Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Maj 2018 17:01 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
co do rafy w okolicach Hurghady, to jest nędza. Rafa w formie szczątkowej, mocno zniszczona. Za każdym razem (czyli niemal co roku) jak jestem w Egipcie, biorę nurkowanie intro. Tylko raz trafiłem na fajną rafę z taką wycieczką. Ktoś chce fajną rafę obejrzeć to polecam zatokę Makadi. Tam, co prawda jest długie wypłycenie i spore odpływy, ale za to jak się pokona płyciznę, to rafa jest mega. W zasadzie tylko delfinów i rekinów tam nie widziałem, a zółwie, ośmiornice, płaszczki czy mureny bez problemu daje się zobaczyć. Że o pokolcach czy błazenkach nie wspomnę.
Co do bezpieczeństwa to w zeszłym roku w sierpniu miałem hotel w ścisłym centrum Hurghady. Na ulicach patrole, posterunki, wyrywkowe kontrole. Do samego miasta żeby się dostać także trzeba pokonać 2 kordony. Dawno tak bezpiecznie się nie czułem.
ChrisPN >>> ile płaciłeś za wejście do Abu Simbel ? W tym roku lecę do Marsa Alam i może wreszcie uda mi się zrealizować moje marzenie by odwiedzić Abu Simbel.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 15 Maj 2018 17:14 

@ChrisPN, jak dojechałeś do Abu Simbel? Będę w styczniu w Egipcie i chętnie odwiedzę.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Maj 2018 14:22 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 7
Już nie jest tak luźno. Na majówce mieliśmy z hotelu 100 proc. obłożenia.
A faktycznie środki bezpieczeństwa nigdzie niespotykane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Maj 2018 21:03 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
no wychodzi na to że Egipt przeżywa renesans.
Lecę 12.06 do Marsa Alam i już od ok tygodnia oferta promocyjna nieźle przetrzebiona. Albo zostały same hotele z kiepską opinią, albo drogo. Tak jak jeszcze 2 tyg. temu nie było problemu by na mój termin znaleźć ofertę za 1500-1700 PLN (11/12 dni), tak obecnie wszystko oscyluje w okolicach 2000. W sumie miałem czekac na ostatnią chwilę, czyli prawdziwego lasta, ale wnosząc po tym jak oferta jest przetrzebiona, to cieszę się, że nie czekałem, bo wyboru prawie nie ma a i jest drożej. A nie ma jeszcze sezonu.
To chyba ostatni rok, by wypocząć w Egipcie poniżej 2000 PLN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Wrz 2018 17:43 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 6
@Don_Bartoss z Asuan, wyjazd (przejazd w konwoju) załatwi Ci każdy hotel, hostel czy gospodarz miejsca w którym się zatrzymałeś.
Warto!
Góra
 Profil Relacje PM off
migot uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Wrz 2018 21:02 

@ChrisPN, dzięki za informację. Ile ta przyjemność kosztuje i czy gdzieś na mieście nie da się tego załatwić taniej? W hotelach zwykle doliczają swoją marżę.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Wrz 2018 21:36 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 6
@Don_Bartoss
Konwój to koszt 20$, dochodzi wejściówka do świątyń. Uważam, że to i tak niewiele jak na kilkugodzinną podróż w obie strony busem, o którym wiadomo na posterunkach.
Z tego co się orientowałem to jedyna oficjalna opcja, no ale poznałem ziomka który szedł stamtąd z buta, także da się tam dotrzeć rowerem, prywatnym autem itp;)
Przygotuj się tylko na masę pytań po drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Paź 2018 12:02 

