Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lip 2015 16:29 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 9
Witam,

Gdzie w Chorwacji polecilibyście jechać tak żeby była jakaś fajna piaszczysta plaża? Najlepiej nie tak daleko na południe, bo planuję jechać samochodem.

Patrząc po necie myślałem o Medulinie. Może ktoś był i poleci jakiś nocleg? Chodzi mi o nocleg jak najbliżej plaży żeby pobyt tam spędzić bez jazdy samochodem :)

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Roku, 09 Lip 2015 17:53, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#2 PostWysłany: 09 Lip 2015 17:37 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
W Omiś jest podobno fajna piaszczysta plaża.

Ja jednak w zeszłym roku byłem akurat w Makarskiej, plaża kamienista i była świetna właśnie z racji braku piasku. Średniej wielkości kamyki pozwalały wygodnie leżeć na ręczniku, a odpadał problem, który zawsze miewałem na plażach piaszczystych czyli potrzeba brania prysznica w hotelu i wnoszenie w butach i innych elementach garderoby drobinek piasku.

Dlatego ja polecam pojechać do Chorwacji na plażę kamienistą. Poczytaj gdzie są fajne z kamykami i jedź :) Jest fajne forum poświęcone tylko wyjazdom do Chorwacji, ale nie będę reklamował, jak coś to PW lub poszukaj w google :)

A i jakbyś się zdecydowała na Makarską to mam świetnego gospodarza do polecenia. Gość mega otwarty na ludzi, można pogadać o wszystkim, robi własne nalewki i częstuje gości, do tego zrobił nam grilla i zabrał do Parku Narodowego w góry :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lip 2015 21:34 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 9
To już jednak trochę dalej. Prawdopodobnie wybiorę się do Medulina "w ciemno" i będę szukał na miejscu. Czytałem i podobno nie ma zbytniego problemu ze znalezieniem noclegu w sezonie. Tylko zastanawiam się jak z cenami? Czy dla takiego turysty co przyjdzie i zapyta cena będzie wyższa czy może nawet niższa ze względu na wolne pokoje :)

Jestem trochę zdezorientowany, w sumie to pierwsze wakacje na jakie w ogóle będę jechał :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lip 2015 21:56 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ciężko wyczuć ;) W jaki dzień tygodnia planujesz dojechać do Chorwacji i mniej więcej o której?

My przyjechaliśmy w poniedziałek rano i do południa znaleźliśmy, było trochę wolnych kwater mimo szczytu sezonu, ale nawet się trochę kłóciliśmy przy wyborze noclegu, ale namówiłem resztę, że i tak większość dnia się siedzi na plaży więc nie ma co wymyślać tylko brać to co jest. Nam się trafiło świetnie, nie wiem jak będzie w Twoim wypadku.

My płaciliśmy chyba 13 euro od osoby za dobę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lip 2015 22:05 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 9
W sumie nie wiem w jaki dzień. Z tego co czytam to najlepiej wyjechać sobota lub niedziela. Dla mnie to obojętne bo chcę jechać na tydzień a urlopu mam 2 tygodnie ;)

Tylko dało mi do myślenia czy zostać przy piaszczystej plaży :D Dało mi do myślenia to co napisałeś wcześniej. Po prostu plaża żwirowa i kamienista kojarzyły mi się z wbijającymi przez ręcznik kamyki hehe :) Nie upierając się na Medulin gdzie warto pojechać?

Jak pisałem i wyżej tym lepiej bo zawsze bliżej. Najdalej myślałem w okolice Zadaru ale to już najdalej...

