Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Sie 2015 18:37 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Piątego sierpnia Chorwaci obchodzili bardzo uroczyście święto "Oluja", dlatego wracając znad morza postanowiliśmy pojechać nieco inną trasą, oglądając po drodze Knin i nocując w Zagrzebiu. Dwadzieścia lat po wojnie, a w okolicach Kninu wciąż widać jej ślady, puste miejscowości- zupełnie inny obraz Chorwacji niż ten nadmorski. A Zagrzeb, malutka stolica do zwiedzenia w jedno popołudnie. Lecz z drugiej strony ile dało by się obejrzeć w letniej temperaturze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 21 Sie 2015 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Tydzień temu wróciłem z Rovinj o którym tu już wcześniej pisano. Byłem tam już 3 raz - miasto jest przeurocze. Zdecydowanie najbardziej włoskie klimaty w Chorwacji.

Image

Image

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 02 Cze 2016 14:33 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Widok z góry Srt na stare miasto w Dubrowniku niesamowity. Warto się tam wybrać, chociaż wyciąg do najtańszych nie należy, ale zawsze można samemu się tam wdrapać, albo przynajmniej zejść jak ktoś ma troszkę więcej czasu.

Image

Tutaj link do całej relacji z mojej wizyty w Dubrowniku -> http://LoveTravelWork.com/photograph/dubrovnik-croatia/
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 24 Cze 2016 13:39 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 10
Zbanowany
Ja zakochałam się w Splicie. W Dubrovniku nie dane było mi być, ale na pewno chciałabym jeszcze zwiedzić to miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 15 Sie 2016 22:12 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 106
Jak to zawsze bywa o gustach się nie dyskutuje, ale duuużo osób polecało nam Dubrownik, więc będąc w Splicie zrobiliśmy sobie tam jednodniówkę. Nie ma co ukrywać, miasto bardzo piękne, ale strasznie tłoczno i mega mega drogo, plaże bardzo ładne ale tak zatłoczone że szok... Kolejną wycieczkę zrobiliśmy sobie do miejscowości Omis, plaże również fajne, sporo wolnego miejsca, woda jak w większości czysta, widoki również przyzwoite bo lepiej widać góry dookoła niż w Splicie.
Ale podsumowując zdecydowanie lepiej obrać sobie jako cel Split, najlepsze plaże, przystępne ceny, nie za dużo ludzi, więc warto jechać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 21 Paź 2016 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Nie chce zakładać nowego tematu, interesuje mnie ilość wszelkiej maści turystów na przełomie maja i czerwca, wybieramy się do Baski i czytając Wasze opinie na temat Puli i innych miejscowości w okolicy chciałbym spytać jak tam wyglądają drogi i szacowany czas przejazdu samochodem względem googla?

Mało kto wspomniał o Rijece, czy faktycznie nie ma tam niczego godnego uwagi?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 14 Sty 2017 21:40 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Hej :)

Moglibyście polecić jakieś miejscowości nadmorskie, do których można dojechać w kilka godzin autobusem z Zagrzebia? Chcemy spędzić tegoroczny urlop w Chorwacji. Prawdopodobnie polecimy do Zagrzebia a nie chciałbym z Zagrzebia jechać np. 8 godzin autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 16 Sty 2017 12:25 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
kubus571 napisał(a):
Nie chce zakładać nowego tematu, interesuje mnie ilość wszelkiej maści turystów na przełomie maja i czerwca, wybieramy się do Baski i czytając Wasze opinie na temat Puli i innych miejscowości w okolicy chciałbym spytać jak tam wyglądają drogi i szacowany czas przejazdu samochodem względem googla?

O jakie drogi Ci chodzi: okolic Baski na wyspie Krk czy Baska Voda na Riwierze Makarskiej?

-- 16 Sty 2017 12:25 --

zwierzak napisał(a):
Widok z góry Srt na stare miasto w Dubrowniku niesamowity. Warto się tam wybrać, chociaż wyciąg do najtańszych nie należy, ale zawsze można samemu się tam wdrapać, albo przynajmniej zejść jak ktoś ma troszkę więcej czasu

Wzgórze to Srđ - z niego w czasie wojny ostrzeliwano miasto.
Można wyjechać także samochodem. Droga trochę wąska, ale dla codziennych kierowców (nie niedzielnych) nie powinno być problemów. Na górze jest bezpłatny parking. Jeśli chce się w sezonie mieć dobre zdjęcie z tego miejsca to warto być na miejscu przed godz. 11 (potem słońce w oczy) lub wieczorem kiedy miasto jest pięknie oświetlone.

kubus571 napisał(a):
Mało kto wspomniał o Rijece, czy faktycznie nie ma tam niczego godnego uwagi?

