Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#1961 PostWysłany: 07 Cze 2017 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
elwirka napisał(a):
To w takim razie przy tych nieszczęsnych aerozolach dajcie gwiazdkę, z opisem że najczęściej przepuszczają, a nie że wysokie prawdopodobieństwo wyrzucenia;-) Na lotnisku KTW upewniałam się u sprawdzającego, czy mi Muggę przepuści (a przecież to trujący płyn i do tego pod ciśnieniem;-). Nie widział problemu.


W ten sposób podchodząc do tematu, przy 2/3 rzeczy można postawić "gwiazdkę". Mi udało się kilka, o ile nie kilkanaście razy przenieść korkociąg w podręcznym. Ze sporym zdziwieniem przyjąłem pewnego razu fakt, że ten przedmiot jest na liście rzeczy zabronionych. No przecież tyle razy przeszło ? Nie wolno, nie oznacza, że się nie da. Czasem jest to niewiedza, czasem dobra wola, a czasem niedopatrzenie kontrolującego. Swoją drogą, fakt, że przedmioty zabronione notorycznie trafiają na pokłady samolotów, raczej dobrze nie wróży naszemu bezpieczeństwu... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#1962 PostWysłany: 07 Cze 2017 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
I na tej liście lakier do włosów w aerozolu jest dozwolony;-) A u was wielkie czerwone NIE.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1963 PostWysłany: 10 Cze 2017 12:01 

czy można przewozić w podręcznym plastykowy turystyczny nóż, chodzi mi o nóż z kompletu powiedzmy z Decathlonu - menażka,kubek,widelec i nóż.
Góra
 PM off  
      
#1964 PostWysłany: 10 Cze 2017 13:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌BradPitt‌ Plastikowy zestaw przechodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#1965 PostWysłany: 10 Cze 2017 13:52 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
a kubek gliniany typu Bolesławiec można przewieźć?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1966 PostWysłany: 10 Cze 2017 14:40 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌katka256‌ Jasne.Tylko dobrze zapakuj bo łatwo stłuc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#1967 PostWysłany: 10 Cze 2017 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Anonymous napisał(a):
czy można przewozić w podręcznym plastykowy turystyczny nóż, chodzi mi o nóż z kompletu powiedzmy z Decathlonu - menażka,kubek,widelec i nóż.

Taki typowo "jedzeniowy" szczególnie z miękkiego plastyku, tępy, ząbkowany, zaokrąglony, do kompletu z widelcem itp. spokojnie (zazwyczaj) przechodzi.
Zabrać oczywiście zawsze mogą bo to w końcu "nóż", ale mi np nigdy nie zabrali a latałem z czymś takim mnóstwo razy.
Nie rozszerzałbym jedynie prób na dowolny nóż z tworzywa sztucznego bo widziałem i takie taktyczne sprzety z jakimi można by na niedźwiedzia chodzic i tu już bym nie liczył na wyrozumiałość kontrolera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1968 PostWysłany: 10 Cze 2017 18:36 

och ta "wyrozumiałość" .... "najlepszą" miałem niestety w Katowicach,kiedy jakiś kontroler na security check chyba oderwany od pługa, jak baran patrzył na liofilizaty i chciał mi zabrać konserwy 100 ml...dobrze że obok była Pani ze straży granicznej i powiedziała -zostaw bo nie będzie miał co jeść w górach :twisted:
Góra
 PM off  
      
#1969 PostWysłany: 11 Cze 2017 12:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Jaki sens ma zakaz wnoszenia sztućców, skoro na pokładach niektórych linii lotniczych do posiłków dostajemy metalowy nóż i widelec?
To w zasadzie pytanie retoryczne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1970 PostWysłany: 11 Cze 2017 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
i tulipan z butelki mozna zrobic;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1971 PostWysłany: 12 Cze 2017 09:06 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
LOT odmówił mi przewiezienia laptopa w bagażu rejestrowanym, przez co musiałem go wziąć do samolotu (bez pokrowca) i zapomniałem go wyjąć po przylocie ze schowka (brak przyzwyczajenia) :evil: Czy LOT miał podstawy do takiej decyzji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1972 PostWysłany: 12 Cze 2017 10:30 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Za stroną LOT-u:

http://www.lot.com/pl/pl/bagaz-rejestrowany

Cytuj:
W bagażu rejestrowanym nie należy umieszczać:
przedmiotów wartościowych, w tym pieniędzy,
metali szlachetnych, biżuterii,
dokumentów i wzorów handlowych, paszportów, dokumentów tożsamości i innych papierów wartościowych,
urządzeń elektronicznych i przyrządów optycznych (tj. komputery, laptopy, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, kamery wraz z osprzętem, okulary) oraz lekarstw, kluczy itp.,


Ale niezależnie od tych zapisów, przewożenie laptopa w rejestrowanym, to narażenie na uszkodzenie lub kradzież, za które nie otrzyma się żadnego odszkodowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1973 PostWysłany: 13 Cze 2017 15:53 