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lip 2015 22:34 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 21
Loty: 67
Kilometry: 142 432
Udaj sie na wyspę Rab, polecam super piaszczyste plaże z bardzo długi płytkim wejściem do wody - idealne dla dzieciaków z drobnym piaskiem bez jeżowców, kamieni itp. Najbardziej popularna jest plaża San Marino -rajska plaża na półwyspie Lopar. W odległości około 100 metrów od brzegu woda sięga do pasa więc dla dzieci idealna dla kogoś kto chce popływać niekoniecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Lip 2015 22:51 

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 2
jak taki fajny namiar na Makarskiej to może się podzielisz :P
co do piachu to potwierdzam wyższość żwirku na Makarskiej nad lotnymi piaskami
:lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Lip 2015 17:33 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Namiary na opisaną wcześniej miejscówkę:

Lukas Śimić, Stiepana Ivicevica 28, 21300 Makarska

Tel: 00385 95 518 1384 lub 00385 021 610 358

Tylko jak mówię, w domku nie ma luksusów ot zwykły dom z urządzonymi pokojami, ale wspaniała atmosfera tylko trzeba być otwartym na rozmowy z Lukasem. Akurat jak my byliśmy to spała tam też jakaś Niemka i w ogóle nie gadała ani z nami, ani z gospodarzem, więc ominęły ją atrakcje. My sobie siadaliśmy co wieczór i przy kieliszku naleweczki opowiadaliśmy na wszystkie, naprawdę wszystkie tematy. W pewnym momencie nawet Chorwaci przepraszali nas, że w czasie II Wojny Światowej wspierali Hitlera :D

Tutaj zdjęcie kamyczków w Makarskiej, sorry że z piwkiem ale nie mam innego zdjęcia ;)
Załącznik:
Komentarz do pliku: Kamyczki
11.jpg
11.jpg [ 194.92 KiB | Obejrzany 10204 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Lip 2015 19:04 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Kumara napisał(a):
Udaj sie na wyspę Rab, polecam super piaszczyste plaże z bardzo długi płytkim wejściem do wody - idealne dla dzieciaków z drobnym piaskiem bez jeżowców, kamieni itp. Najbardziej popularna jest plaża San Marino -rajska plaża na półwyspie Lopar. W odległości około 100 metrów od brzegu woda sięga do pasa więc dla dzieci idealna dla kogoś kto chce popływać niekoniecznie.

Potwierdzam to co @Kumara napisał. Wyspa RAB! Plaże super piaszczyste, w niektórych miejscach można iść kilkaset metrów w głąb morza zanim woda zakryje w innych od razu głęboko.
Ale jedyny minus taki, że na Rabie wszystko jest sporo droższe niż na lądzie stałym (wiadomo - trzeba dowieźć promem)! A więc warto wcześniej porobić zakupy. Cena promu na Rab - 100 kun za sam. osob.
http://wysparab.blogspot.com/2013/06/prom-na-rab.html
http://wyspa-rab.chorwackie.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lip 2015 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Makarska to na imprezy dobra, a nie na spokojny wypoczynek, gdzie w sezonie cięzko wbić się na plazy między ręczniki. W dodatku z plażami tam kiepsko, jeżeli już coś to pełno żwiru :D który akurat w Makarskiej za czysty nie jest, generalnie tam jest tyle ludzi, że z czystością owej "plaży" jak dla mnie lepiej nad Bałtykiem, lepsze miejscowości przed, lub za Makarska, tez drobny zwirek. Oczywiście żwirek na "plaży" a w głąb mogą pojawić się większe kamienie, otoczaki, różnie z tym jest, raz może być żwirek w głąb morza, raz nie.

W ciemno jak szukać to najlepiej od samego rana, od 7-8smej, pełno naganiaczy, zazwyczaj porównywalne ceny, oczywiście jeżeli szukamy przyzwoitego lokum, a nie jak mega apartamentu, przedzial cenowy różny, zalezy co komu wystarczy, moze byc tez tak, ze o 8smej rano gości Ci powie ze ma ludzi ale spadaja o 10tej i bedzie Cie namawiał żebys poczekał.

Też kiedyś myślałem, że od skał lepsza "plaża" z drobnym żwirkiem, ale wbijające się kamienie i gdzie niegdzie wątpliwa czystość otoczenia tych "plaż" przekonały mnie, że lepiej już rozłożyć się na większych skałach.
Generalnie jednak, mam nadzieje, że nigdy więcej nie będe zmuszony spędzać wakacji na tego typu wybrzeżu, nie ma jak piasek :twisted: prawdziwa plaża, prawdziwe wakacje, to jest to :twisted:

Woda lazur, polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group