Rijeka to duże miasto portowe, więc na wypoczynek (plażowanie) nie bardzo. Jeśli okolica to Opatija lub mała wioska Mošćenička Draga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 17 Sty 2017 00:36 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 71
Loty: 119
Kilometry: 225 960
Polecam Split, ze względu na starówkę, promenadę i klimat miasta po zmroku. Koniecznie w centrum starego miasta trzeba odnaleźć taki mały plac/ ruiny, gdzie przed restauracja graja muzykę na żywo na fortepianie. Posiedzieć na schodach, zamówić winko i człowiek zapomina o wszystkim. Bylem tam 2 razy i wybieram sie na majówkę znowu. Przy okazji proszę o pomoc w zlokalizowaniu tego miejsca, bo bylem tam 4 i 12 lat temu. Czy to to miejsce to Diocletian's Palace?

Makarska to niesamowite miejsce, w którym łącza sie morze i góry.

Hvar - będąc w porze lawendowej wyspa mnie rozczarowała. Nie wyglada tak jak wszędzie jest to opisane.

Kazdy pisze ze wszędzie tłoczno, wiec proponuje wyjazdy przed i po sezonie. Logiczne, ze wakacje ma w tym samym czasie prawie cala Europa to i ludzi jest wszędzie sporo.
_________________
Uzależniony od podroży...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 17 Sty 2017 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
piekara114 napisał(a):
O jakie drogi Ci chodzi: okolic Baski na wyspie Krk czy Baska Voda na Riwierze Makarskiej?

Rijeka to duże miasto portowe, więc na wypoczynek (plażowanie) nie bardzo. Jeśli okolica to Opatija lub mała wioska Mošćenička Draga.


Baska na wyspie Krk.

Jeśli chodzi o Rijekę to chcieliśmy tam po prostu pojechać na jeden dzień i zwiedzić okolicę.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 17 Sty 2017 11:01 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Pałac Dioklecjana to całość - to co otoczone murem. \Niektórzy to nazywają starym miastem, ale to właśnie jest Pałac. Jest on tak potężny, że wygląda jak miasto: wymiary 214 × 175 m. W sumie Pałac był jak miasto, mieszkali w nim najważniejsi dla Dioklecjana ludzie oraz jego służba.
Załącznik:
1551-palac-cesarza-dioklecjana-chorwacja.jpg
1551-palac-cesarza-dioklecjana-chorwacja.jpg [ 100.19 KiB | Obejrzany 5218 razy ]

Pałac został założony przez Cesarza Dioklecjana w celu odpoczynku na emeryturze nad samym morzem (wcześniej mieszkał w Salonie - warto odwiedzić). Kiedyś nie było słynnej Rivy (promenady nadmorskiej) tylko morze dochodziło do samych murów.

To o czym piszesz, o schodkach itd. to wewnętrzny dziedziniec czyli perystyl - na powyższym zdjęciu zlokalizujesz go z lewej strony.
Załącznik:
b166794_chorwacja_split_split.jpg
b166794_chorwacja_split_split.jpg [ 214.68 KiB | Obejrzany 5218 razy ]

Dziedziniec kończy się westybulem czyli wejściem do prywatnych apartamentów cesarza. Po lewej stronie masz czarnego sfinksa przywiezionego z Egiptu.

Obok perystylu masz wejście na dzwonnicę (gorąco polecam, widoki super, ale jak ktoś ma jakiś lęk przestrzeni to samo wejście po metalowych schodach może być dla niego problemem) oraz do Katedry pod wezwaniem św. Dujama, który został zamordowany na polecenie Dioklecjana (jeden z pierwszych chrześcijańskich męczenników). Historii śmieje się w oczy Dioklecjanowi :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 23 Sty 2017 10:03 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
kubus571 napisał(a):
Baska na wyspie Krk.

