Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sie 2023 14:27 

Rejestracja: 27 Sie 2023
Posty: 5
Dzień dobry.
Mam pytanie do osób, które były już w Barcelonie. Czy występują tam problemy z zasięgiem telefonicznym? Szczególnie dla telefonów, które mają 2G i 3G?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 27 Sie 2023 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
to dziwne pytanie, zwłaszcza, że 2G i 3G to przestarzałe standardy & technologie i w wielu miejscach na świecie są / będą wyłączone gdyż zostały zastąpione przez nowsze.
Więc podaj proszę szerszy kontekst.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Zasięg w Barcelonie
#3 PostWysłany: 27 Sie 2023 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@rw30
Z tym 3G to niedawno był cyrk w Polsce.
Większość terminali płatniczych w PL działała na SIM od różowego na 3G, nagle wyłączyli i terminale przestały działać…trzeba było zmieniać na SIM od Pomarańczowego i to na standard…2G
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Sie 2023 09:39 

Rejestracja: 27 Sie 2023
Posty: 5
@rw30
Już wyjaśniam :)
We wrześniu wybieram się na tydzień do Barcelony. Będę poruszała się w różnych miejscach, bo jestem nastawiona na zwiedzanie.
Z powodów osobistych zależy mi bardzo, aby mieć stały kontakt z rodziną z Polski. Stąd moje pytanie o zasięg. Jeśli chodzi o sieć 2G, 3G - zapytałam, bo chciałam zabrać stary telefon, ale jeśli miałby być problem z połączeniami to zabiorę nowszy. Więc jakie rozwiązanie najlepiej wybrać?
Poza tym czy po przyjeździe do Barcelony będę musiała ustawić coś w telefonie?
Może to są przyziemne pytania, ale nie znam się na tym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Sie 2023 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 28 Sie 2023 10:09 --

Lusia_ napisał(a):
@rw30
Już wyjaśniam :)
We wrześniu wybieram się na tydzień do Barcelony. Będę poruszała się w różnych miejscach, bo jestem nastawiona na zwiedzanie.
Z powodów osobistych zależy mi bardzo, aby mieć stały kontakt z rodziną z Polski. Stąd moje pytanie o zasięg.


jak w większości dużych miast na całym świecie ,pokrycie sygnałem w Barcelonie jest świetne

-- 28 Sie 2023 10:11 --

Lusia_ napisał(a):
Jeśli chodzi o sieć 2G, 3G - zapytałam, bo chciałam zabrać stary telefon, ale jeśli miałby być problem z połączeniami to zabiorę nowszy. Więc jakie rozwiązanie najlepiej wybrać?


ale Twój telefon faktycznie nie obsluguje 4G? większość telefonów dostępnych na rynku od, nie wiem, 2012? 13? może trochę wcześniej? obsługuje 4G, więc szanse że masz telefon nie obsługujący 4G są bardzo, bardzo niskie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Sie 2023 16:43 

Rejestracja: 27 Sie 2023
Posty: 5
@rw30
Na pewno nie ma 4G, bo to jest stary model - Nokia C1. Chciałam ją zabrać, ponieważ jest bardzo mała i długo wytrzymuje w niej bateria. Czyli rozumiem, że na dobry zasięg w Barcelonie z telefonem w sieci 2G nie mam szans?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Sie 2023 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
chyba masz, ale nie jestem pewien. 2G chyba ciągle jest utrzymywane, 3G częściowo wyłączane, ale to chyba zależy od operatora + tego, z którym hiszpańskim telCo twój ma podpisaną umowę o rozmowach w roamingu
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 28 Sie 2023 17:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Lusia_ uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Sie 2023 17:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
To już nawet ja, posiadacz takiego telefonu, mogę napisać. Taki telefon jest wygodny, poręczny, lekki, nie szkoda go zgubić/zatopić/zostać okradzionym. Swoje funkcje (dzwonienie, SMSowanie) pełni. Niedawno w Polsce wyłączono zasięg 3G i dla takiego telefonu zostało tylko 2G - i choć pokrycie na ogół jest, to czasem zdarzają się dziury zasięgowe (także np w środku Warszawy), jest na pewno zauważalnie gorzej, niż jeszcze rok temu. Moim zdaniem @Lusia_ zapewne zastanawia się, czy na tzw. Zachodzie, w tym przypadku w Katalonii, nie ma z tym jeszcze większego problemu, niż u nas. Bo przecież w niektórych krajach zrezygnowano całkowicie z 2G, w innych zaś rezygnuje się z 3G.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 28 Sie 2023 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
W których krajach zrezygnowano z 2G? O ile z wyłączeniem 3G się zgadzam to GSM będzie jeszcze z nami długo, choćby ze względu na wszelkie alarmowe kwestie gdzie ważna jest stabilność i pokrycie. A im wyższa technologia tym więcej nadajników. W takim uproszczeniu
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 28 Sie 2023 21:17 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
W sumie całkiem ciekawy temat (poszerzając o inne destynacje) dla osób, które z jakichś względów korzystają nadal z 2G/3G.
Na co dzień towarzyszy mi smartphone ale do sms potwierdzających transakcje bankowe, profilów zaufanych itp mam telefon starej generacji...
Będąc w Barcelonie nie spotkałem się z problemami z zasięgiem 2G/3G
Góra
 Profil Relacje PM off
Lusia_ uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Sie 2023 21:34 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@bonifacy - w Szwajcarii od początku tego roku nie działa już żadna sieć GSM, jest tylko 3/4/5G
Góra
 Profil Relacje PM off
bonifacy lubi ten post.
Lusia_ uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Sie 2023 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
bonifacy napisał(a):
W których krajach zrezygnowano z 2G?


w wielu:

https://en.wikipedia.org/wiki/2G
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Sie 2023 14:56 

Rejestracja: 27 Sie 2023
Posty: 5
Dziękuję za odpowiedzi :)
Napiszę ogólnie. Dzwoniłam dzisiaj do Orange i poinformowano mnie, że Orange w Polsce ma podpisaną umowę z :
1. ORANGE Hiszpański
2. XFERA MOVILES
3. VODAFONE
4. TELEFONICA O2,
przy czym Pan nadmienił, że najlepiej działa ORANGE Hiszpański.
Uzyskałam również informację, że jeśli są dwa telefony w Orange bez limitu rozmów to za połącznia do Hiszpanii nic się nie płaci.
Co do zasięgu 2G w Barcelonie Pan nie był w stanie powiedzieć czy jest na pewno, a jeśli jest to nie wie czy w całej Barcelonie i należało by to sprawdzić po stronie Operatora hiszpańskiego.

Znalazłam w internecie takie artykuły
https://androidayuda.com/pl/cobertura-4g-bandas-espana/
https://crast.net/267705/the-3g-network ... ill-there/

Z tym telefonem i siecią to głównie chodzi mi o rodziców, bo jest to moja pierwsza zagraniczna podróż i gdyby się okazało, że nie będą mieli ze mną kontaktu to byłby dla nich stres.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Wrz 2023 19:02 

Rejestracja: 27 Sie 2023
Posty: 5
Dzień dobry :)
Może komuś przyda się ta informacja. Chciałam napisać, że zasięg 2G w Barcelonie jest obecny praktycznie wszędzie. Nawet w metrze :)

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dmirstek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group