Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lut 2012 10:44 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
Doprecyzuj o które lotnisko ci chodzi - są 2 w Bukareszcie.
Jeśli chodzi o OTP (Otopeni) to zdecydowanie polecam zwykły miejski autobus. Niby ma rozkład ale jeździ "jak chce". Kosztuje niewiele (nie pamiętam dokładnie ale około 8zł) a szybko (poniżej pół godziny jedzie). Uwaga! Jak będziesz wracał na lotnisko to pamiętaj, że przystanek nie jest tam gdzie wszystkie inne pod wejściem na dworzec kolejowy tylko na bocznej uliczce - co najgorsze nie jest w żaden sposób oznakowany - przynajmniej nie był jak byłem niecałe 2 lata temu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 28 Sie 2012 17:36 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 92
Z lotniska Otopeni można dojechać ze 3,5 lei do centrum. Autobus 783 (jeździ także w nocy) ma po drodze przystanek na lotnisku Baneasa. Bilet można kupić w kiosku lub automacie. Karnet na dwa przejazdy kosztuje 7 lei (chyba nie ma pojedynczych). Można ewentualnie zakupić kartę którą możemy doładować dowolną kwotą (bodajże min. 3,5 lei, max 50 lei). Na metro trzeba mieć osobną kartę (ale jest tanie - bilet dobowy 6 lei)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Bukareszt (Otopeni)
#3 PostWysłany: 03 Mar 2014 14:10 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Hej, wie ktoś może czy na to lotnisko jeżdżą jakieś nocne autobusy?
Ląduję tam o 2:30 w nocy i póki co jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to taxi...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Mar 2014 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
jeżdżą całą dobą
783
http://www.ratb.ro/docpdf2/783%20AEROPO ... SOSIRI.pdf
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Kwi 2014 12:18 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Właśnie wróciłem z Bukaresztu.
Jeśli chodzi o komunikację miejską to jest masakra - na przystankach brak jakichkolwiek rozkładów jazdy. Z i na lotnisko jeżdżą autobusy 780 i 783.
W pierwszą stronę jechaliśmy taksówką - koszt dojazdu do centrum to ok. 10 euro.
Z powrotem wracaliśmy spod Łuku Tryumfalnego na północy miasta autobusem 783. Za 3 bilety zapłaciliśmy 14,80 RON. Bilety trzeba kupować w szarych kioskach.
W budowie jest linia metra bezpośrednio na lotnisko, niestety nie wiem jak zaawansowane są prace w tej chwili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Cze 2014 13:38 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Aktualizacja tematu - dojazd z lotniska OTP do centrum Bukaresztu.

1 LEI = ~1 PLN

Korzystałem z TAXI, całkowity koszt ok. 30 LEI (1.39 LEI / km),
do wyboru są także bardziej luksusowe taksówki ale kosztują już 3,49 LEI / km.

Jak zamówić TAXI ?
W hali przylotów stoją żółte automaty gdzie wybieramy korporację i zamawiamy taksówkę.
Na świstku wydrukowany jest orientacyjny czas przyjazdu taksówki oraz jej numer boczny i tylko do takiej możemy wsiąść.
Bez takiej "procedury" raczej nie złapiemy żadnej TAXI, gdyż kolejka jest zazwyczaj długa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lip 2014 10:06 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
W drugą stronę jeśli ktoś chce jechać na lotnisko z dworca Gara de Nord, to w środku dworca również są automaty, gdzie zamawia się taxi.
Zarówno na lotnisku jak i na dworcu jest to najbezpieczniejsza opcja wzięcia taxi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Wrz 2014 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Na lotnisko można dojechać, tak jak wcześniej pisali poprzednicy, autobusami 780 oraz 783. Koszt biletu to 3,50 RON + koszt karty. Na jednej karcie mogą jechać np. 2 osoby wtedy płaci się tylko raz za kartę. Koszt na lotnisko wtedy 3,50 RON x 2 + 1,70 RON karta= 8,70 RON.
Trzeba brać pod uwagę że autobus jedzie przez remontowane części miasta szczególnie Plac Wolnej Prasy
https://www.google.pl/maps/place/Pia%C8 ... 30f4?hl=pl
przez co podróż może się wydłużyć- jak jechałem to było ok. 50 minut.
Autobus 780 odjeżdża obok dworca Gara de Nord- na mapie zaznaczony odjazd. Dojście jest banalne także nie ma się co stresować, że się nie znajdzie. Autobus jeździ od 30 min do 1h w zależności od pory dnia.
https://www.google.pl/maps/@44.4455914, ... !2e0?hl=pl

W Bukareszcie polecam jeżdżenie metrem. Koszt to 6 RON za bilet dobowy. Praktycznie we wszystkie ważniejsze fragmenty miasta można nim dojechać lub ew. przejść się kawałek pieszo. Bilet kupujemy w automacie lub w kioskach.
Metro na lotnisko jeszcze nie jest ukończone.

Z ciekawostek warto dodać, że na lotnisku ceny są ok 5x wyższe niż w Bukareszcie- bagietka z serem ok. 30 RON.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Gru 2014 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
A jądąc w nocy autobusem z lotniska do miasta można kupić bilet u kierowcy albo w jakimś automacie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Sty 2015 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
littleboy1989 napisał(a):
A jądąc w nocy autobusem z lotniska do miasta można kupić bilet u kierowcy albo w jakimś automacie ?

