Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 01 Sie 2021 18:21 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 111
Wjazd dzisiaj do Chorwacji przez małe przejście Brezovica pri Gradinu / Oprtalj (kręt i wąska górska droga), jeden samochód przed nami, 30 sekund na spojrzenie w dowody osobiste, żadnych pytań o Enter Croatia, czy certyfikaty Covid (choć mieliśmy) i Dobro Dosli! Ale wiem, że na większych przejściach wczorak były kolejki ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#142 PostWysłany: 01 Sie 2021 18:38 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Z tym Enter Croata to zdaje się jest tak, że jak się już ma go wypełnionego wcześniej, to po podaniu paszportów pogranicznik widzi wypełnione te formularze. I dlatego nie chce.
A nie dlatego, że w ogóle nie chce i że niepotrzebne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 01 Sie 2021 20:05 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Wczoraj, sobota, powrót ze Splitu. Odprawa przy zdawaniu bagażu. Lot przez Wiedeń. Na lotnisku w Splicie pani poprosiła o certyfikat covidowy. Wszystko sprawnie, poza tym, że samolot był o ponad 2,5 godziny opóźniony. No ale awarie się zdarzają, dlatego podstawili a319 zamiast dasha. Na lotnisku większość ludzi w maskach, ale nie wszyscy. Kartki o odstępach na fotelach ignorowane. Za to w Wiedniu wszyscy w maskach, działa wszystko, sklepy, miejsca sprzedaży posiłków. Szkoda, że już po urlopie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 02 Sie 2021 04:54 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 111
sanchopan napisał(a):
Z tym Enter Croata to zdaje się jest tak, że jak się już ma go wypełnionego wcześniej, to po podaniu paszportów pogranicznik widzi wypełnione te formularze. I dlatego nie chce.
A nie dlatego, że w ogóle nie chce i że niepotrzebne ;)


Nie do końca. Pogranicznik stał przy ulicy bez użycia elektroniki (komputer/tablet/cokolwiek). Popatrzył na dowody osobiste i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 02 Sie 2021 19:32 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Leciał ktoś ostatnio z Modlina do Zadaru? Trzeba podejść do obsługi na sprawdzenie paszportu covidowego czy od razu na kontrolę bezpieczeństwa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 02 Sie 2021 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@ultragreen
Przed wejściem do kontroli sprawdzają papiery covid, więc nigdzie nie musisz iść.
Góra
 Profil Relacje PM off
ultragreen uważa post za pomocny.
 
      
#147 PostWysłany: 02 Sie 2021 21:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
A dokładniej: przed bramką, na której sprawdzają karty pokładowe, postawili drugą bramkę, na której sprawdzają dokumentację covidowo-wjazdową. Na pewno nie trzeba stać w kolejce do check-in. Lot do Zadaru miałem 22 lipca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ultragreen uważa post za pomocny.
 
      
#148 PostWysłany: 04 Sie 2021 20:41 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Opuszczajac Chorwacje (jak zdecyduje sie tam pojechac) musze zrobic test (UK wymaga bez wzgledu na szczepienie). Probuje sie doszukac co sie dzieje, jezeli test wyjdzie pozytywny. To ze nie wroce do domu to wiem, ale interesuje mnie gdzie i za ile musze sie izolowac w Chorwacji. Jedyne co znalazlem, to ze mam zadzwonic do tamtejszego "sanepidu" jak test wyjdzie pozytywny. Moze ktos sie natknal na info dot. izolacji itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 11 Sie 2021 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Czy leciał ktoś ostatnio wizzairem z DBV do Polski ? Czy wystarczy pdf karty pokładowej na telefonie czy trzeba mieć wydrukowaną ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 12 Sie 2021 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Lecimy do Splitu w Niedzielę i Wizzair wysłał mi powiadomienie, że oprócz Enter Croatia muszę wypełnić Formularz Lokalizacji Pasażera (https://www.iata.org/contentassets/07a3 ... r-form.pdf ) - link kieruje do jakiegoś ogólnego formularza passenger location form. Ktoś w ogóle to wypełniał, sprawdzał? To jest jakaś standardowa regułka która Wizz wysyła w powiadomieniach czy coś się zmieniło w Chorwacji i trzeba jeszcze to wypełniać? Swoją drogą Enter Croatia jest 'zalecane' a nie obowiązkowe, ale to mogę wypełnić
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 12 Sie 2021 11:24 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@grondo leciałem kilka dni temu LH do Splitu, kazali to wypełnić w samolocie i tam to też zbierali.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#152 PostWysłany: 23 Sie 2021 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
WRO-SPU W6. Nikt nie chciał Enter Croatia, ani tych formularzy IATA. Tylko szczepienia/testy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 28 Sie 2021 10:14 

