Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:37 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 23
Hej, mam takie nietypowe pytanie, koleżanka z Azji niedługo przylatuje mnie odwiedzić, na dniach będzie się starała o wize ale żeby do naszego Schengen sie dostać to wymagają aby do wniosku wizowego dolączyć bilet tam i z powrotem albo potwierdzenie rezerwacji biletu. Czy ktoś już miał z czymś takim doczynienia i wie gdzie mogę taki bilet skombinować? Chodzi o to że nie chce kupować biletu skoro jeszcze wiza nie jest zatwierdzona, ale żeby o tą wize aplikować to bilet jest potrzebny... Tureckie linie mają możliwość rezerwacji ale do max 5 dni i nie jestem pewny czy to wystarczy. Zna ktoś linie lotniczą albo cokolwiek gdzie mogę mieć takie potwierdzenie rezerwacji na kilka dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Może ewentualnie kupić flexi ale to tanie nie będzie. Wtedy w zależności od warunków może przesunąć terminy lub zwrócić bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Kup najtańszy bilet WizzAir z Polski na Ukrainę i po problemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
On mówi że musi mieć RT. To może z Ukrainy do Polski RT?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Tylko ja nie widzę nigdzie wzmianki o Ukrainie, tylko o Azji?
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:50 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 23
ogólnie to miało być z azji, czyli to by było raczej indonezja> kraj docelowy polska
ukraina raczej tu nie przejdzie, no ten flexi póki co najbardziej wygląda tylko wtedy trzeba się bawić w zwroty... Kiedyś słyszałem że niektóre linie za niewielką opłatą trzymają długo rezerwacje ale jeszcze takiego nie znalazłem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie znam się na sytuacji obywateli Indonezji, ale czy mają jakieś specjalne obostrzenia? Ona tu rozumiem przyjeżdża turystycznie?
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:55 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 23
Turystycznie ale na moje zaproszenie z urzędu wojewódzkiego, specjalnych obostrzeń to jako takich nie mają, z tego co słyszałem to taka sama standardowa procedura co dla każdego innego kraju azjatyckiego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Kup bilet przez Expedie, Cheapflights lub Orbitz, wydrukuj bilet i anuluj zakup. Zazwyczaj mozna anulowac przez 24 godziny od zakupu. Nie jestem pewien czy dotyczy to kazdej linii
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Albo jak wyzej, fully flexible, ktory potem anulujesz. A jak dostanie wize, to kupi sie tani bilet.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
AAA, dobra sorki. Myślałem ze chcesz bilet Z Polski. Mea culpa.

UIA ma w regulaminie, jak się wize nie dostanie (do USA), to jest zwrot całkowicie koszt biletu.
Spytaj się ich, czy także dotyczy UE.

Są także inne linie, warto poszukać: https://www.fly4free.pl/nie-otrzymales- ... -za-bilet/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Absolutnie nie mam doświadczenia, ale skoro obostrzeń specjalnych nie ma, pobyt spełnia warunki pobytu turystycznego (np, ilość dni), to chyba nie ma większych obaw z kupnem normalnego biletu. Myślę, że nawet lepiej jak ma taki bilet niż ktoś ma potem spojrzeć, że obywatelka Indonezji przedstawia bilet z Lwowa do Wrocławia.
Chyba rzadko spotykany temat. Z drugiej strony każdy nas np do Chin najpierw kupował, potem załatwiał wizę :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:02 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Ja bym zagadal z jakims agentem - oni widza przy rezerwacji na ile mozna ja zalozyc i jaka jest martwa linia na wystawienie biletu - moze bedzie cos dluzszego niz 5 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:09 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 23
Co do kupna biletu i anulacji to równie dobrze można przez to turkish airlines zarezerwować na 5 dni, tylko nie wiem czy ambasada jakoś tego nie sprawdza... flexi jest spoko tylko przeraża mnie zabawa w zwroty bo pewnie jak każda firma, zanim zwróci to musi przyjąć mase formularzy
Hmm tak własnie też czytam teraz ze niektóre linie lotnicze zwracają jak się wizy nie dostanie, no nic wydaje mi sie ze niech jutro do ambasady zadzwoni i dowie sie czy 5 dniowa rezerwacja da rade. Problem jest taki że nie ma bezpośredniego lotu z jej miasta do warszawy więc najfajniejszy lot jaki znalazłem jest za pomocą 3 lini lotniczych...
póki co jedyna racjonalna opcja to ten flexi

Tom K. Niby prawda ale wiesz, licze ze wiza bedzię ale nigdy nie wiadomo jaki humor będzie miał urzędnik przy wstawianiu pieczątki;p

Lataczuk Problem jest taki że akurat ten rodzaj wizy trzeba złożyć osobiście i nie da rady przez agenta;p Ot taką wybredną ambasadę mamy, ale w sumie zadzwonić i spytać by chyba można
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:14 

Zireael napisał(a):
Hej, mam takie nietypowe pytanie, koleżanka z Azji niedługo przylatuje mnie odwiedzić...........


Czegoś tu nie rozumiem: skoro przyjeżdża odwiedzić to i wraca czyli i tak potrzebuje biletu RT

A tu o obchodzeniu prawa, "czarach z mleka" itp

Napisz wprost, że przylatuje i nie zamierza nigdzie wracać

Sam bilet nie stanowi problemu, byle był w odpowiedniej taryfie co ci już zresztą napisano (ale tu chyba po tym jak się za to zaberasz trzeba będzie udać się do pośrednika i coś za pomoc odpalić)
Góra
 PM off
vanja lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:18 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 23
nie nie, ona wraca przed 1 marca, musi do pracy do siebie wrócić, więc jak wiza klepnięta by była to wtedy chcieliśmy ogarnąć kupno biletu do polski i powrotnego;p
Hmm w sumie jakby za dużo nie skasował to bym wołał przez pośrednika, przyznam że pierwszy raz z tego typu sytuacją mam doczynienia więc też nieogarnięcie działam i dlatego chciałem dopytać czy ktoś już się z czymś takim zmagał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:20 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@Zireael - nie chodzi mi o skladanie wniosku o wize przez agenta tylko zalozenie rezerwacji lotniczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
ZFR napisał(a):
Kup bilet przez Expedie, Cheapflights lub Orbitz, wydrukuj bilet i anuluj zakup. Zazwyczaj mozna anulowac przez 24 godziny od zakupu. Nie jestem pewien czy dotyczy to kazdej linii


Calkiem niedawno anulowalem dwa bilety, zakupione przez cheaptickets i expedie. To byly najtansze taryfy. Anulowalem bez problemu, delikatny problem mialem tylko z cheaptickets - pobrali 15 $ jako booking fee i musialem upominac sie o zwrot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Zireael napisał(a):
no nic wydaje mi sie ze niech jutro do ambasady zadzwoni i dowie sie czy 5 dniowa rezerwacja da rade.

No to to jest chyba akurat najgorsza opcja, jaką można wymyślić. Ma pytać w ambasadzie czy akceptują oszukiwanie ich? Jak myślisz, co odpowiedzą, skoro wymagają posiadania biletu? Że fikcyjna rezerwacja wystarczy?
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
Kański lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 21 Wrz 2017 19:49 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
@olus: Myślę, że to mu odpowiedzą. Ale najpierw poproszą o imię i nazwisko pasażerki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kański lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group