Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Wrz 2010 12:56 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Moze ktos byl tam ostatnio i moze podzielic sie tym co warto zobaczyc, a czego unikac jak ognia na Majorce? Napiszcie ku uciesze wybierajacych sie tam :) czyli mnie :)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 23 Wrz 2010 12:42 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 65
bylam na poczatku wrzesnia, 8 dni w Puerto Pollenca-spokojne miasteczko na polnocy wyspy, ktore o 23 zasypia.z miasteczka prowadzi kilka szlakow pieszych przez gory co Cala Sant Vincent,Cala Boquer,na Cap Formentor-polecam widoki łamią kolana :D jesli wypozyczasz autko to na pewno warto zobaczyc Soller,nie wiem jak Port de Soller-do tego miasteczka dojezdza tramwaj 4e w 1str-ale podobno jest warte uwagi :) i koniecznie droga do Port de Valdemossa-jak dla mnie na tej drodze miesci sie rower i nic poza tym:D 6 km zakretami w dol -uwazac na lusterka !:)warto odwiedzic jeden z tagrow-rynkow w wiekszych miastach-mozna tam kupic niemal wszystko.Ciekawe info nt Majorki sa w przewodniku Bedeckera.
czego unikac? na pewno okolic Palmy :Magaluf i Arenal-opanowane przez Niemcow i Brytyjczykow. we wszytskich miejscowosciach wystarczy zejsc "z glownego szlaku restauracyjnego" zeby znalezc cos za rozsadna cene w knajpach dla lokalesow,ale to chyba wszyscy wiemy:)
nie wiem co jeszcze,pytaj a bedzie Ci odpowiedziane :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Wrz 2010 08:48 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
witam,
jeśli temat aktualny to kilka moich uwag (wróciłem tydzień temu):
1. Valldemosa ale pozwiedzać rano około 8:00 - piękne, wąskie uliczki są o tej porze jeszcze puste co daje fajny klimat. Później pojawia się masa turystów i nie jest już tak fajnie. No i motywy z Chopinem oczywiście.
2. Cuevas de Drag - jeśli ktoś naoglądał się już jaskiń na Słowacji, Słowenii, morawskim krasie w CZ powinien sobie odpuścić. Jaskinia fajna ale organizacja do d... Ogromne ilości ludzi w jednej grupie (Niemcy przede wszystkim i to nie najmłodsi), dość drogo. Wg mnie jaskinia zmasakrowana na potrzeby turystyki.
3. Obowiązkowo któryś z targów - myśmy byli w Alcudii
4. Zatoczki z małymi plażami - jeśli człowiek zdrowy i mobilny to lepiej wybrać te niedostępne samochodem a z krótkim podejściem pieszo (Bedeker z Majorki to podaje) - one będą puste i nastrojowe.
5. Formentor rzeczywiście bardzo fajny ale zapchany autami - mimo wszystko warto (ciężko z miejscami obok latarni do zaparkowania)
6. Sa Calobra - droga dojazdowa bardzo fajna (fajne momenty z mijaniem się z autobusami). Z powody kiepskiej pogody tego dnia sama plaża mnie nie powaliła ale to pewnie przez pogodę. Chodniki przez tunele fajne.
7. Palma - bardzo fajna starówka no i katedra oryginalna. Ja polecam szczególnie jako przerywnik dla ludzi spędzających normalnie czas na plażowaniu.
Jeśli macie jakieś uwagi to zapraszam.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Wrz 2010 22:31 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Bardzo Wam dziekuje za te wszystkie wskazowki, wlasnie teraz je drukuje w Hiszpanii w nadmorskiej miejscowosci Salou. A jutro wypad na Majorke!! Dacie wiare ze wynajecie 6 osobowego apartamentu to 120 zl!!! za dobe w Salou, wiec na osobe to smieszne pieniadze. Miasteczko Salou to bardzo fajna kurortowa miejcowosc 10 min od lotniska Reus. Tak jak Leba, czy baltyckie Wadyslawowo. Podziele sie wiadomosciami po powrocie. Ahoj przygodo...
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Paź 2010 15:23 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
Moim zdaniem Valldemosa to strata czasu. Ogólnie zwiedzanie pod kątem zabytków, miasteczek to nie udany pomysł na Majorkę.
Za to polecam linię brzegową na południu i zajebisty łuk skalny ES PONTAS :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Paź 2010 20:33 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 7
jak dla mnie Valldemossa to jedno z piękniejszych miejsc na Majorce!Nie podobały mi się natomiast jaskinie w Porto Cristo- zdecydowanie ładniejsza jest Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Lis 2010 11:29 

Rejestracja: 29 Lis 2010
Posty: 3
moze sie troche spoznilam ale bedzie dla innych. Ja bylam ostatnio w Cala Ratjada. I musze powiedziec, ze miasteczko bardo spokojne. Jezeli ktos chce naprawde wypoczac to polecam. W Alcudi jest super np. albo Porto Christo tez polecam. Ta czesc Majorki nie jest moze tak czesto odwiedzana jak Palma ale zawsze cos innego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Lis 2010 14:10 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 13
Loty: 80
Kilometry: 173 167
Alcudia jest faktycznie przyjemna, a niedaleko jest S'Albufera Natural Park jeden z najlepszych ptasich rezerwatów w rejonie morza śródziemnego. Wjazd za darmo, można jeździć rowerem, profesjonalne stanowiska do obserwacji ptactwa, obowiązkowy punkt dla birdwatcherów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Gru 2010 22:04 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Przedstawię swoją relację. Może przyda się komuś w przyszłym roku.

http://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t ... sc&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Paź 2011 21:01 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Valldemosa - strata czasu.
Polecam za to przejażdżkę zachodnią linią brzegową w śród gór, super widoki.
Z miast mogę polecić Alcudie, Soller, Port de Soller, Palma, Manacor.

Zauważyłem pewną rzecz, mianowicie nocowałem w Magalufie jest to mieścina oddalona od Palmy na zachód.
W Magalufie i okolicach pełno Angoli i Skandynawów, ogólnie rejon typowo anglojęzyczny. Natomiast s'Arenal to typowy rejon dla Niemców i innych nacji niemieckojęzycznych.

BTW.
Byłem w drugiej połowie października temperatura od 22 wzwyż, woda ciepła, dużo ludzi na plażach :)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Paź 2011 22:27 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Chyba nikt nie wymienił uroczej miejscówki Fornalutx (do pospacerowania).

Autora tematu zapraszam do poznania fotorelacji z wyspy : Majorka.

Pozdrawiam, Baleary są znakomite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Paź 2011 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2011
Posty: 19
Unikać jak ognia to ja polecam meduz. zero informacji, a tego tałatajstwa sporo jest. Ocet jabłkowy choćby w ilości 100 ml :) ze sobą wziąć, i dowiedzieć się w razie 'W' gdzie jest najbliższy szpital/punkt medyczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Atrakcje na Majorce?
#13 PostWysłany: 13 Maj 2012 13:03 

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 40
Przeglądam forum i jakoś nie mogę znaleźć konkretnego spisu co warto odwiedzić/zobaczyć na Majorce.

Jadę na tydzień. Plan jest taki, że ze 4 dni leżymy na plaży, 3 dni jeździmy samochodem po wyspie.
Są jakieś miejsca warte odwiedzenia? Nie mam na myśli zabytków, to mnie kompletnie nie kręci, bardziej jakieśatrakcje (zwierzęta?)

Coś podpowiecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Maj 2012 13:33 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Ze zwierzat - oceanarium w Palmie - warto; s'Albufera - rezerwat z ptakami - relax.
Warto wziac maske z fajka i pouprawiac plytkie nurkowanie (snorkeling) na niektorych plazach jest co ogladac pod woda.
Urokliwe miejscowosci - Soller, Valldemossa, Alcudia.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Maj 2012 17:19 

Rejestracja: 29 Paź 2011
Posty: 33
1.Botanicactus
http://www.botanicactus.com/touren.html

2. Palmaaquarium
http://palmaaquarium.com

3. Western Park

http://www.westernpark.com/atracciones.php?game=0

4. Park rozrywki ( na stronie kupon zniżkowy można wydrukować przed wylotem)

http://www.marineland.es/marineland/mal ... p?wlang=en

5. ogród botaniczny

http://www.jardibotanicdesoller.org/en/jbs.php/about_us

6. Jaskinie

http://www.cuevasdeldrach.com/


Caves of Arta (Cuevas de Arta) Carretera de las Cuevas, s/n, Capdepera, Majorka, Hiszpania
34 971 841293

7. Safari Zoo

http://www.safari-zoo.com/

8. Strusie

http://www.artestruzmallorca.com/Joomla/


.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Maj 2012 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Z aquaparków polecam też Aqualand.

