Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Gru 2013 17:24 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Świetna relacja, bardzo miło się czytało.
Zachęcasz, żeby w końcu się tam wybrać :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#22 PostWysłany: 02 Gru 2013 18:06 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 136
Piękna relacja. Lecę tam z rodziną w kwietniu 2014, juz się cieszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Gru 2013 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Pan Kleks napisał(a):
...Spójrzcie na te ogromne chupa-chupsy. Ogrom barw i towarów na straganie, sprawił, że lizaki dostrzegłem dopiero na zdjęciu :D...

może nie każdy wie ale chupa-chupsy to hiszpański wynalazek a ich logo zaprojektował sam Dali ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 03 Gru 2013 12:23 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 26
@up ja nie wiedziałem, i wplatanie w temat takich niuansów jest super sprawą :)

Image

Tak więc jak pisałem, z dzielnicy Barri Gotic zdjęć nie wstawiam, bo są takie:

Image

Image

(*) czasu było mało, wstaliśmy wcześnie rano i bez śniadania (ano bo knajpki w niedziele były jeszcze pozamykane) ruszyliśmy zobaczyć Sagrade Familie


Image

Piękna, ale wspaniała będzie dopiero w 2026 r., kiedy znikną te rusztowania

Image

Image

Image

Image

Po zwiedzaniu Sagrady, wdepnęliśmy do pobliskiej kawiarenki na śniadanie. Bardzo chciałem pojechać jeszcze nad morze - na plaże ale byłoby to dosyć ryzykowne ze względu na niewystarczający czas, w dodatku ciągle nie jadłem Paelli a tak bym tego nie zostawił…
Wróciliśmy więc po bagaże i szybko na dworzec by już na miejscu szukać knajpy w której serwują to przepyszne danie. Choć czasu po śniadaniu dużo nie upłynęło, tak zjeść Paelle musieliśmy. Szukaliśmy, szukaliśmy najlepszej knajpy a czas upływał, w końcu wybraliśmy pierwszą z brzegu, trochę obskurną i brudną ale danie smakowało wybornie. Tym sposobem spełnieni mogliśmy wracać do Polski…

(*)W Niedziele mieliśmy samolot o 17, więc jechaliśmy autobusem z Barcelony o 13:30. (Ponieważ ten znowu szybko dojechał, śmiało mogliśmy jechać następnym za godzinę). Na dworcu tłum ludzi czekających na barcelonabus. Podjeżdżają dwa autokary i zaczyna się prawdziwa walka o miejsce w środku. Moja towarzyszka wsiadła pierwsza, więc się nie pchałem, natomiast kiedy byłem już u drzwi, przed moją twarzą pojawiła się ręka i słowa „tyle”, „autobus jest pełny”. Nie pomagały tłumaczenia, że w środku jest moja dziewczyna. Jednak jakoś mój spokój ducha pozwolił mi się wcisnąć, gdzie czekało na mnie zarezerwowane przez dziewczynę miejsce. Dla tych, którzy nie wsiedli podjechał trzeci autokar – a tamtejszych „barcelonabusów” na dworcu jest sporo, więc możecie być spokojni, że na lotnisko zabiorą wszystkich.


Image

Image


Czas na podsumowanie:
Przez weekend zdążyliśmy zobaczyć Camp Nou, Sagrada Familia, Park Guell, Casa Mila, La Rambla, Port, Barri Gotic, Plac Catalunyya
Nie wystarczyło czasu na plaże i resztę budynków Gaudiego (trochę za długo spaliśmy). Opcjonalnie myślałem również o magicznych fontannach.
Zazwyczaj jedliśmy syte śniadania (hiszpańskie lub angielskie), później po południu obiad w restauracji a wieczorem już piwka (są tam bardzo tanie) + zagryzki, czasem jeszcze jakąś pitę. Obliczając wszystko czyli samolot, nocleg, bilety, jedzenie + kilka pamiątek wydaliśmy po ok. 1000 zł (nie liczę tutaj zakupów w primarku).
Wyjazdem jesteśmy w pełni zachwyceni i Barcelonę będziemy polecać każdemu!

A tak nas żegnała słoneczna Katalonia:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Gru 2013 17:39 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Odbiegając nieco od tematu. Zdjęcia, które załączyłeś są naprawdę dobrej jakości.
pochwalisz się jaki to model aparatu? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 03 Gru 2013 19:23 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 26
Nikon D40x, pożyczony więc wszystkie zdjęcia amatorskie na auto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Gru 2013 19:49 

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 1
Zbanowany
To ostatnie zdjęcie jest genialne! Na żywo to musiało wyglądać o wiele lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Gru 2013 21:03 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Pan Kleks napisał(a):
Sporo ludzi wywiesza przez okna flagi Katalonii, natomiast na budynkach urzędowych są flagi Katalonii, Hiszpanii i UE.

