Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 08 Sie 2016 11:11 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
W weekend będę w Londynie i chiałbym odwiedzić zamek w Windsorze, macie jakieś wskazówki? Planuje w sobotę, o której najlepiej tam jechać? Są jakieś opcje na tańsze bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#202 PostWysłany: 08 Sie 2016 11:29 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Moim zdaniem w sobote to warto jechac jak najwczesniej - teraz jest szczyt sezonu wakacyjnego i moze byc mega kolejka. Warto zarezerwowac bilety on-line (cena ta sama, ale tym sposobem nie odbijesz sie od drzwi).

Warto pozniej pojsc na spacer "long walk-iem" - jak masz duzo czasu to nawet do samego konca. Przy dobrej pogodzie to nawet widac Londyn stamtad ;).

Jezeli masz jakies inne pytania o Windsor - to sluze pomoca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 08 Sie 2016 15:19 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
kupując bilety przez internet omijam kolejkę? Czy w ramach biletu jest zwiedzanie z przewodnikiem czy wchodzi sie na teren i robisz co chcesz?

Planuję przeznaczyć cały dzień na Windsor więc spacer jak najbardziej wchodzi w grę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 08 Sie 2016 15:29 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Tak - tzn, nie zupelnie, bo moze byc calkiem spora kolejka takich jak ty ;) ale z tego co pamietam idzie sie od razu do fast-track - a, wiec zdecydowanie warto kupic on-line. W cenie biletu (tego za 20 GBP) nie ma przewodnika - wpuszczaja Cie na teren i mozesz siedziec tam ile chcesz w zasadzie. Bilet ten tez mozna wymienic pozniej na "roczny pass" jakby ktos chcial. Z tego co pamietam mozna wypozyczyc tez "audio guide".

Z atrakcji to tuz przed zamkniem czesto urzeduje "ksiezniczka Dorota" ;). Tzn chodza dziewczyny przebrane za krolewny i cos tam rozdaja czy sprzedaja - i jak sie okazuje to rodaczki ;).

Poza tym oczywiscie Eton College - zreszta w ogole Eton jest dosc sympatyczne do poszwedania sie.
Góra
 Profil Relacje PM off
eroberto1 uważa post za pomocny.
 
      
#205 PostWysłany: 08 Sie 2016 15:33 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Super! Dzięki za podpowiedzi, bilety kupione :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 14 Wrz 2016 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
wkrótce będę w Lądku po raz 3-ci.
Tym razem prawie 2 dni.

Wiadomo kwestia mocno indywidualna - ale które z płatnych atrakcji wg. was warto "zaliczyć" ? ;)
Z zewnątrz główne must-see zaliczone. Skygarden i muzea wiadomo.

Ze 2 płatne wejścia biorę pod uwagę.
Wstępnie myślę nad Sea Life London Aquarium i widokowo Emirates Air Line (London Eye za drogie) :roll:

Ktoś coś ? ;)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 14 Wrz 2016 19:16 

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 32
@rysiekkk byłeś już może wewnątrz Tower Bridge? ładne widoki i ciekawe miejsce szczególnie z przeszkloną podłogą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#208 PostWysłany: 14 Wrz 2016 19:22 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jak dla mnie to te aquarium to strata czasu i pieniedzy. Ale jak ktos sie fascynuje podwodnym zyciem to moze i ciekawe. Pamietaj, ze mozesz skorzystac z atrakcji typu 2for1.

Jak chcesz popatrzec na Londyn z gory to polecam: SkyGarden - za darmo ale trzeba rezerwowac: https://skygarden.london/booking

Jak chcesz koniecznie platne to polecam Hampton Court, albo zamek w Windsorze.

