Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Lis 2012 18:33 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
fuerte nie warto kupowac elektorniki, chyba ze ewentualnie wiesz jaki dokladnie chcesz aparat kupic model i znasz cene w .pl
raz tylko koles zszedl z cena do ceny z allegro, a wszyscy probowali tylko naciagac, hinduskie cwaniaczki. nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 24 Lis 2012 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
michcioj napisał(a):
..., a wszyscy probowali tylko naciagac, hinduskie cwaniaczki. nie polecam.

chciałeś być większym cwaniaczkiem od nich ale okazało się, że się nie nadajesz

co to tematu: już jakieś parę lat temu czytałem, że czasy się zmieniły i nie mam sensu jechać tam po elektronikę.
a okazje trafiają się wszędzie, po prostu trzeba się rozglądać zamiast zgrywać cwaniaka :ugeek:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Lis 2012 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Hetman napisał(a):
malek napisał(a):
Będąc w Hiszpanii warto uzupełnić braki w szafie - ubrania w sieciach Zara/Bershka/Pull & Bear i innych są około 30% tańsze niż w u nas.

chyba na wyprzedażach! :P


niekoniecznie, czasem wożę ciuchy do Polski 'na zamówienie' znajomym [ w sumie do tej pory tylko zara, ale różnice są, wg. zamawiających, ok 30%, ja tam się nie orientuję ]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Lis 2012 16:31 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
namteH napisał(a):
michcioj napisał(a):
..., a wszyscy probowali tylko naciagac, hinduskie cwaniaczki. nie polecam.

chciałeś być większym cwaniaczkiem od nich ale okazało się, że się nie nadajesz
mogles sobie podarowac. nie wiedzialem ze targowanie sie w sklepach w ktorych cen nie ma, to cos zlego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Lis 2012 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
rw30 napisał(a):
Hetman napisał(a):
malek napisał(a):
Będąc w Hiszpanii warto uzupełnić braki w szafie - ubrania w sieciach Zara/Bershka/Pull & Bear i innych są około 30% tańsze niż w u nas.

chyba na wyprzedażach! :P


niekoniecznie, czasem wożę ciuchy do Polski 'na zamówienie' znajomym [ w sumie do tej pory tylko zara, ale różnice są, wg. zamawiających, ok 30%, ja tam się nie orientuję ]

to jest właśnie dziwne.
bo jak się przyjrzysz metkom w tych sieciowkach to tam są ceny od razu na wszystkie kraje. można obczaić po jakim kursie EUR/PLN oni ida. no i jak kurs jest korzystny aktualnie to rzeczywiście sie opłaca.

to o wyprzedażach muszę cofnąć. od 2 lat niczego nie idzie mi kupić a po wyprzedażach i ceny nie sa masakryczne( a ostatnio bym powiedział, że dość normalne i zachęcające) no i rozmiary sa wszystkie a nie poprzebierane :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Cze 2013 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 35
Wystarczy wejść na zara.com i wybrać Espana, a potem Polska i porównać ceny - 30% różnicy :(
Druga opcja to podejrzenie ceny w sklepie - często pod spodem jest metka na Hiszpanię albo na nią jest naklejona polska cena.
_________________
Relacje z moich podróży
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 03 Wrz 2021 13:58 

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 14
Chciałem odświeżyć temat. Czy coś nowego może ktoś dodać? Czy warto kupić owoce morza w puszkach? Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 03 Wrz 2021 14:51 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
macbull napisał(a):
Chciałem odświeżyć temat. Czy coś nowego może ktoś dodać? Czy warto kupić owoce morza w puszkach? Pozdrawiam

tak warto. moim zdaniem przynajmniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
macbull lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 03 Wrz 2021 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ja zazwyczaj kupuję calamares en su tinta, bo u nas zdecydwanie łatwiej dostać calamares en salsa americana. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 03 Wrz 2021 16:34 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
tez przywoze rzeczy w puszkach, tj kalamary (calamares) i osmorniczki (pulpo)
i inne puszki tez, ale ciezko mi powiedziec dokladnie jakie bo najczesciej poprostu kupuje oczami na miejscu :-)

