Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#1981 PostWysłany: 01 Lip 2017 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
lanzalotte napisał(a):
Pomóżcie...
Pomagamy w temacie co-mozna-a-czego-nie-mozna-przewozic-w-samolocie,228,496
Tym co zaśmiecaja forum nie pomagamy :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#1982 PostWysłany: 01 Lip 2017 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2016
Posty: 114
Loty: 13
Kilometry: 24 634
Może gdybyś przeczytał ze zrozumieniem obyłoby się od kąśliwej uwagi...
Temat przeczytałam, jest napisane, że palnik można. Stąd moje zapytanie..., bo od linii lotniczych otrzymałam inf, że nie można żadnego palnika ! ani benzynowego ani też gazowego


Ostatnio edytowany przez Zeus, 01 Lip 2017 17:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1983 PostWysłany: 01 Lip 2017 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
spoko , przewieziesz a jak nie to wyrzucisz
i tyle
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1984 PostWysłany: 01 Lip 2017 17:16 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Anonymous napisał(a):
Gaz,bez różnicy jaki, obligatoryjnie jest zabroniony w każdym bagażu.


W rejestrowanym też ? A co za to grozi ? W sensie tylko wyrzucenie czy jakieś inne sankcje ?
Planowałem umiescic gaz pieprzowy w rejestrowanym (w sumie w duzej mierze po, żeby zabarac gaz i nóż dokupilem bagaz)
Lot UIA LWO-GYD (Lwów - Baku z przesiadką w Kijowie = bagaż raz nadawany)
Raczej nie przeszukuja każdego bagażu, wygląda jak dezodorant, napisy po polsku wiec raczej przejdzie...
Kwestia co wtedy jakby nie ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1985 PostWysłany: 01 Lip 2017 17:20 

@lanzalotte, ja przewiozłem kuchenkę na gaz i inne paliwa ale tylko dlatego, że nie wiedziałem że nie można. Teraz już bym nie ryzykował bo to nie są tanie zabawki.
Góra
 PM off
lanzalotte uważa post za pomocny.
 
      
#1986 PostWysłany: 01 Lip 2017 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
lanzalotte napisał(a):
Może gdybyś przeczytał ze zrozumieniem obyłoby się od kąśliwej uwagi...
Temat przeczytałam, jest napisane, że palnik można. Stąd moje zapytanie..., bo od linii lotniczych otrzymałam inf, że nie można żadnego palnika ! ani benzynowego ani też gazowego
Skoro temat przeczytałaś to po co zakładasz kolejny ? Nie wystarczyło dopisać na końcu swojego posta ? Po to mamy JEDEN temat by właśnie takie ciekawe pytania jak Twoje w nim były dyskutowane. Rozbijanie jednej tematyki na 50 tematów spowoduje że nikt ich wszystkich nie ogarnie informacje w nich będą się dublować.

Moderator podzielił moją opinię skoro po moim zgłoszeniu przeniósł post do jednego tematu. Więcej luzu i dystansu a świat będzie odrobinę sympatyczniejszy. Osobiście z zaciekawieniem czekam na odpowiedzi forumowiczów w tej kwestii. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1987 PostWysłany: 01 Lip 2017 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2016
Posty: 114
Loty: 13
Kilometry: 24 634
-- 01 Lip 2017 17:49 --

Można było to napisać zupełnie inaczej...nie zrobiłam tego z lenistwa

-- 01 Lip 2017 17:51 --

becek napisał(a):
spoko , przewieziesz a jak nie to wyrzucisz
i tyle


Ojej...to nie takie proste dla zwykłego zjadacza chleba ;) wyrzucić kuchenkę i tyle, hmm

-- 01 Lip 2017 17:53 --

Anonymous napisał(a):
@lanzalotte, ja przewiozłem kuchenkę na gaz i inne paliwa ale tylko dlatego, że nie wiedziałem że nie można. Teraz już bym nie ryzykował bo to nie są tanie zabawki.


