Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Kwi 2018 01:21 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 4
Loty: 254
Kilometry: 463 140
witam

mój debiut na forum, tematu nie znalazłem, wiec proszę wybaczcie jeśli sprawę powielam
proszę o pomoc jeśli ktoś się już zetknął z podobna sytuacja, dla mnie to pierwszy raz

lecę z Seatlle do Paryża, później z Paryża do Warszawy
bilet nie jest łaczony, bilety kupowane były oddzielnie, wiec linie lotnicze nie musza się martwić o mój bagaż rejestrowy (sam musze go nadać na następny lot)

lądowanie w CDG jest 17.30, o 19.40 mam wylot z CDG
jak widać zostaje mi 2 godz i 10 min na odebranie bagażu rejestrowego , a następnie nadanie na lot do WAW i obawiam się, ze lekko zaszalałem optymistycznie zakładając, ze ten czas na to wystarczy

przyjmuje pesymistyczny rozwój sytuacji, tzn nie zdążę odebrać bagażu rejestrowego i nadać go na następny lot
i tu rodzą się pytania i wątpliwości na które nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi

to co mi przychodzi do głowy i kilka z wiązanych z tymi pomysłami możliwych wariantów:

wariant 1
odbieram bagaż rejestrowy i nie wyrabiam się na następny lot
sprawa niby prosta, place milion euro + vat + tax + cokolwiek tam jeszcze i wsiadam na najbliższy możliwy lot do WAW, rezygnując z wcześniej zakupionego
no ale nie o to mi chodzi … 

wariant 2
nie odbieram bagażu rejestrowego i lecę wcześniej zakupionym lotem do WAW
czy mogę wcześniej zlecić linii lotniczej nadanie bagażu z Paryża do Warszawy pomimo tego, ze nie mam wykupionego biletu łączonego ?
oczywiście za opłatą (gdzie znaleźć info za jaką i komu to zlecić ?) i nawet z dostawa kilka dni później

wariant 3
nie odbieram bagażu rejestrowego i lecę wcześniej zakupionym lotem do WAW
co się dzieje z bagażem rejestrowym ?
mogę go po wylądowaniu w WAW w jakiś sposób przekierować na dostawę do Warszawy ?
oczywiście za oplata (gdzie znaleźć info za jaką i komu to zlecić ?) i nawet z dostawa kilka dni później

wariant 4
nie odbieram bagażu rejestrowego i lecę wcześniej zakupionym lotem do WAW
zlecam znajomemu z Paryża żeby odebrał ten bagaż i wysłał do mnie np. DHL-em
znajomy może odebrać bagaż z lotniska ?
wpuszczą go na lotnisko bez ważnego biletu i pozwolą zabrać bagaż który do niego nie należy ?

tyle mi pomysłów przychodzi do głowy
może ktoś ma jakiś jeszcze co zrobić z tą sytuacja ?
może ktoś już się spotkał z podobnym problemem ?

Pozdr
Mariusz


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Kwi 2018 17:11, edytowano w sumie 1 raz
polskie znaki w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#2 PostWysłany: 19 Kwi 2018 01:26 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Jakimi liniami lotniczymi wykonujesz odcinki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Kwi 2018 01:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7940
HON fly4free
W większości przypadków będzie dało się nadać bagaż w SEA do celu (WAW) nawet jeśli podróż jest na osobnych rezerwacjach / biletach.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Kwi 2018 01:54 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 4
Loty: 254
Kilometry: 463 140
tylko jak to zrobic ?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 19 Kwi 2018 15:37, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Kwi 2018 01:56 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3529
srebrny
poprosic przy odprawie
Góra
 Profil Relacje PM off
mariusz_l uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Kwi 2018 02:01 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 4
Loty: 254
Kilometry: 463 140
-- 19 Kwi 2018 01:57 --

rqs napisał(a):
Jakimi liniami lotniczymi wykonujesz odcinki?


z Seattle do Paryża lecę Lufthansa, potem z z Paryża do Warszawy lecę LOT-em

-- 19 Kwi 2018 02:01 --

ibartek napisał(a):
poprosic przy odprawie


odprawiając się z Seattle ?
poprosić o przekierowanie bagażu do Warszawy ?
to takie proste ? :O
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Kwi 2018 02:01 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7940
HON fly4free
czyli lecisz przez MUC albo FRA jak rozumiem, ale to nie zmienia faktu, że bagaż na 90% będą w stanie nadać w SEA na całą trasę - poprosisz przy odprawie, miej gotowy numer rezerwacji / biletu LOT

na CDG przesiadkę masz w obrębie terminalu 1 co też przyspiesza sprawę - 2 h spokojnie na nią wystarczy, chyba, żeby lot do Paryża miał jakieś spore opóźnienie,
Góra
 Profil Relacje PM off
mariusz_l uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Kwi 2018 15:32 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 4
Loty: 254
Kilometry: 463 140
lece przez FRA
dzie kuje za info !
nie sadzilem ze to taka prosta sprawa :)

pozdr
M


Ostatnio edytowany przez Zeus, 19 Kwi 2018 15:37, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2018 15:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22485
Mogą, ale nie muszą. To dobra wola/jak bardzo kumaty będzie handler

Także przy Through Check In, czyli wysłanie bagażem twoim sposobem, nie masz prawa do odszkodowania
Góra
 Profil Relacje PM off
mariusz_l uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Kwi 2018 15:56 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7940
HON fly4free
Zeus napisał(a):
Także przy Through Check In, czyli wysłanie bagażem twoim sposobem, nie masz prawa do odszkodowania


Jeśli bagaż będzie opóźniony u celu z winy linii to można dochodzić ewentualnego odszkodowania / zwrotu za potrzebne zakupy.
Warto natomiast proaktywnie kontrolować drogę bagażu i zgłosić agentowi kolejnej linii fakt jego nadania - wystarczy podejść chwilę przed rozpoczęciem boardingu i zapytać, czy bagaż został prawidłowo przekierowany - linia nie zawsze spodziewa się bowiem transferu spoza rezerwacji, choć zwykle go bez problemu sama widzi w systemach. Wówczas parę klików agenta i bagaż trafi tam gdzie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group