ed. Sorry, nie doczytalem ze skajgarden juz zaliczone
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#209 PostWysłany: 15 Wrz 2016 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@rysiekkk Napisz co Ciebie interesuje to łatwiej będzie spersonalizować polecane atrakcje :)
Bardzo polecam zobaczenie Tower Bridge od środka i przez szklaną podłogę. Jak lubisz militaria, to obok mostu stoi przycumowany na stałe HMS Belfast - ja niestety nie zdążyłam go zwiedzić.
W Sea Life London Aquarium byłam i mi się podobało - maja tam dużo tropikalnych ryb. Są rekiny, płaszczki i żółwie morskie. Pingwiny już powinny być z powrotem (po dwuletnim remoncie ich basenu). Można tam też pogłaskać rozgwiazdy i ukwiały. Wszytko zależy od tego co kto lubi.
Hampton Court też jest świetne, ale na zamek i olbrzymie ogrody wokół należy przeznaczyć cały dzień. Warto też zobaczyć inscenizacje różnych scenek rodzajowo-historycznych, które miały miejsce na zamku.
Dla miłośników żeglowania interesujące powinny być dwa żaglowce: Cutty Sark (kliper herbaciany - stoi w Greenwich) oraz Golden Hinde (galeon sir Francisa Drake - stoi obok London Bridge).
Wszystkie powyższe atrakcje są dostępne w promocji 2for1. W przypadku Hampton Court i tak należy tam dojechać pociągiem, więc nie skorzystać z tej oferty byłoby zwykłym marnotrawstwem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 15 Wrz 2016 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
archi1986 napisał(a):
@rysiekkk byłeś już może wewnątrz Tower Bridge? ładne widoki i ciekawe miejsce szczególnie z przeszkloną podłogą.

Nie byłem nigdzie gdzie trzeba zapłacić za wstęp 8-) :oops:
lataczuk napisał(a):
Jak dla mnie to te aquarium to strata czasu i pieniedzy. Ale jak ktos sie fascynuje podwodnym zyciem to moze i ciekawe. Pamietaj, ze mozesz skorzystac z atrakcji typu 2for1

np we Wrocławiu mocno mi się podobało 8-)

Żeby skorzystać z 2for1 to wystarczy zakupić 1 bilet na dowolnej trasie (najtańszy £2,20), byle był od przewoźnika National Rail ?
Czy 2 osoby - 2 bilety ?
Przy pierwszej atrakcji (2for1) bilety oznaczają jako wykorzystane ?
lataczuk napisał(a):
Jak chcesz koniecznie platne to polecam Hampton Court, albo zamek w Windsorze.

nie koniecznie, a nawet nie chętnie ;)
po prostu z zewnątrz widziałem co ciekawsze (tak myślę).
W środku to co bezpłatne. Teraz czas gdzieś wstąpić.
Cicha_Woda napisał(a):
@rysiekkk Napisz co Ciebie interesuje to łatwiej będzie spersonalizować polecane atrakcje :)

lubię wszystko co interesujące ;)
Cicha_Woda napisał(a):
Bardzo polecam zobaczenie Tower Bridge od środka i przez szklaną podłogę.

wstąpię
Cicha_Woda napisał(a):
Jak lubisz militaria, to obok mostu stoi przycumowany na stałe HMS Belfast - ja niestety nie zdążyłam go zwiedzić.

ja nawet, moja kobita - niekoniecznie -> stałem obok okrętu, mam fotexy, wystarczy
Cicha_Woda napisał(a):
W Sea Life London Aquarium byłam i mi się podobało - maja tam dużo tropikalnych ryb. Są rekiny, płaszczki i żółwie morskie. Pingwiny już powinny być z powrotem (po dwuletnim remoncie ich basenu). Można tam też pogłaskać rozgwiazdy i ukwiały. Wszytko zależy od tego co kto lubi.

to mnie przekonuje 8-)
Cicha_Woda napisał(a):
Hampton Court też jest świetne, ale na zamek i olbrzymie ogrody wokół należy przeznaczyć cały dzień. Warto też zobaczyć inscenizacje różnych scenek rodzajowo-historycznych, które miały miejsce na zamku.
Dla miłośników żeglowania interesujące powinny być dwa żaglowce: Cutty Sark (kliper herbaciany - stoi w Greenwich) oraz Golden Hinde (galeon sir Francisa Drake - stoi obok London Bridge).
Wszystkie powyższe atrakcje są dostępne w promocji 2for1. W przypadku Hampton Court i tak należy tam dojechać pociągiem, więc nie skorzystać z tej oferty byłoby zwykłym marnotrawstwem ;)

Hampton Court przemyślę.
Żaglowce - nie moje klimaty.
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 15 Wrz 2016 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
rysiekkk napisał(a):
Żeby skorzystać z 2for1 to wystarczy zakupić 1 bilet na dowolnej trasie (najtańszy £2,20), byle był od przewoźnika National Rail ?
Czy 2 osoby - 2 bilety ?