@ChrisPN, będę w Aswan. Stamtąd za konwój skasują mnie 20 USD? To byłaby dobra cena.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Paź 2018 14:51 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 6
@Don_Bartoss dokładnie.
Będąc w Asuan, Abu Simbel to konieczność! Wszystko co zobaczysz później nie zrobi większego wrażenia 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lis 2018 12:47 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Spędziłem ostatnio w Egipcie dwa tygodnie. Bezpieczeństwo? Czułem się tak samo bezpiecznie jak w Polsce. Mieszkaliśmy w Airbnb poza ścisłym centrum Kairu gdzie nie było żadnego innego turysty i wszyscy ludzie byli bardzo przyjaźni. Można było spokojnie wieczorem wyjsc. Sytuacja podobna w Luksorze i Aswanie.
Co do Abu Simbel to 20 USD to spoko kwota, myślę że uczciwa. Warto mieć 1.5h na miejscu (kierowcy czasem chcą Ci dać tylko 75 minut) żeby się nie śpieszyć. Będąc w Aswanie warto popłynąć w rejs żaglówką w okolicy zachodu słońca. My płaciliśmy 100 funtów egipskich (ok. 20 zł) za osobęm (za prywatny rejs) co jest bardzo uczciwą ceną (można niby trochę zejść z ceny ale uważam że warto wspierać takich ludzi). W innych miastach rejs już nie będzie tak przjemny (w Kairze IMO nie ma sensu).

W Luksorze warto odwiedzić klasyczne miejsca: Karmak oraz Dolinę Królów. Zdecydowanie warto być na samo otwarcie tych miejsc - o 10 zjeżdzają wycieczki znad Morza Czerwonego i robi się bardzo nieprzyjemnie (plus gorąco). Warto pojechać do Doliny Królów już o 5:30 żeby być chociaż przez moment samemu. Nas zaczepił taksówkarz na ulicy, który okazał się bardzo uczciwym gościem - zawsze obowiązywała uczciwa cena ustalona na początku, miałeś na miejscu tyle czasu ile potrzebujesz, da się po angielsku dogadać co nie jest wcale takie oczywiste, nie jeździł jak szaleniec. Cena za przewiezienie z lotniska to 120 funtów egipskich (niby dużo w porównaniu do taksówek w Kairze ale ciężko znaleźć coś taniej plus oszczędzasz sobie targowania). I tak spędziliśmy z naszym kierowcą 3 dni więc można uznać, że gość sprawdzony. Numer kontaktowy: 0100536202 i 5 (kierunkowy do Egiptu +20, możliwe że wtedy już bez zera na początku).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Lis 2018 12:50 

@radko93, ile dni warto przeznaczyć na Aswan (odwiedzając Abu Simbel), a ile na Luxor?
Mam w planie być 8 pełnych dni w Egipcie i zastanawiam się jak to podzielić.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lis 2018 12:55 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@radko93
Ile wydaliscie na taksówki przez caly pobyt? (tworze prowizorycny budzet dla podobnego wyjazdu)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Lis 2018 13:05 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@Don_Bartoss ja przyleciałem do Aswanu w nocy, następnego dnia odwiedziłem Philae, pochodziłem po mieście + rejs łodką. Następnego dnia Abu Simbel i po południu (już ok 16-17) byłem w pociągu do Luksoru. Niewarto dlużej zostawać bo i tak jest ciemno o 18 (przynajmniej o tej porze roku). W samym Aswanie nie ma nic takiego do zobaczenia też. Taksówka wewnątrz miasta max 30-35 funtów (lokalni płacą 20). Następnie przyjazd do Luksoru wieczorem. Następnego dnia rano zwiedzanie (Karmak albo Zachodni Brzeg), zwiedzanie zwykle kończyłem o 11-12 bo potem jest dość gorąco. W Luksorze byłbym 2 albo 3 dni (w zależności czy chce się zobaczyć coś poza miastem + jak bardzo jest się maniakiem starożytnego Egiptu).