Image

A tu już przed wjazdem schodami ruchomymi do parku Guell

Image

Te wywieszane na oknach czy balkonach , z gwiazdą, to 'la estelada'
Symbol dążenia do niezależności Katalunii
(Estrella Solitaria (Samotna gwiazda) jest prawdopodobnie wzięta z flagi Kuby, gdy ta wygrała z Hiszpanią wojnę o niepodległość)

Te oficjalne to 'les senyeres'
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Gru 2013 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 16
Super relacja. Ja byłem 3 lata temu w Barcelonie i bardzo mi się tam podobało. Pamiętam jak poszliśmy do restauracji tuż obok Sagrady i jedliśmy takie duże hmm pierogi a w środku było chyba mięso, warzywa i ser. Przepyszne to było :) Może ktoś wie jak to się nazywa ? :)

Pozdrawiam.
_________________
Interesujące informacje na temat Majorki
http://www.majorkablog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 11 Gru 2013 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
feliks napisał(a):
duże hmm pierogi a w środku było chyba mięso, warzywa i ser. Przepyszne to było :) Może ktoś wie jak to się nazywa ? :)

Przypuszczam,że chodzi o empanadas lub mniejsze empanadillas. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 12 Gru 2013 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 64
Super relacja i zdjęcia :) sam wybieram się w marcu na 4 dni do Barcelony na mecz i informację na pewno się przydadzą. Jeszcze myślę o odwiedzeniu Andory ale zobaczymy jak to wyjdzie :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 30 Gru 2013 12:21 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Podziękowania za relację :-)

Mam kilka pytań dotyczących Camp Nou:

1) Bilet kupowałeś na miejscu (czy jest kolejka), czy przez Internet (ewentualnie w jakiej formie odbiór biletu)?
2) Czy wchodzi się na określone godziny, czy może jak się zbierze określona ilość osób, czy może kupuje się bilet i od razu się wchodzi?
3) Podczas wycieczki ktoś oprowadza, czy może formuła jest bardziej swobodna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Sty 2014 20:17 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 26
- Bilet kupowalem na miejscu, płaciłem kartą więc skorzystałem z samoobsługowej maszyny, jednej z wielu, więc w kolejce nie stałem - a takowa była do tradycyjnej kasy :) Przez internet tez mozna kupic, a odbiór jest chyba w telefonie :)
- wchodzisz kiedy chcesz
- tour jest oblepiony strzałkami, a wszędzie indziej i tak nie da się wejść :) jak pisałem wcześniej można wypozyczyc sobie audio guide, a czy jest jakiś "przewodnik" dla zorganizowanych grup to nie wiem ale pamietam ze na santiago bernabeu taki pan był :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Sty 2014 22:30 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Wiecie może jak nazywa się ten targ i do której jest czynny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Sty 2014 23:24 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
La Boqueria, co do godzin otwarcia, to:
http://www.boqueria.info/contacte-mercat.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Sty 2014 01:14 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Przewodnik dla zorganizowanych grup kosztuje 600 euro :-) Obecnie muzeum jest mocno multimedialne, poprzednia wersja dla mnie była o wiele fajniejsza. Bilety na mecz najlepiej kupować w bankomatach La Caixa (nie jestem pewien, czy jest to opcja tylko dla socios)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Sty 2014 01:26 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Kasia111 napisał(a):
La Boqueria, co do godzin otwarcia, to:
http://www.boqueria.info/contacte-mercat.php


Ślicznie dziękuję!!:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Sty 2014 09:13 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Pan Kleks napisał(a):
- Bilet kupowalem na miejscu, płaciłem kartą więc skorzystałem z samoobsługowej maszyny, jednej z wielu, więc w kolejce nie stałem - a takowa była do tradycyjnej kasy :) Przez internet tez mozna kupic, a odbiór jest chyba w telefonie :)
- wchodzisz kiedy chcesz
- tour jest oblepiony strzałkami, a wszędzie indziej i tak nie da się wejść :) jak pisałem wcześniej można wypozyczyc sobie audio guide, a czy jest jakiś "przewodnik" dla zorganizowanych grup to nie wiem ale pamietam ze na santiago bernabeu taki pan był :)


Podziękowania :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 02 Sty 2014 22:39 

Rejestracja: 25 Lut 2013
Posty: 30
Dziękuję za relację. Lecę w lutym na tydzień, wykorzystam Twoje wskazówki :-)
_________________
niecierpliwość i ciekawość determinuje moje podróżowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 24 Maj 2014 20:28 

Rejestracja: 24 Maj 2014
Posty: 1
super relacja, bardzo miło się czytało.
Możecie polecić jakiś tani nocleg w barcelonie?
Ile dni potrzeba żeby zwiedzić wszystko albo prawie wszystko? Mam kupione bilety do barcelony, ale nie mam jeszcze powrotnych. Nie mogę się doczekać!!!! :)

jeśli zarejestruję się na stronie Gaudir + BNC mam za darmo wejscie do parku/
z tego co jest napisane na stronie :
It allows users to take a guided route around the city once a year, to receive a quarterly bulletin with very varied cultural suggestions and to reserve one daily free ticket to visit the Monumental Zone of Park Güell.
chyba mozemy rozumiec , ze tak. czy korzystał ktoś z tego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group