Potrzebne są 2 bilety kolejowe National Rail dla 2 osób. Mogą to być bilety najtańsze, ale muszą mieć logo National Rail.
Tu są szczegółowe informacje, jakie bilety są właściwe, a jakie nie uprawniają do skorzystania z oferty 2for1:
https://www.daysoutguide.co.uk/faqs

Po wizycie w pierwszej, ani kolejnej atrakcji bilety kolejowe nie są oznaczane jako "wykorzystane". Ważne jest by data na bilecie była aktualna, albo mieściła się w przedziale biletów powrotnych. Nie wszędzie i nie zawsze patrzą na datę, ale czasem widać, że sprawdzają czy jest aktualna. Ja np. na biletach return Stansted Express przez ponad tydzień skorzystałam z ok. 7 atrakcji z promocji 2for1.
Góra
 Profil Relacje PM off
rysiekkk uważa post za pomocny.
 
      
#212 PostWysłany: 22 Wrz 2016 21:59 

Rejestracja: 18 Wrz 2016
Posty: 3
To ja się podłączę, żeby nowego tematu nie zakładać. Konkretnie chodzi mi o cenę London Pass. Jaka jest przy kupnie przez internet widzę i wszystko się zgadza. Niestety nie mogę znaleźć informacji, czy cena zakupu na miejscu, nie on-line, jest taka sama jak przez internet? Oraz, jak chcę kupić na 3 osoby na 2 dni i wybieram opcję mobilnego internetu - czy mogę mieć wszystkie trzy bilety na jednym telefonie, czy do każdego musi być osobny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 02 Paź 2016 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
A co powiecie o Tower of London? Chcemy zabrać teściów i dzieciaki (małe) do jakiegoś muzeum - miało być i Tower i Natural History, ale z braku czasu nie damy rady zaliczyć obu. Czy warto rezygnować z NHM (tam akurat byłem już i było super)? W Tower żona chce iść do skarbca, ale boję się że wejdziemy tam na godzinę, dwie, za dużo nie zobaczymy, dużo zapłacimy i tyle będzie. Warto ten Tower czy nie warto?

...z tapatalka...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 02 Paź 2016 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
W Tower of London jest do zobaczenia:
- skarbiec z klejnotami koronnymi,
- w białej wieży są stare zbroje i broń oraz kilka prezentów otrzymanych przez rodzinę królewską i fajna instalacja artystyczna w kształcie smoka, a także kaplica królewska w stylu romańskim,
- w jednym z budynków jest małe muzeum regimentu, jakoś związanego z Tower (już nie pamiętam jak :? ),
- w budynku dawnej mennicy królewskiej są do obejrzenia stare monety oraz pokazane jest jak je wytwarzano,
- warto zobaczyć słynne kruki oraz halabardników w tradycyjnych strojach,
- do wielu małych budynków można wejść i zobaczyć np. wystrój komnat królewskich z czasów Tudorów czy celę sir Francisa Drake.
Z dodatkowych atrakcji co jakiś czas (wiosną chyba co ok. 15-30 minut) można udać się na oprowadzanie z halabardzistą przewodnikiem (bezpłatne). Jest też ceremonia kluczy, ale na nią jest chyba limit miejsc i nie wiem czy można zapisać się wcześniej przez internet. Nie spiesząc się w Tower spokojnie można spędzić 3-4 godziny czasu. A czy warto tam iść to moim zdaniem warto, ale decyzja jest Twoja :D
Jeśli byście zdecydowali się na wejście do Tower to warto skorzystać z oferty 2for1, która je obejmuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
#215 PostWysłany: 05 Paź 2016 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Z tego co zauważyłem, do Tower to im wcześniej pójść tym krótsza kolejka, wg. mnie zdecydowanie warto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 06 Paź 2016 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
lataczuk napisał(a):
Jak dla mnie to te aquarium to strata czasu i pieniedzy. Ale jak ktos sie fascynuje podwodnym zyciem to moze i ciekawe. Pamietaj, ze mozesz skorzystac z atrakcji typu 2for1

