Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lis 2014 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Hej,

Jaki jest najtańszy sposób, żeby z lotniska w Christchurch dojechać do centrum transportem publicznym?

Pozdrawiam
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 09 Lis 2014 11:19 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Jest autobus miejski (numeru za cholerę sobie nie wspomne)/za 8 NZ$.
I proszę o przeniesienie do działu "Nowa Zelandia"... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lis 2014 12:18 

Rejestracja: 29 Kwi 2013
Posty: 1
Autobus lini miejskiej z lotniska do centrum kosztuje ok. 9 nzd ale z pierwszego przystanku za lotniskiem już tylko ok. 3 nzd .Ja sobie zrobiłem spacer do miasta po drodze oglądałem przedmiescia oraz park . jest to spacer na ok. 1,5 godziny .Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Lut 2015 21:25 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Tak, spacer jest sensowny, jesli przylatujesz pierwszy raz na NZ to siłą aklimatyzacji będzie Ci się podobało samo rozglądanie dookoła.
Jeśli jednak masz w okolicy spedzic przynajmniej 3 dni nie oszczedzaj jednak do granic absurdu i wez najtanszy samochod. W porownywarkach oferty sa za smieszne pieniadze, a sposob wypozyczania totalnie pro-kliencki, pelna sympatyczna elastycznosc - bardziej jak na greckiej wyspie niz jak w Niemczech. Nie zestresujesz sie, a juz totalnie rozluznisz sie widzac miłe ceny paliwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Maj 2015 16:49 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
osa52 napisał(a):
Autobus lini miejskiej z lotniska do centrum kosztuje ok. 9 nzd ale z pierwszego przystanku za lotniskiem już tylko ok. 3 nzd .Ja sobie zrobiłem spacer do miasta po drodze oglądałem przedmiescia oraz park . jest to spacer na ok. 1,5 godziny .Pozdrawiam

Zrobiłem podobnie, tyle że w drodze powrotnej, bo mając przed sobą całą noc na lotnisku, aż miło było się tam przejść, tym bardziej że droga z centrum prosta jak drut.
Aktualizacja cen: 8 dolarów z samego lotniska, a 3,5 dolara z pierwszego przystanku poza strefą lotniskową, do którego nawet wytyczono drogę z namalowanymi nań stópkami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Sie 2015 09:10 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 29
Loty: 115
Kilometry: 291 158
A jakieś inne pomysły jak dostać się do centrum jeżeli ląduje o północy? Autobusy widzę że już nie jeżdżą a taxi dość drogie ok. 50$
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Sie 2015 09:43 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
Może się zmieniło przez kilka lat ale jak tam byłem to z kartą miejską przejazd do/z lotniska kosztuje tyle samo co każdy inny odcinek w mieście. Jedyny minus: karty nie da się zdobyć na lotnisku (chyba).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Wrz 2015 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
chartsman napisał(a):
Aktualizacja cen: 8 dolarów z samego lotniska, a 3,5 dolara z pierwszego przystanku poza strefą lotniskową, do którego nawet wytyczono drogę z namalowanymi nań stópkami.
Co do cen to ok (btw RT z lotniska 14NZD), ale ta wytyczona stópkami droga prowadzi do International Antarctic Centre a nie przystanku, który jednak widać z miejsca gdzie przecina ona Orchard Rd. Nie wiem, czy to reguła, ale w drodze na lotnisko kierowca na ostatnim przystanku przed lotniskiem głośno ogłosił "Last 3.50 stop".

Na pytanie o możliwość kupna karty na przejazdy Metro przez obcokrajowca dostałem odpowiedź:
MetroInfo Team napisał(a):
You are able to purchase a Metrocard and use your passport as ID. However the card costs $10 which is not refundable. You would need to take this cost into account - the card will save you in fares but taking into consideration the purchase price, cash fares may be your best option? The cost of a fare in the main Christchurch area will be $3.50 and you would have a free transfer within 2 hours.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysztof. uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 18 Wrz 2015 19:26 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
WaldekK napisał(a):
chartsman napisał(a):
Aktualizacja cen: 8 dolarów z samego lotniska, a 3,5 dolara z pierwszego przystanku poza strefą lotniskową, do którego nawet wytyczono drogę z namalowanymi nań stópkami.
Co do cen to ok (btw RT z lotniska 14NZD), ale ta wytyczona stópkami droga prowadzi do International Antarctic Centre a nie przystanku, który jednak widać z miejsca gdzie przecina ona Orchard Rd. Nie wiem, czy to reguła, ale w drodze na lotnisko kierowca na ostatnim przystanku przed lotniskiem głośno ogłosił "Last 3.50 stop".

