Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#1861 PostWysłany: 16 Sty 2017 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Możesz mieć e-papierosa pod warunkiem, że nie masz ze sobą wielkiej flaszki z liquidem, tj. ponad 100 ml. W zasadzie odpowiedź na to pytanie masz w poradniku u góry ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#1862 PostWysłany: 17 Sty 2017 10:58 

Rejestracja: 24 Mar 2015
Posty: 48
Loty: 15
Kilometry: 57 194
Pacyfa napisał(a):
Możesz mieć e-papierosa pod warunkiem, że nie masz ze sobą wielkiej flaszki z liquidem, tj. ponad 100 ml. W zasadzie odpowiedź na to pytanie masz w poradniku u góry ;)

Dzieki za odpowiedz, z liquidem biore butelke 50ml, albo 100ml, tak zeby sie zmiescic w limitach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1863 PostWysłany: 18 Sty 2017 16:40 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4
Czy może ktoś z szanownych forumowiczów próbował przewieźć łańcuchy samochodowe jako podręczny? Lece w Bieszczady, na miejscu biorę auto. Dodatek w postaci łańcuchów to 1/3 wynajmu, a w garażu mam 4 komplety na różne rozmiary kół. Nie mają kolców ani nic ostrego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1864 PostWysłany: 18 Sty 2017 16:45 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Osobiscie nie sadze zeby byl problem z lancuchami, ale obawiam sie ze moze byc problem z ich waga.
Góra
 Profil Relacje PM off
Framestern uważa post za pomocny.
 
      
#1865 PostWysłany: 18 Sty 2017 16:56 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4
Na wagę mogą zwrócić uwagę przy bramce ale łańcuchy mogę zapakować nawet w pudełko na tort :) dobrze ułożone nie zajmują dużo miejsca.
Zastanawiam się czy problemem nie będą linki stalowe, które są częścią łańcuchów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1866 PostWysłany: 20 Sty 2017 23:02 

Czy mogę przewieźć w bagażu podręcznym "bezpłomieniowy podgrzewacz chemiczny" do podgrzewania posiłków,to coś takiego: :oops:

-- 20 Sty 2017 22:44 --

i jak jest z konserwami ? czy mogę zabrać konserwę 300 gr.? czy znowu ograniczenie do 100 ml?

Załączniki:
Komentarz do pliku: Podgrzewacz
SPEEDY-HOT.jpg
SPEEDY-HOT.jpg [ 38.15 KiB | Obejrzany 9782 razy ]
Góra
 PM off  
      
#1867 PostWysłany: 21 Sty 2017 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Podejrzewam, że ten podgrzewacz ci zakwestionują, bo jest to "substancja palna/żrąca/wybuchowa", więc potencjalnie niebezpieczna. Co do konserwy to raczej podpadniesz pod paragraf "max 100 ml" :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1868 PostWysłany: 22 Sty 2017 03:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
Czy mogę przewieźć w bagażu podręcznym "bezpłomieniowy podgrzewacz chemiczny" do podgrzewania posiłków

Najlepiej zapytac przewoznika, ale np. Lufthansa czy Etihad zabraniaja.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1869 PostWysłany: 22 Sty 2017 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Przewoźnik to tu raczej nie ma nic do rzeczy bo kontrola bezpieczeństwa jest wspólna dla wszystkich linii. Też uważam, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że podgrzewacze nie przejdą.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1870 PostWysłany: 22 Sty 2017 14:48 

dzięki za podpowiedzi :) to jest minus podróżowania bez bagażu rejestrowanego :? zrezygnuje z konserw podgrzewanych , wezmę beef jerky i liofilizaty :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
#1871 PostWysłany: 23 Sty 2017 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
to jest minus podróżowania bez bagażu rejestrowanego

Na bagaze rejestrowane tez sa ograniczenia. ;)
Latalem juz tyle razy z zapalniczka w podrecznym, czy rejestrowanym i nigdy nie bylo problemow, az do grudnia 2015.
Przyleciam do Drezna z zapalniczka w bagazu rejestrowanym, bez problemu.
Przy wylocie z Drezna nadalem bagaz, a pozniej oglosili przez glosniki, ze mam sie zglosic.
Powiedzieli mi, ze nie moge przewiezc zapalniczki w bagazu rejestrowanym, tylko musze wyciagnac z walizki i moge zabrac ze soba do kabiny, co bylo dla mnie niezrozumiale. :o
Od tamtego czasu staram sie nie brac zapalniczek, jak potrzebuje, to kupuje na miejscu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1872 PostWysłany: 23 Sty 2017 12:07 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
oo, to samo mi się zdarzyło w Chinach, zapalniczka przeleciała ze mną 4 odcinki w bagażu, aż na wewnętrznym locie wołają moje nazwisko dość nieporadnie przez głośniki... zanim się z nimi dogadałam o co im chodzi (a po angielsku średnio mówili) to trochę stresu się najadłam. Szczególnie, że nawet nie wiedziałam że leci ze mną zapalniczka, akurat pożyczyłam wtedy torbę od taty (który też prawdopodobnie obleciał z nią pół świata). Dobrze, że jak to ja byłam na lotnisku bardzo wcześnie bo trochę czasu cała akcja zajęła
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1873 PostWysłany: 25 Sty 2017 18:40 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 10
Witam, niedługo lecę Wizzairem z Poznania, lecę po auto i mam pytanie czy mogę przewieźć w bagażu podręcznym miernik grubości lakieru, tablice rejestracyjne (mam zamiar je złożyć w pół bo w całości raczej nie wejdą na długość), oraz kabel-interfejs diagnostyczny do aut? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1874 PostWysłany: 25 Sty 2017 18:46 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
NIE WOLNO PRZEWOZIĆ BUTLI GAZOWYCH. NIE WOLNO I KONIEC

Kable mierniki i całą reszte możesz, rejstracji nie zginaj jeśli bedzie wystawac z plecaka nikt nic nie urwie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1875 PostWysłany: 26 Sty 2017 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
cccc napisał(a):
Latalem juz tyle razy z zapalniczka w podrecznym, czy rejestrowanym i nigdy nie bylo problemow, az do grudnia 2015.
Przyleciam do Drezna z zapalniczka w bagazu rejestrowanym, bez problemu.
Przy wylocie z Drezna nadalem bagaz, a pozniej oglosili przez glosniki, ze mam sie zglosic.
Powiedzieli mi, ze nie moge przewiezc zapalniczki w bagazu rejestrowanym, tylko musze wyciagnac z walizki i moge zabrac ze soba do kabiny, co bylo dla mnie niezrozumiale. :o
Od tamtego czasu staram sie nie brac zapalniczek, jak potrzebuje, to kupuje na miejscu.

Z ciekawostek, w Seulu (powrót do domu) zatrzymali mnie przy bramce i poinformowali, że musieli rozbebeszyć zafoliowany plecak (mieli go ze sobą) ponieważ, w środku były dwie zapalniczki, a może być tylko jedna :D i pytali się którą wyrzucić :mrgreen:
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1876 PostWysłany: 31 Sty 2017 12:58 

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 56
kspr napisał(a):
@‌tadorota‌ Jeśli instrument przekracza istotnie wymiary podręcznego, raczej nie ryzykowałbym z próbą przewiezienia go w podręcznym. 15cm więcej to sporo, na co dzień ludzie z gitarami nie latają, więc bankowo zwróci to uwagę obsługi.
Na stronie http://bit.ly/2eY85Sk masz nawet opisany taki scenariusz:
Cytuj:
Mniejsze instrumenty, takie jak wiolonczela, gitara, skrzypce lub altówka, które przekraczają rozmiary bagażu podręcznego, można przewozić w kabinie po uprzednim zarezerwowaniu miejsca na instrument i wniesieniu odpowiedniej opłaty. W związku z wykupienie takiego dodatkowego miejsca nie przysługują żadne ulgi dotyczące bagażu odprawionego lub bagażu podręcznego. Aby zarezerwować dodatkowe miejsce, należy wprowadzić wyrazy "ITEM SEAT" jako nazwisko i wyraz "EXTRA" jako imię.

Rozsądniej byłoby nadać to w bagażu rejestrowanym. A jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na próbę przewozu w podręcznym, to w przypadku niepowodzenia:
a) na lotnisku nie ma gdzie zostawić takiego sprzętu,
b) jak Cię nie przepuszczą dopiero przed wejściem na pokład (nie przy security), to już będzie za późno, by komukolwiek instrument przekazać (czy odesłać taksówką) i pozostanie Ci opłacić €50 za bagaż rejestrowany
Cytuj:
Dodatkowy/zbyt duży bagaż podręczny nie będzie akceptowany przy wejściu do samolotu z wyjątkiem sytuacji gdzie możliwe będzie umieszczenie takiego bagażu w luku bagażowym za dodatkową opłatą £50/€50



Relacjonuję, ze przewiozłam. Nie zwracaam na siebie uwagi (czyli np nie grałam na lotnisku) i przydał się sztormiak do luźnego przewieszenia, ale przeleciałam z nim w obie strony szczęśliwie.
_________________
http://www.couchsurfing.org/people/tadorota/
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#1877 PostWysłany: 07 Lut 2017 22:15 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Można w podręcznym przewieźć sadzonkę roślinki czy mogą być problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1878 PostWysłany: 07 Lut 2017 22:18 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Nie jest to zabronione tylko lepiej zeby sadzonka nie byla przesadnie podlana bo wtedy moga juz sie czepiac o plyny. No i wazne tez jest gdzie lecisz. Jesli wewnatrz Schengen to spoko ale jesli do jakichs dalszych krajow to musisz sprawdzic przepisy sanitarne - czesto sobie nie zycza przywozenia czegos co moze skazic miejscowa faune lub flore.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 uważa post za pomocny.
 
      
#1879 PostWysłany: 07 Lut 2017 22:19 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Minimalne ryzyko,że każą wyrzucić jest ale wielokrotnie udało mi się przemycić. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1880 PostWysłany: 07 Lut 2017 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
No chyba że to będzie sadzonka konopii indyjskich :) To wtedy nie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group