Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 28 Maj 2021 10:07 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
A więc zasięgnąłem języka w informacji turystycznej Chorwacji i wyjątek dla uczniów i studentów dotyczy tylko tych jadących do szkoły na terenie Chorwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 30 Maj 2021 19:04 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Wróciłem z Chorwacji. Podróż autem. Wjechałem ze statusem ozdrowieńca na zaświadczeniu lekarskim, którego wzór zamieściłem w poście #56. Dokumenty były sprawdzane na granicy Węgry-Chorwacja. Jeśli macie pytania, zapraszam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 30 Maj 2021 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
też dziś wróciłem z Chorwacji. lot z/do z KRK. miło było wyjechać w tych dziwnych czasach.
maski teoretycznie obowiązkowo tylko w sklepach, w obiektach i w komunikacji.
część ludzi to stosuje, część nosi je pod brodą jak chce :lol:
na zewnątrz pełen luz. knajpki działają jak działały. polecam
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 01 Cze 2021 18:42 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 36
Planuję wyjazd do Chorwacji, będę leciał samolotem. Czy w związku z tym zaświadczenie od lekarza (o przebyciu choroby), o którym wspomniał dyzio1 jest wystarczające, czy w samolotach mimo wszystko trzeba przedstawić wynik testu?

Z góry dzięki za odpowiedź : )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 01 Cze 2021 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
wszelkie zaświadczenia w polsce nikt nie sprawdza (leciałem FR)
wszystko pokazujesz już na miejscu na lotnisku tamtejszej SG...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 02 Cze 2021 08:16 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Wojtyn napisał(a):
Planuję wyjazd do Chorwacji, będę leciał samolotem. Czy w związku z tym zaświadczenie od lekarza (o przebyciu choroby), o którym wspomniał dyzio1 jest wystarczające, czy w samolotach mimo wszystko trzeba przedstawić wynik testu?
Po co od lekarza? Od wczoraj jest dostępne w ikp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 02 Cze 2021 08:55 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Chupacabra napisał(a):
A więc zasięgnąłem języka w informacji turystycznej Chorwacji i wyjątek dla uczniów i studentów dotyczy tylko tych jadących do szkoły na terenie Chorwacji.


Czyli - tak jak wcześniej pisałem. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 17 Cze 2021 12:21 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Orientuje się ktoś czy na lotnisku w Krakowie, przewoźnik LOT, robią problemy jeśli nie ma się testu? Wg ostatnich wytycznych testy przy wylocie z Malopolski nie są konieczne. Jest info sprzed 2 tygodni, że nie, ale fajnie jakby ktoś potwierdził.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 17 Cze 2021 16:34 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
A co to znaczy, że testy z Małopolski nie są konieczne? A już np. z Lubuskiego czy Pomorskiego są? Polske nam podzielili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 17 Cze 2021 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 78
Oficjalne wytyczne Chorwacji. Osoby ze stref zielonych mogą wjechać do Chorwacji bez testu/ zaświadczeń. Obecnie tylko lubelskie nie jest zielone.
https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/ ... e-movement
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 17 Cze 2021 21:45 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
potylika napisał(a):
A co to znaczy, że testy z Małopolski nie są konieczne? A już np. z Lubuskiego czy Pomorskiego są? Polske nam podzielili?
tak było tydzień temu, 9 województw było na zielono, pozostałe wymagały testu.

Obecnie po aktualizacji jesteśmy cali na zielono, Lubelskie też zmienili.


Na lotnisku w pl nikt nie powinien nadgorliwie pytać o testy?
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 17 Cze 2021 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Dzisiaj przylecieliśmy do Zadaru z negatywnym wynikiem testu antygenowego. Podaliśmy dowodu i telefon z pdfem z wynikiem negatywnym w języku angielskim. Celnik nawetnie wiedział na co ma patrzeć, a na drugi test nawet nie chciał patrzeć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 17 Cze 2021 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Celnik ? Myślę, że raczej oficer straży granicznej. Jak poszliście z tą bumagą do celnika, to faktycznie mógł być ostro zdziwiony ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 18 Cze 2021 01:54 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Dzisiaj przyleciałem do Splitu. Celnik zapytał o szczepionkę oraz o miejsce pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 18 Cze 2021 02:01 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
A co przemycałeś,że celnik Cię pytał o coś?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 18 Cze 2021 12:24 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Wylot dziś z Wrocławia i nikt z obsługi Ryana nie akceptował faktu, że już można lecieć z PL do Chorwacji bez dokumentów COVID’owych. Tak naprawdę wcześniej też można było się przetestować po przylocie. Dopiero, po udzielonym szkoleniu, agent handlingowy posprawdzał i potwierdził rację. Jadę dalej do Bośni z 16to letnią córką więc i tak komplet dokumentów mam, ale niesmak pozostał. :D

Dam znać jak granica HR-BiH.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 18 Cze 2021 13:55 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Dzięki za info! Lecę jutro, zrezygnowałem z testu, dam znać jak poszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 19 Cze 2021 09:15 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
@Undertone Powiem tak: w Zadarze nikt ze SG nic o tym wczoraj nie wiedział. Wydrukuj sobie tejkst chorwackiego Ministerstwa do której zresztą pvrzekierowywuje Ryanair (https://mup.gov.hr/uzg-covid/286212). Nie udało mi się znaleźć wersji chorwackiej tej strony. Chorwaci nie robili jakichś wielkich problemów, ale nie miałem czasu aby poczekać na męską rozmowę z szefem zmiany bo musiałbym przeczekać kontrolę dwóch samolotów a szło to tak powolnie jakby to był przylot do USA.
Dalsza podróż do BiH przebiegła bez problemów. Na granicy szybko i sprawnie. Także jednak uważaj na lot bez testu bo może to być stresujące przeżycie. Szczególnie jak będziesz miał za plecami kilkadziesiąt osób.
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 19 Cze 2021 19:25 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
A więc tak. W Chorwacji byłem o 8.30 więc nie zdążyłem zobaczyć Twojego posta, na szczęście byłem przygotowany, ale po kolei.

Obsługa LOTu w Polsce, w Krakowie, dobrze poinformowana, żadnych trudności. Trudności zaczęły się po przylocie przy kontroli paszportowej. Pani chciała od nas testu bądź zaszczepienia o szczepieniu, oczywiście nie mieliśmy.
Wydrukowałem wcześniej informacje z chorwackiego gov - https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212 w obu wersjach, angielskiej i chorwackiej oraz mapę - https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/ ... e-movement
Pani w okienku wraz z koleżanką była w lekkim szoku, poszła pytać przełożonych, sprawa chwilę trwała, przyszedł mężczyzna który od bramki do bramki mówił pracownikom, że Polaków puszczają bez niczego.

Reasumując, wjechaliśmy bez testow, zaświadczen o szczepieniu, karty enter croatia. 300 zł, w kieszeni i mam nadzieję szlaki dla kolejnych przetarte :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 19 Cze 2021 20:28 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 236
Przylot dzisiaj do Zadaru- w Gdn nic nic nie sprawdzali.
Natomiast w ZAD dość szczegółowe sprawdzanie papierów o zaszczepieniu( wydruk z IKP), generalnie wyglądało jakby nie wiedzieli że z PL to można bez testów wjechac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group