Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie - przeczytaj poniższą listę.

Poniższa lista to wykaz o najczęściej pytane przedmioty. Polecam użycie skrótu klawiszowego Ctrl+F żeby przyśpieszyć przeszukanie listy.

Każdy post pytający o przedmiot z listy będzie usunięty.

TAK - oznacza to, że można wziąć do poręcznego
NIE - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyrzucą
50/50 - trzeba mieć na uwadze ze moze zostać wyrzucone do śmieci, w zależności od humoru osoby na bramkach bezpieczeństwa

Płyny: max 100 ml każdy, max 10 sztuk w przeźroczystym woreczku o poj. max 1 litr

Może się zdarzyć, że ktoś przewiezie daną rzecz mimo statusu "NIE", jednak przewożąc rzecz oznaczoną jako "NIE" istnieje bardzo duża szansa, że dana rzecz nie zostanie dopuszczona do przewozu.
Istnieje także mała szansa, że mimo oznaczenia "TAK" dany obiekt będzie potraktowany na kontroli jako płyn lub jako rzecz zabroniona - prawo do oceny, czy dany przedmiot jest niebezpieczny posiada przede wszystkim osoba na bramkach.

Obcinarka do paznokci: TAK
Baterie: TAK - paluszki, powerbank, NIE - akumulator (np. samochodowy)
Aparat: TAK
Kosmetyki:
- pudry: TAK, PŁYN patrz wyżej (o ile nie w kamieniu)
- krem: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do paznokci: TAK, PŁYN patrz wyżej
- perfumy: TAK, PŁYN patrz wyżej
- dezodorant: TAK, PŁYN patrz wyżej (wyjątek: sztyft: TAK)
- szminka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pianka: TAK, PŁYN patrz wyżej
- maszynka do golenia: TAK
- pianka do golenia: TAK, PŁYN patrz wyżej
- błyszczyk: TAK, PŁYN patrz wyżej
- tusz: TAK, PŁYN patrz wyżej
- pilniczek: TAK
- nożyk: NIE
- nożyczki: NIE
- pasta do zębów: TAK, PŁYN patrz wyżej
- lakier do włosów: NIE
- aerozol: NIE

Papierosy: TAK (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Alkohol: TAK, PŁYN patrz wyżej (sprawdź przepisy celne kraju docelowego ile można zabrać)
Butelka pusta: TAK
Palnik: TAK
Laptop: TAK
Statyw: 50/50 (lepiej brać mniejsze)
Czekolada w tabliczce: TAK
Dżem: TAK, PŁYN patrz wyżej
Nóż: NIE
Nożyczki: NIE
Scyzoryk: NIE
Korkociąg: NIE
Ostrze: NIE
Parasol: 50/50 (lepiej brać małe parasolki składane)
Broń: NIE
Kanapki: TAK
Leki: TAK, w przypadku dużej ilości/niestandardowych (np. na receptę) wymagane może być zaświadczenie od lekarza na wszystkie leki (najlepiej po angielsku)
Syrop: TAK, PŁYN patrz wyżej
iPhone: TAK (o ile nie większa ilość)
Płyn do soczewek: TAK, PŁYN patrz wyżej
Klucze: TAK
Gaz: NIE
Koc: TAK
Sztućce: 50/50 (na pewno nie nóż)
Kable: TAK
Gaz pieprzowy: NIE
Ser: NIE (sery twarde czasami TAK, sery miękkie traktowane jak PŁYN patrz wyżej)
Owoce: TAK
Zapalniczka: 50/50
Buty: TAK
Grzałka: TAK
Czajnik: TAK
Blender: TAK
Zasilacz: TAK
Kieliszki: TAK
Zapałki: 50/50
Igła: 50/50
Krople do oczu: TAK
Słuchawki: TAK
Powerbank: TAK
Nabój: NIE
Cążki: TAK
Pierścionek: TAK
Kartusz: NIE
Oliwa: TAK, PŁYN patrz wyżej
Masło: TAK, PŁYN patrz wyżej
Prezerwatywy: TAK
Słodycze: o ile nie płyn, TAK
Segregator z metalową dźwignią: TAK
Śledzie/sledzie do namiotu: NIE (chyba, że plastikowe)


Źródło i oficjalna wykładnia ULC: http://ulc.gov.pl/pl/component/content/ ... ozwolonych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#1561 PostWysłany: 21 Maj 2016 06:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Może być tyle "setek" ile Ci się zmieści w wyżej wspomnianym woreczku, pamietając też żeby nie przekroczyć objętości 1 litra płynów na osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off
AndrzejGdz uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#1562 PostWysłany: 21 Maj 2016 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 38
Clementiaa napisał(a):
Może być tyle "setek" ile Ci się zmieści w wyżej wspomnianym woreczku, pamietając też żeby nie przekroczyć objętości 1 litra płynów na osobę.

