30, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 26 Sty 2021 15:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
No i mogę o zakład postawić całe ciasto, ze maila nie dostaniesz.
Dlatego uczulałem was, żebyście sprawdzali na bieżąco.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Lut 2021 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Podepnę się trochę pod post kolegi.

Mam do wykorzystania (jak zapewne bardzo spora część z Was) vouchery z TAP na kwotę około 2k pln, które muszę wykorzystać max do czerwca, ale już powoli myślę nad ew wykorzystaniem ich (pierwotnie miały być wykorzystane w tym roku do US - ale ten plan na razie ląduje w szufladzie).

Co polecacie, by był sens przepalić ten voucher? Cancun? Cape Town? W ostateczności myślalem nad samą Portugalią, ale troche mi szkoda, znając ceny W6/FR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Lut 2021 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Nie bylbym az taki sceptyczny co do USA. Na chwile obecna szczepi sie tam 11,6mln osob tygodniowo, a zostalo juz zaszczepione 15% calego spoleczenstwa. Ciekawa oferta jest SFO z WAW za ok 1700zl i jesli chcesz to ze stopami 1-2 dni w LIS (wrzesien, pazdziernik). Dla przykladu wymienione przez Ciebie RPA nawet jeszcze nie rozpoczelo procesu szczepienia swoich obywateli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group