Odpowiem sam i może komuś:
bilety na autobusy ekspresowe jadące z lotniska 780 i 783 (rozkłady tutaj: http://www.ratb.ro/v_bus_expres.php) muszą być zakodowane na karcie magnetycznej. Koszt przejazdu to 3,5 RON.
Na lotnisku na piętrze -1 jest przystanek autobusowy. Stoi tam też automat. Niestety automat nie sprzedawał kart a jedynie je doładowywał, jednak kilka metrów dalej była budka biletowa i była otwarta (była godzina 3 rano), karta + bilety na dwa przejazdy kosztuje 8,6 RON.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 30 Mar 2015 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Ja natomiast jestem zachwycony supermarketem BILLA na lotnisku.

Wszystkie ceny "normalne" - można kupić gotowe kanapki (bagietka z szynką lub kurczakiem) za 5,99 RON.

Wszystkie inne produkty (oraz alkohole) w zwykłych cenach.

Market mieści się na poziomie -1 (tym skąd odjeżdżają autobusy)
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Maj 2015 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
littleboy1989 napisał(a):
littleboy1989 napisał(a):
A jądąc w nocy autobusem z lotniska do miasta można kupić bilet u kierowcy albo w jakimś automacie ?

Odpowiem sam i może komuś:
bilety na autobusy ekspresowe jadące z lotniska 780 i 783 (rozkłady tutaj: http://www.ratb.ro/v_bus_expres.php) muszą być zakodowane na karcie magnetycznej. Koszt przejazdu to 3,5 RON.
Na lotnisku na piętrze -1 jest przystanek autobusowy. Stoi tam też automat. Niestety automat nie sprzedawał kart a jedynie je doładowywał, jednak kilka metrów dalej była budka biletowa i była otwarta (była godzina 3 rano), karta + bilety na dwa przejazdy kosztuje 8,6 RON.

to nie do końca prawda, Zaiste jest to, że bilet dla dwóch osób/bądz dwa przejazdy kosztuje 8,6 rona, ale to jest akurat prosta matematyka, gdyż jeden przejazd to 3,5 Rona plus obowiązkowa karta (ale nie magnetyczna) za 1,6 rona. bilet można zakodować na karcie magnetycznej, aczkolwiek taka karta magnetyczna jest też konieczne do biletów długookresowych, czyli w praktyce nie da się zaoszczedzic 1,6 rona czyli kupic samego przejazdu bez owej karty, chyba ze posiadamy jakis dlugookresowy bilet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Lip 2015 08:05 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 29
Loty: 99
Kilometry: 164 499
Jechałem w piątek z Gara de Nord w Bukareszcie na lotnisko Otopeni. Na dworcu byłem ok. godz. 23. Szary kiosk na przystanku gdzie odjeżdza autobus 780 był zamknięty. Pytałem się w kioskach na dworcu nikt nic nie wiedział. Za przejazd 2 osób zapłaciłem u kierowcy autobusu. Dokładnie jak ktoś napisał 8,6 leja. Nie otrzymałem nawet biletu ;) Czas przejazdu w nocy to ok. 30 min
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Sie 2015 20:52 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Jeszcze taka dosyć istotna informacja. Na jednej karcie mogą podróżować dwie osoby ale ... Jeśli przytkniecie bilet do kasownika zapali się zielona lampka i kasownik "zapiszczy". Jeśli przytkniecie bilet drugi raz to zapali się zielona lampka i kasownik "zapiszczy". Wszystko wskazuje na to, że skasowaliśmy bilet za dwie osoby. NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Otóż bilet za 1 osobę kasujemy w powyższy sposób ale jeśli chcemy zapłacić za przejazd drugiej osoby to przed drugim przytknięciem do kasownika należy nacisnąć przycisk z cyfrą 2 znajdujący się po lewej stronie kasownika.
Nie znalazłem wcześniej takiej informacji i zapłaciliśmy mandat za przejazd 1 osoby bez biletu.
Na szczęście mandat to tylko 50 RON ale nie była to przyjemna sytuacja.
Góra
 Profil Relacje PM off
Iris uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 21 Lut 2016 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
bukareszt lądowanie w nocy po 24,00
kto ostatnio tam byl , czy coś się zmieniło w komunikacji, czy wszystko tak jak opisywali poprzednicy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Lut 2016 19:01 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Nic się nie zmieniło. 783 jeździ całą dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Wrz 2016 21:50 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Trasa z oznaczonymi przystankami 783
http://distanta.ro/bucuresti/ratb-metro ... expres-783
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Wrz 2016 22:14 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 111
Kilometry: 170 321
Zwrócił ktoś uwagę czy na lotnisku OTP w kiosku z biletami można płacić kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Wrz 2016 18:54 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Wciąż 783 jeździ całą dobę? Według rozkładu między 0:30 a 6:00 jest przerwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Wrz 2016 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Czyli karta magnetyczna kosztuje tyle samo co papierowa?

I mogę sobie zakodować np. bilet tam i z powrotem na niej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group