Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Paź 2019 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
A jakąś inną kartę z cashbackiem polecacie? Niekoniecznie lotniczą/podróżniczą tylko, żeby po prostu był jakiś procent od tych płatności. Bo w innym przypadku to nie widzę sensu trzymania karty kredytowej poza jakąś darmową do ewentualnych wypożyczeń samochodów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 26 Paź 2019 10:56 

Dokładnie, do tego z bezwarunkowym kosztem rocznym 120 zł :!:

Jak inny bank tego nie przejmie to trzeba żyć z taką świadomością, że trzeba będzie płacić pełną kwotę polując na mega okazję jak loty RT za np. 78 zł czy Kanary RT za 168-288 zł RT bezpośrednio lub z przesiadką w Londku (ja z tym programem i tak już robię)

Zycie....czy naturalna kolej rzeczy 8-)
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Paź 2019 11:11 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Nie widzę jakichś świetnych kredytówek na rynku z cashbackiem / punktami.
Wspominana wyżej MC Platinum z PKO BP ma za to sporo korzyści, które sumując daje nam całkiem niezły wynik.

1. Przewalutowania transakcji za granicą po kursie MasterCard, bez żadnych prowizji, jak w Revolucie. Teoretycznie można też wybierać gotówkę bez prowizji w bankomatach, po kursie MasterCard. W temacie karty jest opisana kwestia taka, że jak się nadpłaci kredytówkę i pobierze kasę w bankomacie, to działa de facto jak Revolut :)
2. Ubezpieczenie podróżne dla posiadacza i członków rodziny (co przy rodzinnym wyjeździe daje korzyść kilkuset złotych)
3. Priceless Specials / Bezcenne Chwile - program zbierania punktów w programie MasterCard.

Ktoś z Was powie, że punkty w programie to średnia opcja. A ja odpowiem, że na jednym wyjeździe można zyskać pewnie z 50-100 złotych na przewalutowaniach i drugie tyle na ubezpieczeniu.
Warunek uzyskania karty - mimo że jest nazywana platynową, można ją uzyskać przy przeciętnych, średnich zarobkach.

Jedyny minus, który ma ta karta, opisałem powyżej. Nie da się jej podpiąć pod Google Pay, bo PKO wciąż promuje bardziej własną apkę i HCE.

Koszt karty - wymagany obrót 60 000 złotych (wtedy karta za zero złotych), 30 000 złotych (wtedy karta za 125 złotych), poniżej 30 000 złotych - 250 złotych koszt roczny.
Można to obejść :) Wystarczy złożyć wypowiedzenie, a gwarantuję Wam, że działa :D Osobiście uniknąłem opłaty rocznej.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
yendras lubi ten post.
yendras uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 26 Paź 2019 11:15 

Tjw1978 napisał(a):
................MC Platinum z PKO BP ...............
Warunek uzyskania karty - mimo że jest nazywana platynową, można ją uzyskać przy przeciętnych, średnich zarobkach.

.............


W formie stałego zarobku.....PENSJA MINIMIALNA

Taka to jest platyna czy tez obecne promowane warunki przyznania :!: (szczegóły w temacie o tej KK)

Kod:
Kto może stać się posiadaczem karty kredytowej PKO Mastercard Platinum?
Posiadaczem karty kredytowej może zostać osoba pełnoletnia z min. dochodem w wysokości 1000 zł, oraz posiadająca zdolność kredytową na min. 5000 zł.
4. Jaki jest limit karty kredytowej?
Limit kredytowy ustalany indywidualnie od 5000 zł do 200 000 zł"


https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/karty/karty-kredytowe/karta-kredytowa-pko-mastercard-platinum/



Ale to całkiem INNY rodzaj KK, ZERO programu lojalnościowego tylko INNE korzyści
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 26 Paź 2019 11:25 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
yendras napisał(a):
Tjw1978 napisał(a):
Ten stary polski marmurek PKO od połowy czerwca ma jedną z fajniejszych kredytówek dla podróżników, bo rozliczaną po kursie MC i porównywalne z Dinersem ubezpieczenie podróżne. Także proszę się od marmurka odczepić :D
[...] Wiem - off :D

Dzięki za ten off ;) . O jakiej karcie PKO piszesz ? W Raiffeisenie mam tez konto i kartę Class&Club z dobrym ubezpieczeniem podróżnym obejmującym również rodzinę posiadacza karty. Niestety po przejęciu przez BNP masa rzeczy zmieni się na gorsze, również ta karta i zaczynam rozglądać się za alternatywami.


Jeśli masz kartę Class & Club, a do tego - jak sądzę - kartę Wizz, to możesz pomyśleć o Visie Platinum.
Miałem dokładnie taki sam zestaw kart w Raiffeisenie i złożyłem wypowiedzenie obu. Wtedy powiedziałem, że zostanę u nich, jak dostanę platynę.

Nie wiem jednak, czy kartę nadal będzie miał w sprzedaży BNP Paribas, w nowym cenniku jest, aczkolwiek warunki nieco gorsze.
Opłata za główną 400 złotych (36 tysięcy obrotu rocznie), opłaty za dodatkową nie miałem, teraz ma być 200 złotych jeśli nie zrobi się 18 tysięcy obrotu rocznie.

W karcie platynowej masz ubezpieczenie podróżne i 4 wejścia Priority Pass (ja mam na główną i na dodatkową), ale wiem, że kiedy polecałem tą kartę, to pojawił się u kogoś problem z Priority Pass na dodatkową.

W swoim portfelu mam platynową kartę Raiffeisena/BNP, platynową z PKO, Dinersa Vintage i Miles More mBanku. To jak byś chciał sobie porównać. Każda ma swoje plusy i minusy.
Po zmianach w karcie Miles&More mBanku mam pewność, że z niej zrezygnuję niebawem.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
yendras lubi ten post.
yendras uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 26 Paź 2019 11:26 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
@Tjw1978 połowa opłaty rocznej jest zdaje się za 40k PLN
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Paź 2019 11:29 

@Tjw1978 nie wiem czy pamiętasz, ale jest taki spory temat "karta dla podróżnika" ;)

Tu w luźnych powstał nie wiadomo po co i dlaczego temat, skoro na teraz NIE MA KK z programem lojalnościowym

A jak pod to podciągnąć te milowe to tez mają bardzo rozbudowane tematy
Góra
 PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 26 Paź 2019 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@Kashpir
Wizz "uczyl latac" biletami po 4 PLN ;) to nawet nie jest historia z bardzo dluga broda
Co dalej z programem? nie wiem i nawet sie nad tym nie zastanawiam

Natomiast zastanawiam sie jak to wplynie na moje latanie... jestem do cna zepsuty.
Kupowalem dla siebie oraz kilku osob bilety na zlot w Turynie i wykorzystalem chwilowo zgromadzone punkty.
Pojawila sie dzien pozniej okazja poleciec za drobne weekendowo do Oslo Gardemoren ale wiazalo sie to z platnoscia karta, wiec wolalem odczekac kilka dni
bilet zdrozal ale zostal oplacony punktami.

Ile jest tutaj takich jak ja? zapewne wielu
Góra
 Profil Relacje PM off
Reporter lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 26 Paź 2019 11:35 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
@gorny77 Pełna zgoda, ale jak widać - niektórzy zafiksowani zostali na jednej karcie Wizza :D Który zły nie był, ale bez przesady :D

Anonymous napisał(a):
Ale to całkiem INNY rodzaj KK, ZERO programu lojalnościowego tylko INNE korzyści


Odnosząc się jednak do programu lojalnościowego karty PKO, to Priceless / Bezcenne Chwile takim programem jest.
I właśnie program MasterCard nie jest taki zły.
Jak robisz u partnerów zakupy (ja w miarę regularnie w Carrefourze i Circle K), to dość prosto uzyskać punkty. W ciągu roku - nie licząc promocyjnych punktów na start - odebrałem z 300 złotych w voucherach do Vistuli. Także korzyść też jest
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Paź 2019 11:42 

Program Lojalnościowy z LINIĄ LOTNICZĄ

Ja rozumiem, można pisać gdyby choćby np. podano tu plotkę w stylu "chodzą słuchy, że program przejmie PKO czy Bank Spółdzielczy w Pcimiu Dolnym" ale tu poza info, że zdechło nie ma NIC

Cytując tytuł "Co dalej nastąpi? po wdc Raiffeisen\Paribas? " oraz jeden z ostatnich postów
wypadało by napisać

"KONIEC ŚWIATA :!: :!: :!: "

:lol:
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 26 Paź 2019 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Ja się póki co chyba przerzucę na ten Mam Bonus też w BNP. Leży tak karta u mnie w szufladzie bo kiedys wziąłem w jakiejś promo. Przelicznik trochę gorszy bo żeby uzbierać 100zł trzeba wydać 15k, a nie 10k jak w Wizz, ale można na sensowne bony do Allegro czy Euro wymieniać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Paź 2019 11:25 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 73
Jak dla mnie jest jasne, że kontynuatora nie będzie - bo się to po prostu nie opłaca. Doskonale sobie zdają sprawę jakie cyrki potrafią robić użytkownicy takich kart, którzy dodatkowo cechują się skrajną wrażliwością cenową - to najgorszy segment klientów do zarabiania, o ile jest ono w ogóle możliwe w ich przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Reporter lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 28 Paź 2019 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@giorgio_ jestes malarzem słow
giorgio_ napisał(a):
Doskonale sobie zdają sprawę jakie cyrki potrafią robić użytkownicy takich kart, którzy dodatkowo cechują się skrajną wrażliwością cenową - to najgorszy segment klientów do zarabiania, o ile jest ono w ogóle możliwe w ich przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Reporter lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group