Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
*Cinque Terre Card najwygodniej kupić przez internet: https://card.parconazionale5terre.it/en
*Via dell'Amore wciąż zamknięta, planowane otwarcie 2023-2024 (ciągle przesuwane, stan na maj 2022)

[ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#81 PostWysłany: 13 Wrz 2017 17:49 

Cinque Terre Card można już kupić on line :https://card.parconazionale5terre.it/en. Właśnie stamtąd wróciłem, na 5-6 przejazdów pociągiem nigdy mnie nie sprawdzano, ale musiałem okazać bilet przy wejściu na ścieżkę w Monterosso do Varnazzy i do autobusiku w Corniglia
 Relacje PM off
jacula lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.

#82 PostWysłany: 22 Wrz 2017 13:12 

Loty: 49
Kilometry: 97 067
Warto pamiętać, że Cinque terre Train card obowiązuje również na autobus do San Bernardino - maleńkiej wioseczki położonej w górach, z której widać piękną panoramę Parku Cinque Terre.
 Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.

#83 PostWysłany: 17 Mar 2018 15:57 

Cinque Terre czy da się poruszać zwiedzić autem ?
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 17 Mar 2018 16:01 
Awatar użytkownika

Loty: 298
Kilometry: 396 017
niebieski
Niezbyt, nie bardzo. Zależy, co rozumiesz przez "zwiedzić".

Wysłane przy użyciu Tapatalka

#85 PostWysłany: 17 Mar 2018 16:19 
Awatar użytkownika

niebieski
Teoretycznie pewnie się da, ale popatrz sobie na mapę - główna droga prowadzi sporo wyżej, niż miasteczka, jest bardzo kręta. Google pokazuje mi nawet 40 minut przejazdu między Vernazzą a Monterosso, podczas kiedy pociąg jedzie parę minut. Chyba nie ma to specjalnie sensu.

#86 PostWysłany: 17 Mar 2018 16:48 

Loty: 22
Kilometry: 29 338
niebieski
I jeszcze spore problemy z parkowaniem...
 Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 17 Mar 2018 17:38 

Loty: 168
Kilometry: 244 076
niebieski
Ja poruszałem się autem, ale nie należy to do najprzyjemniejszych rzeczy :) Drogi kręte, ciasno, w każdym z miasteczek parking oddalony spory kawałek od centrum, a na domiar złego dostałem mandat za parkowanie w niedozwolonym miejscu. Ale ogólnie się da :)

#88 PostWysłany: 18 Mar 2018 12:09 

Dzięki chodziło mi czzy można coś więcej zobaczyć (często mamy piękne drogi z punktami widokowymi)
Ale , że czasu mało a i wiem co znaczy miejsce parkingowe znaleźć (niedawno wróciłem z Sycylji :) )
To zaplanuje porzucić auto w La Spezia i dalej pociąg i raczej nocleg też w La Spezia żby wystartować jak najwcześniej rano bo niestety o 16 muszę być już lotnisku Pizie :/
 Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 18 Mar 2018 12:34 
Awatar użytkownika

niebieski
Jeżeli planujesz startować b. wcześnie i nocujesz w La Spezii, to polecam kupić CT Card dzień wcześniej i w dzień wycieczki tylko ją skasować w kasowniku. Obsługa na stacji w La Spezii nie wspomina o tej opcji (zapewne dlatego, że zawsze istnieje niebezpieczeństwo zamknięcia szlaków i wtedy bilety nie są sprzedawane), a pozwala to oszczędzić sporo czasu rano.

#90 PostWysłany: 06 Kwi 2018 16:39 

W marcu jechaliśmy do CT pociągiem z Camogli (bodajże Regionale ok godz. 07:45) i jechał on bezpośrednio do Riomaggiore. Także bez żadnych przesiadek w La Spezii czy Levanto można trafić połączenie. Stamtąd rozpoczęliśmy z CT card (kolejki brak - byliśmy przed 10:00; pociąg opóźniony ok 45 minut, no ale wiadomo - to marzec...) zwiedzanie w stronę zachodnią przez każdą miejscowość i zakończyliśmy w Monterosso, skąd pojechaliśmy pociągiem do Sestri Levante na zachód słońca, także bez konieczności powrotu do La Spezii.
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 10 Gru 2018 18:57 

Cześć,

Razem z żoną planujemy w lutym poświęcić 1 cały dzień dla Cinque Terre (przypadkowo się dowiedziałem, że jest takie fajne miejsce, generalnie podstawa wycieczki to Florencja, Piza, Siena).

