Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#2421 PostWysłany: 05 Paź 2018 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tablice rejestracyjne do auta? Chodzi mi o kwestie „mechaniczne” czyli duży metalowy przedmiot potencjalnie niebezpieczny. Załóżmy ze nie ma kwestii legalności (np tablice ozdobne z durnonapisami).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2422 PostWysłany: 08 Paź 2018 14:30 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 3
pierwszy raz lecę bez bagażu rejestrowanego, mam więc jeszcze pytanie odnośnie mniejszego bagażu podręcznego w Ryanair wymiar 35x20x20. czy jeśli fizycznie torba ma wymiar 35x20x25 i jest luźna (nie wypchana po brzegi) to ktoś się może przyczepić? w torbie będzie elektronika i kosmetyki wiec wszystko będzie wykładane na taśmę. co do kosmetyków, to mam w strunowej kosmetyczce z Rossmanna ok 900 ml płynów ale podzielone na wiele pojemników o pojemnościach, 5, 35, 50 i 100 ml. niektóre są przelewane w nieoryginalnych pojemnikach np krem w 5 ml. nie wszystkie pojemniki maja opisana pojemność, ale widać ze to mniej niż 100 ml. czy to jest ok? byliśmy już w temacie mojego zdrowia zapytam wiec jeszcze o leki. będę miała ze sobą ok 6 rodzajów tabletek, wszystkie w ilości potrzebnej na tydzień i w oryginalnych opakowaniach (hormony, cukrzyca, nadciśnienie, przeciwbólowe). czy spotkaliście się z faktycznym żądaniem zaświadczenia od lekarza przez pracowników lotniska?
dziękuję za informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2423 PostWysłany: 08 Paź 2018 14:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Wikipost...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2424 PostWysłany: 08 Paź 2018 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
dominikanj napisał(a):
co do kosmetyków, to mam w strunowej kosmetyczce z Rossmanna ok 900 ml płynów ale podzielone na wiele pojemników o pojemnościach, 5, 35, 50 i 100 ml. niektóre są przelewane w nieoryginalnych pojemnikach np krem w 5 ml. nie wszystkie pojemniki maja opisana pojemność, ale widać ze to mniej niż 100 ml. czy to jest ok? byliśmy już w temacie mojego zdrowia zapytam wiec jeszcze o leki. będę miała ze sobą ok 6 rodzajów tabletek, wszystkie w ilości potrzebnej na tydzień i w oryginalnych opakowaniach (hormony, cukrzyca, nadciśnienie, przeciwbólowe). czy spotkaliście się z faktycznym żądaniem zaświadczenia od lekarza przez pracowników lotniska?

Po pierwsze wszystkie pojemniki z plynami musza sie zmiescic do zamknietej torebki foliowej o pojemnoscji 1 litr, niewazne jaka ich bedzie ogolna pojemnosc.
Po drugie to nie wiadomo gdzie lecisz, przykladowo w Dubaju niektore leki sa oficjalnie zakazane i mozesz miec problem, poczytaj na forum. ;)
Anyway, lepiej miec takie zaswiadczenia i wtedy leki w plynie, masci czy ampulki nie podlegaja restrykcjom 100ml -> max 1 litr wszystkich plynnych substancji.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 08 Paź 2018 22:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2425 PostWysłany: 08 Paź 2018 14:56 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Ważne jednak by jednostkowa pojemność opakowania nie przekraczała 100 ml.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2426 PostWysłany: 08 Paź 2018 17:42 

Rejestracja: 03 Wrz 2018
Posty: 32
dominikanj napisał(a):
pierwszy raz lecę bez bagażu rejestrowanego, mam więc jeszcze pytanie odnośnie mniejszego bagażu podręcznego w Ryanair wymiar 35x20x20. czy jeśli fizycznie torba ma wymiar 35x20x25 i jest luźna (nie wypchana po brzegi) to ktoś się może przyczepić? w torbie będzie elektronika i kosmetyki wiec wszystko będzie wykładane na taśmę. co do kosmetyków, to mam w strunowej kosmetyczce z Rossmanna ok 900 ml płynów ale podzielone na wiele pojemników o pojemnościach, 5, 35, 50 i 100 ml. niektóre są przelewane w nieoryginalnych pojemnikach np krem w 5 ml. nie wszystkie pojemniki maja opisana pojemność, ale widać ze to mniej niż 100 ml. czy to jest ok? byliśmy już w temacie mojego zdrowia zapytam wiec jeszcze o leki. będę miała ze sobą ok 6 rodzajów tabletek, wszystkie w ilości potrzebnej na tydzień i w oryginalnych opakowaniach (hormony, cukrzyca, nadciśnienie, przeciwbólowe). czy spotkaliście się z faktycznym żądaniem zaświadczenia od lekarza przez pracowników lotniska?
dziękuję za informacje



Niedawno leciałam WIZZAIR z Gdańska i miałam ze sobą tabletki przeciwbólowe,antykoncepcyjne i na przeziębienie a jedne z nich zawierały substancję zakazaną ale nikt nie chciał żadnego zaświadczenia ani tego nie sprawdzał nawet a były to pojedyncze opakowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2427 PostWysłany: 08 Paź 2018 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
To, ze sie komus uda to nic nie znaczy i proponuje trzymac sie przepisow. ;)
Ja zaryzykowalem i przewiozlem 10 masci z Belgradu dla chorej osoby, na tasmie zapakowalem w wieksza objetosciowo torebke foliowa, na dodatek z napisem "Chernobyl Adventure" i przeszlo. :D
Znow ostatnio krem do golenia wystawal spoza 1 litrowego worka (nie udalo sie zamknac) i zabrali.
Zalezy na jaka urzedniczke/ka sie trafi, ale generalnie lubia zabierac i maja takie prawo. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2428 PostWysłany: 09 Paź 2018 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
klonowiec napisał(a):
miriam napisał(a):
Ważne jednak by jednostkowa pojemność opakowania nie przekraczała 100 ml.

