Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Kwi 2015 22:53 

Rejestracja: 13 Gru 2014
Posty: 45
Zbanowany
Robić zdjęcia - robię, ale coraz częściej podoba mi się w jakimś egzotycznym miejscu włączyć kamerkę w smarfonie i nagrać filmik jak idę uliczką i co mijam po kolei.
Właśnie - tylko czym nagrywać?
Nagrywanie telefonem nie jest szczytem jakości, tego typu filmik nie wiem czy da się normalnie pokazać znajomym na telewizorze hd.
Czy warto kupić jakąś kamerkę, ostatecznie aparat robiący dobre wideo (lepsze niż smartfon)?
Ważne, by w przeciwieństwie do aparatu (mam bardzo stary Fuji FinePix S5600 ale w zupełności mi starcza) i telefonu, można było nagrać naprawdę więcej niż parę minut, a nawet parę godzin filmików bez ciągłego zmieniania kart pamięci i problemu z rozładowaniem baterii. Jakość jaka by mnie zadowalała to taka, by móc potem podmontować taki filmik i wrzucić z dobrą jakością na youtube.
Na wydatek jakich rzędów muszę się nastawić? Niechciałbym wydać przesadnie dużo, biorąc pod uwagę, że nagrywać będę 5-8 razy w roku, wyłącznie do podróży mi to potrzebne, kalkuluję prawdopodobieństwo rychłej kradzieży więc nie chcę za dużo inwestować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Kwi 2015 23:19 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 28
może to - https://www.blackmagicdesign.com/produc ... nemacamera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Kwi 2015 23:35 

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 59
Twoje kryteria spełnia właściwie każdy nowoczesny aparat fotograficzny i smartfon ale skoro zależy Ci na kamerze to tutaj wybór uzależniłbym od tego co głównie będzie przedmiotem Twoich filmów.
Jeśli będzie to tak jak piszesz, ogólny widok miasta czy ulicy, którą idziesz to wystarczy mała kamerka z szerokim kątem obiektywu. Coś w stylu Gopuro z tym, że licząc się z "rychłą kradzieżą" lepiej kupić tańszy odpowiednik np. Sjcam sj4000, Sony as20 i wiele innych. Taką kamerką możesz ponadto robić filmy sportowe, podwodne, dla narcyzów opcja kręcenia samego siebie na wyciągniętym patyku itp.
Jeśli jednak planujesz wplatać w swoje filmy jakieś węższe kadry np. zwierzątka, miejsca obserwowane z daleka, to musisz zaopatrzyć się w normalną kamerę lub nowszy aparat, polecałbym wymienić aparat, bo wtedy masz wszystko w jednym, co może być istotne w trakcie podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Sty 2016 00:59 

Kamera sferyczna daje super efekt:

Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Sty 2016 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Ja swego czasu robiłem zdjęcia lustrem, Nikonem D90. W momencie, gdy zainwestowałem w iPhone - wtedy był to 4S (z Androidami nie potrafiłem sobie radzić w żaden sposób, co trwa w sumie do dziś), coraz mniej miałem chęci w dźwiganiu dodatkowej torby z aparatem. Bo na szybko i tak nie da się go wyciągnąć, bo trzeba niesamowicie uważać na deszcz, itp. (w strugach padającego deszczu ciężko chodzić po parku z lustrem w dłoni). Przyszedł czas na 5S i wtedy podjąłem decyzję o sprzedaży D90 - po prostu nie było sensu trzymać w torbie aparatu, który był wyciągany "na siłę" dwa razy do roku. Od 15 miesięcy używam iPhone 6 Plus. Robię zdjęcia i filmy (5S także). Pamiętaj, aby nie kupować 16GB tylko troszkę większe pamięciowo urządzenie. Ja mam 64GB i w zupełności mi wystarcza. Ale wszystko zależy od tego, jak dbasz o urządzenie. iPhone nie lubi spadania na podłogę czy moczenia w wodzie. Jeśli masz spore prawdopodobieństwo, że coś się stanie - kup porządny case (firmowy!) i mimo wszystko pamiętaj, że to urządzenie elektroniczne za... 3 tys. Oczywiście, nie chcę chwalić tylko Apple. Mędrcy mawiają, że taki Samsung Galaxy S6 ma lepszy aparat (= kamerę). Ale wiecie co? Mimo wszystko polecam, niezależnie od tego co kupicie - zwykłą małpkę w Tesco, iPhone czy GoPro - zainwestować w chociażby akie urządenie - http://www.lamax-electronics.com/eshop/ ... iphone.jpg (pierwsze lepsze zdjęcie znalezione w Google). Film BEZ tego i Z tym robi różnicę. Oczywiście są tańsze i droższe odpowiedniki. Do GoPro zainwestowałbym w droższy... do takiej kamerki XiaoMi czy SJ4000 dokładnie taki jak na zdjęciu, za sto~parę złotych na Allegro.