W Luksorze warto odwiedzić restaurację Sofra - najlepsze mezze jakie jedliśmy w Egipcie za bardzo przyzwoitą cenę.
@gruby_inversia ciężko powiedzieć, zależy ile jeździsz. W Aswanie taksówki jak już wspominałem 30 EGP po mieście, z lotniska za 140 jechaliśmy. Do świątyni Philae i powrót 120. W Luksorze wywiecza na Westbank 250 EGP (+ 50 za dodatkowe miejsca jakie chcieliśmu zobaczyć). Wycieczka na Karmak + coś tam w centrum Luksoru 120. W Kairze Uber z lotniska 120-150. Przejazd w ramach miasta 80 - 120 (do Gizy). Warto wybierać zawsze Uber Select. Przejechałem się wielokrotnie na zwykłym tańszym Uber X, gdzie kierowcy gubili się albo nie umieli korzystać z nawigacji (raz straciłem pół godziny jadać do Gizy i wylądowałem w dosyć dziwnej dzielnicy). Jest też aplikacja Careem która raz sprawdziłem ale Uber działa spoko więc niewarto się przejmować.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 16 Lis 2018 21:23 

@radko93, dzięki za informację. Poleciałeś na południe i kierowałeś się na północ na lotnisko wylotowe. Zrobiłem tak w Iranie i generalnie taka ścieżka bardzo mi odpowiada, bo pozwala na płynne dostosowanie tempa podróży do czasu pozostałego do wylotu.

Myślałem by wstąpić do Edfu, byłeś tam może? Jeśli tak, to czy warto?
Napisz co jeszcze odwiedziłeś na północ od Luxoru.
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Gru 2018 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
@Don_Bartoss, warto zatrzymać się po drodze i nie pędzić prosto do Luxoru, z Asuanu najbliżej masz do Kom Ombo czyli świątynię krokodyla, duże wrażenie robi wieczorem oświetlona, dalej Edfu też wielka i świetnie zachowana świątynia Horusa i na koniec polecam też Isnę i tamtejszą świątynię, jadąc z Asuanu do Luxoru aż szkoda by było je pominąć, bo pewnie specjalnie je zobaczyć się już nie pojedzie, chyba że rejsem statkiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Gru 2018 17:08 

@kostek966, dzięki za wskazówki. Mam wielką ochotę na zobaczenie tych miejsc i na pewno kilka z nich postaram się wrzucić w moją agendę. Czy przemieszczanie się na tej trasie jest łatwe? Dużo pociągów, ewentualnie czy są autobusy? Dopiero zabieram się za ułożenie planu :)
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Gru 2018 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
zależy ile osób jedzie, przy większej ilości opłaca się brać ich "taxi", czyli vany wieloosobowe, ostatnio za trasę 16 km zapłaciliśmy 20$ w 6 osób, bez specjalnego targowania, na południu powinny być ceny niższe, można też porozmawiać z miejscowymi np. w sklepie czy barze, znajdą chętnego kierowcę, który pojedzie za mniejsze pieniądze niż taxi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Kwi 2019 14:56 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 45
Witam,
Na majówkę będziemy w El Gounie, ale trochę boimy się zwiedzania na własną rękę. Czy ktoś zna biuro podróży (najlepiej polskojęzyczne), które organizuje wycieczki bezpośrednio z El Gouny?
Do tej pory znalazłam tylko z Hurghady z dopłatą za transport z Hurghada- El Gouna.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Kwi 2020 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
Byłem w Abu Simbel bez kupowania wycieczki. Jeździ autobus publiczny. Odjazd 7:00-7:30 z dworca w Asuanie. Powrót około 15:30-16:00 (dopytajcie dla pewności na miejscu).
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 24 Mar 2022 16:39 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Ile dni przeznaczylibyście na taką trasę na własną rękę? Lądowanie w Aleksandrii, pociągiem do Kairu, z Kairu samolot do Asuanu i stamtąd "powrót" do Aleksandrii. Raczej sprawne tempo zwiedzania. Myślę jeszcze nad osobnym 2-3 dniowym rejsem po Nilu, ale to opcjonalnie.

Aleksandria (1 dzień)
Kair + piramidy (2 dni?)
Asuan (1 dzień?)
Abu Simbel (1 dzień?)
Luksor (1 dzień?)
Aleksandria (powrót)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group