Czy bardzo ale to bardzo rygorystycznie podchodzi się do wymiaru woreczka 20 cm x 25 cm ( Lotnisko Gdańsk Wizz Sztokholm ) ?
Czy tylko i wyłącznie musi to być zamykany strunowo woreczek czy możne być inny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1563 PostWysłany: 21 Maj 2016 08:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jak coś im nie będzie pasować, to mozesz na tych lotniskach wziąć ich darmowe woreczki, wtedy na pewno będzie ok

Gesendet von meinem SM-A500FU mit Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1564 PostWysłany: 21 Maj 2016 08:13 

Rejestracja: 20 Sty 2016
Posty: 219
Zbanowany
@AndrzejGdz - dużo zależy od tego na kogo trafisz.

Rygor 100 ml dla jednej buteleczki z płynem jest w 99% przestrzegany.

Rygor 1 litra płynów na pasażera już niekoniecznie jest przestrzegany. Często ja przewoziłem w bagażu podręcznej płyny w łącznej ilości 1,5-2 litra. Z polskich lotnisk, z których ja startowałem (Warszawa Chopina, Katowice, Wrocław, Kraków, Gdańsk) tylko jeden raz drobiazgowo mnie kontrolowano w Katowicach (trafiłem na jakąś służbistkę).

Co do woreczka 20 cm x 25 cm - bez kłopotu przepuszczano mnie z płynami umieszczonymi nawet w zwykłej reklamówce. Jedynie wskazywano, aby na przyszłość umieszczać płyny w tego typu woreczkach. Oficjalnie pouczono - nic więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1565 PostWysłany: 21 Maj 2016 08:17 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Woreczek musi być o pojemności 1 litra i koniecznie przezroczysty.Wymiar jest mniej istotny.Może to być np przezroczysta kosmetyczka na zamek-osobiście sprawdzone :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1566 PostWysłany: 21 Maj 2016 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 38
miriam napisał(a):
Woreczek musi być o pojemności 1 litra i koniecznie przezroczysty.Wymiar jest mniej istotny.Może to być np przezroczysta kosmetyczka na zamek-osobiście sprawdzone :P

Dzięki wszystkim za pomocne info, nie będę szukał np. kosmetyczki 1 litrowej bo skąd wiedzieć ze akurat taka a taka ma pojemność 1 l ?
Zostanę przy tych przepisowych woreczkach 1 litrowych 20cm x 25 cm ewentualnie jak będą problemy to przepakuję w woreczki lotniskowe jeżeli takowe będą na stanie lotniska w Gdańsku bo z tym czytam to może być rożnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1567 PostWysłany: 21 Maj 2016 09:51 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
W Gdańsku jest różnie, na ogół się o nic nie czepiają (chyba najlepsza i najbardziej profesjonalna kontrola w naszym kraju według mnie) ale nawet gdybyś został poproszony o przepakowanie, przy samym punkcie kontroli są rozdawane woreczki na płyny, a kontrolujący są wyrozumiali i cierpliwi, więc bez obaw. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1568 PostWysłany: 21 Maj 2016 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 38
miriam napisał(a):
Woreczek musi być o pojemności 1 litra i koniecznie przezroczysty.Wymiar jest mniej istotny.Może to być np przezroczysta kosmetyczka na zamek-osobiście sprawdzone

Takie banalne pytanie
Rozumiem że można w ten woreczek zapakować 100 ml buteleczki żubrówki 40%,
- czy ktoś może wie ile szt uda się tak zapakować ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Maj 2016 21:40, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1569 PostWysłany: 21 Maj 2016 22:20 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Tak można kilka sie zmieści :D
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1570 PostWysłany: 21 Maj 2016 22:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Max 1l, każda buleteczka to 100 ml, więc wychodzi mi 10 szt butelek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1571 PostWysłany: 21 Maj 2016 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
@michzak Nie no, to tak nie działa :D Litr tam masz, jakbyś wlał płyn prosto do woreczka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1572 PostWysłany: 21 Maj 2016 22:24 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@AndrzejGdz
te buteleczki z dużym prawdopodobieństwem można też kupić po przejściu kontroli
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1573 PostWysłany: 21 Maj 2016 22:24 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@michzak popraw mnie jesli sie mylę ale do wymiarowego woreczka fizycznie 10 buteleczek sie nie zmieści :(
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1574 PostWysłany: 21 Maj 2016 22:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Fizycznie nie, ale poza Stansted gdzie rozdawali wszystkim swoje woreczki to nie spotkałem sie z mierzeniem objętości torebek ;) a 1 litr łącznie tez jest przepisami określony, jak 100 ml buteleczki