do tego polecam rowniez:
- sery owcze, kozie i mieszane :)
- oliwki
- wino. tak duzo wina, jest duzo tansze niz w .pl, bardzo lubie wina Bach i wina czerwone wytrawne z regionu Rioja
- cava (cos ala szampan)
- szynki, jamon serrano, jamon curado i jesli da rade budzet ;) jamon iberico
- kielbasa - chorizo i fuet (z nalotem plesniowym)
- ewentualnie rum jak lubisz (np. Cacique z Wenezueli czy Arechucas z wysp Kanaryjsich)
- oliwa ok, ale wole osobiscie z Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 07 Wrz 2021 10:31 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja z premedytacją i notorycznie przywożę różne "Jamony" pokrojone i próżniowo zapakowane "na zaś". Dzisiaj właśnie na śniadanie otworzyliśmy (rozmroziliśmy) taką paczuszkę z czerwca z Hiszpanii i... mniam, mniam! :D
Buty - kiedyś bodaj 5 par z Fuerty i Lanzarote przywiozłem. Wszystko w podręcznym. :mrgreen: :lol:
Natomiast sporadycznie mam inne "wyskoki" - na przykład na Teneryfie jest taki rewelacyjny warzywniak Los Agaves, gdzie wydaliśmy kuuuupę kasy na różne owoce mniej i bardziej egzotyczne w trakcie pobytu. A że do transportu miękkie owoce/warzywa się nie nadają, to zakupiliśmy pyszne pataty - jakieś 10-15 kg (nie pamiętam już dokładnie, ale ciężkie było) do podręcznego wsadziliśmy, którego i tak zwykle nikt nie waży, a tylko sprawdza wymiary. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 07 Wrz 2021 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Co do jamon to warto pokusić się o zakup tych z trochę wyższej półki, powyżej 70/80 EUR/kg. To uczucie kiedy szynka sama rozpływa się w ustach jest bezcenne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 07 Wrz 2021 11:14 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Do powyższych, dobrych porad: czasem przywożę kakao ( cacao puro) firmy Valor. Jest w puszkach lub w torebkach. Dobra jakość, jesli ktoś lubi. Oczywiście można w podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 07 Wrz 2021 11:22 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
sanchopan napisał(a):
Natomiast sporadycznie mam inne "wyskoki" - na przykład na Teneryfie jest taki rewelacyjny warzywniak Los Agaves, gdzie wydaliśmy kuuuupę kasy na różne owoce mniej i bardziej egzotyczne w trakcie pobytu.

w jakim mieście na Teneryfie jest ten warzywniak ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 07 Wrz 2021 11:30 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Google, 3.5 - 5 sekund w zależności od łącza internetowego.

Edificio Los Agaves, C. Venezuela, nº 6, 38670 Playa de la Américas, Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 07 Wrz 2021 11:38 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dokładnie tak! :)
Mają również dużo świeżych i smacznych egzotycznych produktów np. z Ameryki Południowej - chyba jakieś 1,5 tys. PLN tam wydałem przez okres tygodnia. Nigdy tyle nie wydałem w tak krótkim czasie na owoce i warzywa - ale było warto. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 07 Wrz 2021 12:12 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
maginiak napisał(a):
Co do jamon to warto pokusić się o zakup tych z trochę wyższej półki, powyżej 70/80 EUR/kg. To uczucie kiedy szynka sama rozpływa się w ustach jest bezcenne.

potwierdzam. polecam jamon bellota, świnie jedzą żołędzie przez co szynka ma trochę inny/imho bardzo ciekawy smak.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 07 Wrz 2021 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
sanchopan napisał(a):
Dokładnie tak! :)
Mają również dużo świeżych i smacznych egzotycznych produktów np. z Ameryki Południowej - chyba jakieś 1,5 tys. PLN tam wydałem przez okres tygodnia. Nigdy tyle nie wydałem w tak krótkim czasie na owoce i warzywa - ale było warto. :D

Czyli podsumowując:
1. Wróciłeś do Polski z 15 kilogramami słodkich ziemniaków w podręcznym
2. Wydałeś w Hiszpanii w warzywniaku 1500 zł w tydzień

A myślałem, że nic mnie na tym forum już nie zaskoczy :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 07 Wrz 2021 12:37 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Tak! :mrgreen: :lol:
...a myślałeś, że ja nie byłem zaskoczony? Pogranicznik też jakoś dziwnie popatrzył przy prześwietlaniu podręcznego, ale chwilę później miał minę, że "nie takie rzeczy widziałem". :lol:

Ciekawiej było jak z Fuerty i Lanzarote wiozłem wiele par butów, a po drodze była Sagrada Familia w Barcelonie. Plecak z butami niósł syn, a przy wejściu sprawdzano zawartość. Ochroniarz zagląda, patrzy i mówi "buty", wyjmuje, potem znowu zagląda, znowu "buty"... Ten to chyba pierwszy raz widział taki podręczny. :mrgreen:
Czasem buty można taniej kupić, dobre marki, a czasem - z innej strony - w Hiszpanii są z kolei damskie buty i ciuchy takie kobiece ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Wrz 2021 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
macbull napisał(a):
Czy warto kupić owoce morza w puszkach?

Jak najbardziej warto :!: I to nie tylko kalmary czy ośmiornice (chociaż te oczywiście też, szczególnie kalmary w sosie z sepii), ale również różnego rodzaje małże np. przegrzebki (zamburinas), okładniczki czyli nożyki (navajas) i wiele innych, których nazw nie znam ;) Można je kupić w sosie własnym albo w różnych innych sosach. Jak ktoś lubi ryby to sardynki z puszki też warto przywieźć.
Z Hiszpanii polecam przywieźć też sery żółte, szczególnie owcze lub kozie lub mieszane - świetnie nadają się na deskę serów podaną do hiszpańskiego wina :D
Oprócz szynki jamon, chorizo czy fuetów ogólnie warto przejrzeć dział wędlin dojrzewających - można kupić np. dojrzewający baleron z czarnych świń.
Z rzeczy słodkich to warto przywieźć też różne rodzaje turronów - to rodzaj nugatu z dodatkiem migdałów, orzechów laskowych czy pistacji. Jest zwykle sprzedawany w tabliczkach wielkości czekolady, są też zestawy 4-5 smaków wielkości standardowej porcji. Powszechny w sklepach zwłaszcza w sezonie bożonarodzeniowym. Warto też przywieźć ciastka regionalne - jest ich naprawdę wiele do wyboru 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group