Dla porównania jakości:

- nagrywane i zmontowane by iPhone 5S (+ iMovie; no filter).

- nagrywane i zmontowane by iPhone 6 Plus (+ iMovie; no filter).

- nagrywane i zmontowane by iPhone 6 Plus (+ Adobe Clip; założony filtr z Adobe Clip).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lut 2016 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 346
Loty: 156
Kilometry: 300 988
niebieski
Jeśli już się ktoś zdecyduje na kręcenie flmików Iphonem to polecam aplkacje Filmic Pro(€9,99). Sam jej używam i jestem zadowolony.

FilMiC Pro to bardzo rozbudowana aplikacja, która wyposażona jest w całą masą różnego rodzaju funkcji. Apka posiada między innymi takie opcje jak: 4x zoom, pełna kontrola nad ostrością, czy balansem bieli, zmiana rozdzielczości nagrywanego filmu, szybkie udostępnianie plików na Facebook, Dropbox, czy Youtube.

https://itunes.apple.com/pl/app/filmic- ... ?l=pl&mt=8
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lut 2016 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
A może coś takiego?
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/lig ... niowa.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Lis 2016 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Wszystko zależy jaką chce się finalnie jakość tych nagrań i zdjęć,

u 98% osób podróżujących zdjęcia i tak lądują tylko na facebooku,
więc nie ma aż tak wielkich wymagań,

wydaje mi się że najlepszym wakacyjnym zestawem jest dobry smartfon + kamera typu gopro (oczywiście nie musi być to gopro, może być coś tanszego).

telefonem zrobimy dobre zdjecia, są setki aplikacji do obróbki itd, filmy fajne też nakręcimy,
a w dodatku mając kamerkę sportową z zestawem akcesoriów, typu osłony wodoszczelne itd, szerokie kąty, zrobimy troche "innych" fajnych ujęć.

sam jeszcze niedawno woziłem lustrzankę, bo zdjęcia dobre, bo filmy dobre,
ale, jest największe ALE, żeby jakość była proporcjonalna do męczarni z wożeniem dużego aparatu to jeszcze trzeba uzywać dobrej optyki, a to kolejne ciężary, kolejne problemy z przepinaniem obiektywów, problem z zabrudzeniem ich w piasku, czy zalaniem wody.

Podsumowując, jak potrzebujesz do filmów, to bym uzywal sensownego telefonu + mała kamerka sportowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Gru 2016 20:17 

Rejestracja: 07 Gru 2016
Posty: 8
Najtańsza ciekawa opcja? Lumix G7 - wymienna optyka, 4k, niesamowita jakość i ostrość obrazu, dużo filmowych funkcji, miły obrazek. Ewentualnie Sony a6000 - nie ma 4k ale za to sensor trochę większy. Jeśli komuś zależy na łatwości obsługi i małych rozmiarach to świetnym rozwiązaniem jest Sony RX100 IV / V - mały, poręczny, lekki, dobre wbudowane szkło, niesamowicie dobra jakość filmu jak na rozmiary, masa filmowych funkcji znanych z kamer za 20 tysięcy, 4k, bardzo dobre slow-motion.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Gru 2016 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
KyokoMai napisał(a):
Ja swego czasu robiłem zdjęcia lustrem, Nikonem D90. [...] coraz mniej miałem chęci w dźwiganiu dodatkowej torby z aparatem. Bo na szybko i tak nie da się go wyciągnąć, bo trzeba niesamowicie uważać na deszcz, itp. (w strugach padającego deszczu ciężko chodzić po parku z lustrem w dłoni). [...] używam iPhone 6 Plus. [...] Ale wszystko zależy od tego, jak dbasz o urządzenie. iPhone nie lubi spadania na podłogę czy moczenia w wodzie. [...] polecam, niezależnie od tego co kupicie [...]steadycam-stabilizator[...]

