Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Wrz 2016 11:25 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
witam, czy ktoś może podzielić się praktycznymi doświadczeniami na tej lub podobnej trasie zimą?
Kroi mi się taka podróż :D , ale LH zawiesiła poranne loty WRO-FRA w pierwszej połowie stycznia i dostępne jest tylko takie połączenie z przesiadką w MUC 40 minut i FRA 55 minut.
Da się? W razie opóźnienia LH przebukuje mnie na inne loty, ale wtedy będę w plecy 24h lub więcej. Alternatywą jest lot KRK-FRA (1:50 na przesiadkę), albo wylot dzień wcześniej, wolałbym tego jednak uniknąć...
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 30 Wrz 2016 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ostatnio przesiadlam sie we FRA w 25 minut, bo samolot mi sie spoznil, torba nie zdazyla. Ale to zalezy do jakich terminali przybijaja te loty. Moj dolot do FRA z Europy byl z dojazdem autobusem i szlam dobre pol godziny przez lotnisko do bramek Z na T1. W druga strone mialam farta, bo bramki byly obok siebie, inaczej na pewno bym nie zdazyla. Moze pomysl o tym polaczeniu z KRK.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Wrz 2016 11:42 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
zacznij od sprawdzenie terminali i bramek. moze masz fart i sa blisko siebie. 50 min to nie jest malo pod warunkiem ze nie nadajesz ponownie bagazu.

"" W razie opóźnienia LH przebukuje mnie na inne loty"""" jesli byloby duze ryzyko spoznienie to LH po prostu nie sprzedawalaby biletow.

spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Wrz 2016 11:47 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
W MUC nie ma strasznych przesiadek. Lotnisko nie jest gigantyczne, ale gdyby pierwszy samolot się spóźnił, a wciąż była szansa zdążyć, podwiozą Cię melexem na następny (po drodze oczywiście kontrola paszportu).

Monachium słynie ze specjalnego serwisu dla bardzo ciasnych przesiadek. Istnieje nawet spora szansa, że bagaż zdąży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Wrz 2016 11:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
40 minut w MUC jest do zrobienia - jeśli są jakieś opóźnienia, to nawet przewożą delikwenta bezpośrednio z jednego samolotu do drugiego.
Natomiast 55 minut w FRA zależy, jak już pisali poprzednicy, od tego, jaka będzie bramka przylotu i odlotu. Ale jak na to lotnisko, to bardzo mało czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Wrz 2016 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
jaz99 napisał(a):
W razie opóźnienia LH przebukuje mnie na inne loty, ale wtedy będę w plecy 24h lub więcej.

Skad wiesz, ze tyle ? Czasem moga przebukowac na loty, ktorych nie zobaczysz na ich stronie, np. z codeshare przez inne miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Wrz 2016 12:23 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Nawet nie codeshare, ale normalny lot inną, konkurencyjną linią. Mi się udała we Frankfurcie przesiadka z Pekinu na Gdańsk, według rozkładu 45 minut (przylot planowo), nawet z zapasem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Wrz 2016 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Ja dobiegłem w 10 min do gate'a przy WRO-FRA-ORD ( burza we FRA i duże startowe opóźnienie z WRO), ale nie było kolejek nigdzie ;p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Wrz 2016 12:38 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Wiele rzeczy może pójść nie tak. Na przykład sprzęt do odmrażania odmówi posłuszeństwa (a poranny samolot do MUC nocuje na lotnisku), wtedy to nawet bezpośredni transfer między samolotami w MUC nie pomoże.... Lot MUC-FRA wczoraj zaparkował przy bramce A18, a do LAX odleciał z bramki Z58. To jest ten sam budynek, tylko inne piętro, więc problemem nie będzie odległość, a ew. zatory na kontroli przed lotem do USA.
@‌Pawel_T‌: LAX jest dla mnie portem przesiadkowym (i to jedynym praktycznym w styczniu), więc niestety bez noclegu się nie obejdzie.
@‌silvershark‌: Jakoś wątpię w to, że UA przebookowałoby mnie na lot AA, AS lub DL. Może gdybym leciał w biznesie, to może. Ale te czasy chyba minęły. Jakiś czas temu SAS zlikwidował połączenie WRO-CPH w jednym dniu tygodnia i zaproponował mi wylot dzień wcześniej, wylot tego samego dnia z Gdańska lub zwrot pieniędzy. Na przebookowanie w LH nie chciał się zgodzić, a rozmawiałem z szefową obsługi klienta na Europę.
@‌grondo‌: może to była ta sama burza, co u mnie? ;-) Jakiś czas temu leciałem do MAD, miał takie samo opóźnienie z powodu burzy, co lot z WRO, więc przesiadka była spoko.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Wrz 2016 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Dokładnie jak mówi @‌Sudoku‌, ostatnio moja żona miał przesiadkę w MUC, oczywiście samolot z Włoch wyleciał z opóźnieniem, zostało jej jakieś 20 minut. jak wylądowali czekał na nią bus, który przewiózł ją do samolotu do Krakowa, bagaż również zdążył.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Wrz 2016 14:43 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
jaz99 napisał(a):
Wiele rzeczy może pójść nie tak. Na przykład sprzęt do odmrażania odmówi posłuszeństwa (a poranny samolot do MUC nocuje na lotnisku), wtedy to nawet bezpośredni transfer między samolotami w MUC nie pomoże...


Idąc tym tokiem można obawiać się strajku kontrolerów, mgły, awarii ILSu, zamieci śnieżnej, samolotu, który lądując awaryjnie zablokował na dwa dni pas we Wrocławiu, usterki radaru czy braku zasilania z elektrowni.

W sytuacjach typowych, drobnych opóźnień, a nie jakichś tragedii a'la 80% opóźnionych lotów jednego dnia, MUC rewelacyjnie się spisuje. W każdej innej zostanie Ci zapewniony inny lot. Jeśli będziesz bardzo nalegał na jak najszybsze połączenie, jest duża szansa bycia przebukowanym nawet na konkurencję (choć jest to dla linii ostateczność, co chyba oczywiste).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Wrz 2016 15:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
LH bez problemu prze-bookuje na lot liniami należącymi do kartelu transatlantyckiego (LH,UA,AC).
Jedyny problem to różnica w jakości serwisu szczególnie względem UA., oraz fakt , że możecie nie siedzieć razem i powciskają was w pozostałe wolne "środkowe" miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Wrz 2016 15:34 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
@‌silvershark‌, co to byłoby za życie, gdyby dało się wyeliminować wszelkie ryzyko? ;-)
Inną sprawą jest świadome ryzykowanie tam, gdzie nie ma to sensu.

Widzę jednak, że MUC ma tu dobre opinie i może faktycznie nie warto kombinować z KRK.

@‌SPLDER‌ nie wątpię. Rozwali to jednak mój plan podróży w drobny mak.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Wrz 2016 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Napisz po powrocie jak poszlo :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Wrz 2016 19:43 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 236
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
A czy jak ktos korzysta z FD, to nie ma ryzyka ze podczas przebookowania to ogarna i wyciągną konsekwencje? Np. Anulują bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Wrz 2016 20:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jest.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Wrz 2016 20:45 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
@‌Aga_podrozniczka‌ Jasne, jeśli tylko wyjazd dojdzie do skutku (75% że tak).
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Lut 2017 13:04 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Wróciłem i mogę podzielić się informacjami praktycznymi. Wylot "tam" przesunąłem, tak aby uniknąć ciasnej przesiadki, doleciałem na miejsce bez problemów. Problemy były przy powrocie. Przesiadka we FRA, przylot planowany o 11:50 (United), wylot do WRO o 12:50 (Lufthansa). United spóźnił się 12 minut, a że wysiadłem z bramki Z22 i miałem wylot z B02, nie dałem rady, zabrakło tych 10 minut (cholerny dowóz autobusami). Lufthansa odmówiła przebookowania, mimo, że bilet był kupowany w LH, bo według nich wina leżała po stronie UA. United twierdził początkowo, że to LH powinno przebookować, bo to ich bilet. Koniec końców po dłuższych pertraktacjach United wystawił nowy bilet i mogłem wrócić do domu. Tak więc mimo, że oba loty były na jednym bilecie, linie lotnicze w jednym sojuszu, a bilet w klasie C, naprawdę niewiele brakowało, by linie lotnicze zmusiły mnie do kupienia nowego biletu na ostatni odcinek. Wyciągnąłem nauczkę, nigdy więcej ciasnych połączeń.

Przy okazji: z zaskoczeniem stwierdziłem, że w saloniku LH biznes klasy (przy bramce A13) we FRA było ZNACZNIE gorsze jedzenie, niż w salonikach United Club. Amerykanie karmią zdrowiej od Niemców.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Lut 2017 13:44 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌jaz99‌ Pisz o odszkodowanie, jeśli na lotnisku docelowym byłeś opóźniony o ponad 4 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Lut 2017 14:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Saloniki LH w DE to generalnie wielka porażka kulinarna :)
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group