Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Kwi 2021 00:42 

złoty
@Pudelek, w PDF jest numer 1/2 albo 2/2, czyli pierwszej albo drugiej dawki. Potwierdzenia obu dawek są osobne, nie da się pobrać jednego dla obu. Przypuszczam, że przy szczepionce J&J będzie po prostu 1/1, ale jeżeli nic się nie zmieni, to nazwy nie podadzą. Nazwę będziesz miał na kartoniku, który dostaniesz przy szczepieniu i w żółtej książeczce, jeżeli poprosisz o wpis.
 Relacje PM off
blak uważa post za pomocny.

#42 PostWysłany: 25 Kwi 2021 10:31 

Ok, rozumiem. Mimo wszystko wydaje mi się, że obecny pdf z IKP plus ewentualnie karteczka poszczepienna powinna w zupełności wystarczyć na europejskie granice. Słyszałem, że ludzi zaszczepieni na Węgrzech jeżdżą z węgierskimi dokumentami po Europie i nikt się nigdzie nie czepiał.
meczko lubi ten post.

#43 PostWysłany: 25 Kwi 2021 10:43 

HON fly4free
W sumie tak, przy szczepieniu otrzymujesz papierowe potwierdzenie producenta z naklejką partii szczepionek

Co najwyżej zadbałbym, by przy naklejkach czy na dole tego potwierdzenia pieczątkę przybił lekarz

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 28 Kwi 2021 21:22 

złoty
Wjazd do Chorwacji dla zaszczepionych przetestowany z sukcesem na granicy lądowej z Węgrami. Szybko i bezproblemowo. Podaliśmy wydruki z IKP (reakcja: "It's in Polish?", po czym wyraźny oddech ulgi po odpowiedzi "In two languages, English version is below"), kartoniki z punktu szczepień (które wzbudziły największe zainteresowanie) i żółte książeczki (były chyba najmniej przeglądane). Policjant na granicy wklepał nas do systemu i podziękował. Zero wątpliwości, dociekań, pytań itp. Całość zajęła może z 3 minuty.
Tranzyt przez Słowację i Węgry też bez żadnych problemów. Wystarczyło powiedzieć, że tranzyt do Chorwacji i wpuścili nas bez żadnych dalszych pytań.
Pozdrowienia z Varażdinu :)
 Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#45 PostWysłany: 28 Kwi 2021 21:31 
Awatar użytkownika

Loty: 76
Kilometry: 156 874
niebieski
Fajnie. Nam najprawdopodobniej zabraknie kilku dni żeby mieć wymagane 14 od ostatniej dawki. Jedynie na powrocie zwolnieni będziemy z kwarantanny w PL przynajmniej.

#46 PostWysłany: 29 Kwi 2021 07:56 

meczko napisał(a):
Wjazd do Chorwacji dla zaszczepionych przetestowany z sukcesem na granicy lądowej z Węgrami. Szybko i bezproblemowo. Podaliśmy wydruki z IKP (reakcja: "It's in Polish?", po czym wyraźny oddech ulgi po odpowiedzi "In two languages, English version is below"), kartoniki z punktu szczepień (które wzbudziły największe zainteresowanie) i żółte książeczki (były chyba najmniej przeglądane). Policjant na granicy wklepał nas do systemu i podziękował. Zero wątpliwości, dociekań, pytań itp. Całość zajęła może z 3 minuty.

podaliście od razu wszystkie dokumenty czy sami chcieli? Bo teoretycznie powinno wystarczyć samo zaświadczenie z IKP. Żółtą ksiażęczkę to mogli pierwszy raz widzieć na oczy :P

#47 PostWysłany: 29 Kwi 2021 19:30 

złoty
@Pudelek, podaliśmy wszystkie i faktycznie wyglądało na to, że żółta książeczka była najmniej przydatna. Natomiast bardzo się przydał kartonik z punktu szczepień mam wrażenie, że z samym PDFem z IKP byłoby ciężko, zwłaszcza, że on nie podaje rodzaju szczepionki.
 Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.

#48 PostWysłany: 30 Kwi 2021 09:40 

niebieski
Wybieramy sie na małą objazdówkę docelowo do Chorwacji, parę dni w Bośni. Jak wygląda sytuacja z wjazdem do Chorwacji przez Bośnie? Z tego co zrozumiałem to w przypadku EU i nie-EU wychodzi na to samo - test nie starszy niż 48h. Jak na dzisiaj najłatwiej dojechać do Chorwacji ze Śląska?
1. Czechy - Austria
2. Słowacja - Austria
3. Słowacja - Węgry - Bośnia
Normalnie jechalibyśmy trasą nr 3 bo chcemy zlodwiedzić Bośnie, ale w tych czasach może lepiej sobie odpuścić...
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 30 Kwi 2021 09:48 

niebieski
Zależy z którego miasta na Śląsku i czy na Śląsku czy w woj. śląskim. Zależy też w które miejsce do Chorwacji, inną trasa na Istrię i inna do Dubrownika. Tematów i filmików jak dojechać do Chorwacji są na internecie setki.
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 30 Kwi 2021 10:16 