1. Ścieżka miłości - nadal niedostępna więc czy to prawda że jedyna opcja dostania się z Manaroli do Riomaggiore to pociąg?
2. Jeden cały dzień włącznie z dojazdem i powrotem do Pizy - opłaca się zwiedzić wszystkie 5 miast czy tylko np. Manarolę+Riomaggiore, na tę chwilę najrozsądniejsza opcja dla nas to tylko te 2 miasta.
3. Opłaca się CT Card skoro dwie najpopularniejsze trasy są zamknięte?

Przypominam, że chodzi o Luty 2019 więc zero pływania, plażowania, wyłącznie poobczajanie ładnych widoków i jakieś jedzenie w którymś z miasteczek :)
 Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 10 Gru 2018 23:35 
Awatar użytkownika

niebieski
Chyba nie były tutaj wymienione dwie strony o Cinque Terre, może przydadzą się nie tylko pytającemu @Rvdeknvwr. Wyglądają na sponsorowane przez lokalnych przedsiębiorców z branży turystycznej (hotele, restauracje itd) ale przy tym jest sporo podstawowych informacji zebranych w jednym miejscu.

Trasy piesze, także alternatywne do najbardziej znanych (i zamkniętych :( )
https://www.cinqueterrehike.com/pl/trasy-piesze

Trochę o wszystkim, galerie zdjęć, opisy miasteczek, atrakcji itp.
https://www.bestofcinqueterre.com/pl/

Wracając do pytań @Rvdeknvwr:
Moim zdaniem te dwa wymienione miasta to za mało, przynajmniej jeszcze Vernazzę zobaczyć trzeba, karty CT w tych warunkach kupować nie warto.
Dzień w lutym jest jeszcze krótki, pojechałbym z Pizy porannym pociągiem (trochę ponad 2 godziny z przesiadką i 9,20E) np. do prześlicznej Vernazzy :) i kolejno zwiedzał miasteczka , przemieszczając się pomiędzy nimi pociągami (np. Vernazza-Manarola-Riomaggiore). Zwiedzone trzy miasta a na przejazdy po Cinque Terre wychodzi razem trochę ponad 4E. Powrót do Pizy z Riomaggiore 8,60E.
Oczywiście jakby wystarczyło czasu i dopisała pogoda, to można w to wkomponować jakąś widowiskową trasę pieszą.

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
 Relacje PM off  

#93 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:17 

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że 4 euro to bilet jednorazowy czy raczej czasowy? Bo wtedy pomiędzy każdym miastem płacę 4 euro?

Taki mały offtop: generalnie mam na Toskanie 3 pełne dni zwiedzania W LUTYM 18-22.02, dnia przylotu i odlotu nie liczę więc spytam szczerze: warto iść na Cinque Terre w lutym, jest sens? Czy poświęcić ten dzień na Sienę lub Lukkę? Florencja i Piza to pewniak tej wycieczki, ale szukam czegoś jeszcze do zwiedzenia.

Pozdrawiam!
 Relacje PM off  

#94 PostWysłany: 13 Gru 2018 13:02 
Awatar użytkownika

niebieski
Jeden przejazd pomiędzy tymi miasteczkami kosztuje 1,90 - 2,20 E, dokładne ceny i rozkład można sprawdzić na stronie:
http://www.trenitalia.com/tcom-en

Trzy dni to nie jest dużo :( . Na zwiedzanie Pizy trochę szkoda całego dnia, może zaliczyć Campo dei Miracoli w dniu przylotu albo powrotu i wygospodarowany dzień przeznaczyć jednak na Cinque Terre? Zaletą lutego jest to, że może nie będzie tam takich tłumów jak w lecie, jakby jednak trafiła się gorsza pogoda, to zrezygnować i zwiedzić np. Lukkę.