Rejestracja: 10 Cze 2016
Posty: 4
Potwierdzam lot Rzeszów-Split, tylko testy i paszporty sprawdzali. Patrzyli tylko czy jest negative i tyle. Enter Croatia nie musieliśmy mieć. Dla zainteresowanych w Splicie można zrobić test za 75 kun w 3 lokalizacjach, na lotnisku, w porcie i na ul.Vukovarskiej 46. Ja robiłem test w porcie, kolejka znikoma. Na wynik czeka się 15 min.i płatność tylko gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 28 Wrz 2021 11:16 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Granicę lądową między Wegrami a Chorwacją można przekraczać bez testu, patrzą na kartkę z odległości półtora metra, jakby miał tam wydrukowanego na całą stronę mojego psa to pewnie też bym przejechał ;) Kolezanka mówiła, że w sierpniu było podobnie, ogólnie to bym nie ryzykował, groszowe sprawy przy kosztach całego wyjazdu, ale jak ktoś lubi... :D

Na miejscu luz, na zewnątrz bez masek, w turystycznych miejscowościach w knajpach bez, w sklepach różnie, choć raczej bez, w Zagrzebiu w markecie juz 90% z maskami, powiedzmy ze z 70% z poprawnie założonymi.
Nie zdazyło się, by przez cały pobyt ktokolwiek zwrócił nam uwagę za brak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 28 Wrz 2021 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W Puli bardzo karnie nosili maski w transporcie publicznym i w pomieszczeniach zamkniętych. W sklepie raz zrobili o to aferę, ale obiecałam, ze założę następnym razem, bo nie mam przy sobie. A na przystanku autobusowym wydarła się na mnie obsługa, ze śmiem iść do toalety bez maski.

W hotelu nie czepiali się, ale obsługa nosiła dzielnie maski na zewnątrz i w środku.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 29 Wrz 2021 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
wypelnilem Enter Croatia, otrzymalem potwierdzenie zgłoszenia podrozy
nie lecialem bardzo dawno do Chorwacji, czy w zwiazku, ze sa poza strefa Schengen
jest wydluzony czas kontroli na lotnisku, czy dokument tozsamosci covid pass i w droge?

planowe ladowanie 23.30 ostatni autobus 23.55
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 29 Wrz 2021 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
kontrola w miarę szybko, około 10min, ale możesz próbować ominąć trochę ludzi po wyjściu z samolotu
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 29 Wrz 2021 10:59 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Nie napisałeś na jakim lotnisku lądujesz... Trzy tygodnie temu przylecieliśmy do Splitu. Odprawa trwała normalnie (sprawnie) bez jakiejś zbędnej zwłoki. Wymagali dokumentu tożsamości i covid pass. Przy "okienku" zajmowało to minutę lub dwie więc zależy ile osób będzie stało przed Tobą.


Ostatnio edytowany przez jaszon, 29 Wrz 2021 11:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 29 Wrz 2021 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Zależy gdzie i o jakiej porze,w lipcu lądowałem w Dubrowniku około południa to było ponad 1h stania do kontroli paszportowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 29 Wrz 2021 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
trasa Kraków - Zadar FR 01/10/2021 weekendowka

jak sie przeciagnie trzeba bedzie cos zroganizowac by sie dostac do centrum :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group