"ok btw RT"???

A przystanek jest zaraz obok tego Centrum Antarktyki, przynajmniej był w maju. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
WaldekK lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Wrz 2015 06:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
chartsman napisał(a):
WaldekK napisał(a):
chartsman napisał(a):
Aktualizacja cen: 8 dolarów z samego lotniska, a 3,5 dolara z pierwszego przystanku poza strefą lotniskową, do którego nawet wytyczono drogę z namalowanymi nań stópkami.
Co do cen to ok (btw RT z lotniska 14NZD), ale ta wytyczona stópkami droga prowadzi do International Antarctic Centre a nie przystanku, który jednak widać z miejsca gdzie przecina ona Orchard Rd. Nie wiem, czy to reguła, ale w drodze na lotnisko kierowca na ostatnim przystanku przed lotniskiem głośno ogłosił "Last 3.50 stop".
"ok btw RT"???
Bilet powrotny kupowany u kierowcy w autobusie.
chartsman napisał(a):
A przystanek jest zaraz obok tego Centrum Antarktyki, przynajmniej był w maju. :D
Wiesz, w sumie to obaj możemy mieć rację, jeśli Ty jechałeś linią P, bo ja 29.
Załącznik:
chc_bus.png
chc_bus.png [ 44.25 KiB | Obejrzany 3572 razy ]
    1 - P z lotniska
    2 - 29 z lotniska
    3 - 29 na lotnisko ("Last 3.50 stop")
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Paź 2018 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Czy ktoś może potwierdzić te ceny:
Załącznik:
christchurch.jpg
christchurch.jpg [ 75.81 KiB | Obejrzany 2205 razy ]


Wynika,że z samego lotniska linia 29 do centrum kosztuje 15 $ a z przystanku dalej tylko 4$ :o
Czy bilety kupuje się u kierowcy :?:
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Paź 2018 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Z powyższego wynika, że bilet w jedną stronę z lotniska kosztuje 8,50 NZD, natomiast 15 NZD kosztuje bilet w dwie strony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 04 Paź 2018 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Racja. Brawo TY ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Lis 2018 02:15 

Rejestracja: 15 Maj 2011
Posty: 67
$15 z "centrum" z Uberem, prosta droga.
_________________
Tajlandia - Indie - Nepal - Wietnam - Chiny - Kambodża & Wenezuela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Lis 2018 11:51 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Jeśli chcesz zaoszczędzić, wystarczy podejść do pierwszego przystanku za rondem (Memoria/Spitfire), przy wyjeździe z lotniska i bilet będzie za 4NZD. To jest jakieś 500m.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Lis 2018 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
makensis napisał(a):
$15 z "centrum" z Uberem, prosta droga.


NZD czy USD? Mi uber pokazuje 33 NZD. Niestety na lot o 7:00 w sobotę miejskim busem nie ma szans zdążyć, także uber to jedyna opcja. Czy może są tam jakieś inne tanie taksówki?

W ogóle zamierzałem na jeden dzień wynająć samochód (przylot wieczorem 14.03, wylot rano 16.03), ale wypożyczalnie doliczają 2 x 35 nzd za odbiór i zwrot auta poza normalnymi godzinami pracy biur i cena w najtańszym Ace wychodzi blisko 300zł za de facto jeden dzień, dramat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Lis 2018 13:03 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Taniej jak Uberem to raczej nie będzie. Jak lot jest o siódmej rano, to rozważyłbym spanie na lotnisku (jest wygodnie) albo w jakimś przylotniskowym moteliku.
PS. "także" znaczy "również", za to "tak że" znaczy "więc", a z kontekstu wnioskuję, że raczej o to drugie Ci chodziło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Lis 2018 15:19 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Miałem podobny problem do Twojego. Skończyło się, że oddałem samochód dzień wcześniej i przenocowałem w Jucy Snooze (ceny od ok 200zł) koło lotniska. Dojście do terminalu na piechotę ok. 10min spokojnym krokiem. Samolot miałem o 6 rano, a i tak wyleciał o 10;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Lis 2018 19:39 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Polecam JucySnooze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 18 Lis 2018 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Dwie noce w Jucy Snooze to ponad 700zł, jedna - 400 zł (chyba że w kapsule, wtedy 120zł/os/noc), ogólnie noclegi w okolicach lotniska są bardzo drogie, niczego w logicznej cenie tam nie znalazłem. Na spanie na lotnisku jestem za wygodny ;) Chyba dam sobie spokój z wynajmowaniem samochodu, a ten dzień w mieście poświęcę na Antarctic Centre i gondolę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group