Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Paź 2018 13:54 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 378
niebieski
Zamek w Świrzu udostępnią po raz pierwszy od około 50 lat

W sobotę 20 października Zamek w Świrzu w rejonie przemyślańskim w obwodzie lwowskim, po raz pierwszy od około 50 lat otworzy swoje podwoje dla zwiedzających a wewnątrz zostanie otwarta wystawa. Potrwa ona do końca listopada i dotyczyć będzie historii zamku. Do tej pory zamek był zamknięty dla zwiedzających z powodu nieprzystosowania pomieszczeń pod projekty artystyczne.

"Pokazujemy zamek takim, jakim on jest dziś, jedynie umieszczając ekspozycję w starych murach. Zamek otwiera swoje drzwi i dzieli się tajemnicą. Tak naprawdę to spacer po zamku w małych grupach z badaczami, którzy znają zamek i wszystkie jego tajemnice" — zaznaczyła kurator projektu, historyk Natalija Matłaszenko.

Wystawa zostanie otwarta 20 października o 11:00. Ekspozycja będzie dostępna od 11:00 do 17:00 od czwartku do niedzieli do końca listopada. Zobaczyć wystawę będzie można tylko jedynie po wcześniejszym umówieniu się w wycieczkę pod telefonem +38 096-721-88-68. Wejście na wystawę w dniu otwarcia będzie bezpłatny, później organizatorzy ustalą cenę wycieczki

Zamek w Świrzu położony jest w obwodzie lwowskim w rejonie przemyślańskim. Nie wiadomo dokładnie, kiedy został zbudowany, ale pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1484 roku. W pierwszej połowie XVII wieku zamek został znacznie przebudowany przez polskiego szlachcica Aleksandra Cetnera i należał do jego potomków, aż do XIX wieku. Największe uszkodzenia zamek otrzymał w czasie pierwszej wojny światowej, kiedy spaliły go wojska rosyjskie. W 1917 roku odbudował go hrabia Robert Lamezan-Salinsa. W 1939 roku zamek został znacjonalizowany przez władzę sowiecką, po czym mieściła się tam szkoła dla traktorzystów. Obecnie opiekę nad zamkiem sprawuje Związek Architektów Ukrainy, który planuje zbudować tu dom wypoczynkowy dla architektów https://wschodnik.pl/spoleczenstwo/item ... 0-lat.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#42 PostWysłany: 20 Gru 2018 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3967
Loty: 445
Kilometry: 645 553
platynowy
Na majówkę (30.04-06.05) mam kupione bilety RT do Kijowa.
Przylatuję 30.04 wieczorem a wylatuję 06.05 rano więc mam pełne 5 dni i żadnych planów.

Na Ukrainie byłem już wiele razy i zastanawiam się co zaplanować tym razem.
Do tej pory odwiedziłem/zwiedziłem:

Kijów (3x) + Czarnobyl
Lwów (4x)
Odessę (2x) + Akerman + Zatoka
Kamieniec Podolski
Czerniowce
Winnicę
Charków

Ponieważ wiem jak dobrym pomysłem są nocne pociągi więc chętnie bym w dzień zwiedzał a nocami przemieszczał się pociągami.

Pomożecie w rozsądnym zaplanowaniu marszruty ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 21 Gru 2018 20:58 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Jeśli zakładasz bazę w Kijowie, to ciekawymi punktami do zaliczenia mogą być Biała Cerkiew i Uman' (Humań). W obu są bardzo ładne parki (odpowiednio: Aleksandria i Zofiówka), oba też nadają się na jedniodniowy wypad z Kijowa
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Ukraino oh Ukraino
#44 PostWysłany: 17 Sty 2019 08:14 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
Hej,

chciałbym pojechać na Ukrainę, na dwa tygodnie albo miesiąc obojętne. Lubię zwiedzać samotnie z plecakiem, mniej mnie interesują muzea niż życie tubylców dlatego szukam ciekawych, bardziej dzikich miejsc. Aczkolwiek ważne atrakcje turystyczne wiadomo, trzeba zaliczyć. Może chciałoby się komuś pomóc mi ułożyć plan na taki trip?

Chętnie poznałbym też jakieś mieszkające tam osoby, jak możnaby się za to zabrać jeszcze w PL?

Wszelkie miłe rady bardzo wskazane, z gory dzieki!!

Image


Ostatnio edytowany przez ar2ditu 17 Sty 2019 09:23, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraino oh Ukraino
#45 PostWysłany: 17 Sty 2019 08:51 

Skoro nawet nie wiesz jak jest z wizami :mrgreen: na Ukrainę, to naprawdę się martwię, czy dasz sobie radę z tą wędròwką z plecakiem...

