Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Club100PL
#1 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 3
Loty: 316
Kilometry: 796 996
https://sites.google.com/site/traveller ... /club100pl
Club100PL to internetowy klub polskich podróżników, którzy odwiedzili 100+ niepodległych krajów świata.
Lista obejmuje 194 kraje (193 członków ONZ i Watykan, który jest krajem niepodległym i stałym obserwatorem ONZ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Club100PL
#2 PostWysłany: 05 Lip 2018 15:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Jakie jest kryterium oznaczające odwiedzenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#3 PostWysłany: 05 Lip 2018 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ciekawe czy ma zgody dotyczące danych osobowych :lol:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#4 PostWysłany: 05 Lip 2018 16:16 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Stay at least 30 min, drink water/coffe/beer, go to...toilet. Positive verification :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#5 PostWysłany: 13 Cze 2020 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 3
Loty: 316
Kilometry: 796 996
https://sites.google.com/site/traveller ... /club100pl
zmianie uległ link na stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#6 PostWysłany: 13 Cze 2020 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Dla ciekawskich:
Ostatnio trafiłem na film o najmłodszej osobie, która odwiedziła/była w każdy(m) kraj(u) świata. Od zeszłego roku jest posiadaczką Rekordu Guinnessa.



Kryterium jest co najmniej 1 spędzona doba w danym państwie.
Dziewczyna ponad pół roku musiała poświęcić na zbieranie całej dokumentacji, która pozwoliłaby to udowodnić tj. filmów, rachunków za przejazdy, biletów lotniczych, wiz, pieczątek z paszportów, paragonów oraz pisemnych oświadczeń 2 osób z każdego z tych krajów, mówiących o tym, że spotkali się z nią w swojej ojczyźnie podczas jej pobytu.

Dziewczyna do 18 roku życia odwiedziła już 70 państw razem z rodzicami, którzy prowadzili biuro podróży. Do tego: kasa, jeden z najmocniejszych paszportów świata i miała już z górki, no ale potrzebne było też szczęście, samozaparcie, zdrowie itp. Tak więc szacunek i tak :)
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja


Ostatnio edytowany przez Abcn 13 Cze 2020 18:18, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
BB108 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#7 PostWysłany: 13 Cze 2020 15:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Bardziej podoba mi się rekord w jedzeniu chałwy na czas. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#8 PostWysłany: 13 Cze 2020 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
rekordy Guinessa są już tak pozbawione sensu, że szkoda na nie czasu, fascynowały mnie jak miałem naście lat
ja dziś pobiłem rekord bo siedem razy się poślizgnąłem w łazience ale ani razu nie upadłem
i tyle to jest warte
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#9 PostWysłany: 13 Cze 2020 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
@becek dziewczyna też miała naście w momencie, kiedy wzięła się za bicie rekordu.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#10 PostWysłany: 13 Cze 2020 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ona? ona jeździła ze starymi na wakacje
to chyba im należy się rekord;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#11 PostWysłany: 13 Cze 2020 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Przecież napisałem to w swoim poście na dole.

Cytuj:
Dziewczyna do 18 roku życia odwiedziła już 70 państw razem z rodzicami, którzy prowadzili biuro podróży. Do tego: kasa, jeden z najmocniejszych paszportów świata i miała już z górki, no ale potrzebne było też szczęście, samozaparcie, zdrowie itp. Tak więc szacunek i tak


Nie wmówisz mi jednak, że w jakimś procencie nie chciałbyś być na jej miejscu, a takim gadaniem jeszcze bardziej mnie w tym utwierdzasz.

Nie bronię dziewczyny i nigdzie nie napisałem, że zaliczanie krajów jest "cool", przytoczyłem tylko suchą ciekawostkę i trochę dziwi mnie negatywny odzew. Ale nigdy nie będzie tak, że wszystkim dogodzisz.
Gdyby siedziała wszędzie po 3 miesiące, to też byłoby gadane, że za długo, że co tyle robić w jednym miejscu, że chyba ma za dużo czasu, dlaczego nie pracuje itp.

