Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lip 2016 10:21 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 6
Witam wszystkich,

Jakiś czas temu trochę latałem i uzbierałem 215.000 punktór w Carlson Club.
Niby to nie dużo, ale też już nie mało, szkoda by je stracić, a termin wygaśnięcia zbliża się szybko.

Czy wymieniał ktoś z Was może punkty na vouchery albo na party prepaid EUR?
Vouchery są wg mnie mało atrakcyjne, bo są to tylko sklepy z ciuchami online, nie kupuję w taki sposób.
Karty EUR wydają się odrobinę lepsze, ale czy będę w stanie wypłacić z nich jakoś tą walutę w Polsce, ewentualnie nimi płacić (zapewne zdradziecki przelicznik)?
Czy ktoś ma doświadczenie w tej kwestii?

Zastanawiam się też nad przedłużeniem ważności konta poprzez rezerwację i anulację, czy wiecie czy to jeszcze działa?
Ewentualnie czy Carlson przewiduje możliwośc transferu punktow na inne konto innego uzytkownika?

Pozdrawiam,
klimass
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 25 Lip 2016 12:05 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Powinien zadziałać każdy ruch na koncie punktowym.

Cytuj:
Expiration of Gold Points: If there is no Gold Points activity in your Club Carlson account for any 24-month period, we may, at any time and in our sole discretion and without notice or liability to you, void and cancel any or all of your Gold Points.


Ale nie zaszkodzi potem napisać do nich z pytaniem od kiedy liczy się nowy okres ważności punktów.

Przelać punkty na inne konto mogą zgodnie z programem osoby ze statusem Silver i wyższym, ale trzeba pewnie wysłać taki wniosek.
Góra
 Profil Relacje PM off
klimass uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Lip 2016 14:30 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
w innych klubach myk z rezerwacja za punkty i anulacje przedluzal waznosc punktow, warto zebys sprobowal.

jaki przelicznik punktow na EUR na karcie ?

pozdrawiam

michcioj
Góra
 Profil Relacje PM off
klimass uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Lip 2016 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
wyrabiając 200 tys. powinieneś mieć jeszcze status Silver i tak jak użytkownik @Misiatek Ci podpowiada, możesz spróbować je opchnąć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
klimass uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Lip 2016 22:02 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 6
Dzięki za odpowiedzi.
Tak, mam jeszcze Silver, wg moich obliczen do 6 sierpnia, wg AwardWallet do któregoś września.
Jak rozumiem, później na statusie Red nie będę już mógł punktów przekazywać? Czy rezerwacja/przedłużanie/inne operacje na koncie/punktach są takie same na Red jak na Silver, czy coś się zmieni i np. nie będę mógł łatwo przedłużać ważności itp?

Aktualne przeliczniki na kasę - mógłbym z tego wycisnąć 1000-1200zl w voucherach albo 225 EUR, tylko nie wiadomo jak to EUR u nas wydać. Przeliczniki nie są zbyt atrakcyjne, szczególnie porównując do najtańszych noclegów, których można by mieć nawet 20-kilka.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lip 2016 22:08 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Statusy są ważne zawsze do końca lutego. Sprawdź w zakładce "My account".
Powinieneś mieć tam m.in. takie info:
Cytuj:
Tier level
Silver Elite -- Expires Feb 2017
Góra
 Profil Relacje PM off
klimass uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Sie 2017 22:26 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 6
-- 06 Sie 2016 16:25 --

Dzięki wszystkim, zrobiłem rezerwację i anulowanie, punkty odświeżyły się na 2 kolejne lata.
Czy wie ktoś, jakie ograniczenia mam gdy status zmieni się z Silver na Red?

Misiatek napisał(a):
Statusy są ważne zawsze do końca lutego. Sprawdź w zakładce "My account".
Powinieneś mieć tam m.in. takie info:
Cytuj:
Tier level
Silver Elite -- Expires Feb 2017


Misiatek - fakt, masz rację. Status Silver mam do lutego 2017, dokładnie tak jak napisałes.

Pozdrawiam

-- 02 Sie 2017 22:26 --

Chciałbym odświeżyć trochę temat - punkty mam nadal, ale status tylko RED. Myślałem, że je wykorzystam, ale jak na razie taka możliwość się nie zapowiada.
Czy jest jakakolwiek opcja upłynnienia tych punktów przy statusie RED?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Sie 2017 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
co rozumiesz poprzez "upłynnienie" ? Możesz te punkty upłynnić robiąc MI jakąś rezerwację :lol:

tak na serio jeśli nie planujesz nocować w żadnym hotelu to zamień na Miles & More
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group