Rejestracja: 27 Wrz 2011
Posty: 26
Czy może ktoś przewoził w podręcznym skarpetki złuszcające?;)
sorki za głupie pytanie, ale tu gdzie jestem nie ma, a niedługo bede w pl to bym sobie przywiozła tyle ze w składzie mają alkohol, wodę i kwasy ;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1974 PostWysłany: 15 Cze 2017 12:21 

Rejestracja: 23 Kwi 2017
Posty: 3
Czy lista przedmiotów zabronionych dotyczy tylko bagażu podręcznego czy rejestrowanego też? Bo np. gaz pieprzowy albo nożyczki w walizce nie stanowią zagrożenia na pokładzie jak nie mam do nich dostępu...

I czy płyny także dotyczą bagażu rejestrowanego? Nie mogę dać do walizki np 10 puszek/butelek piwa albo 500ml żelu pod prysznic?

inb4 Tak, przeczytałem kilka stron tematu i nie znalazłem odpowiedzi dlatego pytam. Pytanie laika, który nigdy nie leciał, więc dziękuję za wyrozumiałość ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1975 PostWysłany: 15 Cze 2017 12:31 

Gaz,bez różnicy jaki, obligatoryjnie jest zabroniony w każdym bagażu. Duże płyny w rejestrowanym możesz ,ja raz wiozłem 5 litrów czaczi i litr spiritusu i nie było problemów. A tak ogólnie na stronie każdej linii lotniczej jest szczegółowy wykaz rzeczy które są zabronione,już nie wspominając o tym wątku gdzie w poprzednich postach jest dokładnie wszystko opisane.
Góra
 PM off
Aven lubi ten post.
Aven uważa post za pomocny.
 
      
#1976 PostWysłany: 15 Cze 2017 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Masz na górze link do strony ulc, tam jest wszystko napisane, z podziałem na bagaż kabinowy i rejestrowany.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
Aven lubi ten post.
Aven uważa post za pomocny.
 
      
#1977 PostWysłany: 15 Cze 2017 18:56 

Rejestracja: 13 Cze 2017
Posty: 1
Witajcie !
Czy ktoś z Was wie jak to jest z przewożeniem mięsa wekowanego w słoikach? Chodzi mi dokładnie o Cypr, który nie należy do Schengen :) Chciałabym przywieźć do Pafos ze sobą mięso w bagażu rejestrowanym, ale z tego co czytam nie można. Może orientujecie się jak to jest w praktyce? Czy przeuszczają? Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1978 PostWysłany: 15 Cze 2017 19:09 

ja woziłem w bagażu rejestrowanym konserwy 300 gramów i to nie jedną poza Schengen, pamiętaj że bagaż nie sprawdzają po przylocie.
Góra
 PM off  
      
#1979 PostWysłany: 19 Cze 2017 23:00 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 1
Cześć, to mój pierwszy post na tym forum i ogólnie jestem laikiem jeśli chodzi o latanie samolotami, dlatego mam pewne pytanie, bo nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi w internecie.
Otóż, problem jest taki, że planuję wylot do Tajlandii z przesiadką w Dubaju.
Niestety muszę zażywać pewien lek który znajduje się na liście substancji zakazanych w ZEA, choć nie jest ani narkotyk, ani psychotrop, jest oznaczony na liście w tabeli jako klasa CD (B) (cokolwiek to znaczy :P).
W każdym razie chciał bym, abyście mi podpowiedzi czy bez problemu mogę podróżować z tym lekiem w bagażu rejestrowanym? zaznaczając że mam tylko przesiadkę i nie będę odbierać w Dubaju bagażu, ani opuszczać lotniska.
W necie znalazłem tylko informacje, że jak wychodzi się z lotniska w Dubaju i przewozi jakieś leki w bagażu podręcznym to trzeba mieć receptę.
Jeśli ktoś coś wie, to proszę o poradę:) a i jeśli w takim przypadku jest również potrzebna recepta, to domyślam sie, że tylko taka po angielsku? :)
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1980 PostWysłany: 01 Lip 2017 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2016
Posty: 114
Loty: 13
Kilometry: 24 634
Witam,
Czy ktoś z Was przewoził kuchenkę benzynową w podręcznym ? np Coleman, BRS lub inne ?
Interesują mnie tanie linie : Ryanair, Wizz a także LOT.
Widzę, że czasem komuś się to udaje czytając na blogach ale widzę bardzo mało inf w tym temacie.
Od Ryanair otrzymałam odp, że nie, bo może zawierać śladowe ilości paliwa, pytam czy jeżeli będzie nowa czy mogę, tu odp: że agentowi na bramce się może nie spodobać...
Pomóżcie...


Ostatnio edytowany przez Zeus, 01 Lip 2017 17:05, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group