Postawiła przed sobą cel, miała ku temu możliwości - fakt, zjeździła jednak cały świat (w większości krajów postawiła tylko przysłowiową "stopę"), ale i tak nie uwierzę, że na forum podróżniczym, gdzie spora liczba użytkowników wciska wyjazdy w swój 26 dniowy urlop, większość lub spory procent nie chciałby być na jej miejscu ;).
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#12 PostWysłany: 13 Cze 2020 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
spox, jasne ze chciałbym być na jej miejscu i mieć wiadro ca$$u na każdym wyjeździe, który jest co chwila ;)
to tylko pokazuje ze cały ten Guiness to wydmuszka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#13 PostWysłany: 13 Cze 2020 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ta dyskusja zeszła na złe tory, bo na liście Artura (jak ktoś obejrzy) to są raczej same osoby, które chcą zobaczyć świat, a nie ścigać się kto zaliczy pierwszy. Znam z tej listy całkiem sporo osób.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#14 PostWysłany: 13 Cze 2020 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
od razu w takich sytuacjach i przy tego typu dyskusjach przypominają mi się ludzie, którzy w corocznym wątku podsumowującym miniony rok podróżniczy na F4F piszą rzeczy w stylu
* w minionym X roku słabo, jedynie 50 kilka lotów
* w mionionym X roku nieciekawie, 60 kilka lotów ale gdzie mi tam do najlepszych
etc.

creme de la creme :P
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#15 PostWysłany: 13 Cze 2020 22:03 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
@rw30 na szczęście (?) podsumowania tego roku będą inne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#16 PostWysłany: 13 Cze 2020 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ci którym 50 wydawało się mało pewnie w ogóle się za 2020 rok nie pochwalą bo im wstyd będzie :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#17 PostWysłany: 13 Cze 2020 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Gratulacje dla wszystkich co byli i widzieli, chociaz sama ilosc nie jest dla mnie zadnym wyznacznikiem.
Mnie bardziej fascynuja trudno dostepne miejsca, np. byc i posmakowac magiczna Socotre to nie to samo co "zaliczyc" Mainland Yemen.
Pewien Anglik zadal mi ciekawe pytanie, czy bedac w na Soctorze odczuwam Azje czy Afryke i raczej watpie, ze otrzymalbym takie pytanie na ladzie stalym Jemenu.
Btw byl juz podobny watek na ten temat.

cccc napisał(a):
J.1 napisał(a):
Zawsze zastanawiało mnie w którym momencie można odhaczyć odwiedzony kraj.
Będąc na lotnisku, będąc w stolicy, może zaliczając najbardziej fameowe atrakcje.
Jestem ciekaw jakie macie zdanie.

Dla mnie takie pojecie jak "odhaczyc kraj" w znaczeniu zobaczenia, odwiedzenia czy zwiedzenia nie istnieje, a jesli juz to raczej odrzucic i tam nie jechac.
Podczas mojej wyprawy na Antarktyde poznalem Czecha, ktory mieszka w Australii. Opowiadal, ze odwiedzil 120 krajow, a wyznacznikiem bylo przekroczyc granice i wypic minimum jedno piwo w lokalnym barze.
Niektorzy podniecaja sie bardzo iloscia zobaczonych czy "zaliczonych" krajow w takim czy innym kryterium.
Dawno przestalem liczyc kraje, ktore odwiedzilem, zreszta niektorych krajow nie ma nawet na mapie.
Przekroczyc tylko granice i postawic noge w danym kraju nie jest dla mnie zadnym wyznacznikiem jak sie nawet nie zobaczylo i "posmakowalo" tego kraju.
Dla mnie podrozowanie polega na tym, ze staram sie poznac dany kraj, kulture, mentalnosc ludzi, nauczyc podstawowych zwrotow czy magicznych slow w danym jezyku, zobaczyc ciekawe, niekiedy mniej turystyczne miejsca, posmakowac lokalnej kuchni.
Spowodowalo to, ze niektore kraje ktore mnie zafascynowaly, jak np. Bhutan odwiedzilem 2 razy, spedzilem w sumie miesiac, udalo mi sie byc zaproszonym do domu przez miejscowych, sprobowac domowej kuchni i nie tylko.
Innym przykladem moze byc Tanzania, jak juz wczesniej wspominalem, bylem az 4 razy w przeciagu niecalego roku i rowniez bylem zaproszony na kolacje przez miejscowych.
A czemu tyle weekend-ow w NY, sam nie wiem, widocznie spodobalo mi sie to miasto, za kazdym razem zaskakuje i fascynuje.
Przykre, ze tak na prawde nie znam PL, nie bylem w wielu miejscach, ale mam nadzieje ze to nadrobie.
Wydaje mi sie, ze nie ma standardow i kazdy moze miec ma wlasny styl podrozowania oraz inne spojrzenie na ten temat.