Wybierając się w góry jeśli nie ma się choroby lokomocyjnej na wysokim poziomie to polecam wyprawę serpentynami w góry i później zjechać do urokliwej zatoczki Sa Calobra.

Proponuję zrobić sobie wycieczkę jadąc z Palmy w kierunku Soller, dalej wybrać się do pięknej zatoki portowej Port de Soller, a następnie serpentynami (lub tunelem) w kierunku Sa Calobra- idealna wycieczka na jeden dzień :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2012 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Byłam w Palmaaquarium-wstęp 20 euro od osoby, dużo ale fajne miejsce. Rekiny pływające w dużych akwariach-ja nie widziałam nigdy rekina wiec miałam frajdę : ))
Byłam w jaskini CUEVAS DEL DRACH wstęp 12 euro od osoby, też polecam. Na koniec jest koncert i płynie się łódką po jaskini mały kawałek.
Płynęłam tez statkiem na wschodnim wybrzeżu, rejs trwał 3 i pół godziny a łódź miała przeźroczyste dno(guzik przez nie widać tak jakby nie było tam podwodnego życia-trochę rybek). Koszt 20 euro od osoby. Polecam jednak, bo fajne widoki.
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Maj 2012 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Byliśmy podobnie czasowo, z tym że na plażę tylko jeden dzień...Samochód mieliśmy na dwa dni, jeden dzień to północ (Valdemossa, Soller, Polenca aż do Formentoru). Drugi dzień to wschód i południe czyli jaskinie Smocze, Capdebera, Es Pontas... Samochodem możesz zaliczyć wszystkie skrajne punkty Majorki, polecam zwłaszcza najbardziej wysunięty na południe - latarnia Salines. Jedna droga, zero turystów, widać świetnie wyspy Cabrera, takie typowe manowce;) Z kolei jazda na Formentor to setki zakrętów, typowo górskie krajobrazy, robi to wrażenie... Jaskinie Smocze wjazd 12 euro ale w cenie rejs łódką po podziemnym jeziorze - warto !!! Polecam też na jedne dzień wynajęcie roweru, cena 5 euro, mają świetne trasy rowerowe wzdłuż wybrzeża...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Lip 2012 09:47 

Rejestracja: 29 Paź 2011
Posty: 33
Przylatując warto wziąć z lotniska bezpłatne mapy.
Jedne są wystawione na stojakach, inne roznoszą też panie.
W jednym rodzaju mapy ( na 99% to te ze stojaka na lotnisku) są po bokach do wycięcia kupony rabatowe na wejścia, min. jaskinie ( 3 EUR na osobę lub 50% na dzieci), park wodny , marineland, aqualand. Warto je wyciąć ;)

W sklepie Eroski przy kasie mozna wziąść sobie znowu kupony zniżkowe na 4 EUR (na osobę) do Western, Marineland i Aquaparku. Kupon daje zniżkę 4 osobom jednocześnie na łączną kwotę 16 EUR. Kupony są w bloczku na kasie, płacąc za zakupy można sobie taki kupon wyrwać i zabrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Lip 2012 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Też miałem samochód na 3 dni. Pierwszego dnia przejechaliśmy od Es Trenc, przez Es Pontas, Cuevas del Drac, Alcudię na Formentor.
Drugiego dnia pojechaliśmy przez Valldemosę, Deię, Soller, aż do Sa Calobra, które jest świetne, polecam spacer w głąb chociaż kawałek, na plaży można poskakać do wody z całkiem wysoka, są fajne fale. Jeden dzień trzeba poświęcić na zwiedzanie Palmy. Polecam też na jeden cały dzień pojechać na plażę Es Trenc, ja się zakochałem w tym miejscu. Niestety kiepsko tam z komunikacją miejską, właściwie to nie słyszałem o jakiejkolwiek, więc zostaje tylko samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group