Siedzieć w domu na razie. Taka moja rada. Jeszcze za wcześnie.
Góra
 PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraino oh Ukraino
#46 PostWysłany: 17 Sty 2019 09:21 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
Hehe, zwiedziłem już kilkanaście krajów w tym tripy przez Maroko, Hiszpanię czy Francję aż po Kambodżę i Filipiny, nieraz już organizowałem wojaże dla użytkowników Fly4Free, zresztą dalej to robię i chętnych zapraszam też na ten trip po Ukrainie, więcej jak zwykle na FB, przy okazji już ponad 300 fanów 8-) . O wizach wiem tyle ile oficjalnie ale znając życie i przykładowo myki z Azji wiem że różnie bywa. Więc nie troluj tylko napisz coś pożytecznego :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraino oh Ukraino
#47 PostWysłany: 17 Sty 2019 09:28 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6153
HON fly4free
ar2ditu napisał(a):
O wizach wiem tyle ile oficjalnie ale znając życie i przykładowo myki z Azji wiem że różnie bywa.
skoro oficjalnie wiza nie jest potrzebna, to jakie azjatyckie myki chcesz robić?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraino oh Ukraino
#48 PostWysłany: 17 Sty 2019 09:39 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
pemat napisał(a):
ar2ditu napisał(a):
O wizach wiem tyle ile oficjalnie ale znając życie i przykładowo myki z Azji wiem że różnie bywa.
skoro oficjalnie wiza nie jest potrzebna, to jakie azjatyckie myki chcesz robić?


Wizami nie będziemy się tu zajmować, może w przyszłości bo warto zauważyć że pobyt bezwizowy jest możliwy tylko do 90 dni co oznacza że nie można tam bez wizy np zamieszkać.
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraino oh Ukraino
#49 PostWysłany: 17 Sty 2019 09:55 

ar2ditu napisał(a):
Hehe, zwiedziłem już kilkanaście krajów w tym tripy przez Maroko, Hiszpanię czy Francję aż po Kambodżę i Filipiny, . Więc nie troluj tylko napisz coś pożytecznego :twisted:

Proszę poczytać odpowiedni wątek na forum. Jest tam wszystko o Ukrainie.
Ròwnież moje wpisy.
Czego sensacyjnego i nowego oczekujesz ?
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraino oh Ukraino
#50 PostWysłany: 17 Sty 2019 10:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Jakie wojaże dla użytkowników Fly4Free? Bo nie kojarzę...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraino oh Ukraino
#51 PostWysłany: 17 Sty 2019 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3052
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
są odpowiednie tematy na forum.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraino oh Ukraino
#52 PostWysłany: 17 Sty 2019 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
ar2ditu napisał(a):
chciałbym pojechać na Ukrainę, na dwa tygodnie albo miesiąc obojętne. Lubię zwiedzać samotnie z plecakiem, mniej mnie interesują muzea niż życie tubylców dlatego szukam ciekawych, bardziej dzikich miejsc. Aczkolwiek ważne atrakcje turystyczne wiadomo, trzeba zaliczyć. Może chciałoby się komuś pomóc mi ułożyć plan na taki trip?


Jesli szukasz bardzije dzikich miejsc to np. Czernobyl (moge podeslac linka z mojej relacji), czy tez polecam podziemne tunele i bunkry w Kijowie. :D

Załącznik:
Kijow bunkry.JPG
Kijow bunkry.JPG [ 68.57 KiB | Obejrzany 10451 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 17 Sty 2019 19:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 17 Sty 2019 19:55 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Tak właśnie Czerobyl to miejsce dla takiego wytrawnego podróznika i to na ponad 90 dni. Tam gotowe mieszkania stoją ...do zamieszkania akurat na podróz z plecakiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraino oh Ukraino
#54 PostWysłany: 17 Sty 2019 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4447
srebrny
@cccc
Cytuj:
polecam podziemne tunele i bunkry w Kijowie. :D

Poproszę o relację z tuneli i bunkrów w Kijowie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 17 Sty 2019 21:34 

Relacja swoją drogą, ale gdzie są te bunkry ? :twisted:
Tyle razy w Kijowie byłem i ja " militarysta" o nich nie słyszałem.
Góra
 PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 17 Sty 2019 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 434
srebrny
https://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g294474-d9741407-r400407447-Urbex_Tour-Kiev.html
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 17 Sty 2019 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
Tyle razy w Kijowie byłem i ja " militarysta" o nich nie słyszałem.


Oj to cienko, te bunkry nuklearne to chyba najlepsze co widzialem z podziemi Kijowa, chociaz tunele tez robia wrazenie. :)

Załącznik:
Bunkry.JPG
Bunkry.JPG [ 85.45 KiB | Obejrzany 10327 razy ]


Załącznik:
Bunkry 2.JPG
Bunkry 2.JPG [ 60.08 KiB | Obejrzany 10327 razy ]


Załącznik:
Bunkry 3.JPG
Bunkry 3.JPG [ 72.07 KiB | Obejrzany 10327 razy ]


Zamawialem tutaj:

https://www.urbextour.com/ru/

Combo w j. angielsku, o ile pamietam 40 Eurasow, a po rosyjsku tylko 200 UAH.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 18 Sty 2019 14:34 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
A może ktoś ma jakąś fajną opcję dla pieszego tripu po tym kraju, zastanawiam się czy jechać np na tydzień do Kijowa czy może na miesiąc i zwiedzić wzdłóż od Kijowa do Lwowa, jak myslicie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 18 Sty 2019 17:40 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 703
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
@cccc nie mogłeś na zlocie o nich wspomnieć?;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 18 Sty 2019 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Manuel sorry, ale unikam takich zlotow. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group