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
 Relacje PM off  

#95 PostWysłany: 13 Gru 2018 13:42 

srebrny
Wszystko zależy od pogody, a tej nie przewidzisz z większym wyprzedzeniem niż kilka dni. My byliśmy w marcu 3 dni, mieliśmy w planach Cinque Terre, ale skończyło się na Pizie i wycieczce do Lukki, bo cały czas lało. Piza oprócz Campo dei Miracoli może nie ma jakichś highlightów, ale to przyjemne miasto do leniwego poszwendania się. Zawsze można też wsiąść w pociąg i pojechać do Florencji. Pod tym kątem Piza jest najlepszym miejscem na nocleg, bo stamtąd wszędzie się łatwo dostaniesz (5 Terre, Lucca, Florencja) na jednodniowe wycieczki pociągiem, a decydować się możesz nawet spontanicznie w ostatniej chwili.
 Relacje PM off
rw30 lubi ten post.

#96 PostWysłany: 05 Mar 2019 13:13 

Loty: 197
Kilometry: 329 681
niebieski
Dla tych którzy wybierają się na szlak... :-)
https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/wlochy-grzywny-dla-turystow-w-klapkach-w-parku-narodowym-cinque-terre,915339.html?fbclid=IwAR15pYLRkGqbknoBmhKNK4BuuOXDi2Y-QNFQ0Q5awR_LaOQPsvj_jHLrndk

#97 PostWysłany: 06 Maj 2019 09:50 
Awatar użytkownika

srebrny
Jakby ktoś planował spacery, to aktualnie przjeście z miasteczka do miasteczka dołem nad morzem dostępne jest tylko na trasie Monterosso - Vernazza. Trasa najdłuższa i chyba najbardziej wymagająca ze wszytkich dolnych przejść pomiędzy miasteczkami. Pozostałe trasy nawet przy dobrej pogodzie są nadal zamknięte z powodu uszkodzeń. Sądząc po tempie prac, a raczej ich braku, pewnie szybko się to nie zmieni.
Pomimo zamknięcia tras, przy intensywnym zwiedzaniu polecam zakupienie CinqueTerre Card w wersji z pociągiem, ponieważ zaoszczędza to sporo czasu. Do kas, automatów, a nawet kasowników są często duże kolejki. Nie chcę nawet myśleć, co tam się dzieje w pełni sezonu. Dla posiadaczy kart są jeszcze dodatkowe bonusy - darmowe busiki w Cornigli (ze stacji do miasta i z miasta do San Bernardino) oraz darmowe toalety na wszystkich stacjach kolejowych. CinqueTerre Card jest dostępna w wersji 1,2,3 - dniowej, więc wybór spory. Przy kupowaniu "na zapas" trzeba uważać, bo obecnie sprzedają karty z wydrukowanym zakresem dat, których się w ogóle nie kasuje. Nie wiem, czy wszędzie jest tak samo ale takie karty kupiliśmy w informacji na stacji w La Spezia.
 Relacje PM off  

#98 PostWysłany: 13 Maj 2019 13:25 

Planowalem dotrzec pociagiem do Monterosso i pieszo isc do Riomaggiore. Czy taka opcja jest obecnie mozliwa?
 Relacje PM off  

#99 PostWysłany: 13 Maj 2019 13:56 

Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
pilotbombowca napisał(a):
Planowalem dotrzec pociagiem do Monterosso i pieszo isc do Riomaggiore. Czy taka opcja jest obecnie mozliwa?
Tez zainspirowal Cie film na silowni smartgym? :))

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#100 PostWysłany: 13 Maj 2019 14:02 
Awatar użytkownika

srebrny
@pilotbombowca
Chyba musisz zmienić plany, ponieważ tak jak pisałem trasa jest zamknięta. Teoretycznie można przemieszczać się górą ale jest to znacznie dłuższa droga po gorszych szlakach i raczej na pewno nie da się tak przejść jednego dnia wszystkich miasteczek. Przejście dołem z Monterosso do Riomaggiore zajmowało przeciętnie ok. 5 godzin.
Tutaj jest mapa okolicznych szlaków. Zaznaczona na niebiesko ścieżka jest obecnie zamknięta, oprócz odcinka Monterosso - Vernazza. Ewentualnie jest szansa, że otworzą jeszcze odcinek do Corniglii, a na dalsze nie ma co liczyć, są zamknięte od lat.
https://cdn.cinqueterre.eu.com/images/s ... tpaths.gif
 Relacje PM off  

[ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości