Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Lip 2015 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Sanktuarium Maryjne w Zarwanicy, miejsce wielu pielgrzymek.
Jest tam ikona Matki Boskiej Zarwanickiej. Można poświęcić pare godzin, droga dobra , jeszcze za Tymoszenko całkowicie odnowiona , jako że była premier jest grekokatoliczką.

Browar w Mikulińcach - świetne regionalne piwo.
Wycieczka trwa 2 godziny plus godzinkę degustacja (ponad 10 rodzajów piwa) . Co ciekawe jest to całkowicie bezpłatne. Jedynie na koniec zbierają dobrowolne datki na armię ukraińską. Ogólnie bardzo ale to bardzo polecam. Świetne miejsce dla piwoszy i nie tylko. Z ciekawostek mogę napisać, że browar w Milulińcach jako pierwszy na Ukrainie produkuje swoją whisky.
Wycieczka odbywała się w języku ukraińskim ale jak czegoś nie zrozumiałem przewodnik płynnie wytłumaczył mi po angielsku także sądze że można by się dogadać żeby w tym języku oprowadzał po browarze.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Lip 2016 13:06, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
#22 PostWysłany: 09 Lip 2015 19:38 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 146
gmak napisał(a):
No to warto sprawdzić, co oni sami uważają za fajne:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Siedem_cud%C3%B3w_Ukrainy

Polecam obejrzenie powyższej strony w wersji ukraińskiej bądź rosyjskiej - tam jest spis TOP100 nominowanych miejsc z podziałem na województwa(obłasti) :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Cze 2016 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Ja polecam jeszcze Krzemieniec.
Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Juliusz Słowacki urodził się w tym mieście.
Ruiny zamku - wstęp 7 hrywien :D
Ładny widok na Krzemieniec a przy dobrej pogodzie widać Ławrę Poczajowską.
Na kilka godzin fajne miejsce.
Jakby ktoś miał ochotę się wybrać to główną trasa Lwów-Kijów, w Radziwiłłowie będzie skręt na Poczajów (można przy okazji obejrzeć znaną ławrę) a potem 20km do Krzemieńca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Sie 2016 19:35 

Jedyne na świecie muzeum pisanek w Kołomyi. Wejście 20, zdjęcia 50. Zaskakująca kolekcja, w której znalazło się miejsce dla pisanek polskich: http://hutsul.museum/pysanka/collection/

Muzeum Pokucia i Huculszczyzny w Kołomyi (parę minut spaceru od pisanek). Klimatyczne miejsce, skrzypiące parkiety, XIX-wieczna, olbrzymia kamienica. Bardzo bogata i różnorodna kolekcja eksponatów ludowych. Spodoba się (chyba) marudom:) Wejście 20/30 (nie pamiętam dokładnie): http://hutsul.museum/eng/
Góra
 PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 09 Wrz 2016 14:33 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Sporo ciekawych inspiracji można znaleźć w przewodniku "Ukraina zachodnia. Tam szum Prutu, Czeremoszu..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Wrz 2016 10:52 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Uzbiera się paru chętnych na skok spadochronowy za 90zł? http://free-sky.com.ua/typy-parashutiv/
Góra
 Profil Relacje PM off
kamo375 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 20 Wrz 2016 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Ja chetnie :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Wrz 2016 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 215
Za 600 UAH to masz 3-4 godziny szkolenia, a potem skok z ok. 800-900 m
praktycznie bez swobodnego spadania (jeśli nie liczyć tych 3 sek. do otwarcia spadochronu)
Z drugiej strony to podstawowe (w stylu wojskowym) szkolenie za takie pieniądze? Bajka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Paź 2016 11:51 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
TVP 2 Podróże z historią odc. 30 -właśnie emitowany
Świetny o atrakcjach Ukrainy mających związek z historią Polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Lut 2017 11:47 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 8
Ja chciałbym polecić kilka rzeczy oprócz tych oczywistych w stylu Lwów, Kijów czy Odessa. Zdecydowanie polecam wybrać się w Karpaty. Góry piękne, fantastyczna przyroda a ceny dwa razy niższe jeszcze niż we Lwowie. Polecam miasteczko Rachów jako bazę wypadową, a także niezły punkt aby udać się do Rumunii:

http://www.stacjabalkany.pl/rachow-w-se ... rainskich/


A także fantastyczną linię kolejową z Kołomyi do Rachowa doliną Cisy. Cena za prawie 5 godzin jazdy... 20 hrywien (3 zł), a widoki i klimat fantastyczny:

http://www.stacjabalkany.pl/kolej-doliny-cisy/

Polecam także Czerniowce, Kamieniec Podolski ale przede wszystkim góry:)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 14 Maj 2017 12:46 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 38
Przylot do Kijowa w sobotę, wylot tydzień później również z Kijowa.

