Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Cze 2013 14:57 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 7
Witam wybieram się do Albanii czy ktoś był? co zobaczyć ? dziękuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 06 Cze 2013 15:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Bylem tam pare razy w Alabani. Panstwo na 3 lub 4 dni. Co warto zobaczyc Tirane, Durres, Gjirokaster i Aj Sarande. Jak ktos ma czas to polecam Shkoder.

Co do dolotu. Mozna do Brindisi i potem promem do Durres, lub jakos samolotem do Skopie, Saloniki i potem busem albo samolotem do Corfu i potem promem do Aj Sarande.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Cze 2013 15:21 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 32
jest jeszcze Kruje...
samochodem z poludnia Polski 1300km i tylko 17h... a po drodze piekne widoki; szczegolnie w gorzystej Czarnogorze i Serbii...
Góra
 Profil Relacje PM off
mirekk lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2013 15:25 

Rejestracja: 25 Lut 2013
Posty: 42
Loty: 1
Kilometry: 725
Ja byłem w Albanii. Można tam się promem z Korfu dostać do Sarandy. Fajny kraj
_________________
Relacja z Indii 2013 - http://gotujebochce.blogspot.com/p/indie-2013.html
Góra
 Profil Relacje PM off
mirekk lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2013 17:15 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 140
anna1999 napisał(a):
Witam wybieram się do Albanii czy ktoś był? jak dolecieć ? co zobaczyć ? dziękuje

jesli jestes fanka trekkingu to polecam gory przeklete oraz wioske teth odcieta w zimie od swiata czas zatrzymal sie tam dawno dawno temu oraz obowiazuje tam nadal vendetta
Góra
 Profil Relacje PM off
mirekk lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Cze 2013 21:09 

Rejestracja: 18 Mar 2013
Posty: 27
Ja również ze swojej strony polecam góry Przeklęte jak najbardziej!
Podczas swojej 3,5 tygodniowej podróży po południu Europy 2 lata temu to właśnie te góry były najjaśniejszym punktem całej wycieczki. Jeżeli jakieś pytania o dojazd/ ceny to śmiało pytajcie:)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kaviorwiki uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Cze 2013 23:51 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 46
Ja z kolei odwiedziłem Tiranę, Durres i Pogradec w drodze do Ohridu. Osobiście odradzam Durres ze względu na brak jakichkolwiek ciekawych rzeczy poza morzem i masą nieskończonych hoteli. Tirana tak na pół dnia - warto ale tylko dlatego, że to stolica. Natomiast okolice jeziora Ohridzkiego z każdej jego strony są przepiękne. Warta uwagi jest podobno Saranda i Vlora - tam niestety nie byłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Cze 2013 00:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Tirana - zabytki nie rzucają na kolana i jest ich niewiele, ale warto trochę poszwędać się po mieście, ma interesujący klimat przypominający trochę polskie miasta początku lat 90., a do tego dość fajną bazę klubową
Durres - w sumie nic ciekawego, warto wybrać się na poł dnia jeśli jest ładna pogoda, pospacerować nad morzem, można obejrzeć amfiteatr rzymski (bardzo zaniedbany), niezłe knajpy z rybami i owocami morza w śmiesznych cenach.
Kruja - w sam raz na 2-3 godziny, blisko z Tirany, ciekawie położona u stóp gór, z zamku zostało niewiele, uliczka cepeli, ale ze względu na lokalizację warto wpaść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Cze 2013 16:05 

Rejestracja: 18 Mar 2013
Posty: 27
Odnośnie Sarandy to również polecam jako typowe miejsce do odpoczynku na plaży. Za nocleg za 3 osoby w pokoju zapłaciliśmy 18 euro.Aczkolwiek jeżeli oczekujecie, że unikniecie tłumów to nie tędy droga. Z Sarandy kursują nocne autobusy do Aten oraz innych miejscowości takich jak Skopje czy Saloniki. Autobus do Aten jedzie mniej więcej 11 godzin i kosztuje ok 25E w jedną stronę, tak było przynajmniej 2 lata temu. Mniej zatłoczone jest miasteczko położone nieopodal o nazwie Ksamil skąd można wziąć rowerek wodny i przy dobrych wiatrach podpłynąć blisko Korfu. W Albanii bardzo tanie są owoce co przy upałach stanowiło istotną część pożywienia. Ze swojej strony polecam również Butrint - miasto wpisane na listę UNESCO. Jeżeli chcecie poczuć klimat to koniecznie jadąc z północy na południe kraju trzeba odwiedzić Berat. Nocleg backpackerski o ile mnie pamięć nie myli to 12 E, warto się tam zatrzymać na 2 dni.

pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Cze 2013 16:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
marol6 napisał(a):
Ksamil skąd można wziąć rowerek wodny i przy dobrych wiatrach podpłynąć blisko Korfu.


az takie madre to nie jest :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lip 2013 20:37 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 46
marol6 napisał(a):
Jeżeli chcecie poczuć klimat to koniecznie jadąc z północy na południe kraju trzeba odwiedzić Berat. Nocleg backpackerski o ile mnie pamięć nie myli to 12 E, warto się tam zatrzymać na 2 dni.

pozdrawiam,

Dokładnie! Zapomniałem o Beracie, przepiękne miasteczko. Warto odwiedzić zamek na wzgórzu -świetny widok i i zobaczyć oświetlone domki po zmroku, położone na jego zboczu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Lip 2013 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
My przejechaliśmy całe wybrzeże jakieś 4 lata temu. Też polecam Ksamil, widoki naprawdę piękne. Ogólnie bardzo nam się podobało na południu Albanii (Ksamil, przełęcz LLogara, Vlora), im bardziej na północ tym gorzej. Np. na plaży w Golem (pod Durres) zastanowiło nas, dlaczego w morzu na szerokości kilkunastu metrów nie ma nikogo pływającego. Potem dotarł zapach i zauważyliśmy, że w tym miejscu wchodziła do morza duża rura kanalizacyjna. Katastrofa :) Może już jest lepiej, w sumie trochę czasu minęło :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Sie 2013 22:25 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 67
Zeus napisał(a):
Jak ktos ma czas to polecam Shkoder.


Również polecam! Jeszcze kilka lat temu, gdy tam byłem (2010r.) dodatkową "atrakcją" był (jest?) słynny, drewniany most na Bunie, na którym obowiązywała zasada "kto pierwszy - ten lepszy". Do dziś pamiętam miny turystów, z którymi jechałem w busie, gdy od strony osiedla romskiego małe dzieciaki przystawiały pistolety - zabawki przez otwarte szyby do aut, domagając się pieniędzy.
Teraz, z tego co mi wiadomo, zbudowano tam nowy most, ale nie orientuję się, w którym miejscu dokładnie.

Czy ktoś może wie, czy stary most został wyburzony, czy dalej służy?
_________________
Zapraszam na mojego podróżniczego bloga: http://pawellacheta.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Wrz 2013 16:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Widziałem tylko nowy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Wrz 2013 16:42 

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 119
Loty: 1
Kilometry: 2 389
Ha ten drewniany most był cudny. Przejście po nim na pieszo wymagało nie lada odwagi :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Wrz 2013 20:38 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 67
Hmmm to szkoda. Ten dreszczyk emocji był rzeczywiście niezapomniany :).
Nowe mosty, nowe hotele... Cóż, Albania przeżywa boom budowlany i powoli traci swe dawne oblicze, szczególnie w pasie wybrzeża i w miastach.
Osobiście chciałbym, aby zostało w Europie takie miejsce jak Albania w swej starej postaci, ale z drugiej strony ciężko zabronić mieszkańcom i gniewać się na nich tylko z tego powodu, że chcą żyć lepiej i rozwijać się.
Byle wszystkich bunkrów nie wyburzyli :D
_________________
Zapraszam na mojego podróżniczego bloga: http://pawellacheta.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 17 Lis 2013 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2012
Posty: 87
Loty: 95
Kilometry: 178 872
Witam.
Aby nie zakładać nowego wątku.
Jest ktoś zorjentowany w temacie bus na trasie Atheny-Tirana.
Może link do jakiejś firmy, a może coś w rodzaju PB, chociaż wątpię.
pzdr. :lol: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Lut 2014 17:42 

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 6
Loty: 31
Kilometry: 50 937
Do Tirany łatwo dojechać ze Skopje lub z Ohrydu. Są i pociągi i autobusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Lut 2014 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Albania na tylko wewnętrzne pasażerskie połączenia kolejowe. Zza granicy tam nie dojedziemy.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Lut 2014 23:52 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
pawellacheta napisał(a):
małe dzieciaki przystawiały pistolety - zabawki przez otwarte szyby do aut, domagając się pieniędzy.

Właśnie te dzieciaki tak wystraszyły moją koleżankę, która, będąc w Czarnogórze, podjechała na jeden dzień do Albanii i powiedziała: nigdy więcej.
Ja tam, nigdy nie mówię nigdy, więc pytam: czy gdy się im rzuci garść groszy, to dadzą spokój? I co jeszcze warto mieć ze sobą na bakszysze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group