Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#2501 PostWysłany: 03 Sty 2019 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ja się troszkę bałem bo akurat miałem opioidy - Poltram albowiem mnie dopadła (ku)rwa udowa. Nikt niczego nie sprawdzał, wiozłem je w opakowaniu.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2502 PostWysłany: 03 Sty 2019 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Rickross napisał(a):
Lecimy na bali przez Dubaj, jak to jest w tym Dubaju? Bo na stronach straszą żeby na leki uważać np. Tabletki antykoncepcyjne dziewczyny, czy mozcniejsze przeciebolowe, a na forach czytam ze jest luzik większy niż u nas i żeby się nie stresować (oczywiście jakiś opioidow wieźć ze sobą nie będę) ale musze miec ze sobą dikolfenak i ibuprom...

Diklofenak i ibupron mozesz zabrac, gdyz sa to leki dostepne w aptekach w Dubaju.
Btw nie wiem jak Ci zalecil lekarz, ale nie powinno sie zazywac diklofenaku razem z ibupronem i zalecam ostroznosc. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2503 PostWysłany: 03 Sty 2019 20:30 

Rejestracja: 03 Sty 2019
Posty: 1
Czy w Ryanair w bagażu nadawanym mogę przewieźć sprzęt agd typu blender, opiekacz sandwich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2504 PostWysłany: 03 Sty 2019 20:31 

Rejestracja: 10 Gru 2017
Posty: 6
A z antykoncepcyjnymi jak jest? Chyba dla małej ilości tylu listek w portfelu to nie będzie problemu? Bralem ale po okresie półtrwania jednego na zmianę... dopadł mnie straszny ból kręgosłupa (dysk) a 16godzin lotu to nie przelewki i musze być ubezpieczony, chociaż już prawie wyleczyłem na szczęście ten uraz terapia manualna...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2505 PostWysłany: 03 Sty 2019 20:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
A z antykoncepcyjnymi jak jest?

A jakich używasz?
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#2506 PostWysłany: 03 Sty 2019 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Rickross napisał(a):
A z antykoncepcyjnymi jak jest? Chyba dla małej ilości tylu listek w portfelu to nie będzie problemu? Bralem ale po okresie półtrwania jednego na zmianę... dopadł mnie straszny ból kręgosłupa (dysk) a 16godzin lotu to nie przelewki i musze być ubezpieczony, chociaż już prawie wyleczyłem na szczęście ten uraz terapia manualna...

Jesli bedzie na liscie zakazanych lekow to mozesz miec problem, niewazne ze to bedzie tylko listek. ;)
Kontrole sa b. rzadkie, ale jak sie ma pecha i znajda to prawo jest bezlitosne i nie zna tolerancji.
Dla pewnosci zalatw sobie zaswiadczenie od lekarza. :lol:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 03 Sty 2019 21:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2507 PostWysłany: 03 Sty 2019 21:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
Dla pewnosci zalatw sobie zaswiadczenie od lekarza, ze musisz zazywac.

Antykoncepcyjne? Od ginekologa? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2508 PostWysłany: 03 Sty 2019 23:33 

Rejestracja: 10 Gru 2017
Posty: 6
Nie wiem to dziewczyna nie ja, ale pytam przy okazji o to. To nie wiem...raczej do poniedziałku nie załatwi takiego papieru, ale co przecież nie sprawdzają każdego bagażu w którym są tabletki bo by musieli chyba co druga torbę otwierać :-D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2509 PostWysłany: 03 Sty 2019 23:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Przeczytaj przepisy wwozowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2510 PostWysłany: 04 Sty 2019 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Rickross napisał(a):
Nie wiem to dziewczyna nie ja, ale pytam przy okazji o to. To nie wiem...raczej do poniedziałku nie załatwi takiego papieru, ale co przecież nie sprawdzają każdego bagażu w którym są tabletki bo by musieli chyba co druga torbę otwierać :-D

Tak jak pisalem wczesniej kontrole sa wyrywkowe, bylem tyle razy w Dubaju i mnie akurat ani razu nie filcowali, ale mozna miec pecha, widzialem jak kontrolowali innych. ;)
Nie wiem jak jest dokladnie z lekami antykoncepcyjnymi, bo nie przewozilem, ale nie tylko nazwa leku jest wazna, ale sam sklad.
Jesli te pigulki zawieraja np. Ethinylestradiol to sa zabronione. ;)
Na wszelki wypadek lepiej miec takie zaswiadczenie od lekarza i wydaje mi sie, ze moze byc nawet recepta.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2511 PostWysłany: 04 Sty 2019 12:35 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
@ccc 4x bylismy w Dubaju, a to tranzytem, a to pobytowo, zona bierze Bonadea wlasnie z . Ethinylestradiolem i zero problemow. Mowisz ze mielismy fuksa a to byla kontrabanda?
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2512 PostWysłany: 04 Sty 2019 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Grzes830324 mieliscie po prostu szczescie, jak wiele innych osob, o ile mi wiadomo Ethinylestradiol jest na liscie substancji zakazanych.
Zreszta nie rozumiem, co stoi na przeszkodzie zabrac ze soba zaswiadczenie czy recepte? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2513 PostWysłany: 05 Sty 2019 20:21 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 96
Kupiłem dzisiaj bardzo fajny zestaw łyżka plus widelec, troszkę mniejsze jak typowe sztućce. Rączki plastikowe z metalowymi końcówkami. Czy nie będzie problemu podczas podróży tylko z bagażem podręcznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2514 PostWysłany: 12 Sty 2019 13:03 

Rejestracja: 12 Sty 2019
Posty: 1
Witam, mam bardzo ważne pytanko. Kupiłem sobie baterie do telefonu lumia. Mam ją w woreczku. Niedługo lecę liniami quatar. Normalnie na karcie mogą ją przewieźć? Jak tak to w bagażu rejestrowanym?
Góra
 Profil Relacje PM off
rafal100_2004 uważa post za pomocny.
 
      
#2515 PostWysłany: 19 Sty 2019 15:56 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Hej. Chciałam przewieźć w podręcznym taki uchwyt do kierownicy roweru : TRANZ-X JD-808 TRIATHLON BICYCLE TRI BARS. Czy z ta zakrzywiona, dodatkowa rączka przejdzie na kontroli bezpieczeństwa? Boję się, że mogą ją zakwalifikować jako niebezpieczny zakrzywiony pręt... :( . Ktoś ma doświadczenie w tym temacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2516 PostWysłany: 20 Sty 2019 17:12 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 31
Loty: 28
Kilometry: 67 110
Hej
Wybieramy się z Modlina do Aten w tym tygodniu. Niestety zapowiadają w Atenach deszcz. Czy do bagażu podręcznego mogę wziąć mały, składany parasol (bez czubka szpikulca) lecąc Ryanairem?
Dzięki za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2517 PostWysłany: 20 Sty 2019 17:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off
Miza42 uważa post za pomocny.
 
      
#2518 PostWysłany: 21 Sty 2019 23:41 

Rejestracja: 21 Sty 2019
Posty: 2
Cześć.

Lecę na chrzest Ryanairem do Dublina i w prezencie mam komplet sztućców dziecięcych...czy mogę go przewieźć w bagażu podręcznym czy muszę dokupić rejestrowany?

Pozdrowienia.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 22 Sty 2019 01:24, edytowano w sumie 1 raz
ciach link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2519 PostWysłany: 21 Sty 2019 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
wyślij go pocztą, na pokład raczej nie weźmiesz
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2520 PostWysłany: 21 Sty 2019 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Fakt, iż są na chrzest nie ma najmniejszego znaczenia.IMO jak @eskie zaoszczędź sobie kłopotów i wyślij pocztą lub dokup rejestrowany.Na 99% nóż i widelce nie przejdą.

co-mozna-a-czego-nie-mozna-przewozic-w-samolocie,228,496
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group