Milego wieczoru.
jak-odhaczasz-z-listy-dany-kraj,18,101007&p=1018516&hilit=wypic+piwo#p1018516
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#18 PostWysłany: 13 Cze 2020 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
rw30 napisał(a):
od razu w takich sytuacjach i przy tego typu dyskusjach przypominają mi się ludzie, którzy w corocznym wątku podsumowującym miniony rok podróżniczy na F4F piszą rzeczy w stylu
* w minionym X roku słabo, jedynie 50 kilka lotów
* w mionionym X roku nieciekawie, 60 kilka lotów ale gdzie mi tam do najlepszych
etc.

creme de la creme :P


I co w tym złego? Każdy podróżuje jak lubi lub jak może. Dla jednych podróż to życie, a dla innych to tylko wakacje.
Wielu chciałoby więcej, a z różnych powodów nie może. Dlaczego miałoby to być powodem krytyki? Pewnie tylko ze strony tych, którzy mają do podróży inne podejście.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#19 PostWysłany: 14 Cze 2020 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Wydaje mi się, że @rw30 chodziło o "podróżników" którzy fikcyjnymi statystykami łechczą swoje ego.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Club100PL
#20 PostWysłany: 26 Cze 2020 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 25 Cze 2020 23:50 --

eskie napisał(a):
Wydaje mi się, że @rw30 chodziło o "podróżników" którzy fikcyjnymi statystykami łechczą swoje ego.


absolutnie nie o to mi chodziło . To o czym Ty wspominasz to raczej oznaka jakiegoś lekkiego skrzywienia psychiki, tu należałoby współczuć raczej.

-- 26 Cze 2020 00:00 --

cart napisał(a):
(1)I co w tym złego? Każdy podróżuje jak lubi lub jak może. Dla jednych podróż to życie, a dla innych to tylko wakacje.
(2)Wielu chciałoby więcej, a z różnych powodów nie może. (3)Dlaczego miałoby to być powodem krytyki? (4)Pewnie tylko ze strony tych, którzy mają do podróży inne podejście.


(ad1) nic, nie napisałem że to coś złego. Napisałem tylko, że dziwi mnie to, że dla kogoś 50 lotów to mało, bo dla mnie to całkiem sporo.
To tak jakbym na forum o koszykówce przeczytał, że 'trafiłem dzisiaj 40 rzutów za 3 z rzędu ale to bardzo słabo, bo James Harden trafił wczoraj 80'. No, ja rozumiem że dla kogoś te 40 z rzędu to może być słabo, co nie zmienia faktu że dla większości nawet dobrze / bardzo dobrze grających w kosza jest to wynik nieosiągalny, więc nie rozumiem samobiczowania z tego powodu, zwłaszcza jeśli ktoś nie jest profesjonalistą. Ale nie mówię że ktoś jest głupi, albo idiotą albo 'co on wyrabia' jak starasz się Ty mi tu sugerować. Acz dziwię się i trochę ironizuję, tak.
(ad2) tak jak z wieloma innymi rzeczami :mrgreen:
(ad3) dlatego, że 50 lotów samolotem daje średnio 1 lot w tygodniu a to nawet dla większości ludzi z tego forum zwyczajnie bardzo dużo. Przy czym, jak już pisałem, nie krytykuję wielce, podróże to spoko hobby, ale dziwię się, tak.
(ad4) no zdecydowanie, zwłaszcza że jak ktoś liczy swoje podróżnicze spełnienie właśnie ilością lotów (a takie mam wrażenie jak czytam posty takie, o jakich tu wspominałem), to ja się z takim podejściem zupełnie nie zgadzam. Choć znowu, niech każdy robi to co lubi.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio podbity przez rw30, 26 Cze 2020 00:00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Facebook [Bot] oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group