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1575 PostWysłany: 21 Maj 2016 23:10 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W GDN nie powinno być problemów, natomiast w UK zdecydowanie na większości lotnisk przestrzegają dość rygorystycznie przepisów - max 1 litr pod warunkiem, że zmieści się w jednym woreczku. Jeśli do woreczka wchodzi tylko pół litra ;) , to tylko tyle jest dozwolone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1576 PostWysłany: 21 Maj 2016 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Na LCY dają woreczki, ale miałem wrażenie że takie niezbyt duże.

To co można przewozić, ale wzbudza ciekawość (najlepiej wyjąć na taśmę) to puste butelki po piwie. Chyba nie widać dobrze na skanerze czy jest pusta czy pełna. Za pierwszym razem musiałem wyjmować z torby. Za drugim, sam wyjąłem, pani obejrzała z pewnym zastanowieniem - po co to komu - i puściła dalej. Widocznie nie była to jednak najdziwniejsza rzecz jaką widziała ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1577 PostWysłany: 22 Maj 2016 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Zrobiłam eksperyment i do woreczka na płyny z lotniska Stansted zmieści się 8 buteleczek po 50 ml alkoholu. Te buteleczki miałam różne i okrągłe i kwadratowe. Ponieważ znalazłam tylko 1 buteleczkę o pojemności 100 ml, a pozostałe 3 symulowała puszka herbaty o podobnych wymiarach, to mogę stwierdzić, że na pewno 4 buteleczki 100 ml wejdą do takiego woreczka.
Może 5 sztuk też by się zmieściło, ale to już by trzeba było faktycznie sprawdzić na samych buteleczkach, których akurat nie mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1578 PostWysłany: 22 Maj 2016 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Z doświadczenia:
- Dwa razy miałem buteleczki (4x100ml) z alko luzem w kuwecie i było ok. (Przyszli tylko z "suszarką" i odkurzali mi gips na ręce od środka)
- Ostatnio z dzieciakami i nasze małżeństwo wracaliśmy z CHQ i nasze podręczne bagaże zajeły cały rozbieg przez skanerem, skaner i trochę już za skanerem. Mieliśmy spacerówkę i kule inwalidzką ale i rozbieg był krótki. BTW: myślę, że jeśli w każdej z kuwet byłby woreczek z 4-8 buteleczek top mogłoby przejść.

OT. Takim sposobem może i myślą jakieś terrrorrci. Coś wniosą, coś ukryją. Zamiast od razu jedna osoba coś to w zamian kilka osób nic a to nic do kupy to będzie coś. Straszne.


Ostatnio edytowany przez mahalnet, 22 Maj 2016 01:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1579 PostWysłany: 22 Maj 2016 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
z kilkoma woreczkami od jednej osoby, na kilku kuwetach, to nie musi zadziałać. zazwyczaj jest ktoś z obsługi który patrzy co jest kładzione do kuwet, i dopytuje czy aby jeszcze jakieś płyny czy inne laptopy nie zostały. Więc zasadniczo powinno się nie udać. Ja w torbie mam odpinaną saszetkę z grubej przezroczystej folii, i zawsze przechodzi bez problemów. Mieści się 7x100ml, trochę zależnie od kształtu butelki. Inna sprawa że niespecjalnie tyle potrzebuję, w zasadzie poza pianką do golenia (miałem kiedyś 50mm w sprayu, ale teraz już nigdzie nie mogę dostać), to wszystkie inne rzeczy mam w mikrobutelkach/tubkach, więc nie ma ścisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1580 PostWysłany: 22 Maj 2016 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Oczywiście mam na uwadze, że ochrona jest strasznie kumata. Jak najbardziej dopytują się co jest kogo ale małe zamieszanie na nie ogromnym lotnisku może być na plus dla % jeśli komuś na tym zależy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group