Hmm, z D90 bałeś się na deszczu chodzić, a z telefonem jest ok, chociaż nie lubi moczenia w wodzie?
Ja się akurat mniej boje z lustrzanką. Bo ma uszczelnienia (podobnie jak obiektyw), ale również dlatego że jak aparat szlag trafi to najwyżej nie będę miał zdjęc, a jak telefon szlag trafi to nie będę miał zdjęc, internetu, kart pokładowych i wielu innych rzeczy. Chociaż do umyślnego filmowania lepsze bezlusterko lub kamera sportowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Gru 2016 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Wszystko tak naprawdę zależy ile chcesz wydać na dany sprzęt. Czego jeszcze tak naprawdę oczekujesz od danego sprzętu. Może być tak, że wystarczy tobie LG V10 z kapitalną jakością zdjęć, jak i formą nagrywania filmów. Również dostępna dla tego modelu jest karta 200GB :shock: co jest dobrym wyborem :D (lecz też swoje kosztuje) Natomiast jeżeli aparatów masz dosyć lustrzanek, to może coś w formacie micro 4:3 cię zadowoli. Tylko jak wspomniałem na początku wszystko zależne ile chcesz przeznaczyć $$ na zakup danego sprzętu. :mrgreen:
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Mar 2018 23:37 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 6
aparaty canon bardzo dobre zdjęcia robią sony również a jeśli chodzi o smartfony to przede wszystkim iphon 7 plus robi genialne zdjecia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#13 PostWysłany: 27 Cze 2018 19:44 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 16
@BrunoJ

Nadal nie do końca się z Tobą zgadzam w tej kwestii, ale niech będzie. W takim razie interesuj mnie:

-Kompakt
-Cena ok. 2000 zł
-Wymiary dla mnie nie mają większego znaczenia
-Głównie używany w podróżach i głównie video
-Mimo wszystko mile widziana możliwość 4K


Nie potrafię powiedzieć nic więcej w tym zakresie. Opieram się głównie na tym jak dany aparat kręci - i na tej podstawie jestem w stanie aktualnie ocenić co mi odpowiada. Co do LX100 klipy w 4K wydają się zawierać dużo szczegółów i są dosyć jasne.

Do gustu również przypadł mi LX15, wydaje mi się że są na podobnym poziomie ze starszym bratem ze wskazaniem właśnie na niego. Oprócz tego co miałem na myśli mówiąc "na topie"? Czy dla aparatu fotograficznego 6 lat to nadal druga młodość czy należy zainwestować w coś nowszego? Wy się na tym znacie dlatego pytam. Głównie interesuje mnie to czy LX100 po 2 latach będzie znacznie odstawał od tego co będzie można wtedy nabyć. Jak wygląda dynamizm aparatów fotograficznych? To miałem na myśli :)

LX100 wydaje się być dla mnie odpowiednim wyborem, mimo że nie znam niuansów tak jak większość tutaj zgromadzonych. Jednak wszystko przede mną. Jedyną wątpliwością, która mnie trapi jest akapit powyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#14 PostWysłany: 27 Cze 2018 22:26 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
poszukaj kamery a nie aparatu, np GoPro HERO6
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#15 PostWysłany: 27 Cze 2018 23:20 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 16
@ibartek

Tak jakbyś mi czytał w myślach. Od kilku godzin właśnie zacząłem szperać między kamerami. Jestem pod wrażeniem tego co potrafi go pro hero 6. Jesteś może w tym temacie jakoś? Często ten model zestawia się z tańszym Yi4k. Co sądzisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#16 PostWysłany: 28 Cze 2018 09:56 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
nie znam sie na kamerkach, ale jesli chcesz glownie robic filmy i czasem pstryknac zdjecie, to szkoda inwestowac i zajechac aparat, do tego nie wykorzystujac 90% jego funkcji odnosnie robienia zdjec.

jest tez watek o kamerkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#17 PostWysłany: 28 Cze 2018 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Jeśli filmy to może też pomyśleć o (też kilkuletnim) dji osmo. Ewentualnie kamerka od mi drone I dedykowany gimbal (takie białe osmo)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#18 PostWysłany: 28 Cze 2018 11:40 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 16
@mahalnet

Osmo mocno odstaje od Hero6? Jeśli chodzi o stabilizację to Osmo jest nie do pobicia, natomiast sama jakość obrazu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#19 PostWysłany: 28 Cze 2018 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Podaję jako alternatywę. Osmo i H6 różni czas wejścia na rynek a także kąty. Lepsza jest koncepcja xiaomi, jako alternatywa do osmo, bo kod jest bardziej przyjazny a jakość super.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#20 PostWysłany: 28 Cze 2018 11:48 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 16
@mahalnet

Mimo wszystko widzę, że Osmo radzi sobie naprawdę nieźle. Jest ciut tańszy niż Hero6 i raczej nie wymaga dodatkowego wkładu finansowego, co odróżnia go od Hero6, gdzie oprócz gołego zestawu trzeba dokupić miliard rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group