Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 30 Gru 2017 11:27 

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 3
Dzięki za wcześniejsze szwedzkie inspiracje :) dołożyłabym do listy szwedzkie bułeczki cynamonowe Kanelbullar i szafranowe bułeczki Lussekatter - mniam :D idealnie komponują się smakowo ze wspomnianą kawą :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#42 PostWysłany: 30 Gru 2017 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
xladystarrrdustx napisał(a):
Mimo wszystko - Marabou Apelsin Krokant (z pomaranczowymi chrupkami)

Z ciekawości będąc w Szwecji sprawdziłem skład tej czekolady i nie ma ani grama pomarańczy.
Kod:
Ingredienser: Socker, kakaosmör, kakaomassa, rostade majsflingor 7% (majs, socker, salt, emulgeringsmedel E471), vasslepulver (MJÖLK), SKUMMJÖLKSPULVER, SMÖRFETT, vassleprodukt (MJÖLK), palmolja, emulgeringsmedel (SOJALECITIN), MANDEL, sockrad kondenserad SKUMMJÖLK, salt, aromer. KAN INNEHÅLLA ANDRA NÖTTER OCH VETE.

Smakują nieźle, ale w praktyce dostajemy szwedzką wersję Milki - obie marki należą do koncernu Mondelez. I część produktów różni się tylko opakowaniem - szczególnie te z kawałkami ciasteczek Daim czy Oreo. Warto więc kupić niespotykane gdzie indziej smaki czekolad jak z solonymi migdałami (salta mandlar), cukierkami polkagris czy (dla bardziej odważnych) z kawałkami słonej lukrecji (black saltakrits).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 30 Gru 2017 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
krasnal napisał(a):
Smakują nieźle, ale w praktyce dostajemy szwedzką wersję Milki - obie marki należą do koncernu Mondelez. I część produktów różni się tylko opakowaniem

Ja mam zawsze wrażenie że skandynawski Mondalez ma dużo lepszą czekoladę od Milki kupowanej w Polsce.
Nie wiem, może to siła autosugestii ale szwedzka Marabou czy norweska Freia dużo bardziej mi smakują.

A jak temat czekolad już powrócił, to również polecam tą świateczną wersję limitowaną o patriotycznej nazwie :)

Załączniki:
czekolada.jpg
czekolada.jpg [ 154.47 KiB | Obejrzany 15007 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 04 Kwi 2018 12:12 

Rejestracja: 04 Kwi 2018
Posty: 2
Marabou jest świetną czekoladą. Ja jakoś nie potrafię sie przekonać do większości czekoladopodobnych produtków w polskich marketach, a ta czekolada kupiona w Szwecji smakowała mi niesamowicie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 04 Kwi 2018 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Polecam pyszna kielbaske z renifera z papryka.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 26 Sie 2018 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Kolejna limitowana edycja Marabou tym razem z liofilizowanymi truskawkami, całkiem dobra.
Można ją przywieźć oczywiście ze Szwecji oraz ... polskiej Ikei :D

Załączniki:
Marabou_male.jpg
Marabou_male.jpg [ 623.18 KiB | Obejrzany 13579 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 26 Sie 2018 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Bardzo lubię sos na bazie musztardy, który Szwedzi namiętnie dodają do łososia albo śledzi. Oczywiście do kupienia też w ikei.

Załączniki:
sås-senap-dill-sauce-for-salmon__0466620_pe610558_s4.jpg
sås-senap-dill-sauce-for-salmon__0466620_pe610558_s4.jpg [ 23.87 KiB | Obejrzany 13555 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Mar 2019 20:07 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 38
Wcześniej ktoś się pytał, ale nie zauważyłem jednoznacznej odpowiedzi. Że sprzedaż snusa u nas jest nielegalna, to wiadomo. Ale zabranie do samolotu 2-3 puszeczek snusa na na własne potrzeby nie będzie problemem? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Mar 2019 20:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 05 Sie 2019 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Kolejna nowość Marabou od wiernego fana :D
Dostępna tylko w Szwecji.

Załączniki:
marabou.jpg
marabou.jpg [ 134.6 KiB | Obejrzany 10963 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 05 Sie 2019 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Z rozrzewnieniem wspominam czasy dzieciństwa, gdy mój Dziadek, będąc intendentem na promach kursujacych do Skandynawii, przywoził stamtąd w chudych latach 80-tych różne smakołyki. Były wśród nich również słodycze Marabou. Były cudowne. W ub. tygodniu, po długiej przerwie miałem okazję zjeść kilka czekoladek tej firmy z bombonierki Alladin. Niestety, jak wszystko, co czekoladowe, zdziadziało i to. Strasznie słodkie, a każde nadzienie smakowało niemal tak samo. Oczywiście, to może być problem tylko tej konkretnej bombonierki (oby!), no i coraz bardziej wysublimowanego poczucia smaku w mej paszczy :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 05 Sie 2019 19:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Na pewno po części to kwestia globalizacji i standaryzacji receptur (Marabou to część międzynarodowego koncernu), ale też pewnie to drugie - kiedyś taka czekolada to było naprawdę coś, szczególnie w porównaniu z naszymi czekoladopodobnymi produktami.
A dzisiaj mamy wszystko na zawołanie i w zasadzie mało co naprawdę rzuca na kolana niestety.
Oczywiście bynajmniej nie tęsknię za tamtymi "szczęśliwymi" latami - już wolę te dzisiejsze zblazowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 05 Sie 2019 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Mi i tak obecnie bardziej smakuje szwedzka Marabou, czy norweska Freia, niż polska Milka. Niby jeden koncern globalny ale różnice czuję wyraźnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group