Bo już 101 ml wystarczy do stworzenia bomby, która zniszczy samolot :lol:


Próbowałem przywieźć pastę chilli z Bangkoku, słoiczek 102 ml i faktycznie zostało zarekwirowane.
102g chilli to kawał bomby :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Gniazdko elektryczne
#2429 PostWysłany: 10 Paź 2018 16:36 

Rejestracja: 10 Paź 2018
Posty: 17
Witam forumowiczów! Mam takie mało typowe pytanie, potrzebuję przewieźć w bagażu podręcznym... gniazdko elektryczne (całe gniazdko).
Tylko mam pewną wątpliwość czy takie coś przejdzie przez kontrolę, np. ze względu na te ostre elementy, które mocują gniazdko w puszce.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Paź 2018 16:43, edytowano w sumie 1 raz
Doklejam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2430 PostWysłany: 10 Paź 2018 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@wit123, sprzet AGD z ostrymi elementami jest zabroniony, jesli urzednicy stwierdza, ze mozna tym okaleczyc to nie przejdzie.
Alternatywnie mozesz poslac przesylka DHL. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2431 PostWysłany: 10 Paź 2018 17:01 

Rejestracja: 10 Paź 2018
Posty: 17
no właśnie... ewentualnie wykręcić te ostre elementy, bo chyba samo gniazdo jako takie zakazane nie jest... pomyślę jeszcze, fakt zawsze zostaje kurier :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2432 PostWysłany: 16 Paź 2018 19:29 

Rejestracja: 24 Mar 2015
Posty: 75
Loty: 10
Kilometry: 9 470
Krople do nosa 10ml mogę wrzucić normalnie do plecaka bez wkładania ich do strunowego worka? Tabletki od bólu głowy ibuprom też moga normalnie być w plecaku?
Podróż TXL-LHR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2433 PostWysłany: 18 Paź 2018 13:57 

Rejestracja: 30 Kwi 2017
Posty: 21
Cześć, rozważam zakup takiego bagażnika rowerowego podczas długiej przesiadki:

https://ridepdw.com/products/bindle-rac ... 4752815873

Czy przejdzie taki cudak w bagażu podręcznym? Nie chciałabym brać rejestrowanego i tachać go potem pół dnia na okoliczność jednego zakupu. Lotnisko EWR (jeśli ma to jakieś znaczenie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2434 PostWysłany: 18 Paź 2018 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
diabeelek napisał(a):
Krople do nosa 10ml mogę wrzucić normalnie do plecaka bez wkładania ich do strunowego worka? Tabletki od bólu głowy ibuprom też moga normalnie być w plecaku?
Podróż TXL-LHR

Takich drobnych kropli, jak np. do oczu jeszcze nigdy nie wkladalem do foliowego worka i nie bylo problemu.
Tabletki moga spokojnie zostac w plecaku.

Engram napisał(a):
Cześć, rozważam zakup takiego bagażnika rowerowego podczas długiej przesiadki:

https://ridepdw.com/products/bindle-rac ... 4752815873

Czy przejdzie taki cudak w bagażu podręcznym?

Zalezy od fantazji urzednikow, jesli sa czesci metalowe i dojda do wniosku, ze mozesz rozkrecic i roztrzaskac komus glowe to nie przejdzie.
Polecam rejestrowany, aby spac spokojnie. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2435 PostWysłany: 18 Paź 2018 14:30 

Rejestracja: 30 Kwi 2017
Posty: 21
Heh, no troche takiego scenariusza się obawiałam :) gorzej, jak wezmę ten nieszczęsny rejestrowany a zakup nie pyknie :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2436 PostWysłany: 18 Paź 2018 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Engram, alternatywnie mozesz poslac poczta czy np. DHL, jesli rejestrowany drozej wyjdzie. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2437 PostWysłany: 18 Paź 2018 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Mam pytanie z ciekawości, dziś w pracy mieliśmy luźną dyskusję ze znajomymi i wspierałem się z koleżanką, że w samolocie zarówno w bagażu podręcznym jak i rejestrowanym nie da rady zabrać ręcznego pistoletu do opalania natryskowego (nie wiem skąd jej to przyszło do głowy :shock: ) no i chciałbym wiedzieć czy mam rację czy jednak znajoma miała rację, że to by przeszło bez problemu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2438 PostWysłany: 19 Paź 2018 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 26
Herbata z dodatkiem liści koki rozumiem, że raczej nie przejdzie przez kontrolę?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2439 PostWysłany: 19 Paź 2018 00:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Jak trafisz na pieska na służbie to nie ma szans ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2440 PostWysłany: 19 Paź 2018 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 26
miriam napisał(a):
Jak trafisz na pieska na służbie to nie ma szans ;)
To chyba nie ma nawet co próbować. :-(

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group