Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lip 2015 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
hej,
pytanie do tych, którzy niedawno wrócili z USA. Chciałabym dopytać o doświadczenie z użytkowania kart: KK wizz raiff, alior kantor (USD) czy walutowa T-Mobile (USD) - mieliście jakieś problemy przy płatnościach (płatności w sklepach, hotelach i wypłaty z bankomatów)? Zastawiam się, czy można na nich w pełni polegać (zwłaszcza te 2 pierwsze).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 03 Lip 2015 12:34 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
używałem alior kantor USD i innej karty Raiffeisenpolbank.
Z grubsza nie było z nimi problemu. Na pewno zawsze warto mieć więcej kart niż 1, szczególnie w US, bo czasami zdarza się, że z nieznanego powodu jakaś karta nie przechodzi (zdarzało mi się w sklepach, nigdy nie miałem problemu z wypłatą w ATM), choć chwilę wcześniej działała i chwilę później w innym sklepie również przechodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
barka uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Lip 2015 12:49 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Ja używałem walutowej T-mobile i nie było większych problemów. Zdarzało się jednak że działała jako kredytowa (mimo że jest to karta debetowa). Jeżeli jest problem sprzedawca musi ją wprowadzić jako kredytową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
barka uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Lip 2015 12:52 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
potwierdzam, że zawsze wszystkie swojego polskie karty w US podawałem kasjerowi jako credit, inaczej zazwyczaj nie przechodziły, mimo że w Polsce jest to ewidentnie karta debit.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lip 2015 15:33 

Rejestracja: 08 Wrz 2014
Posty: 45
Loty: 65
Kilometry: 198 541
Jak karta jest hybrydowa (chip, pasek magnetyczny), warto wyłączyć chip, bo mogą się pojawić problemy z płatnościami i wypłatami z bankomatów. Tak było rok temu z moją kartą z WBK’u (USD). Oczywiście, po skontaktowaniu się z infolinią i wyłączeniu chip'a, wszystkie płatności „przez pasek magnetyczny” przechodziły bez problemu.

edit: oczywiście wyłączyć chip, dzięki @Tomek Zien


Ostatnio edytowany przez MikeyZulu 03 Lip 2015 16:38, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
11i11 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 03 Lip 2015 16:32 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 144
Karta Kantor Alior USD działa praktycznie wszędzie. Czasami problemy na dziwnych stacjach benzynowych albo w sklepch, ale jak już wspomniano w następnym sklepie już działa. Karta BZWBKO USD jeszcze bardziej niezawodna. Wszystkie karty czyta jako Credit co ułatwia sprawę np. przy wypożyczeniu auta. Bezproblemowe wypożyczenie na kartę BZWBK USD, pomimo tego, że wymagali kart kredytowych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Lip 2015 11:04 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
tez używałem alior kantor walutowy i bez problemów zarówno normalnie jak i zbliżeniowe. czy ktoś orientuje się w ofertach kart kredytowych rozliczonych w dolarach? czy jesteście w stanie coś polecić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Lip 2015 15:17 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
więc tak- miałem kredytówkę i debetówkę mBanku, przed podróżą - głupi ja, głupi ja- zablokowałem płatności zbliżeniowe (i w karcie debetowej i kredytowej), co poskutkowało dezaktywacją płatności offline (byłem o tym informowany przez bank, ale nie przypuszczałem, że to będzie miało takie skutki), co poskutkowało brakiem możliwości "zablokowania" kaucji w pierwszym hotelu w USA i...teoretycznie brakiem możliwości skorzystania z niego- dopiero 2x większa kaucja w gotówce i chwyt "na poproszenie managera hotelu" umożliwił nam tam nocleg...

nie znam się na tym, ale podobno w tym przypadku trzebaby przestawić terminal hotelu na pracę "online", czego oczywiście pani w recepcji nie potrafiła/nie widziała/nie chciało jej się...

w innym hotelu w NJ także był z tym problem, ale gościu w recepcji od razu coś pozmieniał w terminalu i przeszło...

moja rada jest taka: nie blokujcie więc zbliżeniowej funkcji w waszych kartach...

a tak poza tym nie miałem problemu z np płaceniem w sklepach oraz podejmowaniem $$$ w bankomatach (debetówka VISA i Kredytówka VISA z mBanku)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lip 2015 13:50 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
EDIT:

do powyższego opisu wkradł się błąd:

Nie zablokowałem transakcji zbliżeniowych całkowicie, ale wyłączyłem transakcje zbliżeniowe w trybie OFFLINE = terminal zawsze musi łączyć się z bankiem w celu weryfikacji środków na koncie. Ta operacja na karcie jest nieodwracalna…i spowodowała powyższe problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Lip 2015 08:59 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
Zamowilem sobie karte multiwalutowa w PEKAO SA-MasterCard. Do tego mam konta w USD,GBP, EUR i PLN. Wplacam pieniadze na te konta i pozniej place karta bez zadnego przeliczania, przewalutowywania. Mam jeszcze miec uruchomiona usluge wymiany walut przy minimalnym spreadzie wiec nawet nie bede musial fizycznie pieniedzy na konto wplacac tylko sobie online wymieniac. Jesli wszystko bedzie dzialalo to dla mnie to bedzie rewelacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Lip 2015 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
gregson5 napisał(a):
Zamowilem sobie karte multiwalutowa w PEKAO SA-MasterCard. Do tego mam konta w USD,GBP, EUR i PLN. Wplacam pieniadze na te konta i pozniej place karta bez zadnego przeliczania, przewalutowywania. Mam jeszcze miec uruchomiona usluge wymiany walut przy minimalnym spreadzie wiec nawet nie bede musial fizycznie pieniedzy na konto wplacac tylko sobie online wymieniac. Jesli wszystko bedzie dzialalo to dla mnie to bedzie rewelacja.

Ja sie właśnie mocno zastanawiam nad tą kartą ponieważ.... Obecna karta tylko w PL przelicza wszystko po kurcie MC, ktory jest zawsze ciut lepszy od spreadu wewnątrz bankowego. Więc nie bardzo widzę benefit z podłączenia się online zeby przelac pieniądze ze spreadem, jaki by minimalny nie był, zeby potem korzystać z karty ktora sama będzie wiedziała. Skoro obecnie place normalnie kartą i rówineż sama sobie przelicza z bieżącego konta po najlepszym możliwym kurcie (MC). Na dodatek jak przeleje za duzo lub za malo to bede musial przerzucac pieniądze w te i spowrotem. W zasadzie jedyny pozytyw bylby wtedy gdyby konta walutowe byly zasilone zawsze odpowiednią gotówką, plus ewentualnie jakis uzysk na ruchach walut (ale to może być również uzysk ujemny). No i musze sie jeszcze dowiedzieć czy przeniosą mi z obecnej karty deala z darmowymi wyplatami z bankowatów.

A żeby było w temacie - moje doświadczenie z kartami płatniczymi w US jest następujące:
- Najlepiej karta Amex lub Visa, z MC potrafi byc różnie. Maestro nie mam już od pewnego czasu, więc troche nie pamiętam...
- Najcześciej nie działa chip, praktycznie wszędzie jest na podpis (podobnie we Francji)
- od czasu do czasu nie dziala karta kredytowa MC, a bez problem dziala debetowa MC (to również zdarza się w Europie, np przy kupowaniu biletów na pociąg w Holandii w automacie)
- zazwyczaj są problem z platnościami na stacjach benzynowych w bezobslugowych dystrybutorach, przy kartach MC, Amex i Visa przechodzą bez problemow. Teraz już nie pamiętam szczegółów, ale najcześciej kończy sie tym że gośc autoryzuje karte przy kasie, bo dystrybutor się wypina z dziwnymi komunikatami typu bledny pin.
- po dwóch różnych wyjazdach do US miałem akcje z próbą użycia karty do płatności w internecie na małe kwoty - wyłapana przez bank, ale skutkowała koniecznością wymiany karty na nową.
- nie kojarze żebym płacił zbliżeniowo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Lip 2015 09:37 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
No ja akurat widze korzysc z przelewania online, bo kurs bankowy ma spready 25-40gr w zaleznosci od waluty. Tu bede mial spread kilkugroszowy, wiec po takim kursie nigdzie nie kupie walut. Teraz tylko czekam na uruchomienie tej uslugi wymiany walut.
Co do korzystania w kart rozliczanej w PL, to ja juz dosc duzo wydalem przy przeliczaniu ze spreadem bankowy wiec dla mnie to bedzie czysta oszczednosc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Lip 2015 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
No ale w Pekao SA kartę debetową nie obciażają po spreadzie bankowym tylko po kursie MC, więc nie bardzo rozumiem to co napisałes. Jeśli bank dał Ci lepszy przelicznik przy kupowaniu walut online niż kursy MC, to napisz mi na PW jak to zrobiłes to biegnę zaraz wdrażać u siebie. Ja mam wymiane walut przy koncie uruchomioną i juz 2x negocjowalem zmniejszenie spreadu (to co dali na dziendobry nie robilo szału). Wygląda że mają spore widełki, w zależności jak bardzo klient naciska. Jak będziesz miał włączone już to sugeruje sprawdzić, najlepiej porównać poprzez wygenerowanie (bez zatwierdzania) przelewu np. w USD (żeby było w temacie) z konta PL - wtedy pojawia się aktualny przelicznik kursu bankowego. A potem podobną operacje wykonać przez usługę wymiany walut, to będziesz widział czy faktycznie masz mniejszy spread podpięty i o ile.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:01 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
Jak pisalem, teraz tylko czekam na wlaczenie uslugi wymiany. Przy zamawianiu karty poprosilem o przykladowy spread i wynosil on okolo 5 groszy. Podobny spread mam w reiffeisen banku -(platforma wymiany R-Bank) ale nie chcialbym sie bawic wyplacaniem z jednego banku i wplacaniem w drugim banku.
Jak tylko uruchomia mi ta usluge w Pekao napisze wiecej szczegolow co i jak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Lip 2015 20:38 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
A jaka amerykanska karte debetowa/kredytowa prepaid polecicie? Chodzi mi latwosc zalozenia, niski koszt jej obslugi i mozliwosc doladowania gotowka?
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Lip 2015 14:21 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
BrunoJ, Wlaczono mi w koncu usluge wymiany walut. Przed chwila testowalem. Kurs USD: 3.733
Kupno USD: 3.77, sprzedaz USD 3.70. Sprawdzone organoleptycznie :) . Przelalem z PLN na USD i pozniej z USD na PLN.
Daje to spread 7 gr. Dla mnie bardzo fajna zecz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Lip 2015 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Sprawdzilem u siebie - 3,762 Kupno USD. Czyli podobnie.
To oczywiście jest fajna rzecz.
Po prostu nie napisales do końca jasno czy to zakladales nowe konto, czy wcześniej uzywales 'zwyklej' zlotowkowej karty z Pekao. Stąd pytania. Pekao nie miało 40 groszowego spreadu, do którego się odniosles, a zlotowkowa karta jest rozliczana po kursie MC czyli najlepszym możliwym. Po prostu wczesniejsza oferta pekao nie byla nic gorsza niż obecna, tyle ze nie wspierala kont walutowych wprost (były osobne karty w walucie).
Stad oferta multiwalutowej karty - bardzo fajna oczywiście - daje benefity (w porównaniu do zwyklej karty zlotowkowej Pekao) nie tyle na przewalutowaniu, co na dostępie do srodkow na kontach walutowych, z automatycznym przelaczaniem pomiędzy tymi kontami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Wrz 2015 22:07 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
Podbije temat bo przerabialem karte aliora w usd w te wakacje.
Po pierwszej transakcji w usd alior zablokowal karte, trzeba bylo 15 minutowej rozmowy z infolinia, zeby odblokowali karte. Brak pojecia zreszta, bo uzywam karty usd zeby placic w kraju z ta waluta, a nie w Polsce. Przez kolejny miesiac alior kontrolnie zablokowal karte jeszcze raz, przy okazji sprawdzajac multum transakcji. Nie wiem, dlaczego byli tak nadgorliwi, bo przeciez ta karta to prepaid. Transakcje wykonywane w sklepach stacjonarnych sa losowo widziane rowniez jako transakcje intrnetowe-dla mnie bzdura, ale sie nie znam. Poza tym karta dzialala w przewazajacej ilosci wypadkow, ale polecam miec rowniez gotowke, albo inna karte. Na stacjach benzynowych jest 50/50 szans, ze sie da nia zaplacic.
Przy platnosciach, na pytanie debit or credit, odpowiadamy credit-inaczej karta nie przejdzie.

Generalnie polecam, ze wzgledu na brak przewalutowania, ale obsluga posprzedazna/infolinia juz taka sobie. Gdyby nie skype i dostep do netu, to kazde odblokowanie karty po nadgorliwosci aliora kosztowaloby mnie extra stowke za polaczenie z komorki do PL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Wrz 2015 23:23 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
W niektórych bankach z rozbudowanym systemem antyfraudowym (na pewno w Raiffeisen i Citi) jeśli nie podróżujemy regularnie, warto jeszcze w Polsce zadzownić na infolinie banku i zglosić nasz wyjazd. Pozwala to uniknąć kłopotów z blokowaniem karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Paź 2015 13:18 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
A ja mam nieprzyjemna sytuacje z bankiem.
Podczas mojej podrozy w sierpniu po Stanach korzystalem z karty wielowalutowej PekaoSA. Na koncu wrzesnia pojawila sie ponowna transakcja karta na kwote 150 USD, a dwa dni temu dwie kolejne na kwote w sumie 60USD. Oczywiscie karte zablokowalem. Zlozylem reklamacje w banku. Na moje pytanie jak transakcje byly autoryzowane -odpowiedz banku byla -ze za pomoca paska magetycznego...czyli nie bylo zadnej autoryzacji.
Czyli jesli ktos skopiuje wam karte w Stanach to moze z niej dowolnie korzystac, chyba , ze ktos zobaczy na wyciagach z banku podejrzane transakcje. Niestety jest to przyklad, ze system w ktorym nie trzeba przy transakcji karta podawac ani PIN'u ani podpisywac jest zlym systemem- a tak jest wlasnie w Stanach.
Ja teraz czekam na rozpatrzenie reklamacji w banku i ciekaw jestem czy uda mi sie odzyskac pieniadze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group