Loty: 18
Kilometry: 24 438
niebieski
meczko napisał(a):
@Pudelek, w PDF jest numer 1/2 albo 2/2, czyli pierwszej albo drugiej dawki. Potwierdzenia obu dawek są osobne, nie da się pobrać jednego dla obu. Przypuszczam, że przy szczepionce J&J będzie po prostu 1/1, ale jeżeli nic się nie zmieni, to nazwy nie podadzą. Nazwę będziesz miał na kartoniku, który dostaniesz przy szczepieniu i w żółtej książeczce, jeżeli poprosisz o wpis.
Ta było by logicznie, ale mój mąż wczoraj dostał I dawkę PF i na potwierdzeniu w ikp ma napisane 1/1, więc nie wiem jaki system mają.....
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 30 Kwi 2021 14:48 

niebieski
kamillos13 napisał(a):
Zależy z którego miasta na Śląsku i czy na Śląsku czy w woj. Śląskim. Zależy też w które miejsce do Chorwacji, inną trasa na Istrię i inna do Dubrownika. Tematów i filmików jak dojechać do Chorwacji są na internecie setki.

Z Chebzia do Splitu przez Meciugorie.

Rady co do warunków drogowych też mile widziane, ale bardziej miałem na myśli sytuacje covidową związaną z przekraczaniem granic
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 02 Maj 2021 19:07 

Ja w sumie też podbijam temat dojazdu do Chorwacji w obecnych koronawarunkach.

Jesteśmy wraz z wszystkim pasażerami ozdrowieńcami (mamy zaświadczenia w języku angielskim o pozytywnym wyniku testu PCR z marca tego roku) i zastanawiam się czy realna jest trasa na Istrię ze Śląska przez Czechy, Austrię , Słowenię?

Analizując strony MSZ doszedłem do wniosku, że z Austrią i Słowenią nie będzie problemu z tranzytem. Dylemat stanowią Czechy, czy bedąc ozdrowieńcem będę w stanie przejechać bez konieczności robienia testu PCR przed wyjazdem?

Jest ktoś w stanie podzielić się swoimi doświadczeniami? Chciałbym dojechać do Chorwacji bez konieczności testowania się przed wyjazdem.
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 02 Maj 2021 19:38 

Loty: 18
Kilometry: 24 438
niebieski
Jedź przez Słowację.
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 03 Maj 2021 12:32 

Rutras napisał(a):
Dylemat stanowią Czechy, czy bedąc ozdrowieńcem będę w stanie przejechać bez konieczności robienia testu PCR przed wyjazdem?

.

na dzień dzisiejszy nie, ale wystarczy szybki test antygenowy do tranzytu (24 godziny przed).

#55 PostWysłany: 07 Maj 2021 17:35 

niebieski
Jest tu ktoś, kto przekraczał granicę chorwacką jako ozdrowieniec z zaświadczeniem lekarskim (nie wynikiem testu)? Szukam potwierdzonych informacji, co powinno się znaleźć na takim zaświadczeniu?
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 08 Maj 2021 21:55 

niebieski
Sam sobie odpowiem. Wg forum o Chorwacji, z potwierdzeniem, że akceptowane na granicy. Jeśli ktoś skorzysta, dajcie znać, że faktycznie tak jest.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
dg72 lubi ten post.

#57 PostWysłany: 09 Maj 2021 14:34 

@dyzio1 czy jest to zaświadczenie wydawane po teście na przeciwciała?
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 09 Maj 2021 19:29 

niebieski
Tego nie wiem. Sam będę załatwiał takie zaświadczenie bez informacji o przeciwciałach, tylko z datami choroby i informacją o przebyciu covid. Na stronie https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/286211 nie widzę, by pisali coś na temat IGG. Jest mowa o zaświadczeniu, że przeszło się chorobę.
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 09 Maj 2021 20:15 

Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
@dyzio1
To zaświadczenie ozdrowieńca to skąd drukowałeś (pobrałeś) w wersji polska i angielska. Też ozdrowieńcem jestem na IKP mam wynik testu, inf o izolacji ale że ozdrowieniec to nie widzę. (mnie złapało od 15.04 do 24.04).

Ostatnio edytowany przez Amcio, 09 Maj 2021 21:51, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 09 Maj 2021 20:21 

niebieski
To jest informacja podawana na forum Chorwacja FB. Ten powyższy wzór został przedstawiony przez forumowicza odpowiednim chorwackim służbom i został zaaprobowany. Mój lekarz POZ wydaje bardzo podobne w języku polskim. Spróbuję przygotować taki druk w języku angielskim i zapytać czy mi podpisze i podbije pieczątkę. Jeśli odmówi, skorzystam z tłumacza przysięgłego.
 Relacje PM off
Amcio uważa post za pomocny.

[ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości