Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lut 2018 16:14 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 51
Właśnie się okazało, że możemy wziąć z żoną urlop i chcemy z tej okazji skorzystać. W bardzo dobrych cenach i terminach są do wyboru loty do Panamy, Sri Lanki i Zanzibar.
Każda opcja zakłada ok.10-11dni na miejscu. Wylot w przeciągu 2-4dni, więc czasu na podjęcie decyzji i następnie zaplanowanie nie zostało za wiele :)
Lubimy zwiedzać aktywnie, poznawać dużo nowych miejsc. Zawsze jak jest możliwość (najczęściej wyspy), to wypożyczamy skuter i jeździmy po każdym każdym zakątku, eksplorując co się da :)
Trekingi, plaże, miasta, świątynie, surfing, rafting, kajaczki itp. itd. - wszystko na TAK. Siedzenie w jednym hotelu i smażenie się na plaży całymi dniami - zdecydowanie na NIE.
Dotychczas z dalszych kierunków byliśmy m.in. w Tajlandii, Indonezji, Wietnamie, Brazylii, Nepalu (treking do EBC), Usa - każde miejsce miało swój urok, z największym sentymentem wspominamy Tajlandię, chyba ze względu że to był nasz pierwszy wspólny daleki wyjazd.

1) Panama
Zrobiłem wstępny research i mam wstępny plan na wyspę, co jest plusem, zważywszy że nie ma za dużo czasu.
Myślę, żeby po przylocie do stolicy wziąć lot do Dave, stamtąd busik do Boquete i tam jakieś 3-4dni. Na miejscu trekingi, może jakiś rafting oraz wspięcie się na najwyższy szczyt 3500m. Następnie transport do Bocas del Torro. Tam znowu 3-4dni, zwiedzanie okolic, pewnie jakaś wycieczka łódeczką po okolicy etc. Na koniec powrót do Panama City i zwiedzanie stolicy i okolic albo szybki wypad na jedną z 365 wysepek San Blast/wysp perłowych jak będzie ochota/czas.

2) Zanzibar
Tutaj mam tylko bardzo ogólny plan, żeby wyskoczyć na kontynent do Tanzanii i 'zrobić' safari. Nie orientowałem się jeszcze z możliwościami i kosztami. Na plus tej opcji jest fakt, że nigdy nie byliśmy jeszcze w Afryce.

3) Sri Lanka
Wyspę znam tylko z opowieści, raczej pozytywne wypowiedzi, aczkolwiek jedna parka przyjechała stamtąd trochę zawiedziona.

Pomożecie? Który kontynent? :) Każda opinia będzie przydatna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 22 Lut 2018 16:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Rzuć monetą. 3 różne kraje, 3 różne możliwości spędzenia czasu. 3 różne opinie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
markos17 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Lut 2018 16:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
...i 3 różne konieczne budżety. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
markos17 lubi ten post.
markos17 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Lut 2018 16:34 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Najwyraźniej chcesz żeby Cie namówiono na Panamę :P Rób zawsze przeciwnie i wybierz zatem Sri Lankę.. bo najmniej o niej napisałeś :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
markos17 lubi ten post.
markos17 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 22 Lut 2018 16:51 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Bierz Panamę za rok najpewniej nie będzie tam lotów czarterowych. Sri Lankę jeszcze spokojnie trafisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
markos17 lubi ten post.
markos17 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Lut 2018 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Byłem w każdym z tych miejsc. Nie ma jak porównać tych lokacji – są kosmicznie różne. Patrząc na Twoje preferencje (EBC), odpuściłbym Zanzibar, chyba że jako kontrapunkt do czegoś fajnego na kontynencie (może Kili?). Względnie świeżo jestem po Panamie – wydaje mi się, że znalazłbyś tam wszystko, czego szukasz.

PS. Bocas del Toro. David. San Blas.
Góra
 Profil Relacje PM off
markos17 lubi ten post.
markos17 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Lut 2018 17:26 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 51
dzięki za odpowiedzi!

@Zeus kumpel to samo poradził, ale nie mogę znaleźć takiej monety ;)

@boots mam wrażenie, że wszędzie wydam podobnie. Niemniej $$ nie są kluczowe

@HandSome najmniej napisałem, bo najmniej wiem. Liczę na Was :)

@kumkwat_kwiat skąd takie wieści? pewne info?

