Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
*Cinque Terre Card najwygodniej kupić przez internet: https://card.parconazionale5terre.it/en
*Via dell'Amore wciąż zamknięta, planowane otwarcie 2023-2024 (ciągle przesuwane, stan na maj 2022)

[ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Cinque Terre
#121 PostWysłany: 24 Maj 2022 10:57 
Awatar użytkownika

srebrny
@dmirstek LOL, no to coś źle przeczytałem
 Relacje PM off  

#122 PostWysłany: 24 Maj 2022 11:42 

Loty: 13
Kilometry: 35 509
Należy pamiętać o jednej rzeczy. Bilet należy na dworcu w La Spezia odbić w automacie. Inaczej jest nieważny.
Plażowanie to w zasadzie tylko ostatnia stacja.

#123 PostWysłany: 24 Maj 2022 12:29 
Awatar użytkownika

srebrny
@FUX -
a) nie, biletów kupionych przez internet nigdzie się nie odbija, jest on ważny na jeden określony dzień (albo dni jeśli ktoś zakupił kartę kilkudniową)
b) tak jak w poście wyżej napisałem - najlepsza zabawa w wodzie (skałki / skoki) moim zdaniem w Manaroli, przy czym tam leży się na skałach. Fajna, acz kamienista plaża również w Riomaggore, ludzie plażowali i kąpali się też w Veranzza.

Ostatnio edytowany przez rw30 25 Maj 2022 10:43, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#124 PostWysłany: 24 Maj 2022 14:03 

Loty: 13
Kilometry: 35 509
👍 Byliśmy w 2013

#125 PostWysłany: 14 Cze 2022 23:39 
Awatar użytkownika

Loty: 164
Kilometry: 195 089
nie jest tanio, ale warto :) La Spezia to idealna baza wypadowa -> spora i tania baza noclegowa
bilet na 1dzień/2dni warto kupić online, albo dzień wcześniej w La Spezia, popołudniami brak kolejek

jeśli ktoś ma czas i kasę - 2dniowy pobyt to idealne rozwiązanie
w jeden dzień to mały sprint, ale do ogarnięcia, szczególnie jeśli zaplanujemy sobie dobrze cały dzień.
wart zrobić sobie przerwę dłuższa w środku dnia na plażowanie w Monterosso al Mare
(niestety większość plaży jest płatna, ale są rejony za free)

pod koniec maja bylem we wszystkich 5 miasteczkach.
Corniglia odstaje od reszty i będąc w CT jeden dzień lepiej z niego zrezygnować i dłuższy czas przebywać w pozostałych miasteczkach.

najładniejsza dla mnie miejscowość to Manarola ( idealna na koniec podróży i na zachód słońca), również skakałem ze skał :mrgreen:
miejsce 2 - Vernazza, miejsce 3 - Riomaggiore.
komunikacja między osadami pociągiem idealna, w ciągu dnia jeżdżą non stop, wieczorem ciut rzadziej, ale nadal jest to wszystko bardzo dobrze zorganizowane.
kontrole biletów mieliśmy raz podczas całego dnia, na dworcu w Vernazza na peronie.
okazać bilet musiałem jeszcze raz wchodząc na szlak

będąc w tych okolicach koniecznie należy odwiedzić Portovenere, które nie wiele odstępuje 3 ww.
(najlepiej dojechać z centrum La Spezii - autobus PO042 startuje w porcie i jedzie przez centrum miasta.
 Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.

[ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości