Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#2221 PostWysłany: 16 Lut 2018 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
BrunoJ napisał(a):
Troche głupie pytanie ale... czy ktoś może się przyczepić jeśli w bagażu będzie dekoder TV? typu NC+?

@BrunoJ, zadne pytanie nie jest glupie, w koncu poza komercja to forum istnieje, aby moc zapytac. ;)
Prawdopodobnie na 99% przejdzie, dekodery i konsole gier sa raczej dozwolone, wazne aby wyciagnac na tasmie i nie byl zapakowany oraz nalezy wyjasnic co to za urzadzenie.
W rejestrowanym moze ulec uszkodzeniu.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#2222 PostWysłany: 16 Lut 2018 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
technicznie to nie spodziewam się problemów z celnikiem, to w końcu taki komputer inaczej. Bardziej chodziło mi o kwestię czy na granicy ktoś może się przyczepić faktu, że formalnie nie wolno używać takiego dekodera za granicą, więc może mają jakieś ukryte dyrektywy żeby blokować wywożenie.
Z racji że dekoder jest najcześciej "wypożyczony", byłoby niefajnie gdyby go skonfiskowali...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2223 PostWysłany: 16 Lut 2018 10:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ja osobiście zawiozłam dekoder Cyfrowego Polsatu swojej rodzinie do Włoch. Nie było żadnych problemów. Sporo Polonii posiada za granicą polskie dekodery, więc jakoś je przewożą.
A z Włoszech przywiozłam konsolę do gier, i też bez żadnych problemów na granicy.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#2224 PostWysłany: 16 Lut 2018 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Dzieki, czyli powinno być ok. Konsola to praktycznie jak tablet, tutaj nie widzę w ogóle tematu, sam woziłem w obie strony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2225 PostWysłany: 16 Lut 2018 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
BrunoJ napisał(a):
technicznie to nie spodziewam się problemów z celnikiem, to w końcu taki komputer inaczej. Bardziej chodziło mi o kwestię czy na granicy ktoś może się przyczepić faktu, że formalnie nie wolno używać takiego dekodera za granicą, więc może mają jakieś ukryte dyrektywy żeby blokować wywożenie.
Z racji że dekoder jest najcześciej "wypożyczony", byłoby niefajnie gdyby go skonfiskowali...


@BrunoJ, celnikow 1 dekoder nie bedzie interesowal, problemem mogloby byc gdybys wiozl kilka dekoderow. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#2226 PostWysłany: 16 Lut 2018 16:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Przewoziłem nie raz dekodery. Z Polski do Grecji (+ i Polsat) i vice verca (Grecka Nova) i nigdy nie było problemu. Więc śmiało pakuj :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#2227 PostWysłany: 16 Lut 2018 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Dzięki. Wiem na czym stoję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2228 PostWysłany: 16 Lut 2018 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To tak jako ciekawostka - właśnie zostałem wysadzony z samolotu zamiast wystartować (wszyscy pasażerowie i załoga). Jakiś inteligentny inaczej zapakował gaz do nadanego bagażu, którego najwyraźniej nie wychwycili przy sprawdzaniu. A który wyciekł i teraz strażacy i inne spece od bezpieczeństwa sprawdzają czy samolot w ogóle może lecieć, czy wystarczy wypakować badziewie i , hmm, wywietrzyć? Taka sytuacja...

Tak wiec dla przypomnienia - gazu nie wolno!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2229 PostWysłany: 20 Lut 2018 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Nie jestem pewien po przeczytaniu poradnika powyżej:

czy można do samolotu zabrać artykuły spożywcze nie oryginalnie zapakowane:

- kawałek masła,
- ryż, kasza - w formie sypkiej
- kasza ugotowana, makaron

Jeżeli można to jak to traktują - w co zapakować innymi słowy, czy słoik może być lub słoiczki na coś ugotowanego, a strunowe woreczki na sypkie itp?

Chodzi o Wizz, lotnisko Chopin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2230 PostWysłany: 20 Lut 2018 15:56 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Masło jest traktowane jako płyn, więc obowiązują zasady jak dla płynów.
Resztę możesz przewozić bez problemu w ilościach jakie się zmieszczą do walizki.
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
DonCorrado uważa post za pomocny.
 
      
#2231 PostWysłany: 20 Lut 2018 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Dziękuje kolego.
A czy jak sobie ugotuje makaron i wsadzę do słoika to mogę tak przewieźć? Chodzi mi konkretnie o to czy "szklany słoik" może być a nie jakiś inny plastik.
Jeszcze tak dopytam - jeżeli np. zmiksuje sobie słonecznik z owocami to mogą się do czegoś takiego doczepić w sensie "PANIE, WYWAL PAN TO BO NIE WIEM CZY TO ZUPA, MAKARON czy CHLEB, nie można takich rzeczy PRZEWOZIĆ !!!"


Ostatnio edytowany przez DonCorrado, 20 Lut 2018 16:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2232 PostWysłany: 20 Lut 2018 16:14 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1025
niebieski
masło, jeśli to technicznie możliwe, można zamrozić i wówczas przejdzie przez kontrolę(byle szybko :) )
Makaron gotowany przejdzie, w słoiku też.
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
DonCorrado uważa post za pomocny.
 
      
#2233 PostWysłany: 20 Lut 2018 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Zmiksowane owoce niemal na pewno zostaną potraktowane jako płyn, zresztą mają taką konsystencję. Można za to owoce przewozić zwyczajnie w całości lub w kawałkach. A z samym zmielonym słonecznikiem nie będzie problemu, tak jak z krokantem orzechowym czy innymi sypkimi rzeczami.
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado uważa post za pomocny.
 
      
#2234 PostWysłany: 21 Lut 2018 01:02 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 84
To pewnie jedno z głupszych pytań ale... czy można przewieźć w podręcznym szynkę? :D Chodzi mi o taki kawał mniej więcej wielkości 2 pięści :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2235 PostWysłany: 21 Lut 2018 01:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
...
Od kiedy szynka jest płynem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2236 PostWysłany: 21 Lut 2018 08:48 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 77
podejrzewam że te Twoje zmiksowane owoce ze słonecznikiem będą miały więcej niż 100 ml i nie będą fabrycznie zamknięte, pod papkę dla niemowląt też się nie nadadzą ;)
weź kawałki owoców do plastikowego pojemnika - przejdzie, zmiksowane na pewno nie
ostatnio zakwestionowali mi (dziecku) jogurt z chrupkami do wrzucenia, jogurt miał bodajże 120 ml, jogurt poszedł do śmietnika za to chrupki można było oderwać i wziąć :)
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
DonCorrado uważa post za pomocny.
 
      
#2237 PostWysłany: 27 Lut 2018 02:48 

Rejestracja: 27 Lut 2018
Posty: 1
Witam, za jakiś czas będę wracał do Polski z NY lotnisko jfk. Mam pytanie co do przewiezienia karty graficznej do mojego komputera stacjonanrnego w bagażu podręcznym gdyż nigdzie nie mogę się dowiedzieć czy można. Nie chcę jej nadawać w bagażu rejestrowanym bo wiadomo jak z nimi jest. Czy będę miał problemy podczas odprawy bagażowej ? Nigdzie nie mogę doczytać nic na temat sprzętu komputerowego. Ktoś coś wie? Spotkał się z takim przypadkiem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2238 PostWysłany: 27 Lut 2018 03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Klaudiusz Wnuk napisał(a):
Nigdzie nie mogę doczytać nic na temat sprzętu komputerowego. Ktoś coś wie? Spotkał się z takim przypadkiem ?

@Klaudiusz Wnuk nie powinno byc problemu, gdyz nie ma przepisu, ze nie wolno w podrecznym.
Laptopy tez maja karty graficzne i wolno przewozic. ;)
Przewozilem czesci do PC w podrecznym i nie bylo problemu, ale akurat nie z USA.
Inna sprawa to kontrola celna i musialem pokazac rachunki.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2239 PostWysłany: 28 Lut 2018 02:07 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
hipeq69 napisał(a):
Hej :)

Czy mogę w bagażu podręcznym w Ryanair przewieźć: Line wspinaczkową, ekspresy, karabinki ?

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)


Podbijam pytanie o sprzęt wspinaczkowy w podręcznym, ogólnie nie w konkretnej linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2240 PostWysłany: 28 Lut 2018 02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@kumkwat_kwiat
Kod:
Czego nie można wziąć do samolotu? Do grupy przedmiotów zabronionych w bagażu podręcznym należą:

sprzęt sportowy/turystyczny z ostrymi lub metalowymi elementami
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 28 Lut 2018 02:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: roszponka123 oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group