Właśnie...a już wybrałam po wielu dyskusjach i miałam zamawiać kuchenkę...Dobrze, że tego nie zrobiłam. Jak w takim razie radzić sobie z gotowaniem "gdzieś tam" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1988 PostWysłany: 01 Lip 2017 18:06 

@lanzalotte, zrób sobie "hobo stove" z puszki po karmie dla psa. Wyjdzie taniej, bo paliwo (patyki i szyszki) będzie za darmo. Tylko garnki będą okopcone :)
Góra
 PM off
lanzalotte uważa post za pomocny.
 
      
#1989 PostWysłany: 01 Lip 2017 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2016
Posty: 114
Loty: 13
Kilometry: 24 634
To jest jakiś pomysł...:) Tak zrobię, tzn postaram się to skonstruować...
Ale...z drugiej strony jak mają się przemieszczać i gotować chcący podróżować tanio :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1990 PostWysłany: 01 Lip 2017 18:17 

@lanzalotte, możesz kupić ociekacz na sztućce i wsadzić do niego patyczki - nie będziesz musiała wycinać dziurek w puszce po psim żarciu.
Palnik na liście zamieszczonej na górze tego wątku figuruje jako jak najbardziej do zabrania, ale sama widzisz, że może być różnie. Jak masz nowy to może przejdzie, z tym że gdy będziesz wracać to on już nowy nie będzie. Takich historii jest wiele: sam kiedyś wiozłem rybki w puszce, które przeleciały ze mną przez kilka lotnisk, a zostały w Londynie. Albo konserwę Krakus, która odwiedziła Kazachstan, ale została na Ukrainie. Nie ma mądrych.
Góra
 PM off  
      
#1991 PostWysłany: 01 Lip 2017 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2016
Posty: 114
Loty: 13
Kilometry: 24 634
-- 01 Lip 2017 18:51 --

Czytałam o pomyśle z ociekaczem, może lepiej wyglądać niż podziurawiona puszka wg "agentów". Aczkolwiek pomysły, które widzę w google na puszkę wyglądają obiecująco ;)

-- 01 Lip 2017 19:22 --

Właśnie przeczytałam o ciekawym patencie (tak mi się wydaje) dot. Hobo stove. Otóż jeżeli nie mamy szyszek, patyków itd. można np do małej płaskiej puszki po tuńczyku włożyć zwinięty karton, odpowiednio docięty do wysokości puszki, następnie zalać go roztopioną świeczką (powiedzmy w szklanym słoiku po ogórkach nad naszym Hobo). Poczekać aż stężeje i traktować jako wkład do Hobo. Taniej niż sama świeczka (ti light) a zapas może...można zrobić w domu i zabrać do plecaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1992 PostWysłany: 01 Lip 2017 19:44 

@lanzalotte, podoba mi się Twój entuzjazm :) To gdzie Ty się wybierasz, że nie będzie tam patyków, szyszek ani niczego, co da się spalić?
Góra
 PM off  
      
#1993 PostWysłany: 01 Lip 2017 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2016
Posty: 114
Loty: 13
Kilometry: 24 634
Na pustynię Izraelską :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1994 PostWysłany: 01 Lip 2017 19:52 

To niestety, z punktu widzenia podejścia do kontroli bezpieczeństwa, gorzej nie mogłaś wybrać. Proponuję post albo suche żarcie.
Góra
 PM off  
      
