Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#2241 PostWysłany: 28 Lut 2018 02:18 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
@cccc
Chodziło mi o cytowany wyżej sprzęt. Raczej kijów, czekanów, dziabek, raków i śrub do podręcznego nawet nie będę próbować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2242 PostWysłany: 28 Lut 2018 02:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kumkwat_kwiat napisał(a):
hipeq69 napisał(a):
Hej :)

Czy mogę w bagażu podręcznym w Ryanair przewieźć: Line wspinaczkową, ekspresy, karabinki ?

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)


Podbijam pytanie o sprzęt wspinaczkowy w podręcznym, ogólnie nie w konkretnej linii.


@kumkwat_kwiat, generalnie ekspresy, karabinki to nie wolno, bo niby mozna komus wyrzadzic krzywde, lina moze przejsc, ale wszystko zalezy od fantazji osob kontrolujacych na lotniskach. ;)
Mysle, ze w tym ukladzie warto dokupic rejestrowany.
Dobrej nocki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2243 PostWysłany: 28 Lut 2018 23:34 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 6
Cześć. Czy do rejestrowanego można wrzucić tłuczek do mięsa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2244 PostWysłany: 28 Lut 2018 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Tak
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2245 PostWysłany: 01 Mar 2018 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
otis_d napisał(a):
Czy do rejestrowanego można wrzucić tłuczek do mięsa?

Mozna bez problemu w rejestrowanym, tak jak wczesniej wspomniane.
Ja nigdy nie uzywalem takiego tluczka, ale mimo wszystko nie rozumiem po co kaleczyc mieso, przeciez wszystkie soki z niego wyplywaja?
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2246 PostWysłany: 04 Mar 2018 09:17 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 6
Witam wszystkich,
Lecę jutro do singapuru i natknąłem się na informacje że jest tam bardzo rygorystyczna kontrola bagazu rejestrowanego i podręcznego. Wiecie może czy mogę mieć w bagażu rejestrowanym leki(przeciwbolowe, witaminy, coś na gardło, taki podstawowy zestaw) i nóż albo gdzie mógłbym znaleźć takie informacje?

pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez krasnal, 04 Mar 2018 10:24, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2247 PostWysłany: 04 Mar 2018 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pastor2540 napisał(a):
Wiecie może czy mogę mieć w bagażu rejestrowanym leki(przeciwbolowe, witaminy, coś na gardło, taki podstawowy zestaw) i nóż albo gdzie mógłbym znaleźć takie informacje?

@pastor2540 leki powinienes miec w podrecznym, rejestrowany moze zaginac i tutaj znajdziesz informacje:
Kod:
Medicines Not Requiring Licence

You are allowed to bring in or import common medicines such as those for diabetes, high cholesterol, high blood pressure and contraception for personal medical use if the quantity is less than 3 months' supply.
http://www.hsa.gov.sg/content/hsa/en/He ... apore.html

Pozdr. i udanej wyprawy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
pastor2540 uważa post za pomocny.
 
      
#2248 PostWysłany: 04 Mar 2018 11:10 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 6
Informacje o lekach udało mi się znaleźć. Wiozę je w rejestrowanym ponieważ jest to taki podstawowy zestaw "na wszystko" ze względu na to, że wyjeżdżam na pół roku :)

A jak się sprawa ma z nożem(mały, ok.10cm ostrze)? Ci podchodzi to pod kategorię broni? Czy da się wytłumaczyć na lotnisku, że potrzebuję go do pracy bo następnego dnia wchodzę na statek?
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#2249 PostWysłany: 04 Mar 2018 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pastor2540 napisał(a):
A jak się sprawa ma z nożem(mały, ok.10cm ostrze)? Ci podchodzi to pod kategorię broni? Czy da się wytłumaczyć na lotnisku, że potrzebuję go do pracy bo następnego dnia wchodzę na statek?

Spoko w rejestrowanym, jesli to zwykly rodzaj scyzoryka albo noz kuchenny i nie musisz sie tlumaczyc. ;)
Ze Spitsbergenu przywiozlem 2 razy noze kuchenne w rejestrowanym i nikt nie pytal.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
pastor2540 lubi ten post.
pastor2540 uważa post za pomocny.
 
      
#2250 PostWysłany: 04 Mar 2018 14:42 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 6
Dziękuję Ci bardzo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2251 PostWysłany: 08 Mar 2018 19:43 

Rejestracja: 08 Mar 2018
Posty: 2
Dzień dobry,

chciałbym się dowiedzieć czy w bagażu podręcznym mogę przewieźć róg wołu domowego, lakierowany, wydrążony przeznaczony do picia? Jest to prezent dla przyjaciela i nie chcę go stracić.

Linie lotnicze to WizzAir.

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2252 PostWysłany: 08 Mar 2018 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@tylkodzikie ciezko oszacowac jak sie nie widzialo, szczegolnie ostrego konca i co podpowie fantazja urzednikom na lotnisku.
Jesli urzednicy uznaja, ze mozna wyrzadzic krzywde to nie przejdzie. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2253 PostWysłany: 08 Mar 2018 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@tylkodzikie - onegdaj coś takiego z Gruzji przywiozłem w podręcznym, nikt nie zwrócił na to szczególnej uwagi. Ale możliwe, że to kwestia osoby na security :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2254 PostWysłany: 09 Mar 2018 15:56 

Rejestracja: 08 Mar 2018
Posty: 2
Dziękuje za pomoc. Spróbuję i dam znać czy się udało. Może się ta informacja komuś przyda ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2255 PostWysłany: 15 Mar 2018 19:37 

Rejestracja: 26 Cze 2016
Posty: 13
Loty: 6
Kilometry: 6 995
Cześć, kupiłem kilka szklanych słoiczkow z kremem z pistacji (konsystencja ala nutella) o wadze 200g, jest jakakoliwek szansa, że przewioze je w bagażu podręcznym wizzara?
Jeżeli nie to co proponujecie? Kupić mniejsze słoiczki (plastikowe lub szklane) czy szkoda zachodu? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2256 PostWysłany: 15 Mar 2018 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Nutalla to nie płyn, wg mnie przejdzie nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2257 PostWysłany: 15 Mar 2018 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@DonCorrado, Nutella uwazana jest jako plyn i wiecej jak 100 ml nie przejdzie.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2258 PostWysłany: 15 Mar 2018 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Informacyjnie - w ostatnią niedzielę w Ovdzie zabrali mi plastikowy nóż z Decathlonu.

https://www.decathlon.pl/no-z-plastiku--id_8207507.html

Ponieważ cała procedura security trwała ponad 1,5 godziny ręce mi już opadały i machnąłem ręką na to.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2259 PostWysłany: 15 Mar 2018 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Tomo14 mysle, ze problemem byl nie tylko sam noz, ale pilka w ostrzu, na niektorych lotniskach jak np. Bergen przepuszczaja maly sczyzoryk pod warunkiem, ze nie ma ostrza z pilka.
Chodzi o to, abys nie zaczal pilowac kabli w toalecie czy pod siedzeniem. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2260 PostWysłany: 16 Mar 2018 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2016
Posty: 114
Loty: 13
Kilometry: 24 634
kojoteqTS napisał(a):
Cześć, kupiłem kilka szklanych słoiczkow z kremem z pistacji (konsystencja ala nutella) o wadze 200g, jest jakakoliwek szansa, że przewioze je w bagażu podręcznym wizzara?
Jeżeli nie to co proponujecie? Kupić mniejsze słoiczki (plastikowe lub szklane) czy szkoda zachodu? :)
Mnie zabrali masło orzechowe 150 ml w słoiku

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group