A to nie pomogę... Ta wyspa mnie nie ciągnie i na 11 pobytów w Chorwacji, tam nawet moja stopa nie postawiła....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 23 Sty 2017 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
kubus571 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
O jakie drogi Ci chodzi: okolic Baski na wyspie Krk czy Baska Voda na Riwierze Makarskiej?

Rijeka to duże miasto portowe, więc na wypoczynek (plażowanie) nie bardzo. Jeśli okolica to Opatija lub mała wioska Mošćenička Draga.


Baska na wyspie Krk.

Jeśli chodzi o Rijekę to chcieliśmy tam po prostu pojechać na jeden dzień i zwiedzić okolicę.


@‌kubus571‌ - byłem na KRK w II tygodniu czerwca. Droga do Baśki bezproblemowa, jest trochę dość kręta, jak trafisz na Kamperka to będziesz się ślimaczył za nim. Ale w korkach nie stałem. W centrum duży parking, płatny. Plaża przy dobrej pogodzie dość zatłoczona, czym dalej od centrum tym luźniej na niej. Generalnie warto wpaść na jeden/pół dzionka. Po drodze odbij do miasta Vbrnik. Warto wpaść na dwie godzinki - słynie z winnic, a winko bezpośrednio lane do butelki to ......... :lol: Oczywiście i do KRK Town jak będziesz wracał to obowiązek zawitać.

Rijeka jak pisał kolega - tylko na jeden dzień. Główny deptak i okolice portu i .......po temacie. W Moscenickiej Dradze miałem swoją bazę. Zauroczyła mnie ta mieścina. Ale plaża kamienista, woda głęboka i dość zimna. Jedyna łatwo dostępna plaża w okolicy - w weekendy tłum.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 24 Sty 2017 09:23 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Zibid napisał(a):
Ale plaża kamienista

Właśnie m.in po to do Chorwacji się jeździ :D Nie na piaszczyste plaże, bo to porażka w tym kraju. Kamieniste plaże to czysta i przejrzysta woda. Zero zmęcenia w takich miejscach. Idealne do snurkowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Trefl_bc lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 24 Sty 2017 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
@‌piekara114‌ - woda w Moscenickiej czyściutka - potwierdzam do pływania z maseczką w sam raz. Co do plaż w CRO to wszystko zależy od priorytetów. Do 2013 roku szukaliśmy skalistych, odosobnionych, a po 2013 jak przybył na świat potomek to piaszczystych, łatwo dostępnych. Ot i cała istota rzeczy. A plaża w Moscenickiej w obu przypadkach daje radę :geek:
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 25 Sty 2017 13:19 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
My z synem dalej preferujemy kamieniste, otoczaki. Piasek miał we Włoszech i było nuuudno, bo pod wodą ciemno i mało atrakcyjnie. W Grecji pod nosem była piekna piaszczysta z drobinkami świecącymi się jak złoto, a jeździliśmy 10 min. samochodem, aby były kamyczki i ryby i ukwiały inne....


Co do piaszczystej w Cro - polecić mogę plażę Podvrške na wyspie Murter (z prawej strony grobli), ale przy niej samej nie ma app. na wynajem....
Wieczorem wrzucę zdjęcie tej plaży...

Ewentualnie słynną Slanicę, ale tam już tłum....


Ostatnio edytowany przez michzak 25 Sty 2017 13:48, edytowano w sumie 2 razy
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 25 Sty 2017 15:47 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Szkoda, że zmoderowano mój post. Na podanej stronie (nie moja, żadna z mojej strony promocja) jest fajny przewodnik po wyspie Murter...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 25 Sty 2017 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Wrzuć mi na priv......
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 25 Sty 2017 19:15 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Sorry, patrzę na zdjęcia, i wprowadziłam w błąd (nie zwracam uwagi na kamienie,mi nie przeszkadzają). Plaza kamienista, a piasek (biały) jest w morzu
Załącznik:
Vodice244.JPG
Vodice244.JPG [ 104.1 KiB | Obejrzany 5261 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 13 Lut 2017 18:07 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 3
Osobiście polecam Pag i KRK. Na Pagu trafiłam na żwirkową plażę więc nie trzeba było kaleczyć stóp na kamienistej :) W tym roku chcę się wybrać na Makarską bo słyszałam wiele pozytywnych opinii. Tylko zastanawiam się czy na własną rękę czy z biurem podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group