#1995 PostWysłany: 01 Lip 2017 21:27 

widzę że trochę koledzy namieszały... więc tak: palnik do gazu ( do kartuszy ) spokojnie przewieziesz w rejestrowanym ( nie raz i nie dwa sprawdzałem), gazu już nie,pieprzowego też ,każdy bagaż rejestrowany jest prześwietlany i jak cos wzbudzi podejrzenie to usłyszysz swoje nazwisko i imię i poproszą Cie zobaczyć swój wypatroszony bagaż z informacją że zabierają to i tam to, każdy gaż (pieprzowy,od psów,etc) mocno się różni od dezodorantów wyglądem i to widać na prześwietleniu. Ja zawszę kupuję kartusze na miejscu gdzie jadę , również zawszę ze sobą zabieram suche paliwo ( tabletki ) z powiedzmy wojskowych racji żywnościowych w rejestrowanym i jeszcze z tym nie miałem problemów a wiozłem w tam tym roku tego chyba z 30 dużych tabletek. A jak chcesz być real Bear Grylls i z niczego zrobić statek kosmiczny to wystarczy puszka po czymś tam 0.3 albo 0,5 ,sznurek i spirytus albo zwykły olej z konserwy i masz ustrojstwo na którym możesz sobie coś podgrzać , w sieci tego jest na kilogramy wystarczy wpisać-survival.
Góra
 PM off
lanzalotte lubi ten post.
 
      
#1996 PostWysłany: 02 Lip 2017 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2016
Posty: 114
Loty: 13
Kilometry: 24 634
W liniach Raynair otrzymalam precyzyjna inf,ze palnika gazowego bez kartuszy nie moge przewiesc ani w podrecznym ani tez w rejestrowanym. Mysle tez kupic tabletki tylko czy przejda w podrecznym? Co do puszek...bede probowac cos stworzyc [WHITE SMILING FACE]

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1997 PostWysłany: 02 Lip 2017 10:15 

@lanzalotte chyba jakiś bardzo rozwinięty pracownik Ryanaira pisał odpowiedz :lol: :mrgreen: pracownicy Ryanaira nie mają wpływu i dostępu do bagaży rejestrowanych ,tym się zajmuję port lotniczy (zewnętrzna firma), wiec nie bardzo rozumiem jak przepuszczą palnik powiedzmy w bagażu LOTu,Pegasus a nie przepuszczą w bagażu Ryanaira? Tabletki na pewno przejdą w rejestrowanym ,w podręcznym nie próbowałem. Temat security check na Polskich lotniskach i osób z łapanki które to robią to w ogóle osobne zagadnienie wzywające o pomstę do nieba..
Góra
 PM off  
      
#1998 PostWysłany: 02 Lip 2017 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Oficjalnie tabletek też nie można
Zakaz dotyczy :
Cytuj:
Substancje stałe łatwopalne i substancje reaktywne, w tym magnez, podpałki, fajerwerki i race
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1999 PostWysłany: 02 Lip 2017 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2016
Posty: 114
Loty: 13
Kilometry: 24 634
Anonymous napisał(a):
@lanzalotte chyba jakiś bardzo rozwinięty pracownik Ryanaira pisał odpowiedz :mrgreen: pracownicy Ryanaira nie mają wpływu i dostępu do bagaży rejestrowanych ,tym się zajmuję port lotniczy (zewnętrzna firma), wiec nie bardzo rozumiem jak przepuszczą palnik powiedzmy w bagażu LOTu,Pegasus a nie przepuszczą w bagażu Ryanaira? Tabletki na pewno przejdą w rejestrowanym ,w podręcznym nie próbowałem. Temat security check na Polskich lotniskach i osób z łapanki które to robią to w ogóle osobne zagadnienie wzywające o pomstę do nieba..

Pani Patrycja na wczorajszym czasie linii kunsultowala to jak napisala z kierownikiem...tak czy inaczej,skoro temat jest sliski...strach wozic po to zeby wyladowala w koszu

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2000 PostWysłany: 02 Lip 2017 14:19 

Rejestracja: 02 Lip 2017
Posty: 1
Dzień dobry,

Wybieram się w najbliższym czasie na pierwszą podróż samolotem Wizz Air. Planuję zabrać dwie kamery sportowe (patrz GoPro), elektroniczny stabilizator (jak na obrazku) oraz z 10 baterii/akumulatorów.
Akumulatory mają pojemność +/- 1000 mAh co daje ok. 5 Wh na każdą.

Z informacji, które udało mi się znaleźć, ograniczenia odnośnie baterii/akumulatorów dotyczą tylko takich powyżej 100 Wh.

Potrafiłby ktoś potwierdzić, że nie będę miał problemu wnieść na pokład takiego zestawu?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group