Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#2081 PostWysłany: 13 Wrz 2017 12:39 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
@michzak
Lecimy do Grecji, zioła na 99% można, jeszcze to sprawdzę, ale bardziej się obawiam, że na security się tym zainteresują, tym bardziej, że nie ma do tych kulek opakowania fabrycznego, a worek strunowy :D

@Pacyfa
Bierzemy taki mały moździerz:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2082 PostWysłany: 13 Wrz 2017 18:02 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ja ostatnio przewoziłem cukier w woreczku strunowym i suszone zioła w szklanym pojemniczku, nikt się nie zainteresował. Choć ja tego miałem malutko, więc nie wiem ile zajmuje takie 100 kulek.

Kolega miał cukier w słoiku, to mu sprawdzali bagaż tymi paskami, ale to chyba przypadek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2083 PostWysłany: 14 Wrz 2017 10:57 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Sprzed kilku dni - koledze powiedzieli, że ma wybrać jedną zapalniczkę, bo dwóch nie można w podręcznym. Powiedziałem panu z obsługi, że w takim razie ja wezmę drugą, ale się nie zgodził. Gdzie tu logika? :)
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2084 PostWysłany: 14 Wrz 2017 10:59 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
tez chcial wziac jedna..
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2085 PostWysłany: 14 Wrz 2017 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Qba85 napisał(a):
Sprzed kilku dni - koledze powiedzieli, że ma wybrać jedną zapalniczkę, bo dwóch nie można w podręcznym. Powiedziałem panu z obsługi, że w takim razie ja wezmę drugą, ale się nie zgodził. Gdzie tu logika? :)

Nie ma logiki, czasami sie czepiaja takich rzeczy i mi juz pare razy zabrali na kilku lotniskach.
Ostatnio do Afryki mialem 3 w podrecznym i nikt sie nie doczepil. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2086 PostWysłany: 17 Wrz 2017 12:57 

Rejestracja: 10 Maj 2017
Posty: 5
Witam wszystkich. Przewoził ktoś z was jakieś elektronarzędzia w bagażu podrecznym w Wizzair sa dozwolone? Chodzi dokładnie o wyrzynarkę lot z UK do Polski. Ostrze wiem ze nie jest dozwolone ale sama wyrzynarka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2087 PostWysłany: 18 Wrz 2017 08:46 

Rejestracja: 18 Wrz 2017
Posty: 1
A czy można przewozić szczoteczkę do zębów? Pytam jednocześnie o tradycyjną i elektryczną. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2088 PostWysłany: 18 Wrz 2017 09:26 

Rejestracja: 10 Maj 2017
Posty: 5
Tradycyjna napewno tak, ale elektryczna na 100 % nie jestem w stanie powiedzieć, ale wydaje mi się ze też .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2089 PostWysłany: 18 Wrz 2017 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Też. Wpisz w przeszukaj temat "szczoteczka". Zobaczysz co się stanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2090 PostWysłany: 18 Wrz 2017 10:14 

Rejestracja: 10 Maj 2017
Posty: 5
Dworkam a wiesz jak wygląda sprawa z elektronarzędziami czy sa dozwolone? Dokładnie chodzi o wyrzynarkę. Bo próbowałem przeszukac temat ale jak wpisuje elektronarzędzia to wyskakuje mi że za dużo wyników I słowo elektronarzędzia zostało usunięte z mojego wyszukiwania ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2091 PostWysłany: 18 Wrz 2017 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@mrowa95ss
Ja bym tam nie ryzykowała, poza tym lecisz z UK a tam ludzie z kontroli bezpieczeństwa lubią się przyczepić o byle... co ;).
Na "białej liście" ULC nic nie piszą o przewozie wyrzynarek, ale jak wkrętarki i wiertarki każą przewozić w rejestrowanym to to tym bardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2092 PostWysłany: 18 Wrz 2017 12:43 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2188
złoty
Maciekslu2 napisał(a):
Witam. Przeczytałem kilku a postów ale chciałbym wiedzieć jak się ma sytuacja aktualnie. Wizz albo Ryanair i przelot z tablicami rejestracyjnymi od polskiego samochodu Warszawa do UK. Pozdrawiam

Ja mam podobny problem, z tym, że wylot z Krakowa. W Służbie Ochrony Lotniska na Balicach poinformowano mnie, że tablica przejdzie przez kontrolę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2093 PostWysłany: 18 Wrz 2017 15:19 

Rejestracja: 18 Wrz 2017
Posty: 1
@mrowa95ss Potwierdzam, w UK się strasznie czepiają, więc może nie przejść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2094 PostWysłany: 18 Wrz 2017 15:29 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
elektronarzedzia na 99.9% nie przejda w podrecznym

https://www.gov.uk/hand-luggage-restrictions/work-tools
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2095 PostWysłany: 19 Wrz 2017 15:08 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 11
Co jak będę miał zakazany przedmiot w bagażu podręcznym? Np. jakiś nóż to zabiorą, ale chodzi mi o deskorolkę (plastikową, fiszkę) - podobno w całej europie prawie można, ale w Polsce akurat nie. Zabiorą mi czy każą dawać do luku bagazowego? Jak to wtedy wygląda, muszę dodatkowo płacic za bagaż rejestrowany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2096 PostWysłany: 19 Wrz 2017 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2097 PostWysłany: 19 Wrz 2017 15:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@Zurrek Zawsze nie chcąc płacić za rejestrowany,możesz to co zakwestionują wyrzucić do kosza,nawet deskorolkę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2098 PostWysłany: 19 Wrz 2017 15:59 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 11
miriam napisał(a):
@Zurrek Zawsze nie chcąc płacić za rejestrowany,możesz to co zakwestionują wyrzucić do kosza,nawet deskorolkę ;)

Gorzej jak mnie kosztuje np. 200zł :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2099 PostWysłany: 19 Wrz 2017 16:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Można podeprzeć się kimś odprowadzającym,kto poczeka czy przejdziesz kontrolę i w razie W oddać na przechowanko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2100 PostWysłany: 19 Wrz 2017 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Można poprosić wujka, stryjka ,pana z kawiarni, sąsiadkę, kolegę z klasy, nauczycielkę albo wziąć kontrolerów na litość
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group