@OradeaOrbea rozumiem, że na Zanzibarze głównie plaże + ew. lokalne klimaty/wioski? Na lądzie kusi mnie trochę safari. Na Kili bym się raczej nie pchał, za mało czasu, za duża presja by była.
Długo byłeś w Panamie? Co zobaczyłeś i zdecydowanie polecasz/nie polecasz?
Myślisz, że przy 10 dniach ten zestaw na Panamie jest dobry? David, masz na myśli pobliskie Boquete? W samym David chyba za dużo nie ma?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lut 2018 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
markos17 napisał(a):
Myślisz, że przy 10 dniach ten zestaw na Panamie jest dobry? David, masz na myśli pobliskie Boquete? W samym David chyba za dużo nie ma?
Chodziło mi o poprawki nazw, które błędnie wrzuciłeś do swojego postu ;) . Mając 10 dni, spędziłbym 3 dni na San Blas, 2 w Panama City (z czego jeden wyjazdowy, zahaczający o Colon), 3 na Bocas del Toro. A pozostałe 2 na plantacjach albo gdzieś w interiorze (bądź wchodząc na któryś z panamskich szczytów).
Góra
 Profil Relacje PM off
markos17 lubi ten post.
markos17 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Lut 2018 17:53 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 108
Leć do Panamy, nie planuj za dużo nocy na Bocas Del Toro.
Sun Blas 2-3 dni. Fajnie oderwać sie od cywilizacji, prądu, internetu i zamieszkać w szałasie :-) Bouqete fajne miasteczko, plantacje kawy, trekkingi.
Zanzibar nuda nuda nuda i upierdliwi lokalsi
Sir Lanka -nie byłam
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
markos17 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 22 Lut 2018 20:21 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@markos17
Z Panamą nic pewnego ale chodzą słuchy, że to kierunek, który idzie najsłabiej (co widać po cenach :) więc był swojego czasu pierwszy do odstrzału. Czy sytuacja się zmieniła nic nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
markos17 lubi ten post.
markos17 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Lut 2018 11:44 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 51
kupiona Panama :) Dzięki wszystkim za porady.
Jak macie jakieś sugestie odnośnie planu, co warto zobaczyć, to śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lut 2018 12:25 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Czesc,

Jeżeli macie czas, może warto skorzystać z rejsów, które zaczynają i kończą się w Colon.
Nie wiem dokładnie kiedy lecicie ( pisałeś 2-4 dni) ale na szybko wyszukałem rejs Colon-Cartagena-Jamajka-Kajmany-Colon
od 02.03 do 09.03.
Mi Panama generalnie się podobała, małe podsumowanie i dużo ciekawych informacji znajdziesz w wątku "za ocean z buritto deal"

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
markos17 lubi ten post.
markos17 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 23 Lut 2018 12:49 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 643
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Dopiero co wróciłem z Ameryki Środkowej w tym Panamy. Dla mnie Panama jest super, ale Bocas słabe bardzo. San Blas bije na głowę Bocas.
Żałowałem, że wybrałem Bocas zamiast Bouquete. Polecam 3 dni na jednej z wysepek San Blas, cudo.

Na Zanzibarze byłem 5 miesięcy temu i "wyskoczyłem" na ląd na Safari. Koszty są niesamowicie duże ale jak najbardziej warto.

Mimo wszystko wybrałbym Panamę.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off
markos17 lubi ten post.
markos17 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 23 Lut 2018 13:09 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
A mi się Sri Lanka podobała :)

Trójkąt kulturowy Anuradhapura, Pollonaruwa, Sigiriya, do tego jaskinie w Dambulla, Kandy, trochę morza i Galle na okrasę. Najmniej ciekawe samo Kolombo.

:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
markos17 lubi ten post.
markos17 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 23 Lut 2018 16:28 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 51
@miotaczkiszonki dzięki za wątek, zapoznam się.

@Mikolaj2206 trochę przeraża mnie siedzenie w jednym miejscu i nic nie robienie przez 3doby :) Myślałem raczej o jednej nocce. Na której wysepce byliście, bo widzę że jest kilka do wyboru?

@radionx next time :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Lut 2018 16:52 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 643
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Wyjazd na San Blas na 3 dni to nie siedzenie 3 dób tam :).

1. dzień - wyjeżdżasz z Panama City ok. 6 rano. Potem łódka itd. Na wyspie jesteś o 11 jak dobrze pójdzie, jak nie to 12. Dopiero wtedy jesz obiad i zaczynasz relaks co oznacza jakieś 5 godzin bo przed 19 robi się ciemno i już nie ma co robić :).
2. dzień - jedziesz na wycieczkę (u mnie była wliczona w pobyt) na snorkeling lub coś podobnego. Spędzasz dzień na wyspie, który leci bardzo szybko.
3. dzień - po śniadaniu wyjeżdżasz.

Czyli wychodzi pełny dzień plus jakieś ochłapy. Nie wiem czy jest sens na dwa dni jechać - można dopłacić za późne wykwaterowanie i wtedy ma to jakiś sens.

My byliśmy na Chicheme i było mega fajnie. Polecam.

Jak wrócę to wrzucę jakąś fotkę. Na moim profilu na fb jest relacja na żywo.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off
markos17 lubi ten post.
markos17 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 01 Mar 2018 19:58 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
No i na razie brak Panamy na sezon 2018/2019 w Rainbow czyli wszystko zgodnie z przypuszczeniami.
Góra
 Profil Relacje PM off
markos17 lubi ten post.
markos17 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 29 Mar 2018 14:53 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 51
kumkwat_kwiat napisał(a):
No i na razie brak Panamy na sezon 2018/2019 w Rainbow czyli wszystko zgodnie z przypuszczeniami.


szkoda, bo kierunek naprawdę świetny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group