Chciałbym spędzić po ok. dwa dni kolejno w Odessie, Kiszyniowie i Kijowie. Ale zastanawiam się, czy jest sens jechać do stolicy Mołdawii, atrakcji tam dużo nie ma. Jaka wg. was byłaby ciekawa alternatywa, najlepiej po drodze między Odessą i Kijowem? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Maj 2017 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
zlo1991 napisał(a):
Ale zastanawiam się, czy jest sens jechać do stolicy Mołdawii, atrakcji tam dużo nie ma.


Wydaje mi sie, ze do Kiszyniowa jedzie sie niekonicznie dla samych zabytkow, ale klimatow, to podroz w czasie... i od jakiegos czasu na mojej liscie. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 14 Maj 2017 21:49 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 38
To prawda, ja również bardzo lubię miejsca ze swoim specyficznym klimatem i to samo w sobie jest super... Niemniej, konkretne ciekawe obiekty, miejsca, widoki również są dla mnie ważne :) I dlatego zastanawiam się, czy jeszcze któreś z miejsc na Ukrainie (poza oczywistościami: Kijowem, Lwowem i Odessą) nie są fajnym kompromisem, połączeniem jednego i drugiego :)


Ostatnio edytowany przez Roku, 15 Kwi 2018 17:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Kwi 2018 14:08 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
zlo1991 napisał(a):
Jaka wg. was byłaby ciekawa alternatywa, najlepiej po drodze między Odessą i Kijowem? :)


Chyba najbardziej popularne to
Zofiówka - park w Umaniu - Софиевский парк
Muzeum Wojsk Rakietowych w pobliżu Первомайскa - Музей ракетных войск стратегического назначения
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Maj 2018 21:03 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Niestety hrywna ostatnio nie jest już bardzo tania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Maj 2018 21:36 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Wciąż za 1 hrywnę kupimy więcej niż za jej ekwiwalent złotowy, więc jest tania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Maj 2018 21:54 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
No tak , tylko za złotówki kupię ich mniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Maj 2018 22:01 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Czy tania czy droższa, teraz jest najlepszy czas na eksplorowanie Ukrainy, szczególnie dla miłośników tańszej i haroszej horiłki, jak znam Europę to nie będzie trwało wiecznie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 02 Maj 2018 22:25 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Wiecznie nie będzie trwało to masz rację ale dość długo. Warto pojechać do Bukoviela zimą na narty a latem na tramping. Na Ukrainę warto jechać - tanio i ciekawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Sie 2018 12:24 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Hej
2 lata temu miałem krótki 2 dniowy wypad motocyklowy po Zakarpaciu. Wjechałem od strony Węgier do Użhorodu (przejście Zahony-Czop), później drogą H13 wzdłuż Bieszczad powrót do PL przez przejście w Krościenku. Spodobały mi się tamte rejony i wracamy.
Tym razem wybieramy się autem ze znajomymi i mamy 5 dni. Chciałbym zaplanować pętle i potrzebuje waszej pomocy, rady co zobaczyć po drodze. Wstępnie założyłem takie kółko:
Wyjazd z Tarnowa na Słowacje->przejście graniczne w kierunku Użhorod->Mukaczewo->Rachów->wejście na Howerla->Kołomyja->Czerniowce->Chocim->Kamieniec Podolski->Iwano-Frankiwsk->Drohobycz->Truskawiec-Krościenko i powrót do Tarnowa.
Jest ok czy inaczej określić punkty trasy?

Czy w tym obszarze polecacie mi jakieś przystanki gdzie jechać? Albo miejsca, których nie warto odwiedzać i się w nich nie zatrzymywać? Noclegu szukać w tych większych miastach które zapisałem w pętli czy jednak po drodze wskażecie ciekawsze miejsca do zostania na noc ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group