Niestety ale poniekąd muszę się z tym zgodzić.
Powiem tak - kto był we wrocławskim afrykarium -> nie warto iść do aquarium w Londku... szkoda $ :roll:
Kto nie miał okazji -> to warto ;)

Tower of London - warto.
Gorszy temat dla osób nie znających / słabo znających język. Opowieści / anegdotki / żarty / zabawne teksty przewodnika - to się traci. Cała reszta super.

Tower Bridge - warto. Miałem pecha bo engine room (nie wiem z jakiego powodu) nie można było zobaczyć. Z tego tytułu cena -3£.
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 11 Paź 2016 09:25 

Rejestracja: 24 Gru 2015
Posty: 37
Moi drodzy bo się totalnie zaplątałam :-p Mam pytanie odnośnie River Bus. Siedzę, staram się czytać ( z google tłumaczem :-p ) i nie bardzo zrozumiałam...

Wpadłam na pomysł wieczornego rejsu z moimi dzieciakami, jako kolejna atrakcja zwiedzania miasta z dzieciakami.
Byłam na stronie River Bus, zerkam na mapkę, ale nie znalazłam ( pewnie ze względu na barierę językową ) czy stateczki zatrzymują się na przystankach, czy płynie się od molo A do Z ?

Planowałam, że wsiądę w Westminster, w niebieską RB1X i dopłyniemy do Tower, a potem do hotelu pod London Eye wrócimy metrem. Tylko teraz nie rozumiem, czy płynie się cała trasę, a punkty na mapie to tylko zaznaczone poszczególne atrakcje podziwiane z pokładu czy jednak przystanki na których można wysiadać?

http://www.thamesclippers.com/assets/im ... caa36d.jpg

Jeszcze jedna kwestia. Czy River Bus oferuje swoje usługi przewozowe cały rok, czy tylko w przez cieplejsze miesiące w roku? Pobyt w Londynie mamy zaplanowany w połowie stycznia.

Przepraszam za śmieszne pytanie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 11 Paź 2016 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Zatrzymuje się na zaznaczonych przystankach.

Kursują cały rok:
Kod:
We run every day of the year apart from Christmas Day and Boxing Day. Our Festive timetable for travel over the Christmas period is added to this page in December.


A co do pogody:
Cytuj:
We run in all conditions apart from extreme fog.
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off
Dagaj7 lubi ten post.
Dagaj7 uważa post za pomocny.
 
      
#219 PostWysłany: 11 Paź 2016 13:58 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Jeśli ma ktoś wolne 30 funtów w portfelu, to można zajrzeć na Shard, czyli najwyższy wieżowiec w Londynie.
Byłem w tę niedzielę i widok całkiem przyjemny:

Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 82.92 KiB | Obejrzany 1828 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 11 Paź 2016 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Dagaj7 napisał(a):
Byłam na stronie River Bus, zerkam na mapkę, ale nie znalazłam ( pewnie ze względu na barierę językową ) czy stateczki zatrzymują się na przystankach, czy płynie się od molo A do Z ?


Statki jak najbardziej zatrzymują się na przystankach oznaczonych na mapie. Nie ma obowiązku przepłynięcia całej trasy 8-)
Wydaje mi się, że rejsy są całoroczne, chociaż możliwe jest zmniejszenie częstotliwości kursowania statków w okresie zimowym. Tamiza zimą nie zamarza, więc raczej nie ma powodów do obaw od tej strony. Zaś turystów w Londynie jest sporo przez cały rok, więc rejsy też pewnie są niezależne od pory roku.
Dodam, że statki MBNA Thames Clippers to katamarany, które nie mają otwartego górnego pokładu jaki jest na większości statków innych przewoźników rzecznych. Obecnie to MBNA Thames Clippers obsługuje połączenia w ramach River Bus.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dagaj7 lubi ten post.
Dagaj7 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group