Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co warto w Birmie?
#1 PostWysłany: 09 Mar 2015 10:58 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Hej, pod koniec kwietnia wybieram się na 3-4 tygodnie do Birmy. Co polecacie zobaczyć/gdzie pojechać?
Jakieś miejsca, które nie są tutaj opisane: http://mandalay.pl/birma ?
Czy jechał ktoś wzdłuż wybrzeża od Chaungtha do Sittwe? Dawei do Rangonu?
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Co warto w Birmie?
#2 PostWysłany: 13 Mar 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 71
hej, jesli chcesz cos off-the-beaten-track polecam ci nadmorska miejscowosc GWA (na tym wybrzezu do Ngpali) - totalnie bez turystow, nie ma jej chyba nawet w lonelyplanet, sa dwa guesthousy.
Ciezko tam sie dostac, z Rangunu z przesiadka i przez gory. NA miejscu mozna pojezdzic po okolicy i olbrzymie totalnie pusta plaza;)

Druga miejscowka ktora mi sie bardzo podobala to droga z Hsipaw do Namshan, kilka godzin motorkiem serpentynami w gorach. Polecam zostac w Namshan, zrobic trek. Ja niestety zrobilem z tego jednodniowy wypad, zaluje ze nie zatrzyamlem sie tam dluzej.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Arnoldx19 lubi ten post.
Arnoldx19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co warto w Birmie?
#3 PostWysłany: 18 Lip 2015 10:30 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
"Odgrzewam" wątek, bo właśnie pękł mi pęcherzyk żółciowy. ;-) Ja chcę polecieć balonem nad Bagan! :-)

1001 powodów: http://m.onet.pl/wiadomosci/ciekawostki,wyq82l
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co warto w Birmie?
#4 PostWysłany: 18 Lip 2015 10:44 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Z tym to nie ma najmniejszego problemu. Najbardziej rozpoznawalny punkt programu, na kazdej komercyjnej wycieczce po Myanmar.
Samo miejsce magiczne-spedzilem tydzien,choc planowalem max.3dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co warto w Birmie?
#5 PostWysłany: 06 Lis 2015 13:53 

Rejestracja: 19 Sie 2011
Posty: 9
dla zainteresowanych krajem - poza Baganem, Inle Lake czy Mandalay pozwolę sobie wskazać dwa miejsca, które urzekły szczególnie:
1) Thanbodday Paya - kompleks świątynny ok. 20 km od Monywy - zapuszczony, mniej znany - spotkaliśmy tylko miejscowych, a rozległy, kolorowy, wart obejrzenia, myślę, że w przyszłości wstęp będzie płatny, póki co: hulaj dusza!
2) okolice Hsipaw, które można poznać podczas trekkingu (opcji jest wiele): możliwość zobaczenia przyrody, codzienności kilku grup etnicznych. Tu mała reklama: pośród około 40 czynnych przewodników w Hsipaw polecam Saummy'ego, który góry Shan zna jak własna kieszeń (pochodzi stąd, od 20 lat oprowadza). Kontakt przez syna Mitcha (też przewodnik): ng.myat@gmail.com http://northernshanstatetrek.com/ +959 450035654 +959 975074641
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co warto w Birmie?
#6 PostWysłany: 17 Lip 2016 09:50 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 101
Dla zainteresowanych lotem balonem - ja osobiście nie byłem bo to nie mój styl podróżowania, ale rozmawialiśmy z miłym Brytyjczykiem, który był bardzo rozczarowany. Opłata jest z góry, nie można odwoływać, a on miał po prostu pecha bo zamiast zrobić całą trasę to z jakiegoś powodu tylko wznieśli się w powietrze przelecieli kawałem i po niedługim czasie wylądowali i tyle...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co warto w Birmie?
#7 PostWysłany: 17 Lip 2016 13:12 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Polecam lot w Bagan. Widoki i doświadczenie niezapomniane. Drogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co warto w Birmie?
#8 PostWysłany: 15 Wrz 2016 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
A ja polecam południe - a dokładniej okolice na wschód i na południe od Yangon (szczególnie Dawei). Część z tych terenów została "otwarta" dla turystów dopiero w 2013 roku (a potem znowu na chwilę zamknięta), więc jeszcze nie dotarł tam biznes turystyczny. Podobało mi się też w Hpa An i Mawlamyine, chociaż tam już jacyś turyści są, bo te miejscowości są na trasie od przejścia granicznego w Mae Sot, ale na pewno nie są tak skomercjalizowane jak Bagan, a w moim odczuciu były ciekawsze niż Bagan. Choć to pewnie kwestia tego, że wobec Bagan miałam za wysokie oczekiwania, bo się sporo nasłuchałam, jak tam jest wspaniale, a rzeczywistość trochę mnie rozczarowała.
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co warto w Birmie?
#9 PostWysłany: 16 Gru 2016 22:44 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Zamiast Chaungtha lub Ngapali mogę polecić Ngwesaung Beach. TO też znana mieścina, ale dużo tańsza niż Ngapali i można się tam dostać drogą lądową z Yangonu (do Ngapali tez się da drogą lądowa, ale jest to czasochłonne). W listopadzie 2014 roku w Ngwesaung Beach było bardzo mało turystów (mimo licznych resortów) i można było zobaczyć jak faktycznie żyją Birmańczycy (jedzenie, przerwy w dostawach prądu itd). Plaże jak na zdjęciu pogladowym. Fajne miejsce na 3 dni odpoczynku.

Załączniki:
DSC_7195.JPG
DSC_7195.JPG [ 163.2 KiB | Obejrzany 3277 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co warto w Birmie?
#10 PostWysłany: 23 Kwi 2019 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Robił ktoś może treking Kalaw - Inle Lake ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co warto w Birmie?
#11 PostWysłany: 23 Kwi 2019 21:05 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Kilka lat temu zrobiliśmy ten trek we dwójkę plus trójką Australijczyków. 3 dni z 2 noclegami w wioskach. To najłatwiejszy trek jaki zaliczyłem. W sensie fizycznym zero wyzwań poza incydentalnym błotem, ale ciekawy krajobrazowo i etnograficznie.
Tutaj dla ilustracji znajdziesz parę naszych zdjęć z tego lajtowego treku:
http://www.art-kozien.cracow.pl/14_trek.html
Góra
 Profil Relacje PM off
littleboy1989 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Co warto w Birmie?
#12 PostWysłany: 14 Sie 2020 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Odkopuję temat.
Zainteresował mnie ten mini reportażyk o Naypyidaw
https://joemonster.org/art/51233/Oto_na ... ica_swiata
Uważam, że zrobi na mnie większe wrażenie niż Skopje 2014
Ktoś, coś?
Zaczynam rozgrzebywać temat.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co warto w Birmie?
#13 PostWysłany: 14 Sie 2020 09:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321



Top Gear tez mieli video z tej "stolicy"
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group